III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
6. led 2010

spetra 😀 Ty děti jsou nápaditý 😀

jajdaelda
6. led 2010

holky 😢 nevím,jestli jste slyšely včera o té nehodě u Olbramovic - nějaká ženská srazila 2 chlapy - tak dneska jsem se dozvěděla,že to byl přítel jedné z koníkovek,z diskuze,kam jsem občas taky zašla ☹ mají 2měsíčního syna 😢 Je to strašný,jak dokáže být osud krutej.... ☹ zase jsem si uvědomila,jaký prkonity občas řeším 😔

jajdaelda
6. led 2010

tak teď jsem se pobavila...dělám dle receptu špaldový chleba a dává se do něj celaskon....tak jsem ho tam dala a až když jsem krabičku vracela do šuplíku,jsem si všimla,že má mandarinkovou příchuť 😀 ..tak jsem zvědavá,jak bude chutnat chleba...

tanu - pošleš mi prosím recept na ten chlebík,co jsem měla u vás? A taky jsem se chtěla zeptat,kde jsi sehnala tu "košilku" na jídlo? Cinták už je nám malej,neb Kuba se učí sám jíst...

jajdaelda
6. led 2010

no tak to zase nebude tak hrozný, ochutnala jsem ten celaskon a ta mandarinka tam ani není cítit...

koukám,že dneska budu trpět samomluvou 😅

joa ozvali se mi ze cvičení, že to tam děti plní úkoly, lezou po žebřinách, houpou se na kruzích atd...tak to asi nebude pro našeho Kubu 😅

ilci
6. led 2010

spetro, tož to víš, že se přes den občas vztekne, když mu něco zakážu 😀
ale bývaly dny, kdy třeba hodinu ječel a nedokázalo jsem mu odvézt pozornost
takže teď je fakt zlatej

Mikeš čůrá jen po probuzení, jinak zatím ne
akorát teda po úkonu hned vstává, takže ho musím hlídat, ať nevyleje obsah na kobereček

chleba s celaskonem?
a dáváš tam špaldovou mouku, předpokládám?
u nás je právě problém něco takového sehnat

spetra
6. led 2010

jajda: ne už jsem tady... 😉
to je hrozný úplně mi jde mráz po zádech, chudák holka a mimčo... 😢
to mi příjdou dost těžké úkoly, je to dělané pro takhle staré děti... a hlavně bacha na to když budeš těhotná, nebudoš ho moct tolik tahat... ☹ my teda na cvičení děláme taky různé opičí dráhy, po těch žebřinách jde taky... samzřejmě ho držím a trochu pomáhám, ze začátku to pro něj všecho bylo dost těžké a dnes už polovinu věcí (samozřejmě bezpečných dělá sám) a já jen koukám a ěkteré věci prostě vynechám když je to atahání, nikomu a ničemu to nevadí...
u nás ted otevřeli nové dětské centrum, mají tam výtvarnou výchovu, dost mě to láká, tak nevím jestli neukončím Yamahu a nezačnu příští pololetí chodit tam...

jajdaelda
6. led 2010

ilci.. cituji z chytrého časopisu: Celaskon se přidává do těsta proto,že slouží ke zvýšení schopnosti těsta zadržovat kypřící plyna při kynutí. Pečivo je lépe nadýchané"

všimla jsem si,že to je u receptu, které jsou hutnější...
ano,dávám tam špaldovou mouku - koupila jsem ji v bio obchodě...

spetra...jj,je to strašný,hlavně,když to byl mladej chlap a nebylo to vlastní vinou 😔

no, mě to přišlo na 15ti měsíční dítě docela náročný,ale řekla jsem si,že se tam zajedu podívat...jen je to od 16ti hodin a to Kuba většinou ještě spí 😒 ..takže prostě musím najít něco po obědě anebo změnit malýmu režim - dopolko nedávat spát a dávat jen po obědě a to se mi zatím nechce.... nebo myslíte,že je to hodně,že v 15ti měsících chodí ještě 2x denně spát? 😕

tanuki
6. led 2010

jajdi, byl i ikei, ale rychle se opral a protýká. Chleba dělám půlkila zhruba stejným dílem bílá+celozrnná+špaldová a mix semen (nejlevnější je lněné 😀 slunečnice, dýně, sezam, to už je trošku víc 😉

tanuki
6. led 2010

jajdi, byl i ikei, ale rychle se opral a protýká. Chleba dělám půlkila zhruba stejným dílem bílá+celozrnná+špaldová a mix semen (nejlevnější je lněné 😀 slunečnice, dýně, sezam, to už je trošku víc 😉

nejlevnější špaldovou mají u nás v kauflandu do 40Kč, v bioobchodě jí mají za 55. Je výborná..jednou doma jiná nebyla a udělali jsme si z ní pizzu a byla děsně dobrá

ilci
6. led 2010

jajdi, tož Mikeš spí cca od 9měsíců 1x denně, někdy ani to ne .....

já chleba bílá + chlebová/celozrnná
do kaufu moc nechodím, páč to máme na opačném konci města a do bio obchodu nemůžu s kočárem
a jelikož tchánovci vozí hodinu týdně, tak hold mají přednost jiné záležitosti ....

jajdaelda
6. led 2010

tanu...a zbytek ingrediencí?
Já ani nevím,za kolik jsem ji kupovala asi taky nějak kolem 50ti Kč a asi v Globusu? Fakt si nevzpomínám,jen vím,že mi u Tanu chutnala,tak jsem to chtěla vyzkoušet..... zatím ten chleba vypadá fakt slibně

ilci...nevozili Ti tchánovci každý den?

spetra
6. led 2010

jajdi: ot záleží jak to Kubíkovi vyhovuje, buď ráda že spí dvakrát.... T. spí jen jednou od Váoc a ty dny jsou děsě dlouhé, ještě že spal 2x když mi bylo špatně to bych nedala...

jajdaelda
6. led 2010

spetra...taky si říkám, proč to měnit, když si sám o to říká .. a možná budu taky ještě ráda,že spí 2x...bych to měla využít na bakalářku a nějak mi to nejde 😠

tanuki
6. led 2010

Holky, jak se dělá domácí kaše? Dá se udělat i z mouky? (mám kukuřičnou a špaldovou) neinstantní "umím" akorát z ovesných vloček a krupicovou..
Jajdi- skoro celé droždí, vrchovatá lžička cukru a soli, cca 4dcl vody/ místo čísti vody jogurt/kefír/mlíko..

máme doma mák, uvažuju, že bych ho tam zkusila dát..chleba nasladko pod jam by nemusel být špatný, ne? muž chce ale naslano.

lestep
6. led 2010

tanu- já dělám z pohanky, z polenty, z kuskusu, z ovesných vloček, z pohankový krupice,z jáhel. přidám do toho pokrač. mléko, někdy dochutím ovocem.jak kdy.

radus78
6. led 2010

ahoj holky, to máte všechny pekárnu nebo někdo pečete i v troubě?
Ilci, Anička sice usíná sama po nějaké době řevu, ale ty noci jsou u nás taky na prd. Ona se vzbudí a řve dokud si ji nedám do postele. Dneska se mnou spala od půl dvanácté. Jsem dokopaná a bolí mě v zádech 😒 Anik už docela dlouho spí jednou denně, když spala 2x,tak měla problém podruhé usnout a pak usnout večer.

Dneska jsme vytáhli nové sáňky. S kočárem bych neprojela ani náhodou. Ty ludry na radnici vydali seznam ulic, kde se neodklízí sníh a protahujou jenom hlavní tahy, takže my tu za chvíli asi zapadnem.

radus78
6. led 2010

kaši umím teda jen ty instantní 😀

spetra
6. led 2010

jste stejně šikovné ž pečete chleba...
já nepeču ani nevařím kaše... ☹

radus78
6. led 2010

spetro, já jsem ráda, že upeču kuře 😀

ilci
7. led 2010

jajdi, tchánovci vozili častěji, když se Mikeš narodil, pak už jen 1x týdně
občas ani to ne
ale zas ta hodina mě fakt nevytrhne
uvidím, jak se jim bude chtít dnes, opět sněží
většinou obíhají supermarkety, přitom jsou v důchodě, tak mají čas nakoupit si jindy, ale co už nadělám

radu, na Mikše už uložení do naší postele neplatí, po chvíli zdrhá
ve spacím pytli to vypadá dost komicky 😀

ale dnešní noc dobrá, jen 2x na mlíko, k ránu trochu pobrekával, ale dalo se
asi byl unavenej ze včerejška 😀

kaše taky jen instatní, je to příjemně rychlé
my většinou dojdem z venku a jdu chystat večeři, takže ta rychlost je super 😀

jajdaelda
7. led 2010

ilci...no tak,hodina týdně Tě opravdu nevytrhne...
Ty dáváš ještě Mikšovi mlíko v noci??

dneska jsem byla na rentgenu plic a ujal se mě nějakej mladík 😅 tak jsem se musela smát,že ve svým věku jsem v rozpacích se před ním slíknout,ale byl profík 😀 ... a potěšil mě, že se mě zeptal,jestli nejsem těhotná 🙂 ..tak snad tak staře nevypadám 😀

radu...jinak my máme pekárnu...

a špaldový chlebík se včera moc povedl...

tanu...my kaši zatím jen instatní....

jajdaelda
7. led 2010

hm...tak teď mě napadlo, že se taky mohl zeptat,protože vypadám jako těhotná ☹

ilci
7. led 2010

jajdi, dávám, no 😝
v létě pil v noci čaj a od podzimu čaj nechce, jak nedostane mlíko, má hodinový hysteráky
než jsem pochopila, že chce mlíko, tak řev, že na nás mlátili sousedi
většinou po mlíku hned zase usne

radus78
7. led 2010

tak jsmy byly dneska u mudry. Včera ji začaly hnisat oči a v noci nemohla jedno oko vůbec rozlepit ☹
Dostala anitibiotické kapky,tak snad to pomůže

jajdi, spíš se ptal automaticky. Mě se kdysi ptala mudra asi 3x když mě posílala na RTG a to mi snad ani nebylo 18 😀

jajdaelda
7. led 2010

ilci...a dáváš mu mlíčko i před spaním??

radu...no,asi se ptal automaticky 😉
moc držím pěstičky,ať jsou očka brzo v pořádku...to je pořád něco, že?

jajdaelda
7. led 2010

tak na mě zase tady lidi na vsi koukali jak na exota 😅 vytáhla jsem na Kubu kšíry a šli jsme se projít...to byly poznámky 😖

holky,nemáte některá zkušenosti s nakupováním přes eBay z USA?

tanuki
7. led 2010

jajdi, já chtěla nakupovat přes německý,ale měli tam, že to konkrétní posílají jen po Německu :-/ ale švagr přes to nakupoval objektivy a ještě něco a v pohodě, jedna věc byla rozbitá a prodejce mu zaplatil opravdu tady 😉 to jsem ráda, že se chleba povedl. Já zkusila ten makový a nic moc 😀

Kaše dobrý, prostě jsem tam dala špaldovou mouku jako bych dělala krupicovou kaši..ale myslím, že ta z kukuřičné bude lepší 😉 takhel trochu škrábala v krku.

spetra
7. led 2010

jajda: 😀 to se museli báby picnout, mě ty kšíři připadali taky divně, ale teď mi to příjde super věc, kor když mám takové ho ryhclíka, ale ještě jsem nezkoušela...

jajdaelda
7. led 2010

spetra..no,tak nějak 😀 je to super věc...nemusím Kubu držet za límec ani za ruku a má volnej pohyb a když padá,tak ho stihnu zachytit...nejdřív mi to taky přišlo zvláštní,ale vyhovuje nám to...

betina
7. led 2010

jajdi, s tím rentgenem si mě pobavila, samo že vypadáš mladě a ne těhotně 😀
tak já se s pečením přidávám dostali jsme k vánocům pekárnu, tak jsme dneska poprvé zkoušeli a mnam mnam. no ilci teda tchánovci sou kabrnáci 😀 u nás asi kdyby byli poblíž, tak jsou tady furt, ale jsou daleko a jsem ráda, že si někdy vezmou malou na víkend, je to relax spát dlouho.
mimochodem Verči se zase horší na noci, takže vstávám dost často a navíc třeba 2 hodinky hraní a škubání za noci se jí taky zdají super zábava, jen jsem teda už KO.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru