III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
8. lis 2009

ahoj holky,

no já jako vždy nějak nestíhám, už jsem trapná. o víkendu u nás byla moje mamka a Verunka na ní není zvyklá, tak byla stejně pořád nalezlá u mě. mimochodem nám rostou asi stoličky, tak si užívám, verunka je protivná, ale co se dá dělat. neměli tady v lékárně cal gel, tak jsem koupila homeopatika, samozžejmě je musím rozpouštět na lžičce, protože do verunky je jinak nedostanu.
poctivě vás dočítám, takže všechno sleduju 😀

lestep
9. lis 2009

spetra. máte moc hezké fotečky. byly jste se teď fotit v roce? také plánujeme psolední týden v listopda. se tak těším. uděláme nějaké vánoční fota. už mám tolik nápadů.

lestep
9. lis 2009

já očkovaná na neštovice ne¨byla a příušnice jsem měla .docela mazec.

dáváte někdo dětem červenou čočku?

spetra
9. lis 2009

my o očkování neštovic neuvažujeme
T. spí ve spacím pytli téměř od začátku, jsem s ním moc spokojená...

spetra
9. lis 2009

lestep: nao byli jsme se fotit i v roce, fotečky přídám...
čočku obyč jsem zkoušela dávat minulý týden prvně - ok

ilci
9. lis 2009

já dávala červenou čočku kolem roku a stejně prděl jak o život - a to prý není nadýmavá 😀

lestep
9. lis 2009

ilci- amlej prdí třeba z brokolice ne ž čehokoliv, jenže on jí jak kyselina. takže s enedivím, že prdí.

spetra- na fota se těším. potřebuji nějakou inspiraci. to jste byli zase u stejného fotografa?

spetra
9. lis 2009

jj, úřesně tak T. jen ní a pak prdí pořád,
ne u jiného
zítra ti je tam vložím: s dortem a velkým plyšovým psem, všichni a T. n ahoupacík koníkovi, T. na traktoru a T. s kuličkama....

spetra
9. lis 2009

jo a v lavoru a za ním oblečínka na šnůře, které měl na sobě... 😉

betina
9. lis 2009

lestep, červenou čočku dávám, ale en tak hrst do bramoračky, ale problém je, že ji prská 😀

radus78
9. lis 2009

já kolem červené čočky chodím v krámě a furt nejsem schopná ji koupit. 😠

tanuki
9. lis 2009

ahoj, já dávám tu žlutou do polévky..ale jí stále málo, tak trochu jiná situace. Dnes sjem měla k večeři pěknou prasárnu-párek a hádejte, dítě mi ho ukradlo, hned ho začalo vycucávat, pak na mě bylo naštvané, normálně mě úplně ignorovalo, že jsem mu ho vzala. Chtělo by to alternativu, ale sóju by asi taky moc nemuseli, ne?
Beti, co noci?

kasyma
10. lis 2009

Ahoj holky,chci se vás zeptat pokud někdo nemáte s tímto zkušenost.Dneska jsem chtěla jet do města,už jsem byla připravená a všechno,ale najednou se mi úplně zatmělo před očima,staršnej nával tlaku do hlavy,kterej přecházel až v takový brnění a horko a pot po celým těle hlavně v obličeji,byla jsem jak opařená zatím jsem totiž v těhu neměla žádný problém (ťuk ťuk) tak jsem si chvíli sedla s tim,že to přejde a bude to dobrý. Když už se zdálo,že je to dobrý tak jsem se pomalu zvedla a ono znova musela jsem se zapřít o stůl byla jsem strašně zesláblá a úplně se sesunula k zemi nebyla jsem schopná ničeho fakt hnusnej pocit. Nevíte čim by to mohlo být? Napadlo mě rychlá změna tlaku,nebo nevím nemáte s tím někdo zkušenost? Prosím poraďte, zítra jdu naštěstí na kontrolu tak to zkusím říct Dr. tak uvidíme...

jajdaelda
10. lis 2009

kasy...no,on ten III.trimestr je už docela dávno,co jsem ho "prodělala",ale to co popiuješ mi připomíná mě po ránu a to nejen v těhu,ale i když se hůř vyspím a u mě to je nízkej tlak...zítra se domluv s dr...snad to nebude nic vážného

jajdaelda
10. lis 2009

jako holky u nás snad bouchla bomba..tady je čurbík to je hrozný...Kuba pořád něco někam přenáší 😀

koupila jsem dneska ten spací vak,ale obávám se,že mu asi moc dlouho nebude ☹

my čočku zatím nedávali a asi jen tak nebudeme,neb se máme vyhybat nadýmavým jídlům 😒

jajdaelda
10. lis 2009

tak spací pytel je tak nějak akorát,ale moc dlouho ho mít asi nebudeme 🙂 Tak asi zaúkoluju babičku,aby ušila větší 😀 Jen nevím,jestli se v tom otočí na bříško na kterém rád spí...

betina
10. lis 2009

kasyma, jak píše jajdi, osobně si myslím, že je to taky tlakem, ale opravdu raději se věř doktorovi a klidně bych i zavolala, kdyby mi takhle bylo hned ten den.

tak my jsme taky ve vaku z Ikey, je naštěstí dost dlouhý.

jajdaelda
10. lis 2009

beti...já ho taky koupila v Ikee,vzala jsem ten největší,ale i tak ho dlouho neužijeme...pověšenej na tom ramínku vypadal dlouhej 😀

tanuki
10. lis 2009

já nechápu, proč se ty "jenom pytle od pasu dolu" dělají jen na novorozence, přijde mi to celkem dobré..

spetra
11. lis 2009

jajda: neboj otočí, je to jen o cviku, T. v něm umí i chodit 😉
my máve vak z teska

ilci
11. lis 2009

jj, Mikšík v něm taky chodí v postýlce

jajdaelda
11. lis 2009

tak se to třeba Kuba taky naučí 🙂 Dneska spal jen na zádíčkách či na boku,ale pravda je,že sebou tak nemlel....
jen já jsem měla výpadek a to když se vzbudil ve 2 hod.já šla k němu a vidím,že je probuzenej,z toho jsem usoudila,že je ta jeho hodina 5:30,tak jsem ho vzala ke mě do postele a koukám na budíka ono 2 hodiny,tak jsem ho zase dala spátky do postýlky,lehnul a spal...tak nevím,jestli nevstává ze spaní 😀 .. já jsem v ty dvě byla dobře zmatená 😀

tak nám přišlo vyúčtování od ČEZu 😠 doplatek 6.200 Kč 😠 😠 tak si pod stromeček zabalíme fakturu 😵 no jo no,co se dá dělat,když máme vše na elektriku....

lestep
11. lis 2009

spetra- ta nádoba na mléko, co je u ní malej vyfocenenej, ta je vaše?

jaja- měli jsme podobnou fakturu, ale naštěstí přišla už v říjnu, tak abysme se z ní stihli do vánoc vzpamatovat. 🙂

spetra
11. lis 2009

ne není to bylo u fotografky...
tak to jste chudáčci, nám naštěstí 300 vraceli...

lestep
12. lis 2009

spetra- my platili málou zálohu, takže jste s tím počítali. my právě doma máme úplně stejnou nádobu na mléko, tak jí chci pořádně vyčistit a darovat tomu fotografovi. ještě s tím teda malýho vyfotit.,

jajdaelda
12. lis 2009

no,tak my platíme docela velkou zálohu,ale na druhou stranu máme fakt vše na elektriku (mimo krbu 😀 ),takže když vypnou proud,tak si můžeme tak akorát roztopit oheň v krbu a opíct si buřty 😀

holky, už můžou prckové domácí puding - jde mi o to mléko...

lestep
12. lis 2009

jaja- mě říkal dr. že nemám malýmu dávat mléko ve stavu jako na pití, ale do pokrmů přidávat můžu- bramborová kaše atd. zatím jsem puding nedělala. používáš obyčejný puding nebo nějaký jiný?

jajdaelda
12. lis 2009

udělala jsem normální puding,netuším,že by byl nějaký "dětský"...udělala jsem kokosový s piškoty a banánem a malej to vymlaskl 🙂
Já si řikám,že za nás se pilo mlíko už před 1.rokem a jsme tady... 😉

betina
12. lis 2009

jajdi, prý dr.říkala, že po roce můžeš vařit z mlíka,ale kupuj BIO.

jajdaelda
12. lis 2009

beti...to kupuji normálně...to krabicový dávám tak max.do těsta,protože to má do mlíka daleko...

nekoukaly jste se na "Jste to co jíte?" Jako tomu manželovi bych dala chvílema pěstí 😠 ...faaakt jsem vděčná za toho,co mám doma 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru