III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
10. lis 2008

Tak jsem si objednala tu Medelu Harmony a jsem na ni zvedava....taky jsem přemýšlela o dokrmování stříkačkou...ale zase si řikám,že pokud budu přikrmovat flaškou jen občas, tak snad nehrozí, že by si malej zvykl...

dneska jsem ho oblíkla do nových dupaček velikosti 0-3 měsíce...no,na šířku mu je větší,ale na dýlku mu tam moc místa nezbývá a chodildla má tip top...to jsem zvědavá,jak mu to ještě ty dva ěsíce vydrží 😅

spetra
10. lis 2008

s těma velikostma je to nevyspytatelné.... my nosíme velikost 56 až 68, dokonce se do některých 62 ani nevejdem...

ilci
11. lis 2008

my máme body 62-74, ale dupajdy 62 jsou nám trošku větší

jajdaelda
11. lis 2008

spetra..no vždyť Tomášek byl taky hezky dlouhej 😉

betina
11. lis 2008

ahoj holky,

my máme mezistav-56 je nám malý a 62 velký 😀

tanuki
11. lis 2008

juj! tak to Veru dnes v plence a mikče vážila 4,5, ale nosíme klidně i vel 50. 🙂

jajdaelda
12. lis 2008

ahoj holky...tak malýmu jsou dneska 4 týdny, za 3 dny měsíc! Uteklo to jako voda. A začíná si žvatlat. Vypadá to, že žloutenka ustoupila, alespoň podle bělma.
No a jak holky válčíte vy?

tanuki
12. lis 2008

my dnes jdeme poprvé na UZV kyčlí, to bude sranda, až jí rozbalím z plenky a ona tam začne čůrat a zase si všechno počůrá..taky třeba začne hebat nožičkama a v tu ránu je hovňousek na ponožce 😉

jajdaelda
12. lis 2008

tanuki...a dělali malý vyšetření kyčlí v porodnici??

spetra
13. lis 2008

no děsně to letí....za cvilku nám ty mrnousci budou utíkat....

jajdaelda
13. lis 2008

tanuki...tak jak dopadly kyčle??

ilci
13. lis 2008

tak prcek sice roste do délky, ale jinak moc nepřibral
pořád máme žloutenku, jdem na krevní obraz, jestli není chudokrevnej

jajdaelda
13. lis 2008

jejda ilci...tak to je mi líto...snad to bude brzy dobrý....a kolik váží?
My si na výsledky musíme ještě počkat ... dneska jsme malýmu "operovali" palec u nohy, resp. zarostlý nehet...zanítil se mu a malej řval hodinu a já nevěděla proč....pak přišel manža z práce,tak jsem mu ten palec ukázala a on mu to odstřihla a propíchl a malej v tu ránu usnul...dneska od čtyř od rána naspal tak 2 hoďky ☹

ilci
13. lis 2008

jajdo, za 2 týdny přibral asi 150 g, žádný zázrak
a nemáme prý žádný podkožní tuk, žádné faldíky
asi ještě díky té žloutence tak dobře neprospívá, ale až na to jídlo je dobrej, pozoruje okolí a reaguje tak, jak má
dokonce se v poradně na doktorku smál 🙂

jajdaelda
13. lis 2008

koukala jsem na Mikiho a je kouzelnej 😉 má pěkný kukadla
no tak faldíků Kubulín taky moc nemá...dlouhej určitě bude taky, protože jen 3cm povyrostl za 3 týdny....my jdeme na kontrolu až 25. a jsem zvědavá, kolik přibral, protože to jeho pití fakt neodhadnu, jestli pije dost nebo málo...někdy mu stačí 5 min z jednoho prsu a někdy pije půl hoďky z obou..

betina
13. lis 2008

jajdi,

no s tou váhou, taky jsem měla strach, jestli mi přibývá. naštěstí mi sousedka koupila digitální váhu, tak jsem věděla, že přibírá dost, takže kojení po dvou hodinách má smysl 😀 dneska jsem byla u dr.tak máme už 4150g, což je u nás úspěch! ilci, nemám ráda tabulky a miminko přibírá tolik, kolik má. ted třeba přibírá mín a pak to během týdne dožene 😀 oni ty naše miminka jsou nevyzpytatelná 😀

jajdaelda
13. lis 2008

ilci...taky bych se na tabulky vykašlala....každé mímo je jedinečné..ta žloutenka utlumuje, to je pravda, tak je teď hlavně důležité, aby byl Miki v pořádku

tanuki
14. lis 2008

jé beti, to jsou na tom Verunky stejně 😀 ta naše měla včera 4140 🙂
Malé v porodnici jen zakroutili kyčlema a v jedné jí luplo, takže jsme měli jít na vyšetření+sono ve 4týdnech (což jsem mimochodem nevěděla, zda 4.týden je jako v těhu 3týdny+něco nebo ukončené ...no šli jsme teď) a bylo to OK a sranda - už bulela v čekárně, ale pak byla u dr. spokojená, že se něco děje 😀
V porodnici říkali, že prospívání=8pročůraných plen denně, ale že se to v jednorázovkách blbě hodnotí.

Jájo, tak zkus to, co děláme my.ale ujektivnější by to bylo s naháčem..prostě zvaž sebe (teda jestli máte digiváhu s desetinným místem) a pak sebe s Kubou..

Už mě to šestinedělí neba (ve všech směrech) a mám hroznou chuť jí někam cvičit, odjet na chatu..
Jo a hrozně se potím 😒 tahat kočár do kopce..nemít čas se při čekání kdekoliv svléknout 😠

radus78
14. lis 2008

Ahoj holky,
my jdeme do poradny až za týden a taky jsem zvědavá, kolik Anička přibrala.
Já byla včera na prohlídce po šestinedělí. Akorát mě to dost bolelo, jak mi dávala dovnitř zrcadla. Asi jsou ty stehy ještě hodně citlivé. ☹ MM už by si chtěl něco užít, tak jsem zvědavá, jestli nebude bolet i to. 😒

jajdaelda
15. lis 2008

tanuki...digi váhu máme, ale jen na 0.5 kg ☹ Já stjeně asi půjdu k doktorce v úterý, protože malýmu se ten palec asi zanítil a nenechá si na to moc šáhnout,tak radši,ať se na to podívá dr.
zacvičit bych si taky zašla, ale mám problém s normální chůzí,natož s nějakým hopsáním...pořád cítím ty šikmý břišní svaly, který nemám 😅

ilci, chtěla jsem se zeptat, jestli Ti malej pořád normálně saje. Já mám pocit, že od doby,co jsem dala asi před týdnem Kubovi mlíko z flašky, tak u prsu saje tak 5-6 minut a pak jen dudlá a když ho odstavím, protože mě ty bradavky pak bolej, tak řve, že má hlad. Včera jsem kojila jen z jednoho prsu a z druhého odstříkávala,aby si odpočinulo 😀 no a večer po těch 5ti minutách sání jsem mu dala šedesátku z flašky a vyžahl ji naráz. Tak dneska už zase kojím z obou a musím ho nějak donuti sát ☹

ilci
15. lis 2008

jajdo, já mu dávám 50 na dokrm skoro furt
mě saje špatně od začátku, v porodce to bylo furt 0, až ke konci třeba 12, 20
jako zdá se mi, že saje líp, ale jak dudlá prso, dávám ho pryč
bez dokrmu mi vydrží tak 1,5 hodiny od kojení, s dokrmem i 3

jinak si na převážení můžu chodit každý týden, nemusím čekat na poradnu, tak chci jít zase ve čtvrtek

mikulka
17. lis 2008

Ahoj holky,

hlásím se po dlouhé době. Malého trápí prdíky, tak nemám moc čas, lítám pořád kolem něj. Přes den nespí, max 2-3 hod a ne v kuse, ale roztahaně.
Jaký vy máte přes den harmonogram, spí vám děcka po každém kojení, nebo už chtějí pozornost? My třeba máme dopo hrací, to nespí (ač ho nic netrápí) a chce zábavu. 🙂

mikulka
17. lis 2008

Trochu jsem dočetla. My měli spurt asi teď, malý jedl hodně moc a pak na to koliky, takže takovej začarovanej kruh.
Jinak já odstříkávám skoro po každém kojení, neb mám hodně mlíka a to mi zůstává v prsu (už jsem měla i zánět, 40 horečky). A odsávačku mám elektrickou, medelu myslím a je výborná! I když mně teda z odsávání bolí bradavky.
Jinak mně moje dr. říkala, že mezi kojeními by měla být min, hodina a půl pauza, jako když dopije, tak pak další kojo za hoďku a půl, aby se nemísilo natrávené mléko s čerstvým.

Holky, jak oblíkáte na ven? My máme body, samet dupačky, samet kabátek a teplejší kabátek, čepičku a fusak.

jajdaelda
17. lis 2008

Ahoj mikulko...
tak u nás je to různý...ale většinou zatím malej dopo tak polehává, občas chce pozornost, občas mu stačí houpátko a někdy usne..odpoledne spíš spí, a v noci taky,akorát vždy 1x za noc se probudí a nechce spát...tak ho nakrmím a nechám vybrečet. Vím,že tihle prckové zatím nerozlišují noc a den,ale snažím se mu dát najevo,že v noci se prostě spí 😉
Malej saje jak duha,takže občas nemám ani co odstříkat 😅 Taky mi to občas přijde jak kolotoč - nakrmit, přebalit, pochovat, uspat a nanovo a najednou je večer 😒

S tím oblečením - většinou bodýčko a teplý kabátek, čepičku, fusak a ještě zateplenou tašku. I když mi chodili ven jen kdyžsvítilo sluníčko, teď bych mu dala ještě kalhoty

Na prdíky malýmu pomáá Sab Simplex a trubička 😅

jajdaelda
17. lis 2008

Ráda bych najela pomalu na nějaký časový harmonogram,alespoň co se chození do postele týče,ale nějak se mi to s tím nepravidelným kojením nedaří 😅

radus78
17. lis 2008

AHoj Mikulko,
my teda žádný režim nemáme. Taky docela nestíhám. Doma něco udělám, jen když je MM doma a stará se o Aničku. Jsem zvědavá jestli dáme vánoční úklid 😅 Asi jsme si ji rozmazlili,moc se jí nechce jen tak ležet a pořád chce být na rukách.

Na prdíky máme taky Sab Simplex, ale zkusím zítra sehnat Baby Calm, někomu prý zabírá víc, ale v jedné lékárně mi už řekli, že to vůbec nedostávají. Trubičku moc nepoužívám, mám z toho trochu strach, ale docela nám zabírá nahřívání bříška🙂

radus78
17. lis 2008

Dneska v noci jsme měli cvičák ve 4 ráno nám spustil monitor dechu. Asi to byl jen falešný poplach. Rychle jsem s Aničkou zatřásla a zjistila, že dýchá. Ale krve by se ve mě nedořezal. ☹

betina
17. lis 2008

radus, v jedné chytré knížce jse četla, že miminka lze učit určitému harmonogramu nejdříve od konce 3.měsíce, co je na tom pravdy nevím. Teda s tím monitorem to je teda nářez. My jej máme v postýlce, ale jelikož se mnou malá spí v posteli, tak se bojím, aby se jí něco nestalo.
jinak holky používáte dudlíky?

jajdaelda
18. lis 2008

radus...trubičku taky volím jako poslední,ale tím,že malej díky tomu hrtanu špatně dýchá,tak při kojení naloká strašně vzduchu,tak se kroutí docela často. A to mi ho je fakt líto,když se snaží a ono to nejde,tak mu trochu pomůžu. Snad jsem opatrná a nic se mu nic nestane. 😔 Od včerejška prdí až se divím, kam se ten vzduch do něj vejde.

S tím monitorem to bych měla asi zástavu. Ono se to může stát, když mimi sklouzne z dečky,ale to asi nebyl váš případ.

beti...malej moc dudlík nechce, ale dávám mu ho, když už mi při kojení začne prs jen dudlat, tak ho odstavím a dám dudlík. Jinak ne.

A když vám mimi brečí, necháváte ho vybrečet nebo chováte?

ilci
18. lis 2008

monitor nám houkal už 2x, jednou tchýni, jednou mě
co oblíct ven je pro mě vždycky oříšek, hlavně když vozí tchánovci a vracejí se až za tmy, takže je pak větší rozdíl teplot
prdíky nás taky trápí, dneska v noci oipět řev, až na nás bušili sousedi
asi si myslí, že ho necháváme řvát pro zábavu nebo co 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru