III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
5. bře 2009

radu...jsi hlavička 😉
mám to,pošli mi do IP adresu..

radus78
5. bře 2009

jajdi, došlo mi vše, ještě jedou díky 🙂 🙂

jajdaelda
5. bře 2009

není vůbec zač.... 😉

spetra
5. bře 2009

tak to máme zhruba stejné, ale my jsme i za tento byt rádi... cena byla i tak velká a čeká nás ho splácet ještě 25 let.... ☹ takže nic jiného už mít předpokládám nebudeme.... navíc ten krcálek musí být dětský pokoj takže jedinné řešení je palanda... (v dalším pokoji je balkon, to se pro malé děti bojím a další je průchozí do kuchyně)

ilci
5. bře 2009

tak my máme u toho krcálku balkon, zatím tam jen přebaluju a prcek to bude mít jako pokojíček než bude ev. druhé mimčo, pak tam budeme mít ložnici

tak jsem koupila kaši a uvažuju, že bych to zkusila, jestli nebude prcek líp spát

dáváte lžičkou nebo z flašky?

betina
5. bře 2009

ilci,

dává lžičkou, ale protože malá flašku nechce 😠

ilci
5. bře 2009

beti dík

právě dočítám příspěvky pozpátku ohledně kaše

prcek chtěl totiž dneska kojo už ve 2h místo ve 4h, tak možná počkám ještě dnešní noc a uvidím
dneska je nějakej rozhrkanej nebo co, zase se mu posunuje režim

jajdaelda
5. bře 2009

ilci..no já poprvé dávala z flašky,ale včera mi to už neproteklo,tak jsem dávala ze lžiky,ale Kuba byl jak divej,tak jsem mu to dala ze stříkačky

tak zítra jdeme na druhou dávku hexy a první prevenar,tak jsem zvědavá na reakci 😔

ilci
5. bře 2009

jajdi, tak snad to bude bez reakce

jajdaelda
5. bře 2009

ilci...v to doufám....je mi ho už teď líto ☹

holky...nosička Patapum se chytla...Kubulín v ní ani nedutá a vždy v ní spolehlivě usne 😀

radus78
5. bře 2009

Anička sní kaši tak z 50ml vody. Dávám ji to lžičkou. Pak se ještě dorazí kojením. Dneska jsme měli noc v poho. V 20h kaše+kojo pak kolem 22h vytuhla a vzbudila se až v 5,30h, akorát mi už nějak nechtěla usnout, tak jsem si ji vzala do postele a spala až do 9,30h. Jsem zvědavá jestli jí to vydrží. 🙂 Přes den málo spala, takže zas nebude k uspání jak bude přetažená.

Jajdi, budem zítra na Kubulína myslet. My jdeme až příští týden.

radus78
5. bře 2009

tanu, na tu gyndu vás někdo poslal nebo jsi tam šla sama. Si mě tím nějak vyděsila. 😒

jajdaelda
5. bře 2009

radu...taky jsme měli jít až příští úterý...ale asi pojedeme ve čt zase do Brna,tak si říkám,že radši půjdu zítra,kdyby byla nějaká reakce...

tanuki
5. bře 2009

jajdi, to jsem ráda, že se to chytlo 😀 ale bacha na záda, jo? 😉
Radu, no já jsem si toho všimla, že už tam ten otvor je menší 😔 Ta hygiena musí být razantnější - já jí jen tak omývala vodou tam, cvičila pyskama a moc jsem jí to tam nemazala, páč mi v porodnici řekli, že díky zbytkům krému se to tam může slepit..a holt asi měla hodně svých sekretů a ten krém je podle týhle gyndařky spíš ochranný !!! prostě..začalo se to lepit 😠 To cvičení (což jsem nedělala dost razantně) - rozevřít velké stydké pysky a omrknout malé a tahem do stran za velké je trochu "roztáhnout"- aby se nelepily k sobě ani do stran. Mimochodem, to viditelné vevnitř vagínky je panenská blána 😅 jak mají pipinku malou, tak je takhle dole a vidět 😅. No co ti budu povídat, tak první dva měsíce jsem to tam vůbec detailně nestudovala 😔 a prvě díky příliš šetrné hygieně se to stává (prý rel.často 😖 )

ilci
5. bře 2009

ty jo, ještě že mám doma chlapisko
ta hygiena je teda u holčiček věda

tanuki
5. bře 2009

ale vy zas budete přetahovat předkožku (vůbec netuším kdy) 😀

radus78
5. bře 2009

tak to je fakt věda. Já to nikdy nějak neřešila, asi budu muset začít 😒 Příští týden v poradně se na to zeptám dr. Jestli ovšem zase nezapomenu 😔

ilci
5. bře 2009

předkožku dr. kontroluje v poradně
já mám dojem, že se přetahuje tak od 1-2 let

spetra
6. bře 2009

jajda: snad bude očkováýní bez reakce, nás to čeká v úterý... ☹ taky je mi ho líto, já tak nesnáším injekce... a ještě to malé tělíčko... ☹
to je super, že se nosnička líbí... 😉
my máme režim úplně rozhozený, až na večerní usínání, to nám naštestí drží... taky v noci furt kojím, ale nevím jestli je to hladem nebo výmyslem... ☹
tanuki: já zjistila, že když opravdu hodně utáhneš manducu okolo pasu, tak záda nebolí... 😉
no taky koukám jaká je to věda s přirozením... ☹

betina
6. bře 2009

jj, to by mě vůbec nenapadlo, budu dneska muset veruš prozkoumat 😀 čeká nís víkend u tchánovců tak jsem zvědav, jak bude veruš reagovat, jestli zase bude vřískat nebo bude v pohodě. máme nemocnýho čoklíka, dostal antibiotika, takže zvrací, tak abych se u toho vaření, uklízení a balení nenudila, tak uklízím blitky 😀

tak co máte v plánu na víkend?

ilci
6. bře 2009

my budem u našich, dojede brácha se švagrovkou z Prahy a budem pařit 😀
2x narozeniny, 3 x svátek a ještě navrch Vánoce - to bude oslava 😀

jinak prcek od koja v půl 4 pořád spí, snad není nemocnej, to mu není podobné
jdem na 10h na vojtovku, takže ho budu muset asi budit nebo co 😅
ještě mu dám 20 minut, ať stihnem ještě krmení

ilci
6. bře 2009

ad usínání - přes den mi usnul sám, večer skoro taky, ale pak se najednou rozeřval jak tur a 15 minut jsme utěšovali
nakonec skončil opět ve vaku
furt čekám tu sociálku a nic 😀
páč řev je to občas fakt děsnej 😉

jajdaelda
6. bře 2009

ahojky...tak jsme zpět z očkování...Kubulka byl statečnej, plakal málo 😔 ,tak teď budu doufat,že to bude bez reakce.....

tak za 3 týdny týdny přibral 100 g 😅 a povytáhl se o 1cm....prý už nebude tolik přibírat...tož to mi opravdu nevadí 😀....moje záda to uvítají...

dr. se ptala na příkrmy,tak jsem přiznala večerní kašičky a řekla,že to je v pořádku....jenže Kubu asi opravdu utlumovaly ty prášky, protože dneska najel do svých kolejí - kojo v 1:30 a v 5:00 a to měl 100ml kaše 😒 no...tak ještě uvidím,co s ním udělá změna prostředí v neděli...

víkend? Bude u nás mamina...manža je nachcípanej,takže to bude asi takový odpočinkový víkend....
já jsem včera doufala,že konečně po 3 týdnech vypadnu ven a tady byl takový vichr,že jsem si netroufla...dneska je tam příjemně teplo,ale pod mrakem,tak uvidím,jestli z toho nebude pršet...

dneska jsme měli jet na Benecko lyžovat 😠 těšila jsem se,jak se provětrám a pokecám s maminou,co má o den mladší holčičku...no a kvůli mý rekonvalescenci budeme doma 😠 Vím,že zdraví je přednější,ale to zase bude doba,než někam vypadneme....tedy mimo Brna 🙂

jajdaelda
6. bře 2009

holky,přemýšlelz jste už o jídelní stoličce??
Včera jsem chtěla koupit na mimiaukci nové sedátko do vany od Jané a blbka jsem zapomněla,že to včera končilo...no tak budu hledat dál 😒

spetra
6. bře 2009

jajda: sedátko do vany chceme také, ale ještě jsem nezačala hledat a ani o židličku jsem se nezačala zajímat....
Ilci: T. ještě neusnul přes den ani jednou sám... 😅 Já prostě doufám, že to jednou příjde samo od sebe, jako to večerní... 😉
My se chystáme do Prahy na velterh For kids. Tak se moc těším, T. bude mít svátek, tak budem utrácet.... 😉

jajdaelda
6. bře 2009

holky...mamina má dneska svátek a já na to málem zapomněla 😅 tak budu muset vyrazit s Kubulínem na nákupy.....

jajdaelda
6. bře 2009

jééé ..on je ten veletrh tenhle víkend ☹ Tak na to si ještě netroufnu.....no nic,tak příště ☹

jajdaelda
6. bře 2009

jo a Kuba má prý trochu moučnivku na tvářičkách 😒 ...tak možná proto mě bolí bradavka ☹ ...tžak budeme mazat genciálkou 😠 to zas bude všechno obarvený 😅

ilci
6. bře 2009

nad židličkou dumám, nevím jestli koupit už nějakou dražší rostoucí ....
no jo, MM je taky Tomáš a má zítra i narozky
tak vše nej Tomáškovi k prvnímu svátku 😉

jajdi, jen 100g? to je můj sen 😀
ale fakt, už by mohl přibírat míň

jajdaelda
6. bře 2009

byla mi doporučena od Babypoint...nevím co stojí,ale je polohovací/rostoucí

ilci ...to má Tvůj manža svátek a narozeniny v jeden den??? 😕

no,taky jsem těm 100g nechtěla věřit,protože mi Kubulín přijde těžší a těžší,ale je to tak....

tak jsme přijeli z nákupů a Kuba mi usnul v autosedačce...neměla jsem srdce ho probudit a tak už spí skoro 45 minut a hlavně nejedl od 9hod 😅

ááááááá už se probouzí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru