III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
2. dub 2009

jako já ani Martin alergici nejsme- v mé rodiěn to není, ale on je ve své rodině jediný nealergik, tak proto. Ale ty HA jsou horčí, Verča to pila jen v noci, když nebyla úplně při vědomí 😀

ilci
2. dub 2009

jajdi, efekt je ten, že nutrilon zbytečně nevyleješ, když ho dítko už nechce 😉

jinak tu bylo nádherně, šla jsem na skoro 3hodinovou prochajdu u nás po lesíku a parku a jsem KO
Mikeš usínal u kaše, taxem si (bláhová) myslela, že brzo usne
už hodinu uspáváme

radus78
2. dub 2009

ilci, nádherně bylo, ale Anik mi spala jen asi půl hodiny, pak chvíli vykukovala a nechtěla spát a pak řvala. Musela jsem s ní jít na rukách. Naštěstí byla dost oblečená. Možná řvala i proto, že jí bylo horko 😠 Pak spala ještě doma, ale zase jen 20 minut. Usínala u kaše a pak vytuhla u kojení. Teď je tvrďoch. 🙂
Běžně nám usíná u kaše a pak řádí do 22h. Dneska teda byla hotová. Zase bude vykřikovat ze spaní.

Jinak já mám doma Nutrilon ještě neotevřený, asi to zkusím střelit v nějakém bazaru.

radus78
2. dub 2009

kdepak máme Beti? Doufám, že s Verunkou nemají nějaké potíže... 😕

betina
2. dub 2009

ahoj holky,ne,ne, já dnes mám jen den blbec, už fakt padám na hubu. takže kontrola ok 6,5 kg a 66cm, jsme malí drobci 😀 a na zuby to nevypadá, prý mají děti zhruba od 6 měsíce sny a ty je často budí a vstřebávají zážitky ze dne v noci, tak je to prý občas zlý a mám to vydržet 😀 jj, už asi 6 měsíců se snažím 😀 jinak prý je malá taková aktivka, že nemá čas ani přibrat 😉

malá dostala třetí hexu i když měla teploty, no a ted je má znova, tak se těším na vášnivou noc opět ☹

radus78
2. dub 2009

beti, tak proto ta naše vyřvává ze spaní...
Hlavně, že to není nic horšího. My jdeme na hexu příští týden.

jajdaelda
2. dub 2009

beti, ty sny mají být od 6měsíce nebo do 6.měsíce????

betina
2. dub 2009

jajdi od 6 měsíce a nejvíce se to prý projevuje od 6 do 8.měsíce

tanuki
3. dub 2009

ahoj, takže to bude se spánkem ještě lepší, jo? 😀
Tak to Verča se také hrozně hýbe, tak doufám, že nabírá tak málo proto ☹
Včera jsem byla u kadeřnice, ehm..no tak doapdlo to jakš takš, akorát tu ofinu mi ufikla děěsně krátkou, tak se těším, až to doroste 😀

Tak u nás s nutrilonem ještě trochu jinak - pixla je načatá a nesmí být načatá moc dlouho, tak holt trošku dražší suché mlíko 😀 Ale ty sunary jsem neotevřela, zdá se, že zas kojíme.

Já nejsem moc povrchní, ale když jsem viděla předevčírem ty prsa, která mě čekají, až dokojím, tak mi to bylo celkem líto - povislé 00nic.

ilci
3. dub 2009

tanu, jo tak vy to máte s nutrošem, tož to my pomalu spotřebováváme
prcek teda nakonec po té 20h usnul, ale opět 2x za noc kojo, pač v 1h jsme zase půl hodiny uspávali a nic, kojo zabralo a pak spal 3,5h v kuse
takže asi má fakt poslední dobou větší hlad
přitom ho přes den nešidím, tak nevím

sny má teda asi Mikeš taky, občas ječí ze spaní nebo se usmívá - to ale vidím jen ve dne za světla 😉

tanuki
3. dub 2009

Pardon, už jsem z tou váhou otraná, ale jsem z toho trochu nervózní, Beti, kolik ti vachází že teda teď za týden nabírá?

radus78
3. dub 2009

ahoj holky, venku je parádně. Byly jsme se podívat na velikonočním jarmarku.
Dneska jsme měli noc, jakou snad ještě nikdy. A. usla ve 20h u kojení, pak jsem šla do sprchy vypnu sprchu a slyším řev. MM se snažil utišit, ale nic. Tak jsem si ji vzala lehla si s ní do postele a asi za 3 minuty byla tvrdá. Přendala jsem ji do postýlky. Pak se zakroutila a zakňourala asi v 22 h. To stačilo dát dudlíka a pohladit. Pak se vzbudila až v 6 ráno 😵 😵 😵 nabaštila se a spala se mnou v posteli do 8h. To už jsem ji vzbudila, aby mi spala v kočáru, jak půjdu na jarmark. Podotýkám, že včera přes den spala minimálně a tak to asi dospávala. 🙂 Dneska se asi zase vrátíme k normálu 😀

ilci
3. dub 2009

tanu, dík 😉

radu, kde máte jarmark?
hned bych šla taky

s tím přibíráním - Mikeš má podle domácího vážení už tak 2-3 týdny zhruba stejnou váhu
tzn. od počátku příkrmů moc nepřibírá
teď žahl skleničku + 60ml čaje a má ještě hlad
tak ještě dokrmíme mlíkem

radus78
3. dub 2009

ilci, u nás na náměstí, sice nic moc.Ale aspoň byla prochajda. Příští týden je ve skanzenu v Rožnově, tak třeba se mi podaří ukecat MM a zajedem tam. Včera jsme objednali Manducu, tak bysme ji tam prubli... 🙂

jajdaelda
3. dub 2009

holky,me hrabne...je nadherne a ja lezim v posteli a potim se....mam opet skoro 40 :( ...nastesti Kubik uz spi 2,5hod. na terase....chjooo

ilci
3. dub 2009

jajdi, tak já když mám 39 a už jsem na umření
snad to bude brzo dobrý

radu, u nás to bude až za týden
fakt nevím, proč tak pozdě
ale je fakt, že taky ty stánky nejsou nic extra

radus78
3. dub 2009

jajdi, to mě mrzí, tak se uzdravuj, ať můžeš vyrazit ven s Kubíkem.

ilci
3. dub 2009

dneska je fakt nááádherně, lítala jsem venku jen v triku a litovala, že nemám kraťasy
Mikeš spal tak 10min, pak ho vzbudila v parku ječící holčička a bylo vymalováno
tak jsme blbi v parku, já ho nosila a rozšiřovala mu obzory 😀
jen škoda, že ještě nebyla otevřená zahrádka
jen bufet u hřiště pro mrňata a tam to řvalo o 106

ilci
3. dub 2009

ještě mě napadlo : máte na kočárku clonu nebo slunečník?
přemýšlím, co je lepší

radus78
3. dub 2009

ilci, já dneska použila plenku. Připla jsem jí hračkou. 😀

ilci
3. dub 2009

plínku dávám taky, ale buď pofukuje, tak padá nebo mi ji strhává prcek 😀
bych tam těch hraček potřebovala víc, jedna je málo

radus78
3. dub 2009

mě na ni nedošáhne a nahoře mám jednu s klipem a na boku mi to drží takový ten závěs na kočárek jak jsou tam tři hračky.

ilci
3. dub 2009

já mám jen jednu s klipem
prcek došáhne všude, když chce, potvora 😀

betina
3. dub 2009

tanu, malá přibývá asi tak 80g za týden ☹ ale dr.říkala, že nemá přes svou aktivitu nemá čas na přibírání 😀

ilci
4. dub 2009

mám dojem, že od toho 6.měsíce by to mělo být tak 10g denně, ale jako jistá si nejsem

jinak noc opět katastrofa, spala jsem asi 4hodiny
vždyky jsem nemohla dlouho zabrat a když jsem usnula, začal ječet Mikeš
a hodina uspávání, chtěl se nosit
ale aspoň bylo kojo v noci jen jednou, ve 2h a pak až v 7h ráno

ilci
4. dub 2009

holky, jakým opalovákem mažete děti?
myslím značku, co je vhodné pro tak malé děti - nebo jestli je to jedno
prý kočár propustí až 50% záření
a prcek se mi zdál trošku načervenalej 😕

radus78
4. dub 2009

ilci, zrovna jsem to taky řešila. Musím zajít do lékárny a uvidím, co mi vnutí.

radus78
4. dub 2009

dneska jsem dávala brambor s troškou mrkve. Tvářila se u toho teda hrozně, ale snědla to. Holky, vám sice děti nepřibývají, ale zato jsou živé. To naše přibývá, ale zase se jí nechce moc hýbat. Každé pro má své proti. 😅

ilci
4. dub 2009

tož prcek dneska probrečel skoro celou procházku, spal jen 15 minut a pak nemohl zabrat
chodila jsem co nejvíc stínem, ale asi mu buď bylo horko nebo mu vadí to světlo nebo fakt nevím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru