III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
14. zář 2009

Ahoj, máme to teď nějaké hektické... včera se mi zdálo, že čekáme další mimi, docela to ve mně taky vře, ale nejdřív za rok, spíš ještě později 😉
To jsem tu skoro jediná ještě kojící a navíc mizerně papající mimi 🙂 O víkendu jsme byli na kolech, V. ve vozíku=málo pohybu a skoro nechtěla jíst. Si hlídá linii, opice

Dnes jsme byli v mém milovaném bazaru nábytku - a měli tam za 100Kč kolíbku na nánu, tak už je doma, Verče se moc líbí- sice jí tam táta položil velkého Ferdu mravence a kačenku 😅

jajdaelda
15. zář 2009

spetra...to mu už dáváš krupici - jak se z ní dělá krupicová kaše?? 😨 🙂 🙂

tanu..už jsem si říkala,co je s Tebou....tak na Tebe jsem zrovna vsázela,že do toho půjdeš s námi 😉 ,ale pravda je,že jste oba mlaďounký a studujete,tak máte čas.....

holky,kdy myslíte,že by se mělo začít čistit zoubky pastou??

ilci
15. zář 2009

s tím obědem - dáváte polívku i druhé jídlo nebo jen vždycky samostatně?
ovoce mi nechce jíst - nemá rád kousky, takže jen přesnídávky 😒

jajdaelda
15. zář 2009

ilci,já většinou polívku a po chvíli druhé..
s těmi kousky...myslím,že Kuba se je naučil jíst díky tomu,že jsem mu to mixovala a občas mu tam nějaký malý zbyl...banán škrabu lžičkou a ostatní mu i teď většinou rozmixuji...

spetra...jak jste na tom se znakováním? 😉

ilci
15. zář 2009

zeleninu jí i celkem velké kusy, ale ovoce prostě vyplivne, potvora 😀

jajdaelda
15. zář 2009

aha...no,tak asi mu zatím nechutná...ale vydrž Prťka vydrž,protože chutě se prý mění ze dne na den...
ilci..v čem děláš ty koláže fotek?

jajdaelda
15. zář 2009

tak jsem se holky zapomněla na 1 minutu v kuchyni 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

tanuki
15. zář 2009

😀 jajdi, máme něco podobného, hodím to do alba..někdy 😀
Tak jsem V. koupili takovou tu lahvičku pro paneku, jak to vypadá, že mlíčko ubývá. Tak nakrmila panenku, kačenku, Ferdu mravence 😀
S odpoledním spaním začínám být trochu úspěšná- před půl hoďkou usnula v postýlce..chvíli jsem k ní byla přitulená (žádný kočárek)

Odpo máme plavání, neslyšeli jste něco o tom dětském neoprenu? jí ho možná koupím

jajdaelda
15. zář 2009

tak to musí být roztomilý,když dává Veru napít z lahvičky

o neoprenu jsem neslyšela 😨 ale nevím,jestli bych nenechala bez,ať je v kontaktu s vodou

spetra
15. zář 2009

jajda: jo ale do polívky ne jako kaši.... nečetla jsem nikde že by se to nemělo? 😅
na pastu se ptala kamarádka zubaře a řek jí že tak cca od počtu 10 zubů
znakování flákám... ☹ co vy, co už Kubík umí?
já dávám polívku nebo druhé...
tanuki: super ale bacha na to kamarádka z toho taky není nadšená malá jí už nespí pro změnu v kočárku vůbec a vyžaduje spaní doma s někým...
slyšela jsem od neoprenu, ale jen od p. co ho prodává a viděla jsem ho... pokud teda myslíš jen takové to jakoby bodíčko? docela se mi to líbilo, pokud je dítě zmrzlé....

ilci
15. zář 2009

jajdi, ty obyč koláže dělám v picase

mikeš teda spí jen 1x denně, a to kolem poledne a už zdatně usíná sám, jen u toho béká
snad to nezakřiknu 😝

my máme neoprenové plavečky od začátku plavča
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

já myslela, že ta klasická krupice - nevím, pšeničná? - se nemá dávat vůbec v tomhle věku, podle mě je fuk v čem to dítě jí, nevím

spetra
15. zář 2009

já jen vím, že dřív se dávala klidně i po šestineděli... je pravda že mu to dávám teprve týden... nic jsem nepozorovala... mouka je třeba i v pečivu a tak... tak nevím...

spetra
15. zář 2009

udělala jsem tak na dporučení kamarádky, ta jídlo taky dost řeší, tak mě nenapadlo to řešit... ☹

jajdaelda
15. zář 2009

já jsem právě slyšela,že by se taky měla až dýl,ale nevím od kdy 😒
pokud Tomáškovi nic není,tak bych to tak neřešila

ilci..pod tím neoprenem sem si představovala celý obleček jako mají potapěči 😀 nenapadlo mě,že to jsou jenom plavečky

radus78
15. zář 2009

mám dojem, že na dětské krupici je napsané od roka, ale myslím, že pokud nemá alergii na lepek tak to může. 😉

radus78
15. zář 2009

spetro, Tomášek je šikula a máš krásné fotečky. My jsme se objednali k fotografce na 29. tak snad to klapne.

Jajdi, Kubíkovi všechno nejlepší k 11-ti měsícům 😵 🙂 😵

tanuki
15. zář 2009

Myslela jsem to neoprénové body... No uvidíme, dnes jsme tam byli jen na 15min a bylo to ok 🙂

Spetro, z té krupičky si nic nedělej, já jí tím občas zahušťuju jídlo už tak dva měsíce. Měla by ale být předem 15min namočená, jinak prý nadýmá. Ale když mu nic není...
U nás se nejí akorát houby a mořské plody, jinak už měla asi vše, co by teoreticky neměla - z mléka pudink+ tvaroh (domácí pribináček), losos, bílek, med, čokoládu 🙂 žádné extra množství...ale beru to tak, že nej prevence proti alergiím je špína a kojení v době, kdy to ochutnává..no uvidíme 😀

jajdaelda
16. zář 2009

radu ..děkujeme 😉

spetro...mrkla jsem na fotečky a jsou fakt super...z Benešova??? Taky o tom přemýšlím,že si je nadělím k narozenináme 😀

tanu...taky si řikám,že prevence je potřeba 🙂 jen čokoládě se zatím snažím úspěšně vyhnout..i když nevím,co všechno jí,když hlídá babi 🙂

jajdaelda
16. zář 2009

spetra - k tomu znakování...Kuba znakuje světlo,bublina,ptáček, kačenka - ono je to totiž dost podobné a teprve teď začíná pokrčovat jednotlivé prstíky....jinak jíst a pít dělá pořád po svým - mlaská a vzhledem k tomu,že na to reaguji,tak ho to asi nenutí se učit něco jiného 🙂

ilci
16. zář 2009

opožděne se přidáváme ke gratulaci

no, nám stačí ty neoprénové plavečky, ale jestli mu je menší zima, netuším 😉

já zahušťuju vločkama, jáhelnýma apod.
teď jsem párkrát koupila krupici s červama, jako přešla mě hned chuť

my byli ráno na 7:30 na vojtovce, jako ospalí jsme byli oba
cvičení OK, už máme jen jeden cvik, ten druhý nám ubrala, když viděla, jak Mikeš bojuje (a vyhrává)
na další jdem za 2 týdny a pak až zase za 3 týdny
a prý už se blížíme do cílové rovinky, počítám, že to cca v roce skončí, pak už budem cvičit jen na udržování

bavili jsme se o botičkách na chození, prý až bude Mikšík cca 3 týdny stát, koupit mu je, příště mi řekne více
hlavně kožené a gumová podrážka, žádné papučky a doma ho nechat na boso

malej mi usnul v 9:30 u baráku, klátil se v sedě v kočárku, lehnout si nechtěl, jak projelo auto, hned ho sledoval, fakt pohled pro bohy
doteď chrní v postýlce a na 14h jdem zase na plavčo, máme to dneska náročnější

ilci
16. zář 2009

fotky super, mám taky nějakou představu k 1.roku, teď jen vybrat toho správného fotografa

jajdaelda
16. zář 2009

ilci..to jste šikulky 😉

doma naboso i když je dlažba?? 😕 a tím "až bude 3 týdny stát" znamená jako stát sám bez opěry?

jajdaelda
16. zář 2009

holky,jedeme na víkend na Moravu - bez prcka 😨 jsem už teď z toho nějaká nesvá...už byl jednu noc bez nás,ale celý víkend? Ale potřebujeme si oba odpočinout,tak se na jednu stranu i těším...

lestep
16. zář 2009

holky, máte všechny moc krásný fotečky.

Ilci- ty koláže jsou úžasný. Můžu se zeptat, jak to v picasu děláš. jestli to jde nějak popsat, díky.vím, že tam koláže jsou, máme ho v počítači, ale používám většinou zoner. tam nevím, jestli jdou koláže. 🙂 díky.

spetra- taky si myslím, že trocha krupice neuškodí. 🙂

Jajda- kubíkovi vše nej k 11 měs.užijte si víkend. Kubíček to zvládne.

ilci- mlžu se zeptat, proč cvičíte vojtovku? jestli nechceš odpovídat, tak nemusíš.máte už vybrané botky? jaké foto si představuješ? dej nějaký typ?

lestep
16. zář 2009

ilci- tak jsem koláž vyzkoušela. Mám jí v albíčku. jen jsme se chtěla zeptat, zda se tam dá vkládat i text, popř. jak díky.

jajdaelda
16. zář 2009

lestep...díky za přáníčko.
fotečky super....
to picaso je freeware?

tanuki
16. zář 2009

jajdi, no u nás o žádný strach z tloustnutí nejde, takže můžu klidně i přeslazené džusíky, když vyčistím zuby 😀 ale ty jí moc nedávám..

Zatím jsem sklukla jen fotečky spetry, jsou super, taky musíme něco spáchat.
Jajdi, asi na něj budeš pořád myslet, ale určitě se má u babičky dobře! Já bych jí mojí mamce taky klidně mohla nechat..😉
Haha, teď má rýmičku a zvýš. teplotu a to máme možná jet v neděli k moři, no ěbhem zítřka to usíme rozlousknout!

spetra
16. zář 2009

jajda: ano z Benešova - paní fotí vždy 6 témat za cenu 1500,-, trvá to cca 1 hodinu, dostanete pak 10 fotek na papíře a 25 fotek na cd, fotky jsou hezké, ale paní fotí pořád stejně. Takže jsem ráda že jsem tam byla ale z druhým dítětem půjdu jinam, ať je změna.
ilci: to je super že se blížíte ke konci
my botičky máme asi měsíc, doma chodí bos , na venek máme essi - doporučila nám je paní ve zdravém obouvání jako první botičky
tak jsem zvědavá co ti doporučí za boty
je tanuki: to je nepříjemné, zákon schválnosti funguje, tak snad bude zítra V. fit

ilci
16. zář 2009

jajdi, jestli s oporou nebo bez jsem se neptala, páč Mikeš se v stoupání teprve rozjíždí u nábytku
asi jde o to, až pak dítě stojí déle, aby měl pevnou oporu v kotníkách a líp se mu pak chodilo, ale to je jen můj názor

lestep, mě tam jdou dodat nápisy, pokud máš tu nejnovější verzi, mělo by to tam být
není to myslím u koláže, ale u úpravy fotek
vojtovku cvičíme kvůli kyfoze, malej má náběh na skoliozu, ale poslední dobou je to boj, asi víte sami, že děti jsou pořád v pohybu 😉

foto se mi líbí jak má spetra, něco v tom duchu, spíš sépie než barevný, nebo černobíle, taková klasika
ale chtěla bych samozřejmě i rodinnou 😉

tanu, k moři bych jela hned, snad vám to vyjde

botičky essi jsou myslím dobré

betina
16. zář 2009

ahoj holky,

Kubíkovi taky opožděně vše nej nej, halvně to zdravíčko! Jajdi, tchyně nám nabízí, že si malou vezme za 14 dní na víkend a taky váhám. doma už z ní padám na hubu, protože je opravdu čipera a á nic nestíhám, takže bysme to oba potřebovali...jenže se bojím, že bude špatně spát a hlavně, že to bez ní nevydržím, já nevím, pořád váhám. jinak jsem teda dost zkalamaná z přístupu babiček, prostě sem nikdo nejede, že by mi třeba pomohl, to ne, ale co nadělám že, nutit je k ničemu nemůže 😖
ilci s tím cvičením máš mou poklonu, protože mi bojujeme jen s pžřebalováním a stačí mi to.

s tím jídlem, už to moc neřeším, dávám ji to, co jí. takže i dělám i polívku s mrkvičkou a krupicí a tu má moc ráda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru