III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
26. únor 2009

ilči, to ti závidím, že Mikeš je schopen mít sem tam blbou noc. My když jednou..tak to tak zůstane.
Chci zkusit med na dudlík 😅

radus78
26. únor 2009

tanu, tak do medu bych nešla, ale možná zkus dát na dudlík pár kapek Sab simplexu, prý to zabírá

radus78
26. únor 2009

tanu, pěkná fotečka 😀

spetra
26. únor 2009

tanu: vím, že je to hrozné, ale myslím že tě ani med na dudlíku nespasí, víc toho zkazí...

betina
26. únor 2009

holky,

med ne, je to jeden z hodně silných alergenů, ale každej řekne něco jinýho, to je jasný.

holky, prosím vás, vydrží vám mimčo pást koníky celou dobu, veruš to třeb a10 minut vydrží, jenže pak ji začne hlavička padat a ona je zvteklá, jak to máte vy?

ilci
26. únor 2009

tak jsme po prvním očkování, Mikeš váží 7,5 kg a měří 67 cm 😵

tanu, med bych určo nedávala, jednak alergen a pak kvůli kazům
sice zuby ještě nemá, ale už se to tam chystá

beti, Mikše moc pást nebaví, radši si žužlá plínku nebo ruku

spetra
26. únor 2009

beti: u nás se víc jak 10 minut nepase... ☹ zítra jdeme na tu neurologii, tak jsem zvědavá, snad to bude v pohodě...

ilci
26. únor 2009

holky, může se jít po hexe ven nebo ne?
zapomněla jsem se zeptat ......

betina
26. únor 2009

ilci, může se jít ven, pokud nemá teploty, tak úplně v pohodě. po první hexe jsme nic neměli, až po té druhé ☹

spetri, no ona prostě ji začne po těch 10 minutách padat hlavička a už to dýl nevydrží, tak nevím, jestli to tak má být......

jajdaelda
27. únor 2009

ahoj holky, tak po rehabilitaci me pousti domu....jupi..sice jsem jeste slaba,ale bude u nas tyden mamina,tak to sand nejak zvladneme...nakonec mi zase nasli neco na jatrech,ale nic vaznyho....

fakt by me zajimalo,cim to je,ze u maminy se Kuba vzbudi 1x za noc...dneska pry ve dve a ted jsem mluvila s manzou a Kubulin jeste spi...chladnem to pry neni neb si manza v pokoji zatopil...tak pak me jeste napada,ze uz mu je ta jeho postylka mala a taky,ze ma hlavu na jih namisto na vychod,jak ma byt...myslite,ze to tim muze byt? No nic,dame ho uz do jeho pokojiku do vetsi postylky....
Jo a taky v noci vypije 160,takze je to mozna i tim,ze je dyl plnej..

jinak za ten tyden,co s nim cvicila mamina,tak se skoro prevraci na brisko a pase jedna radost...a tady v nemocnici se mu libi hrozne pumpa na infuze a takovy ty haky na infuze,tak manza dostal za ukol namisto kolotoce nad postylku vyrobit haky 😉

spetra
27. únor 2009

ilči: jj, můžeš chodit ven i když má slabou horečku...
jajda: 😀
to je těžké zjistit čím to může být, se říká že děti jsou dost citlivé i na nějaké ty zony a nebo je to prostší ví že nemá maminku s prsem tak na co by brečel... fakt nevím...

betina
27. únor 2009

jajdi, jsem moc ráda, že tě už pustí domů a hlavně jsen taky ráda, jak to všichni s Kubíkem zvládli! a ted ten týden, co budeš ještě slabá, uteče rychle a pak už bude všechno úplně v pořádku!

u nás zas noc katastrofa, Veruš má prostě strašně lehký spaní a pořád se budí, taky už přemýšlím o variantě, že ji šoupneme do pokojíku, jestli se to nezlepší ☹ dneska sem zase mrtvola a to se na víkend objednali známí a hctějí tady být na oběd.....no jo no, tak ani o víkendu nebude odpočinek ☹

ilci
27. únor 2009

jajdi, tak bezva, doma je doma
nebude Kubulín doktor? 😉

Mikeš dneska byl naštěstí dneska vzhůru jen 4x, ale v 6h jsem si ho šoupla do postele
takže jsem ho v polospánku utěšovala
nakonec jsem se probrala v 8h, prcek vysmátej jak lečo, já polomrtvá

na teplotu to zatím nevypadá, venku je slunečno, tak ven asi půjdem

spetra
27. únor 2009

tanuki: tak co začala jsi? 😉 já ne... 😠 učení není můj koniček...
my dnes byli na té neurologii, tak na vojtovku to prý není, slabší svaly prý má, ale není to tak hrozný, klasika co nejvíc ho dávat na bříško, mluvit s ním a dávat mu maximálně 2 hračky...
vypadá to na nedozrálý mozeček... ani jsem se nestlihla na nic zeptat při tom řevu... ☹ pro jistotu nás poslali do Prahy na sono hlavičky a na ekg... 😢 tak jsem pro utišení se sežrala špičku a větrník... 😠

ilci
27. únor 2009

spetro, max 2 hračky?
to je zajímavé
tak snad bude sono a ekg dobrý
my na neurologii nebyli, jen u rehabilitační dr., tak snad u nás nebude nic zanedbané
jinak včera dr. zkoušela v poradně přitahování a Mikeš se vůbec nechytá

betina
27. únor 2009

holky, já si myslím, že každý mimi má sv tempo. v úterý jsem byla u kámošky a ta říkala, že byla s nervama v háji, když ji malá ani v 6.měsících se nepřetáčela a pak se najednou přetočila, za 14 dní posadila a za dalších 14 dní lezla 😀 chodila ani ne v roce!!!!!!

kvokinek
27. únor 2009

Ahojky, koukám, že tady už jste všechny porodily, takže u Vás už asi moc třetí trimestr v kurzu nebude 😀 Tak zkusím zaplout jinam. Papa

ilci
27. únor 2009

kvoki 😉

no, mě přijde, že je Mikeš šikovnej zas na jiný věci, spíš manuálně
ale pohybově bude línej po mamince 😝

wsmoulinkaa
27. únor 2009

ahoj holky...od kdy se pobírá mateřská od státu??? Pobírá se až po půlroční ochranné lhůtě??? 😖 😒

tanuki
27. únor 2009

ahoj holky! No s učením sjem moc nepohnula, ale dnes už fakt začnu 😀 mám v plánu jít 17. na zkoušku. Ale zítra jdu na ples, tak jsem dnes odpo sháněla co na sebe...a výsledek - půjdu v tom, co loni 😀

spetro, nebylo to spíš EEG? My jdeme za měsíc na průplach očního kanálku, prý u toho hrozně řvou 😢

Taky si myslím,že Veru v noci málo pije, že z lahvičky toho vysosá mnooohem víc a lépe spí pak

betina
27. únor 2009

wsmoullinka, ted nevím, co myslíš? mateřská se pobírá 6-8 týdnů před stanoveným termínem porodu a běží 28 týdnů

spetra
27. únor 2009

ilci: jo max. 2 najednou, je moc roztěkaný...
tanuki: no je možné že jsem to v tom řevu přeslechla, prý mi příjde pozvánka domů na termín - tak uvidím kam mi ta pozvánka příjde... 😅

ilci
28. únor 2009

wsmoulinka, taky nechápu dotaz

no, já teď začínám Mikše míň dokrmovat UM, páč je prej přežranej, říkala dr. 😀
a už můžem začít s příkrmama

ilci
28. únor 2009

dneska si Mikeš pustil hrající hračku místo rukama nohou 😀 😀
opřel si hračku o hrazdičku a zatáhl
je s ním fakt sranda 😀

betina
28. únor 2009

ilicl joj, je to sranda ty naše mimina!!! vždycky něco vymyslí špunti jedni! jinak u nás noc zase na prd, vstávání opět po hodině a dneska jsem navíc lehla, teplota, rýma, hlava, prostě standard. nevím, jak to bude vypadat v týdnu, jelikož se žádná babička nemá k tomu přijet, tak já nevím, ani to nebudu komentovat, jak jsem naprdlá 😀 na víkendy to si přijedou malou povozit, ale pomoct.... 😠

hezký večer holky

ilci
28. únor 2009

beti, tak snad bude líp
u nás noci taky furt nic moc, už tu usínám

radus78
1. bře 2009

ahojky,tak A. už je evidentně líp. Přidávám se k těm co mají noci naprd. 🙄

Beti, gratulace Verunce. Co by dup tu máme půl rok. 😀 😀 😀

tanuki
1. bře 2009

bré ránko! Jééé, tak to taky gratulujeme Verunce!
Tak jsem byla včera na plese, sice bez muže, takže jsem si moc nezatancovala a asi 20krát jsem musela odpovídat na otázku, "kde máš dítě" 😝 ale jinak dobrý.

Beti, pouštěli jsme si ještě něco na tom youtube a došla jsem k závěru, že ti autoři starých dílů museli na něčem ujíždět.. 😀 😀

Noc od 21, buzení ve 23, 3, 5, v 7vstávání

ilci
1. bře 2009

gratulace Verunce 🙂

tanu, teda, jsi šla na ples bez muže i bez dítěte? 😉 😀

Mikeš dnes v 5 po koju nechtěl spát, ukecala jsem ho až v 7ráno a jen na hodinku
pak samozřejmě u dalšího koja vytuhl, potvůrka

radus78
1. bře 2009

tanu, že se nestydíš nechat muže i dítě doma 😀
A. měla onehdá hrozně dobrou náladu

https://www.youtube.com/watch?v=Q8tYUYs7EgE

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru