III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
18. kvě 2009

radu, jj, každý říká, jaký má kukadla
hlavně když je v kočárku na bříšku a pozoruje okolí, to hlavně důchodkyně v parku jsou uchvácené 😀 😀

beti, poprvé nám usnul na výletě těsně u hospody, kam jsme šli na jídlo, přendání do kočárku přežil, takže pokud neusne doma sám, nosíme 😀
protože nosit ho na rukách už fakt nezvládám, má určo těch 9kg

botičky jsem mu zkoušela párkrát doma, ty sundal hned
ponožky si nechává, jen pokud si zkoupá nohy, tak je stahuje

ilci
18. kvě 2009

zkoumá nohy, mělo být

radus78
18. kvě 2009

tak to já nemám asi ani jednu strii. Ani nevím jak to. Moc jsem to nemazala.

Botičky nedávám, dám je až mi řekne doktor. vzhledem k tomu, že cvičíme kvůli chodidlu, tak ji to nebudu ničím omezovat. Ponožky už dávám jen do kočárku, protože si je sundává a pak dává do pusy. Pak jsou jak z pračky.

radus78
18. kvě 2009

tady ke dneska brutálně dusno

jajdaelda
18. kvě 2009

ahoj holky,

tak víkend super, Kuba návštěvu Slovenska zvládl i cesta byla v pohodě. Jen ho trápí pořád ta rýma...nemáte některá zkušenost s Vincentkou?

beti...taky si občas řikám, jak zvládnu dvě anebo jak zvládnu Kubu, až budu mít bříško a on bude chtít chovat a blbnout..

jinak se Kubulín začíná stavět na 4,takže dobrý časy opravdu skončily 😀

Dneska měl poprvé telecí a šmakovalo

Holky, nezkoušely jste už Pribináčka, Lipánka apod.? Existuje vůbec ještě pacholík?

jajdaelda
18. kvě 2009

Jinak botičky má Kubík jen takové ťapky a dávám mu je do autosedačky, aby neměl "volně" nohy. Na léto má sandálky...no a pak uvidím, jak se bude stavět a koupím mu zdravotní...bohužel bude muset i doma běhat v bačkůrkách, protože máme dlažbu 🙄

radus78
18. kvě 2009

jajdi, Vincentku dáváme, je to super na zvlhčení.

radus78
18. kvě 2009

dneska jsme se cvičily v pérování na 4. 😀

Pribiňáka bych zatím nedávala. Spíš bílý jogurt.
A já místo bačkůrek pak koupím na doma sandálky, aby se jí zbytečně nepotila noha.

jajdaelda
18. kvě 2009

no já u těch bílých jogurtů se bojím, že jsou kyselé....tak možná Activii

tanuki
18. kvě 2009

Já jsem včera koupila nutriloňáckou kaši, je to dost sladké !?
U nás zatím klid, stále se plazíme jako pobodaná hrdinka detektivky, která se plazí k telefonu 😉 ale dostaneme se všude, Koupila jsem jí chodícího a štěkajícího pejska a těšila se, že z něj bude hotová..hm, docela jí zajímá, ale když jde proti ní, tak Verča couvá a zlobí se 😅

ilci
19. kvě 2009

jajdi, není v lipánku apod. tvaroh? ten by se do roka neměl, fakt spíš bílý jogurt, je i na trávení, hodně si chválí Holandii
u nás ráno pěkná bouřka, včera bylo taky dusno a nakonec nic z toho
MM jel na nádraží na kole a prý pěkně zmokl 😀
si prý myslel, že jen poprchá

rehos
19. kvě 2009

Ahojky,děkuju za chvály Marušky 😉 Jo dělá nám obrovskou radost.Psaly jste že válčíte s nocí,musím říct že to znám jen když se prořezává zoubek jinak spí celou noc už od dvou měsíců,určitě se dočkáte a já to pak zase můžu mít obráceně 😅 vám budou spinkat a mě ne.Jinak Marča má dva zuby,přesně na půl roce se postavila a od té doby nedělá nic jiného,sedět umí sama od necelého sedmého měsíce.Už v pohodě chodí kolem nábytku a někdy to umí dost rychle,je prostě moc akční a někdy je to fakt záhul jí hlídat,nic doma neudělám.Dost se bojí vysavače takže uklidit je u nás problém,snažím se aby ji vzal někdo ven když to jde,jinak máme bordel 😀 Baští bez problémů což dokazuje i váha 9kg.Dnes je jí 8 měsíců,zítra jdem do poradny.Jediné co umí říct je ham a to dost zřetelně,nemůže vidět že někdo jí a ona ne 🙂 Moc ráda dává pusinky,to nemá chybu 😵 Ježíš to je ale dlouhej příspěvek,radši končím 😉 Jo ještě musím říct že už několikrát udělala pár kroků jen za jednu ruku

ilci
19. kvě 2009

rehos, to je Maruška šikulka 😉
u nás taky není s jídlem problém a nesmíme před ním nic ukazovat, hned chce taky
a taky máme 9kg, možná už i víc 😅

radus78
19. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsme dostaly očkování i přes hnisající uši. Prý ji to hnisá jen trošičku a to nevadí. Jinak míry 70,5 cm a 8585g. 😀 Ta váha je možná i víc. Nejsem si jistá jestli to sestřička dobře zapsala a Anička zas tak řvala, že váha skákala o 106. 😀

Dr. mi říkala, že nemám dávat žádné pribiňáky, Lipánky ap. protože je to moc tučné.

tanuki
19. kvě 2009

Radu a kde jí to hnisá? Nám to hnisá za ouškem ☹ A má horečku.
Maru je motoricky fakt napřed 😉

Mám dotaz, převařujete kojeneckou vodu? Já když jí převařím, udělají se mi tam usazeniny, což mě vždy rozhodí 🙄 😕 (bývalý fromin kupujeme)

ilci
19. kvě 2009

tanu, převařuju a ty usazeniny, jak klesnou ke dnu, pak vylívám

taky by mě zajímalo, kde vám ty uši hnisají
já bych to asi nepoznala 😅

radus78
19. kvě 2009

tanu, vy už máte taky náušničky?
když ji zmáčknu ouško tak ji vyteče trošku hnisu přímo z dírky. Prý to může být i reakce na ty náušnice. Ale jedna známá mi říkala, že měli za jedním uchem absces (jestli to píšu dobře). Takže pořád čistíme slivovicí a mažeme framykoinem. Tanu, kdyby ji to nepřešlo, asi bych radši zavolala dr. být tebou. Třeba má tu teplotu jen od zubů a uši na to nemají vliv.

Před chvílí jsem drhla hrnec v kterém vařím Anikovi vodu 😀 😀

radus78
19. kvě 2009

holky průser, jsme si nevzpomněly a nepopřály Verunce od tanu všechno nejlepší k 7 měsícům 😕
takže dodatečně všechno nejkrásnější, nejlepší a nejbáječnější 😵 😀 😵

jajdaelda
19. kvě 2009

jéééééééééééé tanu a Veru...dodatečně vše nejlepší a hlavně zdravíčko a ať pěkně rostete a spíte..

rehos...to je tedy s Maru mazec...Ti ani nezávidím, protože to fakt asi nic neuděláš..

jajdaelda
19. kvě 2009

ilci, jaký používáš program na scrapbook?

ilci
20. kvě 2009

taky se připojuju k opožděným gratulantů 😅
Verunce všechno nej a hlavně zdravíčko

jajdi, dělám to v gimpu, ten je stažitelnej free

tanuki
20. kvě 2009

děkujeme 😉 musím se přiznat, že i já jsem si na to vzpomněla o den později 😀
Já to za uchem čistím lihem, a promazávám olejíčkem, ale uvažuju o kalciovce Y(která se někam zatoulala) nebo taky framykoinu. Hnisání zvládáme i bez naušnic. Už sjem chtěla, ale etď si uši hodně osahává, tak raději počkám.
Už má jen 37,3 a to bez čípku, tak se to buď zas večer zvedne nebo už bude dobré. Já to nechápu, já jsem chabrus na plíce, V. ještě ni jednou nekašlala, ale ty střeva..má zas takovou divnou stolici - né, často, ale když, tak tekutá, hlenovitá..

tanuki
20. kvě 2009

tak zas budeme ejn na mrkvi a rýžové kaši, už jsem koukala, kolik můžou vit A, abych jí tou mrkví nepředávkovala 😝

radus78
20. kvě 2009

ahoj holky, tak mě právě trefila Anička dudlíkem do oka. 😠 Samozdřejmě, že tou tvrdou stranou

ilci
20. kvě 2009

maminka je vděčný cíl
mě zase jednou Mikeš dudlíka strkal do pusy, asi si myslel, že jsem taky miminko 😀
a správným koncem 😀

tanu, snad budete brzo fit

rehos
20. kvě 2009

Ahojky,
tanuki přeju ať je malá brzy v pohodě 😉
My jsem dnes byly na 8 měsíční,Marunka váží skoro devět kilo a doktorka byla překvapená co všecko už umí.Od včera začla dělat pápá a vypadá to že brzy bude mít zoubky i nahoře,má to dost nateklé 😨

tanuki
20. kvě 2009

Verča na "dá mámě" ochotně nabízí dudlík 😀 dnes jsem jí testla, že jsem jí podala dudlík a hned si o něj řekla..a hned mi ho taky nabídla 😵 žádný škrt 😵 😵 😵
Odpo měla jen zvýšenou, teď už nic.. tak kéž by. Minimálně já jsem totálně vyčerpaná 😅

ilci
21. kvě 2009

náš drobeček se vzbudil po 22h a usoudil, že je čas her a malin nezralých 😅
byl vysmátej, děsně roztomilej a čilej 😝
tatínek vytuhl ve 23h, pak jsem teda pedagogicky působila na malýho, že je fakt čas spát a ještě si pamatuju, že jsem si před půlnocí říkala, že za chvíli budu vstávat na kojení
kdy usnul prcek netuším, já usnula dřív, nicméně po 1h bylo to kojo
teď samozřejmě brouček sladce spinká 😀
a nějakej blb vrtá 😠

ilci
21. kvě 2009

rehos, malá je šikovná

tanu, tož tohle malej neumí, vždycky tak divně kouká, jestli to jako myslíme vážně

a včera se mu strašně moc líbilo mlátit mě při nošení do hlavy
moje au to jeho veselí samozřejmě jen stupňovalo 😀

jajdaelda
21. kvě 2009

Holky...musím se pochlubit...Kuba usnul ve 20 hod a probudil se v 5!, trochu se napil a zase zabral do 7 🙂 Tak doufám,že to nebylo ojedinělé a bude v tom pokračovat..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru