III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
12. zář 2008

eliotko, taky jsme byla na kontrole, máme prý ukázkový monitor, na porod to prý taky ještě nevypadá a kdyby jo, at si prá klidně přijedeme rodit 🙂 jedna z mála kontrol, kdy mám radost a nejedu domů ubrečená 🙂

spetra
12. zář 2008

holky, super zprávy....

ilci
12. zář 2008

tak mě měřili pánev někdy kolem 30tt a mám 24-27-31-21, takže koukám, celkem v normě
jinak si ty údaje opisovali v porodnici při sepisování porodopisu
můj minulý tlak byl napřed 145/99, po chvíli sestra měřila znova a už byl o něco nižší
a to jsem zamlada mívala 80/60 😀

jinak jsem si dneska zkusila dát zase maliník a už jsem se neosypala
takže buď si tělo zvyklo nebo to bylo z něčeho jiného

tanuki
12. zář 2008

gratuluju ke kontrolám 🙂 No já se dnes drbu celá a to jsem včera a dnes maliník neměla 😀

ilci
12. zář 2008

mě připadá, že se mi i loupe kůže na břiše, a to se furt mažu, tak nevím

jinak jsem dneska byla okouknout naše porodní sály a pokoje, tak snad tam v klidu porodíme 😀

tanuki
12. zář 2008

a byl tam někdo hekající? 😉 😝

ilci
12. zář 2008

jeden porodní box byl obsazen, ale tam jsme samozřejmě nešli 😉
ale žádné divé zvuky se neozývaly 😀

baji
12. zář 2008

ahojky, tak jsem na to koukala, abych porovnala - já mám pánev: 26 - 28 - 31 - 18, tak nevím, asi normál, ale to poslední číslo je nějaké malé 😅 no dr. mi tehdá říkala, že mám trochu užší pánev, ale že to bude záležet na velikosti mimča... no vhledem k tomu, že má malá kebulku od začátku větší a ještě mám těhu cukrovku, tak nevím, nevím... 😅
jinak dneska nám dorazil kočárek, akorát ho skládáme 😉

spetra
12. zář 2008

u nás si holky stěžují když chodí do porodnice na monitor, že jde ze sálů slyšet ten řev... pár dnů před porodem to musí být fakt nepříjemné... ☹
my když jsme byli na prohlídce sálů, tak tam našreěstí nikdo nebyl....

jadviga
12. zář 2008

čauky,

tak jsem dnes po kontrole a žádná změna, malá není otočená,CS 0 , příští týden směr porodnice - tak doufám neuslyším žádný řev 😀 😀 😀

dívala jsem se na ty rozměry pánve a mám jako tanuki 26-28-32-20 - takže normál 😎

spetra
12. zář 2008

jadviga: a rodí se u vás konec pánevní přirozeně nebo císařem?

betina
12. zář 2008

jadviga,

já si myslím, že by byl zázrak, kdyby se ti naši prtousci ještě otočili ☹ oni nám dávají najevo, co si o tom světu myslí, mají svůj postoj 🙂

ilci
12. zář 2008

ono prý na KP záleží i na velikosti mimča atd.
no mě se zdá, že malej se točí jak na kolotoči, doteď mi rval nohy do pravého boku a teď najednou je má nalevo

betina
12. zář 2008

ilci,

no právě že se tak vrtí a přitom jsem četla, že už se zase ke konci tak nevrtí, jelikož už nemají tolik místa.

Tak teda nevím 🙂

spetra
12. zář 2008

jj, záleží na váze a taky na přístupu porodnice, doktora... u nás přirozeně do 3,5 kg
oni ti prckové většinou vědí proč jsou otočeni tak jak jsou, ale znám i případ kdy se otočil v den porodu....
mě se zdá, že se mi prcek trochu uklidnil, ale má častěji škytavku... ale možná je to jen pocit, furt tak zlobí, že jsem si na to zvykla a už si toho tolik nevšímám...

baji
12. zář 2008

no nám se Týnka přetočila hlavou dolů docela brzo, asi jak ji má velkou, tak se převážila 😀 😀
ale mele se tam taky pěkně, tak někdy nevím, jestli se zas neotočila, na UTZ jsme byli naposledy v 30tt, někdy mě totiž pěkně buší i dole, myslíte, že to můžou být ručičky? 😅
holky, čeká tu některou z vás teda císař? u mě je to asi tak 50:50 bych řekla...

spetra
12. zář 2008

to jsou ručičky, ten můj pcek se různě vrtí, ale vyloženě nohama moc nekope... většinou vystrkuje zadeček a boxuje.... 😉

baji
12. zář 2008

tak to jo, dík za uklidnění 😉 někdy mě tam docela slušně dloubne... jinak škytáme taky často, teda myslím, no je to sranda někdy 😝

ilci
12. zář 2008

baji a z jakého důvodu to máš 50:50?

baji
12. zář 2008

ilci, no právě kvůli tý cukrovce, to prej jsou míma větší a já mám spíš užší pánev... takže jestli malá naroste, tak to asi normálně nezvládnu 😔

ilci
12. zář 2008

aha, vidíš, to mě nedošlo

baji
12. zář 2008

no zatím mi nikdo nic konkrétního neřekl, prý se to bude rozhodovat až na samém konci, podle toho jak bude velký mimčo.. třeba mi něco bližšího řeknou, až začnu chodit do porodnice - to mě čeká tak za 14 dní...

helcah
12. zář 2008

já ani nevím, od kdy je hlavou dolů, ale několik týdnů už určitě. Jinak škytavku má tak 3x denně a hodně intenzivní (asi moc pije) a moc nekope, spíš boxuje a hezky vyšpuluje zadek - boule jako hrom 😀
a baji kvůli cukrovce se neboj, spousta holek porodilo normálně i s cukrovkou, oni ta miminka ne vždy musí být větší, moje je větší i bez cukrovky 😉

ilci
12. zář 2008

mě škytá hlavně před spaním a já pak nemůžu usnout 😀
baji, tak třeba to bude dobré

baji
12. zář 2008

no trošku větší je, ale nevím o kolik, moje dr. mi utz nedělá, tak jsem radši připravená na oboje a jestli to půjde normálně, tak budu jenom ráda 😉
no naše mladá se někdy taky pěkně boulí, nacpe se mi na jednu stranu, že mám pocit, že chce tím břichem ven, a druhá půlka břicha je prázdná a splasklá 😝 když to moc bolí, tak ji pošimrám a to většinou "zapluje" zpátky... jinak v noci je fakt zlatíčko, když si teda lehnu na pravý bok, tak mě nechá spát, ale když si lehnu na levej, tak do mě právě buší pěstičkou, no a na zádech, to je horor, to když ji chci poškádlit, tak si na chvilku takhle lehnu a to byste měly vidět ty boule 😝

ilci
13. zář 2008

mě dr. taky nedělá utz, jen kontrolu čípku, řekne, že je vše v pořádku a já jsem za 2 minuty po kontrole 😀

spetra
13. zář 2008

on se bežně dělá poslední ultrazvuk ve 30tt

marci
13. zář 2008

mě kvůli velikosti mimča dělá ultrazvuk dr. každou kontrolu - vždycky se zatajeným dechem čekáme co nám počítač vypočte - jakou váhu 😀 😀 mě by ta kontrola bez utz už asi přišla taková ošizená, vždycky se na to moc těším 🙂

jadviga
13. zář 2008

ahojky,
mě dělala UTZ ve 36.tt, právě kvůli tomu, že je KP, ale teď na poslední kontorle ne, jenom prohmatala a řekla, že žádná změna - ale to jsem věděla i bez ní 😀 , chtěla jsem ať mi ji změří, a říkala že až v porodnici. Tak ani nevím jak je veliká 😠

spetra: tady to máme přirozeně 😖 i KP - bojim,bojim

beti: třeba se nám ty naše holky otočí těsně před porodem 😉

baji
13. zář 2008

ahojky, zdravím při víkendu... 🙂
ilci, ty jsi nějaké ranní ptáče, ne? ...být tu o víkendu už v šest 😝

no já jsem zvědavá, jak moc malá narostla, mám pocit, že se mi teď za posledních pár dnů hodně zvětšilo břicho 😅
jadvi, beti a nějaký to cvičení na otočení mimíska jste zkoušely? prej něco takovýho je, i když si teda nedovedu představit, jak to funguje 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru