III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
25. zář 2008

marci,

taky si s tou myšlenkou pracovat z domu pohrávám a jsem jí nakloněná, jenže...člověk míní a mimi mění 🙂 jenom mám ted nějakej divnej strach, taky, jak člověk v noci nespí, tak o všem přemýšlím..místo, baych si vazala nějakou veselou knížku 🙂

marci
25. zář 2008

beti dej si večer dvojku svařáku a nebudeš přemýšlet o blbostech 😀

radus78
25. zář 2008

taky mě to napadlo jak to finančně utáhneme, ale pak si uvědomím, že rodičák býval před třema rokama pár korun a taky s tím lidi vyšli. Hold se budeme muset uskromnit.

betina
25. zář 2008

asi celou flašku spíš 😀

hlavinka
25. zář 2008

Ahoj holky, tak koukam, ze diskuse s vami dorostla az k fazi porodu. Takze tu zase asi neni zadna pro ty, co nyni zacinaji treti trimestr, co? Tak nevim, nabourat vam to tady 🙂 anebo zalozit novou kecarnu? 🙂

betina
25. zář 2008

hlavinko,

určitě tady zůstaň 🙂 stejně řešíme dokola ty stejný problémy 😀 jen jsme s něma dorostly do fáze porodu 😀

spetra
25. zář 2008

když manžel těstoviny nechce, furt jen brambory.... bych potřebovala nějaké samoškrábací.... 😠
beti: já uvažuju dost o výběru 2 leté rodičovské, kvůli penězům, no uvidím po porodu....

spetra
25. zář 2008

holky a už některá pracujete na vypuzování? 😉

betina
25. zář 2008

spetri: taky jsem o tom přemýšlela, ale ono je to jedno, protože si můžeš přivydělat kolik chceš 😀

spetra
25. zář 2008

beti: tj. ale pokud by někdo chtěl třeba další mimčo do těch dvou let.... tak jsou to slušné peníze navíc....

betina
25. zář 2008

no to jo to je pravda 😀

marci
25. zář 2008

mě ta 2-letá varianta zas tak výhodná nepříjde (teda pokud fakt nechce někdo hned druhý mimčo - já asi hned ne aspoň o tom nejsem hned teď přesvědčená). A přivydělat si můžu kolik chci, takže asi půjdu do 3-letý varianty.

betina
25. zář 2008

no já teda po zkušenostech s tímto těhotesntvím nějak nepředpokládám, že bych se do toho vrhala do dvou let znovu 😀 , ale třeba jak bude ten uzlík na světě, změním názor.
Každopádně se držím 3-leté varianty.

hlavinka
25. zář 2008

Beti: diky.
Ja bych tedy preferovala 3 roky. Prece jen dva je docela malo, ackoliv je jasny, ze kdyz clovek potrebuje jit do prace kvuli penezum, je to tak zlata stredni cesta.

Decko bychom taky chteli cca do 3 let veku toho prvniho, ale to je jen teorie. Treba budeme tak na nervy, ze s tim pockame (anebo naopak na to vlitneme hnedka po 6ti nedeli 😀 )

ilci
25. zář 2008

no, my jsme teď v červenci splatili byt, takže zas o starost míň
já taky furt nevím, kterou variantu RD zvolit
druhé bych kvůli věku chtěla co nejdřív, ale protože jsou v práci org. změny, tak budu po RD bez zaměstnání a neměla bych zase nárok na MD
takže bych ráda mezi dětma aspoň chvíli pracovala
jenže on je to např. s prací z domu tady docela problém, že bych třeba začala v 1,5 roce prcka
a zase být pryč celý den do těch 2 let nechci, to mi utečou ty nejhezčí roky 😀

jajdaelda
25. zář 2008

Teda holky, já jsem dneska jak přejetá válcem 😨 Od rána se mi do ničeho nechce, nic mě nebaví 🙄 po ležení či sezení mě bolí celej člověk...už aby tohle hnusný počasí skončilo.
Já jdu do dvouleté mateřské,chci se cca po půl roce vrátit na částečný úvazek, tak proč k tomu nebrat víc..ale hlavní důvod je, abych na mateřský nezblbla a byla taky v jiný komunitě než mezi maminkama 😉 ...peníze vždycky nějaký byly a budou....

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: tak to mas dobry, ze jste splatili byt, nas jeste ceka 20 let, ach jo. Ale snad se to povede nejak driv. Predstava celozivotniho zadluzeni nic moc.....
Taky bych brala praci z domova, ale bohuzel u nas v praci to neni mozne. Nepusti ven zadne info a programy, ktere clovek k te praci potrebuje. Tak leda si najit neco jineho....
Ale ono je to tezky ted rict, jak to bude, kdyz nevime, jak budeme vse s mimcem zvladat....

jadviga
25. zář 2008

ahoj holky,
já se rozhodla pro 3 roky, druhý mimi asi nebude a přivydělat si můžu, když to půjde 🙂

hlavinka
25. zář 2008

Jajda: je pravda, ze to zblbnuti hrozi 🙂 Ale pokud clovek jen nesedi doma a chodi na nejaky krouzky a mezi lidi, pak se neni ceho bat. Do krouzku se muze s mimcem treba od pul roku, tak se docela tesim. Jeste najit nejake kamosky s mimcem ve stejnem veku v okoli a bude to sranda. A taky nekoho na hlidani, aby clovek mohl obcas jit nekam jen s manzelem a odpocinout si 🙂

ilci
25. zář 2008

no, my byt kupovali před 6lety, za tu dobu jeho cena vzrostla si 2x
ale časem chceme do většího, ale asi až budu v práci

ilci
25. zář 2008

tak s kroužky počítám, ale je fakt, že časem to bude asi pěkný stereoptyp 😉

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: je fakt, ze cena naseho bytu taky stoupla skoro o pulku. A pokud pujdeme pak do druheho decka, pak by to chtelo taky vetsi bytecek, nejlepe nejaky domek 🙂 Ale na to asi nebudou penize....Uvidime

Jo, jinak cekas vahu, tak Te potesim, vahy jsou dobre znameni:o))))) Aspon myslim 🙂 A dobre delas, ze lidem nerikas jmeno, aspon Ti do toho nikdo nekeca (jako treba moje mamka, ona ale nechape, ze jmeno sami nevime a proto ho nerikame, ale i tak uz nam nektera stacila zhnusit).

marci
25. zář 2008

jajdo a jak budeš mít vyřešeno hlídání, když se vrátíš po půl roce do práce? já bych to taky brala, ale malého mi nebude mít kdo hlídat, takže pro mě bude asi schůdná jedině varianta práce z domů...

ilci
25. zář 2008

no, tak já mamce říkala, že třeba jedno z jmen není ani v kalendáři 😀
málem měla infarkt, ona jaksi netuší že ne všechna jména jsou v kalendáři 😉

jajdaelda
25. zář 2008

hlavinka...to máš tak trochu pravdu, ale bydlíme na vesnici, kde je asi 120 obyvatel, z toho dost chatařů, zbytek důchodci..pár mamin tady je, ale přiznám se, že si neumím představit,že se 2 roky nebudu bavit o ničem jiném, než o tom, jak malej roste, kaká, zoubky...no však víš. ..do kroužků budu muset dojíždět,což není problém,ale pokud bych měla každý den někam jezdit, tak to taky leze do peněz....Zatím máme obě babičky, tak si říkám, proč toho nevyužít, když mi vyjdou vstříc i v práci...teď si to možná maluju a realita za půl roku bude jiná...kdo ví...

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: tak to verim, ze ji malem kleplo:o) Je pravda, ze co je v kalendari jmen, i tak jsem si malem nevybrala 😀

ilci
25. zář 2008

já jsem nenápadně nadhodila dřívější návrat do práce a tchýně se nesměle nabídla, že by eventuelně hlídala - šla teď do důchodu
mě by fakt bodlo něco z domu, nebo zkrácený úvazek s nepravidelnou prac.dobou, aby si to člověk načasoval podle prcka

hlavinko, my měli problém s jménem pro holku, to není v kalendáři, kluka máme vybranýho už víc jak rok
jinak Kristina je moje babička 😉

jajdaelda
25. zář 2008

marci...zatím babička/y. Plán je, že půjdu na 2-3 dny v týdnu. Po roce bych šla na plný úvazek a na částečný by byl manža. A pokud by mu nevyšli v práci vstříc, tak by byl doma on. Když už mu bude přes rok, tak si prý na to troufne 😀

hlavinka
25. zář 2008

Jajdo: no, je pravda, ze rozdil je, zda jsi ve meste ci na vesnici. Ale nemas to do mesta tak daleko a zas jste na cerstvem vzduchu. A taky treba kamosky muzou jet za Tebou. Ale je fakt, ze kdyz mas hlidani, tak je fain tu moznost vyuzit a babicky budou rady. Ja bohuzel zadne hlidani nemam a jedina ma kamoska, s kterou jsem tak trochu pocitala (ze by hlidala pri skole) se vraci do Ostravy, takze smula....A cizimu decko asi hned tak nesverim, prece jen clovek potrebuje mit nejake reference....
To mi pripomina, znate nekoho, kdo vyzkousel profi firmy na hlidani? Jakoze se da vybrat za rozumnou cenu? Nebo spis nechavate hlidat kamosky a pribuzne?

jajdaelda
25. zář 2008

ilci...no naštěstí to u mě v práci snad půjde, že si budu moci vybrat dny, kdy budu chodit...ale jak říkám, kdo ví...teď nás koupil nový vlastník, tak se vše může úplně změnit, mojí pozici můžou zrušit...kdo ví..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru