III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
24. zář 2008

ahoj holky, u nás také nic, jen práce v bytě a žádný internet 😀
Jojo, musím říci, že když jsem měla jednou fakt krizi ze strachu z porodu, tak mě hrozně hezky uzemnila Lamia tady z koníka, že porod je drsný, ale člověk by se měl spíš bát toho, co přijde potom 😅

Jinak u nás paráda, já mám nehorázné štěstí na zpoždění nebo ztracení výsledků vyšetření - nejdřív se zabloudilo hCG, potom výsledky sreeningu z 1.trim, pak asi na 6týdnů OGTT - tak byla jsem si téměř jistá, že cukrovku nemám, ale jeden nikdy neví..no a teď perla na závěr - na mikrobiologii nedorazil můj stěr na streptokoka. Dozvěděla jsem se to až s patřičým zpožděním - na můj vlastní nátlak, kdy jsem si vyžádala číslo do laboratoře, protože ty keci "třeba to ještě dorazí" už mě pravdu neuspokojovaly. Takže mi ho budou dělat zítra v porodce, snad to stihnem.
No, už se na to vyšetření pohmatem moc těším. Pokusím se uvolnit, ale uvolněte se před cizím chlapem, rozcapená... 😅

lili03
24. zář 2008

Ahoj, mně se taky jednou zdálo, že jsem hrozně rychle a bezbolestně porodila, ale byl to divnej sen, měla jsem pocit, že je asi něco špatně, když to nebolelo. Ale jinak se mi kupodivu nezdá ani o porodu a dokonce ani o miminku, to je divný, co. Pořád se mi zdají nějaké nesmysly, např. dneska - jsem nakupovala v supermarketu 3 věci, hrozně dlouho jsem hledala marmeládu a když jsem ji konečně našla, tak jsem šla pro mlíko a nemohla jsem si vzpomenout, co je ta třetí věc a najednou jsem si všimla, že ještě nemám marmeládu 😅 Tak jsem začla znova a byla jsem tam tak dlouho, že se mě všiml securiťák a začal mě pozorovat a mě hrozně štval, tak jsem se ho zeptala, kde mají marmeládu a on říkal, že neví, kde co mají 😅

ilci
24. zář 2008

lili, ty máš teda sny 😀

tanuki, tak to máš smůlu s těma výsledkama
já jsem měla dr. vždycky chlapy, ale v porodce máme převahu žen, tak uvidím, koho vyfasuju

lili03
24. zář 2008

Ale jinak docela krušná noc, na to, že jsem ještě večer pslala, že nevím, co jsou poslíčci, tak včera před půlnocí jsem se úplně prohýbala, jak se tam zas malej mlel a tvrdlo břicho (asi 5 minut v kuse), nechtěla jsem kníkat, abych nevzbudila MP (chudák poslední dobou toho má zrovna v práci moc a chodí večer s kruhama pod očima). Šli jsme spát v 11. Pak to nějak přešlo, tak jsem usnula a za hodinu mě vzbudily kontrakce, takže už vím, jak to asi vypadá. Vždycky se celá děloha dostala do chvilkolvý křeče, která za chvíli odezněla a za čas znovu, tak jsem to zkusila počítat a bylo to i docela pravidelné, tak 10, 11, 8 minut. Aspoň jsem si chtěla vyzkoušet tu prodýchávací techniku, ale zase jsem nechtěla moc funět kvůli MP, pak jsem se dokopala do sprchy (i když jsem teda byla unavená jak blázen), jestli se to nerozjede a ustalo to, tak jsem usnula až do rána. Ale před tím jsem nic takového nezažila a když včera to krvácení, tak jsem dost nervózní, že už by to přišlo? Byla bych radši, protože tyhle falešný poplachy ve 2 ráno, nic moc. Doufám, že ve skutečnosti to na mě přijde v nějakou lepší dobu...

betina
24. zář 2008

lilli,

no tak to by mělo asi přijít brzo už ne? No já bych upřednostnovala porod za dne, ale nejvíce miminek se samo sebou rodí v noci ☹ jenže já jsem v noci mimoň 😀 a navíc ještě víc depkoidní, na druhou stranu v tu chvilku mi to asi bude jedno. Ale stejně hlasuju pro den 🙂

jadviga
24. zář 2008

ahoj holky,
tak koukám, že už skoro rodíte 😀 😀

já se doufám v pátek na kontole dozvím, kdy mi budou porod vyvolávat. Malá je pořád KP, tak prý aby nebyla moc velká a moc jsme se netrápily, tak mi ho vyvolají 😖 - uvidíme,aby tam nebyl jinej Dr. a neměl jinej názor. Jinak malá měla minulej pátek 2.9 kg

Jo a já i MM jsme oba štíři - takže je docela fajn,že malá bude Váhy 😀 😀 😀 , myslím,že 3 štíři už by bylo mooooc 😲

marci
24. zář 2008

Beti já chci taky rodit ve dne.......na mě jdou vždycky večer s přibývající tmou úplné depky z toho, že teď bych třeba měla jet do porodnice a rodit, když jsem nevyspalá 😀 😀 😀 Ale ráno ve 4 - 5 když se vzbudím na záchod si říkám, teď už bysme mohli, už mám naspáno 😀 😀 😀

ilci
24. zář 2008

mě by to bodlo hned ráno nebo k večeru, aby byl MM doma 😉

jadviga
24. zář 2008

😀 😀 😀 mě je to jedno,ale už brzo 😎

ilci
24. zář 2008

tak mě stačí toho 10.10. 😉 😀

ilci
24. zář 2008

holky a jaké plínky - značku - jste kupovaly?

jadviga
24. zář 2008

já koupila Bella Happy a Pampers - na doporučení kamarádek - tak uvidíme

marci
24. zář 2008

Já budu používat látkovky, ale do porodnice a pro začátek jsem si koupila v DM Baby love.

ilci
24. zář 2008

tak já mám taky z DM a pak chci látkovky
ale ještě furt nevím, co přesně si pořídím

jajdaelda
24. zář 2008

my máme Pampers a Huggies, časem snad najdu to co bude prckovi nejvíc vyhovovat...

jadviga
24. zář 2008

no látkovky mám taky,(ale jen čč) chtěla bych je používat doma a když někam půjdeme tak jednorázovky

marci
24. zář 2008

Holky a máte nachystány nějaké větší zásoby jednorázovek? Já si teda koupila jen dva balíky newborn a jeden balík 3-6 kg. A víc nic. Tak nejsem úplně mimo?? 😀

ilci
24. zář 2008

já mám jeden balík new born a jeden3-6 s tím, že uvidím, jak bude prcek velkej a pak se dokoupí

jadviga
24. zář 2008

já teda ne, mám dva balíky newborn a dva balíky mini (3-6 kg) . Obchody jsou otevřený pořád 😀 😀

jajdaelda
24. zář 2008

tak já mám jen jeden malý startovací balíček pro newborn a asi 2 balíky a 1 megapack (babička nakupovala až jsem ji musela zarazit) pro 3-6 kg.

spetra
24. zář 2008

my spíme při otevřené ventilačce celou noc, bych se jinak udusila... manžel sice nadšený není, ale musí to ještě chvilku vydržet....
no já ve snech pro jistotu nerodím.... rovnou to dítě prostě mám... 😝
jajdaeldo: mě takle povídal jeden pán, že se mu narodili před 30 lety dvojčata a to že to budou dvojčata se dozvěděli až porodili prvního, když tatínkovi ráno přišla říct poštačka že má dva kluky, tak to nepochopil (měli už jednoho doma, tak si myslel, že se mu narodil další) - to mi příjde jak z vesmíru, dnes už snad není nic podobného možné...

ilci
24. zář 2008

no naše mamina taky kouká na vymoženosti dnešní doby 😉

jajdaelda
24. zář 2008

spetro: taky mi to nějaký pán řikal, že mu řekli, že čekají jednoho kluka a byli z toho 2
Ne, že by mi dvojčata vadila, ale přeci jen, nejsme na ně připraveni 😅 a ten druhý by se musel při UZ skvěle schovávat... 😀 ..ten sen byl ale tak živý, že jsem se probudila a nahmatávala druhou hlavičku 😀

spetra
24. zář 2008

tanuki: ta to máš opravdu smůlu s těma vyšetřeníma, je to děs co se děje 😠
lili: to zní slibně, že by se to mohlo blížit... buu držet palečky nech to nejsou jen zbytečné poplachy...
já mám pocit, že většina dětí se rodí ráno... i když já jsem se narodila večer... 😉 mě hlavně štve, že v noci nám neteče teplá voda.... 😠,
jinak já bych ráda rodila taky brzo, nejpozději toho 10.10., a je mi jedno kdy, ale abych byla aspoň trochu odpočinutá a manžel nejblíž....
mě tda dost děsí ty 3 kila co jsem přibrala za týden.... já už nechci aby se tělo jakkoliv měnilo, tak bych nejraději pro jistotu porodila dnes....
já mám jen jeden balík pampers newborn 2-5 do porodnice a pak nějaké jedny mini koupila mamka... zbytek kdyžtak dokoupíme, v porodnici říkali, že stačí koupit dvoje, pokud bude mimi velké že z nich rychle vyroste...

jajdaelda
24. zář 2008

holky, dejte mi nějaký tipy na obědy...nebaví mě si vařit sama pro sebe a jogurty a ovoce už se mi přejídají.. 😝

spetra
24. zář 2008

jajda: 😀 mě se zdá, že mám zase holčičku i moji ségře... ale mám pohlaví z plodovky, ze 4d ultrazvuku... tak se nebojím, že by se spletly....
moje mamka je taky kouká co se všechno vyrábí, ale nakonec končí u nákupu plenek, prptože s těma vymoženostma jsme při nákupu rychlejší.... 😉

spetra
24. zář 2008

tipy na vaření by se mi taky hodili.... už fakt nevím co furt vařit... 😅

jajdaelda
24. zář 2008

spetro: a nezadržuješ vodu? Já jsem taky za týden přibrala 2 kg, ale cítím, že i když jdu přes noc 2x na záchod, tak ráno jsem oteklá...před 2 dny jsem asi splaskla a měla jsem ty 2 kg dole...

ilci
24. zář 2008

já včera k večeři dělala žampionovou omáčku, zbyla i na dnešek
ale co udělám dneska k večeři, fakt netuším

naši nenakupují nic, radši nám prý teď dají peníze a pak si řeknem, co chceme
já mám vymyšlenou pro prcka tu hrací deku a zbytek uvidíme, co bude potřeba

spetra
24. zář 2008

právě že ne, žádné známky, žádné opuchy, na záchod chodím skoro furt... fakt nevím, kde ty 3 kg za takovou chvilku přibyli.... přitom jsem do teď přibírala opravdu pravidelně 3/4 kila za týden...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru