III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
3. říj 2008

spetro...škoda, že je Benešov daleko (tedy normálně ne, jen v tom mým stavu), mohly bychom zajít na něco dobrého do cukrárny 😉
Já sice manžu budu mít doma, ale asi bude běhat kolem baráčku,tak já si budu něco šudlat vevnitř...pořád mám koš věcí na prcka na žehlení a fakt se mi do toho nechce ☹

jajdaelda
3. říj 2008

mila: v Plzni je taky porodnice, Tak si nezapomeň s sebou tašku 😉
Budeš rodit v Příbrami?

mila12
3. říj 2008

jojo, v Příbrami

jajdaelda
3. říj 2008

slyšela jsem na Příbram samou chválu....kdyby manža nedělal v Hořovicích, rodila bych také tam

mila12
3. říj 2008

no já jsem taky neslyšela nic špatného, je to tam pěkný, příjemný personál 🙂

spetra
3. říj 2008

jajda: taky mě napadlo se s někým setkat.... ale jak říkáš teď je všechno daleko... já už to ježdění nezvládám.... ☹
MM ty víkendy má nepravidelné... ale tento zrovna bude celý v práci.... ☹

mila12
3. říj 2008

tak to už jsme tři samy doma o víkendu 😉

ilci
3. říj 2008

tož já su sama doma furt, MM je furt v práci nebo někde lítá 😉
ale zase na druhou stranu, já se zabavím 😀

spetra
3. říj 2008

to já se taky normálně zabavím, ale teď už mi to vždy tak úplně nejde.... spíš sama sebe jen zbytečně stresuju... 😠

lenkac.f
3. říj 2008

Tak já jsem o víkendu taky sama. Manža dělá na směny a teď mu vyšla denní na víkend. Ještě že máme doma to naše pometlo - anglický kokršpaněl. S ním se opravdu nenudím. Je to peknej rozcapanec , no to je naše práce. Pořídili jsme si ho, nebo spíš já si ho vydupala, protože nám to nešlo.Moc se bojím, jak pak bude brát mimíska.

ilci
3. říj 2008

leni, tak snad se skamarádí 😉

jajdaelda
3. říj 2008

Tak holky nevím nevím,ale malej mě tak poslední dvě hodiny co chvíli ďoube úplně dole...manža si dělá srandu, že jak to můžu vědět, jestli to nejsou kontrakce,když budu rodit poprvé a jestli si má jít sbalit přezůvky 😀 Jenže divný je, že ďoube a jinak se moc nehýbe... 😅

spetra
3. říj 2008

jajda: to snad ne, jen tě zlobí a posunuje se dolů...
Kdepak máme Lili a Marci? Už tu druhý den nejsou....

jajdaelda
3. říj 2008

spetra...no to taky doufám, zatím žádné jiné náznaky....
holky...máte nebo plánujete mít kojící polštář? Tak nějak nad ním přemýšlím....ani ne tak kvůli kojení jako kvůli prckovi, když bude ležet na sedačce..

spetra
3. říj 2008

já ho nemám, uvažovala jsem o něm, že na něm budu v těhotenství spát.... už ho asi pořizovat nebudu....
prcka obložím něčím jiným, ze začátku se stejně moc nehýbe a pozděj je to risk i s polštářem...

jajdaelda
3. říj 2008

teď mě napadlo, že vlastně marci někdy v úterý či středu psala, že jí odešla zátka ( 😉 když se na to podívám z češtinského hlediska,tak je to opravdu úsměvný termín),tak už možná máme další maminu... 😀 lili nevím...

evulinkab
3. říj 2008

Holky,
kdy začíná 3 trimestr?kterým týdnem?

ilci
3. říj 2008

evi, mělo by to být 26+5 tt, ale den sem, den tam 😉

já si kojo polštář objednala na kojení, protože nemám vhodné polštáře, kterýma bych se obložila
a taky plánuju, že tím pak prcka obložím

ilci
4. říj 2008

dobré ráno

tak včera celý den pršelo a dneska je opět hnusně
tak snad se to příští týden opravdu zlepší a můžu vyrazit někam na procházku 😉

jajdaelda
4. říj 2008

dobré ranko...no tak my tady máme sice nějakých 7st., ale je slunečno...ale na procházku se necítím, jsem od rána celá oteklá a svědí mě celej člověk 😠 ...musím jít něco dělat, abych na to nemyslela

baji
4. říj 2008

ahojky, pořád mi padá net, takže se sem nedostanu 😠
tak zkusím jen stručně nahlásit, co a jak, teda jestli se mi to odešle...
kontrola včera u dr. ok, odhad 3,9 kg, akorát nevím, jestli už teď nebo k porodu 😅 , streptokok negativní, čípek zavřený, nesmím přenášet, takže pokud to nebude do termínu, budou nejspíš vyvolávat, jo a asi mě nechají zkusit porodit normálně, jestli to půjde... chytla jsem někde hroznou virozu, tak doufám, že malá počká, než se z toho vyležím... 😔

ilci
4. říj 2008

baji, tak se pořádně vykurýruj
mě teda dělali váhový odhad k datu kontroly s tím, že podle toho, kdy porodím, prcek ještě přibere víc
tak nevím, jak to dělají u vás 😉

spetra
4. říj 2008

baji: hlavně se pořádně vylež, ať porod v pohodě zvládneš
odhad mi příjde logické že se dělá k tomu dni kdy se dělá.... mě ultz včetně odhadu dělali naposledy v 30tt, takže budu mít asi překvapení až když se to narodí zda to bude obřík či prcek... 😠

ilci
4. říj 2008

tak ono to může být překvápko vždycky, protože ty odhady jsou leckdy nepřesné
jedné holčině odhadovali pár dní před porodem 2,5kg a měli skoro 4kg 😀

lili03
4. říj 2008

Ahoj, my jsme pořád 2 v 1, nic nového se neudálo, ani žádné poslíčky, žádné zátky 🙂 Ještě mám pár dní, i když podle Koníka ten termín vychází trochu jinak. Byla jsem na posledním utz a měla jsem strach, aby malej nebyl moc velkej (před 3 týdny měl skoro 3kg), ale odhad je 3,3. Dr. říkal, že nemusí růst pravidelně, že teď třeba už vůbec nemusí přibírat (nebo naopak čtvrt kila za týden), tak snad ok.
Jinak kojící polštář mám už dlouho, spím s ním, v noci se kolikrát probudím bolestí kyčlí a trochu mi to pomáhá, když si dám mezi kolena a kotníky ten polštář. Doufám, že ho pak využiji i na kojení, vždycky jsem měla prsa nulky a teď mám docela pěkné jedničky🙂 Ale prý to s velikostí nesouvisí, tak snad - uvidíme.
Ilci - sakriš, s tím odhadem váhy s rozdílem 1,5 je teda síla!

spetra
4. říj 2008

ilci: to je drsný, že se spletou o 0,5 kg běžně to vím, ale o 1,5 kg.... 😲
lili: jaký termín ti vychází tedy dle doktora?
já nakonec budu mít zítra manžela doma 😉 včera jsem o pocítila asi svoje první slabé poslíčky... 😉

radus78
4. říj 2008

ahoj holky, hlásím návrat z porodnice...
Je to Anička 3700 g a 49 cm a narodila se 30.9. v 6,32 hod. a hlavně narodila se spontálně, vyvolávačka se nekonala 🙂

spetra
4. říj 2008

jééééééé radus mooc blahopřeju, to je krásná zpráva.... ať jste v pořádku a Anička je hodná... 😉
Jak to zvládáte?

spetra
4. říj 2008

a až budeš mít chvilku - těšíme se na fotky 😉

ilci
4. říj 2008

radus, vítej mamino
tak to je bezvadné, že to Anička nakonec zvládla bez vyvolávačky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru