III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
9. únor 2009

Ahojky, my máme dnes taky pokrok. Tomášek si dnes prvně sám vzal hračku, která ležela vedle něj.
IlčI. držím palce na rehabilitaci, pak dej vědět...
My dnes byli na plavání... jsem úplně nadšená... Tomáškovi se to moc líbilo a mě snad ještě víc... jsem tak nabytá energií jak už dávno ne... 😉 Ted chrápe jak dudek... akorát nám tokazí náš harmonogram dne...

ilci
9. únor 2009

my teda byli dnes na konzultaci u dr. ohledně rehabky
nohy dobrý, břišní svaly nezpevněné, proto nemůže moc pást, pěstičky zaťaté a ramínka odpovídající novorozenci
preferuje pravou stranu a může mít náběh na problémy se zády a skoliozu (tu mám já) - je trochu vychýlený

první cvíko máme ve čtvrtek na 8:00, to mě asi klepne, páč prcek chodí spát před půlnocí
takže se asi moc nevyspíme a budem oba protivní 😅

v baráku opět probíhá reko, sbíječkou oddělávají starou dlažbu v přízemí - už třetí den
takže jsem otevřela dveře výtahu, zavalila nás mlha z prachu a neskutečnej randál
prcek chytil amok, uklidňovala jsem ho venku 10 minut
pak kolem projela houkající sanitka a uklidňovala jsem znova
cestou dom jsem nechala kočár venku, zavolala velký výtah a v oblacích prachu požádala sbíječe, ať na chvilku přestane, než přejedu s kočárkem
naštěstí přestal

spetro, tož prcek si hračky bere, drží si sám flašku a operuje s dudlíkem
ale zas neumí jiné věci 😉

ilci
9. únor 2009

jo, a na plavčo chcem chodit s kámoškou tak v dubnu, uvidíme
aspoň si stihnu pořídit do té doby plavky
spetro, v čem plave? plavečky nebo plínka?

tanuki
9. únor 2009

Gratuluju k pokrokům,
Ilčo, Veru taky pase s pěstičkama !?

já bych také ráda na plavčo v dubnu..ale poněkud mě to nepotěšilo- byla jsem nespokojená s cenou - 4500za 12lekcí a když jsem tam koukla, tak od dubna je to ještě dražší a takhle "levné" jen v pátek :-P

Jojo, je to sranda s těma prckama! Veru včera taky dostala flašu (zatím s rozmraženým MM) a taky už chtěla držet sama. řádí s hrazdičkou, ale mnohdy místo bouchání do hraček začne celou hrazdičku nadzvedávat, lomcovat s ní (není extra stabilní ) 😀

ilci
9. únor 2009

tanu, on má ruce zaťaté v pěst skoro furt a má i jakoby ramínka nahory, že se v podstatě neuvolní
jinak hrazdičku taky hlídám, prcek s ní cestuje po zemi
a jak má ty tahací hračky, které hrají, tahá tak fest, že mám taky pocit, že se hrazdička co chvíli složí 😀

ilci
9. únor 2009

tak jsem koukala, u nás vyjde 12 lekcí na 2100,- Kč a jsou 2 lekce týdně po 30 minutách
to plavání je od 6.měsíců, to nám fakt vyjde nejdřív v dubnu

radus78
9. únor 2009

ahoj holky, tak my máme za sebou 2 super noci. Doufám, že se nám to nepokazí. Bude to asi tou kaší. Anikovi strašně chutná. MInulou noc se najedla v 8, kdy dostala i kaši, pak v 1 a pak až v 7 ráno. A dnešní noc 8,30 kaše a další jídlo až ve 4 a vstávala v 7,30 😀 😀 😀

radus78
9. únor 2009

jinak to vypadá, že jsme konečně začali držet hlavičku 🙂 Jinak mi to naše dítě přijde docela líné, asi je po tatínkovi 😀 Zatím se vůbec netváří, že by se chtěla otáčet nebo tak něco. Dokonce nám ani neputuje po postýlce jak Mikeš.

ilci
9. únor 2009

radus, buď ráda, že neputuje
páč takhle furt zachraňuju dítě zaklíněné ve šprušlích 😀

noc máte fajn, Mikeš taky bez toho jídla vydrží, ale to spaní, no
to je horší ....

spetra
9. únor 2009

ilci: plínka do vody
tohle je plavání od 3. měsíců ve výřivce, v bazénu je pak taky od půl roku... u nás jsou teda ceny příznivější... akorát bazén budou zavírat možná i na 2 roky... ☹ vířivka stojí 200,-- na půl hodiny...
tanuki: tak jsme se odčkali a zítra jdeme na hexu, dáme rovnou i prevenar

ilci
10. únor 2009

dneska nám zasklívají lodžii, měli přijít v 7:30 a v 7h už zvonili, naštěstí jsme byli všichni vzhůru
MM jde později do práce, tak vzal malýho na procházku, než tu všechno navrtají
docela jim to jde od ruky

spetro, aha, u nás je taky nějaká vířivka nebo tak něco
to je škoda, že vám bazén zavřou
u nás to je malý bazének v jednom mateřském centru

ilci
10. únor 2009

jsem to nedopsala :
u nás to je malý bazének v jednom mateřském centru, kde ty kurzy pořádají

jajdaelda
10. únor 2009

ahojda holky....tak gratuluji všem k pokrokům vašich prcků....
Nějak nevím,co s tím naším Kubulínem v noci ☹ ...vždyckyse vzbudí kroucením a kvílením...myslela jsem si,že jsou to prdíky,ale dneska v noci jsem mu zkusila dát dudlana (což je docela obtížný,protože mlátí hlavičkou ze strany na stranu 😅 ) a pokrčila jsem mu nožky a zabral ještě na hodinu...tak nevím,jestli se mu něco nezdá divokýho....když ho zvednu s postýlky,tak začne šíleně brečet a to je ze spaní...pomůže až přiložit....pravda je,že když jsem ho ráno přebalovala,tak se šíleně pokadil,takže ho to asi fakt trápilo,ale nevím co s tím,protože už asi ani Sábík nepomáhá...

jinak včera byl u babi a ta konstatovala,že si neumí moc hrát sám a že vyžaduje chování...a já na to,že to vím,ale ať si vzpomene, kdo k němu lítal,sotva béknul a kdo ho choval, když byl úplně malinkej 😀 Tchýně,ta ho nenechá ani rozbrečet...neví,co by s ním brečícím dělala,tak ho radši chová....

takže já začnu zkoušet najet na nějaký samostatný režim párkárt denně,protože mě to taky štve,že vydrží max 20 min sám a to ještě musí mít náladu...

a ke všemu mě asi chytl močák ☹ protože poslední dny moc nepiju a včera jsem byla v práci a za celej den vypila asi 3 skleničky vody 😠

ilci
10. únor 2009

no, mě se zdá, že prcek si poslední dobou taky moc sám hrát nechce, možná už ho to nebaví a chtěl by nějaké nové aktivity, nevím
já zkouším dávat čaj s fenyklem a gel na bříško + masáže, protože některé dny se taky kroutí a v noci špatně spí
snad to močák nebude, neprochladlas někde?

jajdaelda
10. únor 2009

u nás byl ten problém,že jsme ho asi od 2,5 měsíce nenechávali vůbec samotnýho....ani v postýlce vybrečet přes den...už ale fakt nemůžu se zádama,takže na to opět najíždím...je mi to líto,ale to bych byla fakt otrok a nic neudělala ☹
bohužel na močák trpím, někdy od prochladnutí,někdy od nedostatku pití...už se ale prolejvám a láduju brusinkami,tak snad ta bolest brzy ustoupí..

jinak mám pocit,že mám nějaké návaly,tak že by dorazila MS? 😉

ilci
10. únor 2009

jsem si právě včera vzpomněla, co sourozenec 😉
no, já třeba prcka vybrečet nenechávám, ale když jen tak mrčí a nic mu nechybí a máma prostě zrovna musí nutně udělat něco jiného (třeba si čte na WC 😀 😀 ) tak má Mikeš smůlu
já teda furt bojuju s tím uspáváním, v 90% neusne sám, někdy stačí ho 2-3 minutky pohojdat, jindy mu nestačí ani hodina a je evidentně ospalej
aspoň že zabírá kočár 😀 😀

jajdaelda
10. únor 2009

ilci...test z pátku negativní...to jsem byla nějaký 23DC....před rokem jsem první slabou čárku zjistila 10.2. 😀,ale zatím už testit nebudu, počkám,zda dorazí MS a pak kdyžtak uvidím....ono po tom porodu to asi nebudu mít hned přesně na den,jako před tím 😒

no, jenže ono se Kubulínovi právě jen tak ležet a mrčet nechce, on chce nosit a pozornost....dneska nespí od půl osmý ☹ jsem neudělala skoro nic....a taky vypadá ospale.......

na kočár je tam dneska šílenej vichr 😠

tak jsem ho šoupla do postýlky a spí...sice usnul s brekotem,ale fakt už na něm bylo vidět,že je ospalej....

jajdaelda
10. únor 2009

tak jsem ho zkusila přenést do naší postele a uvidím,jak dlouho bude spát...protože doma fakt nespí dýl jak 45 minut,ale u maminy spí i 2hod 😕 ,tak experimentuju...

....jsem se odměnila zmrzlinou s vlašskými ořechy 😀

ilci...jak jde zasklívání?

jajdaelda
10. únor 2009

hm...tak ani změna prostředí nepomohla...spal 44 min ☹ ☹ Já se picnu....

radus78
10. únor 2009

ilci, s uspáváním jsme na tom asi tak stejně,jen já bych to, kdy usne sama odhadla na 98% 😠
jajdi, my prostě musíme jít ven i kdyby trakače padaly. U nás taky vyfukuje, ale dám pláštěnku a jdeme kočárkovat. Jinak by se mi nevyspala a byla by uřvaná.

jajdaelda
10. únor 2009

Radu..taky bych šla, protože svítí sluníčko,ale po tom raním lijáku a sněžení to bude pěknej marast...a bohužel tady moc jinam,než do lesa či polí jít nemůžu.. ☹ a mezi barákama se mi chodit nechce,protože jak lidi topí,tak je pěknej smrad 😠

radus78
10. únor 2009

jajdi, hmm tak to ti věřím. Bydlet na vesnici má svoje pro i proti. V létě to zase budeš mít lepší ty. 🙂

spetra
10. únor 2009

jj, my se taky začínáme opět trápit s uspáváním... přes den nikdy neusnul sám ale večer 10 dnů za sebou ano... už jsem se radovala a ejhle už 3 noci zase ten samý uspávatcí kolotoč a navíc se budí i 5-krát za noc s řevem, ale hlad nemá... prso už ho taky neuspokojí... vzteká se po minutě kojení... a pak ho musím ještě uklidňovat... dřív mi to dělal občas, teď poslední dny při každém tak nevím, dnes jsem si ho nechala převážit - v pohodě - 6,23 kg... Nechali jsme očkovat prevenarem a hexou... Řev jako kráva až se dr. se setřičkou báli a chodili kontrolovat vpichy... tak jsem zvědavá co mě čeká až se vzbudí.... ☹
Jj, já se snažím aby byl aspoň co nejméně na rukách ale jsem u něj... Když je ale nevrlý, tak nepomáhá nic jen chvilkama chování... ☹

jajdaelda
10. únor 2009

spetra...tak moc držím palečky,ať je očkování bez velkých následků...nás to čeká příští čtvrtek, taky obojí 😔
taky už začínám praktikovat míň nošení....dneska zabral po druhé tím,že 15 minut brečel 😒 no, ale spal opět 45 minut a nejedl 4 hodiny 😅

bajuna
10. únor 2009

ahoj

tanuki
10. únor 2009

ahoj, my jsme dnes byli v solné jeskyni 🙂 veru koukal auchváceně na světýlka, pak vytuhla 😀 jinak dopo usíná na 30min, víc ne..a jinak v nosítku či kočárku- většinou 😀
Každopádně už jí plácání do hrazdičky taky moc nebere - bába dnes poznamenala, že jí přijde, že už se jaksi nudí, že by potřebovala další aktivity- já jsem si všimla, že teď málo povídá, jen když je nespokojená 😕
Takže, nevíte o nějaké knize, kde by byly typy na hry adekvátně k věku a intelektu? Asi už je trochu dál než si myslím - dnes "hrála" na klavír a kytaru. Co s chrastítkem, že?

radus78
10. únor 2009

tanu, my byly v jeskyni včera a zítra jdem zas 🙂 Doufám, že jí to pomůže na rýmu. Taky docela zírala, ale neusla.

tanuki
10. únor 2009

Radu a taky tam máte světýlka, šumění moře, racci a pak déšť? 🙂

spetra
10. únor 2009

jé to by mě nenapadlo s prckem do solné jeskyně... já tam vlastně ani sama nikdy nebyla... třeba taky zkusíme... 😉
jinak s tím chováním - smozřejmě stále chovám ne že ne, ale "už ne tolik" tak cca hodinu dopoledne a hodinu odpoledne
tak se zdá že očkování je bez reakce, tak uvidíme jaká bude noc

jajdaelda
10. únor 2009

tanu..já jsem si dnes objednala tuhle knížku http://knihy.abz.cz/prodej/pohybove-hry-s-detatkem a dole jsou tipy ještě na další......taky jsem si objednala knížku "Děti potřebují hranice" 😀 taky už myslím dopředu....

taky tady máme kousek solnou jeskyni,tak se domluvím se sousedkou,která tam jezdí s dvouletým klučinou..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru