III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
11. čer 2009

ilci,taky blahopřejeme Mikešovi 😀

jajdi, já měla k obědu rohlík. Vařím až večeři. Dneska teda jen špagety. 🙂
Anik neumí máma, táta, ale umí mňammňammňam

tanuki
11. čer 2009

ahoj holky, mám depku z té Verunky váhy.. Uvidíme, zkusím jí teď co nejvíc vykrmovat - i když nutit jí to mi přijde fakt nejhorší, co bych mohla dělat. Moc toho nesní, ale přibrala teď jen 125g za měsíc. Pořád dost roste do výšky..
napadá Vás ěnco, čím vykrmit? já myslím ty ovesné kaše. švagrová má dobrou zkušenost s přidáváním dost oleje do jídla,a le V. má už tak spíš řidší stolici, že se mi nechce. Ovoce sní pár lžiček, zeleniny 100g dodržuju, ale ten zbytek už musím dělat divadýlko ☹

Dáváte ten žloutek? Já to ještě nezkoušela, ale zítra to mám v plánu.

betina
11. čer 2009

tanu, opravdu si nic z váhy nedělej, Verunka váží 6975g a měří 67,5 cm a už to neřeším. doktorka říkala, že je dobře, že je hubená, že taková mimina jsou akční, což u nás je pravda. taky jsem si lámala hlavu nad tím, aby mi víc přibírala a co ji dát jíst, jenže ona dlabe hodně a často, ale prostě tak nepřibírá 😒

ilci, vše nej Mikšovi!

my jsme dneska byly u dr.malá mi přelezla přes mantinely v posteli a spadla hlavičkou dolů ☹ má tam ted bouli, dr.říkala, že hlavně nesmí zvracet a že ted bude pořád něco, se toho jako bojím, prootže jsem dneska teda fakt zmatkovala ☹

jajdaelda
11. čer 2009

holky, opravdu si nedělejte s tou váhou starosti, pokud prospívaj,a nehubnou,tak to je myslím v pohodě, zvlášť když se vytahujou do dýlky... už to nepůjde tak rychle

beti,tak to je mi líto,ale určitě bude Veru v pořádku....Kuba měl včera taky bouli, prdnul si ji o skříň...dneska ráno o noční stolek a měl na čele ďůlek....ke všemu si stoupá už i u zdi, kde se nemá čeho chytit a plazí se jak spiderman 😀 .... holt už jsou to živý potvůrky a dokud nebudou samy chodit,tak nebudeme mít klidu...

tanu...žloutek zatím nedávám...já spíš nevím,jak ten jídelníček měnit,přijde mi to furt stejný - přesnídávka, kaše, zeleniovo-masový příkrm....asi začnu s pribiňákama a normálníma jogurtama..dneska jsem mu zkusila dát syrovou okurku, něco užužla,zbytek vyplivl 😀 ..a jahůdky mu šmakujou moc

radus78
11. čer 2009

tanu, zkus nějaký jogurtek. My už je baštíme a docela to jde. Nejvíc jí to chutná, když to mixnu s přesnidávkou. 😉

holky to naše dítě se neumí otočit z břicha na záda. ☹

tanuki
11. čer 2009

Radu a řešíte to s rhb?
Jojo, dr také říkala, že už je čas na jogurt, jen jsem ještě nebyla nakoupit 😉
V. má 71,5 a 7130 😔 když se kouknete do grafů v příloze očkováků, tak vychází dost dole- na 3.percentil ☹ Já vím, zmítám se mezi tím, že je to OK, že je taková docela po mojí máme, ta byla také hubeňour a zároveň mě to trochu hlodá..

spetra
11. čer 2009

jajda: T. si v postýlce zatím nestoupá, ale taky se vždy otočí na břicho a na místo nohou aby mě byl "co nejblíž"... 😉
já dnes dostla chut na smažený květák, tak zítra bude...

spetra
11. čer 2009

žloutek Tomáškovi nechutná...
Tanuki: já myslím že váha Verunky je ok, kor když roste do délky... si mě ted trošku vyděsila, Tomášek totiž se zastavil i do déllky, 67 cm má už od 5 měsíců.... v 7 měsících vážil 7,7 kg, teď netuším.... opravdu buď v klidu, nepříjde mi že by měla zas až tak málo....
beti: a jeje už to začíná... Tomášek dnes spadl taky... sice jenom ze stoje... ale tak blbě dopředu na čelo.... má tam modřinu... u doktora jsem nebyla, ale taky jsem z toho trošku nervozní... ale zdál se v poho, tak snad....

ilci
12. čer 2009

holky, děkujem

my jdem na 8měsíční prohlídku v úterý, ale 10kg má určitě, 76 cm měl před 14dny
já mám spíš problém, že furt přibírá moc 😅

teď začal dělat forky při nočním krmení, takže tu dávku nad ránem vypije třeba jen 90ml a chrní
to samé při snídani, jen třeba 120ml a zbytek má maminka do kafe
tak nevím, jestli mu jako nejede mlíko, páč jinak baští jak o život 200g porce

jogurt jsem zkusila včera pár lžiček, sice to snědl, ale ty ksichtíky! 😀

betina
12. čer 2009

tanu,

váhu sem řešila s dr.protože jsem z toho byla špatná. ekla mi, že prostě každé dítě není tlusté a že je to dobře a že zřejmě nikdy nebude cvalda. jenže mi taky řekla, že ji krmím moc dietně a mám najet na tvarohy, pribináky, tučné jogurty a že i omáčku ji můžu lupnout 😀

radus78
12. čer 2009

tanu,neřešíme.Cvičíme teď jen doma a na rhb máme jít až se začne stavět. Nevím, jak ji nalákat aby to začla dělat

jajdaelda
12. čer 2009

tak jsem nakoupila pribináky a lipánky a jogurty a pustíme se taky do toho 😀
Holky, dělaj ještě toho klasickýho pacholíka? To byl taky tvaroh ne? A já vím,že mě s nim mamina ládovala asi už od 5. měsíce 😀

no jo omáčky,ono se to řekne, ale jak to vařit, když by neměly kořeněný a solený?

betina
12. čer 2009

jajdi, no právě, obecně se na tebe bude dívat skoro každá mamina jako na hroznou matku, že dítě cpeš pribibnákem, je tam ten tvaroh a ten by se do roka neměl, se tvrdí. ale když to řekla dr, tak to tak dělat budu

radus78
12. čer 2009

nám to dr. zakázala, ale spíš mmám pocit, že ji vadilo, že je to tučné než že je to tvaroh. A jedné holce v jiné diskuzi řekla dr, že když dá jednou týdně pribinák, tak se nic nestane. Že to je jako když si ty dáš v neděli ke kávě zákusek. 😉

ilci
12. čer 2009

ad tvaroh, já všude četla, že je to záhul na ledviny, že do roka ne, takže já lipánky apod dávat nebudu, fakt je to dost tučné a zrovna naše dítko opravdu přibírat nepotřebuje 😀

ilci
12. čer 2009

jinak jsem se pobavila na dnešní 8měsíční prohlídce :
dr. mi povídá : to máte 8 nebo 10?
já napřed myslela, že se ptá na váhu - Mikeš má skoro 10kg (9840g) a pak mi došlo, že na měsíce
tak jí povídám, že 8, že mi to stačí
a ona : kdyby mi někdo řekl, že je to roční dítě, tak se s ním nehádám a věřím mu
kde jsou ty časy, kdy nás hnala do nemocnice, že trpaslík nepřibírá 😅

jajdaelda
12. čer 2009

beti...mě to dr. říkala už na půlroční prohlídce, že můžeme od 7. začít s jogurtama, lipánkama apod. V Activii snad tvaroh není,ne? A jak se na mě budou koukat ostatní maminy,je mi fakt jedno 😉 Taky neplánuji tím Kubu cpát od rána do večera,ale jednou za čas...

ilci,tak to jsou pěkný míry...jsem zvědavá na toho našeho macíka příští týden 😀

ilci
12. čer 2009

jajdi, tak vy jste bývali kdysi dost před náma 😉

tanuki
12. čer 2009

Verča se otáčení naučila tak, že jí to na břiše po pár minutách nebavilo..ale teď by odlezla a vyprdla se na nás 🙂

Joj. zapomněli jsme pogratulovat Mikšovi, tak dodatečně vše nej😉

Ty pády..a nebude to lepší, dnes jsem strávila dopo přednáškou o popáleninách dětí ☹ 50%je z kávy a čaje

Dnes jsem Verče koupila v countrylifeu kaše-pohankovou,prosnou,kukuřičnou a špaldovou, tak jsem zvědavá 😀

jajdaelda
12. čer 2009

tak jsem se právě dozvěděla, že na prezkoušení budeme mít úplně jiného profesora 😒 než toho magora...tak nevím,jestli se radovat nebo ne...chjo...to je čára přes rozpočet...

betina
13. čer 2009

jajdi, radovat, horší to být nemůže než tamten, co jsi popisovala 😀

tanuki
13. čer 2009

radovat 😉 navíc jsi fakt dobrá, jak to všechno zvládáš, kdybys měla samé jedničky a napoprvé, to by bylo divné 😉

ilci
14. čer 2009

koukám, že to tu žije 😉

my byli včera na srazíku s holkama v Olomouci, jeli jsme poprvé s prckem úplně sami vlakem a pak MHD a dobrý
dneska zase závody dračích lodí a opět oběd v restauraci
zítra plavčo a rehabka, máme nabitý program 😅

radus78
14. čer 2009

ilci, teda to si užíváte 😉

tak hlásím, že sedíme a uděláme pár "kroků" na 4. Sedí sice většinou tak nějak divně, ale trénuje to zdatně. To se to otáčení na záda asi naučí až časem. 😠

jajdaelda
14. čer 2009

tanu...vždyť Ty tu školu taky zvládáš a určitě mnohem líp 😉
holky, všechno jinak...zkoušet nás bude ten magor a ten novej bude jen objektivní přihlížející... ☹ 😠
Tak u náš byl víkend procházkovo studijní neb doma se s prckem učit nedá, protože si furt stoupá a furt padá..tak v kočáru je aspoň klidnej....

Kuba se taky "rozchodil" na 4...sice ještě neohrabaně,ale snaží se.
Zato mi bojkotuje obědy...asi mu budu muset snížit přesnídávku (včera 2 broskve a banán a dneska 4 meruňky a 2 broskve 😀 )....ale rozpil se pěkně...denně už dá tak 200ml a včera vypil i 50 neslazeného ovocného čaje....
Jinak Lipánek se nechytil, višňová Activia docela jo.....

a musím už objednat autosedačku...tu co mám vyhlídnutou, má dodací lhůtu 6 týdnů a to bude asi tak už akorát

ilci
15. čer 2009

tak Mikeš zatím jen zdatně couvá při plazení, ale už se mu občas podaří vyskočit na kolínka a chvíli se udržet
a jednou jsem ho přistihla jakoby při pokusu o sed 😅
spí zásadně na boku nebo na bříšku

tanuki
15. čer 2009

u nás se to taky po4ech rozjíždí, je to sranda. Dnes oběd docela šmakoval- brabory+hrášek+žloutek. Taky jsem koupila v Bille biojablka- 600g za něco přes 50Kč 😝 ale zas když to člověk srovná s cenou přesnídávek, tak je to pořád pohoda. No a byla jsem moooc zvědavá. A předčila očekávání. Ta chuť je úžasná!
JInak já jedu proti pravidlům, začínám jí doslazovat kaše a tu ředěnou mrkvovou šťávu, aby se trochu spravila. Vodu stále miluje, tak to tak snad zůstane a moc jí nerozmazlím.
Je tu nějaké vedro!
Mně dnes začala gynekologie, zítra jdu na vizitu na šestinedělí 😀 😀 😀 což je fajn, mohla bych být zas v 8ráno doma 😉

radus78
15. čer 2009

jajdi, Kubulínovi všechno nejlepší 😉

spetra
15. čer 2009

jajdi: blahopřeju, Tomášek stále nepije a to už jsem začala kupovati šťávičky... ☹
nejvíc doporučují jogurty bílé hollandie...
tanuki: jak jsi spokojená s golfkama? přemýšlím o nich také....

ilci
15. čer 2009

Kubulínovi vše nej, připojujeme se k gratulacím 🙂

já dávám holandii od čtvrtka a musím mu to přichucovat ovocem nebo přesnídávkou, jinak mu to nejede

tanu, že bych šla do billy?
já u nás marně sháním i mraženou zeleninu bio, ne tak čerstvou
ale už máme i domácí, takže to míchám

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru