III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
25. zář 2008

nějaké nosítko taky plánujeme na túry 😉
snad bude prcek cestovatel po nás

hlavinka
25. zář 2008

ja vim, ze by se nemely plisnaky, no, holt si pockam nejakou dobu. ale je to skoda...
Ja jsem si ted cetla na Jaky byl porod a pres slzy nevidim..... Cely tehu jsem jakoze bez citu, ani do plusu, ani do minusu, tak jsem z toho ted trochu mimo, ze mne prece jen neco umelo rozhodit. 😵 No, jsem na to vsechno zvedava, jak to bude.

ilci
25. zář 2008

tak porody radši nečtu 😀

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: jo, taky jsem si rikala. Ale ja mam jeste 3 mesice, takze to do te doby zapomenu. Ikdyz ono popsat se to da, ale zazitek je na kazdy a kazda to ma jinak.

ilci
25. zář 2008

přesně tak, každá budeme mít vlastní originální zážitek 😉
.. který se už kvapem blíží 😀

spetra
25. zář 2008

jste se nějak rozjely 😀
nás čeká splácení bytu ještě 30 let 😠
no já nevím, jak s tím druhým mimčem, uvidím po porodu.... nevím, uvidíme... být doma třeba 6 let mi příjde dost, chodit mezi dětma do práce, no nevím jesrli bych si to druhé ještě pořídila... na druhou stranu to nechci uspěchat - přece jen práce si ještě užiju ☹

radus78
25. zář 2008

hlavinko
tak když jsem ležela v nemocnici, tak mi hermelín donesli několikrát k večeři a vůbec neřešili, že bych to neměla. 😠

ilci
25. zář 2008

tož v nemocnici je strava pro všechny stejná, po porodu si dáme pěkně čočku, fazole
to je pak řevu u dětí 😉

jajdaelda
25. zář 2008

hlavinko: já si zatím porod nějak nepřipouštím 😎 ,tak se nebudu zbytečně stresovat jinými porody...každá to budeme mít naprosto jinak....

jajdaelda
25. zář 2008

ilci...nad tím jsem taky přemýšlela, co budu jíst, až budu kojit 😅

ilci
25. zář 2008

budem muset zabrousit na net - a najít recepty strava v těhu 😉

jajdaelda
25. zář 2008

tak manža mi koupil dneska hroznový víno...a je to tak dobrá a nějaká voňavá odrůda, že když zavřu oči, tak jsem jak na Pálavě 😀

jajdaelda
25. zář 2008

holky, už jste některá vyplňovala ty porodní papíry? Jen jsem se chtěla jsem se zeptat, jestli se tam uvádí trvalé bydliště dítěte? Já jen, že zatím nemáme zkolaudováno a tak máme každý jiné bydliště...

ilci
25. zář 2008

a jaký papíry máte?

spetra
25. zář 2008

hlavinko: v Benešově jsou kasárny 2 🙂
my máme 1 babičku 300 km daleko a jednoho dědečka 40 km, oba chodí do práce... a navíc jsme se do Benešova přistěhovali, takže ani známí nic moc... ale i tak doufám, že to zvládnem...
jajda: dobrý nápad s tím srazem 😉

ilci
25. zář 2008

tak jsem se ptala MM a byl v Berouně 😉

radus78
25. zář 2008

jajdo
myslím,že dítě má automaticky stejné trvalé bydliště jako maminka

jajdaelda
25. zář 2008

ilci...svět je malej 😉
Já právě zatím nemám žádné papíry,ale měla jsem namysli takový ty předporodní, kam udáváš jména dítětě a právě jsem myslela, že se tam dává i trvalá adresa rodičů a že pak se to posílá z porodnice na matriku....

jajdaelda
25. zář 2008

spetro: v Benešově máte VYNIKAJÍCÍ cukrárnu 😀

ilci
25. zář 2008

u jména adresa dítěte není, já ty papíry mám doma, dostala jsem je, když jsem sepisovala porodopis

betina
25. zář 2008

holky, to není možný!!!! člověk si odskočí k sousedce na jeden drb a vy se tady takhle rozjedete 😀 3 listy popsaný 😀
jojo Pálava je krásná a Lednice tayk, máme tam kamarády, já vyrostla na Vysočině a ta mě ale chytla více 🙂 jinak bydlíme s MM kousek od Moravského krasu, takže procházky jsou bájo 🙂
co se týká mateřksé, mohla bych pracovat z domu, stačí mi jen kompl a jeden den třeba na schůzky, ale uvidím, protože se bojím, jak ta moje malá holčička bude hyperaktivní 🙂
babičky mám obě 100 km ☹ ale moe mamka je v invalidním důchodu, takže kdyby bylo zapotřebí...tak snad pomůže

jajdaelda
25. zář 2008

aha...no,tak uvidíme, co mi příští týden dají za papíry..

marci
25. zář 2008

já nedostala v porodnici papíry žádný - takže je tam budu vyplňovat při hekání když budu rodit 😖

ilci
25. zář 2008

no, někde se to vyplňuje při hekání 😀
akorát mě mate, že mám jeden souhlas s hospitalizací pro pordnické oddělení a druhý pro novorozenecké, tak nevím, jestli ten druhý není pro mimčo
asi se zeptám v poradně 😉

tanuki
25. zář 2008

ahoj těhule 😉 hlásím se opět po pracovním dnu! A taky jsem byla v poradně - CTG fyziologické(ale dítě dost chrupkalo), nález je těhotenský 😀 takže niiiiiiiiic! Udělali mi znovu stěr na streptokoka, prohmat tradičně velmi nepříjemný, ale Dr. příjemný - "já vím, že jsem protivný, ale zas tam pak musí projít i hlavička" 😀

No je jasné, že až budeme v porodnici, budou všichni nosit dárečky. Já teď opatrně rozšiřuju, že hlavně žádné oblečky, ale nevím, zda to bude mít úspěch... A ty hadříky jsou tak drahé, že bych fakt raději, kdyby mi místo 4dupaček někdo koupil tu matraci 😀
Marci, to je opravdu hezký příběh s tím kočárkem 😀 Příspěvek je fajn - já jsem teď kupříkladu dostala od tchýně šílený 3fleecový deky, ale zas jsme se měli čemu2dny smát a funkční jsou 😉 no a od babičky ošklivé hrnečky, aneb jak si zaplnit nový byt věcmi, které se nám nelíbí 😝

spetra
25. zář 2008

já jsem ze začátku těhotenství plísňovým sýrům neodolala ☹
já forum Jaký byl porod čtu - spíš mě to dojme a těším se na ten pocit být máma, než že by mě to zastrašilo....
jajda: jj, to máme a myslím, že může mimo mimča taky za nějaké to kilo 😔
lístek na jméno by třeba měl být podepsaný oběma rodiči, tak to bysme měli vyplnit tak či tak předem... ty souhlasy taky budu podepisovat při hekání, oni vědí proč.... to pak člověk souhlasí se vším...

sem šla původně poctivě spát v 10, po půlnoci jsem to ale vzdala a šla uklidit nádobí a podívat se na vás.... fakt mě to nebaví usínat.... 😠
tak snad 2. pokus bude úspěšnější...

ilci
26. zář 2008

dobré ráno
tak já usnula až tak ve 3h ráno
a původně jsem taky šla hned ve 22h 😉
ale zas mě chytly jakési křeče, pak se probral prcek, no nakonec jsem teda usnula, ale taky jsem se procházela po bytě 😉

jajdaelda
26. zář 2008

dobré ranko....u mě noc celkem v pohodě...akorát tak v devět mě chytlo docela drsný vystřelování do kříže 😨 , který ale po cca 5ti minutách ustalo....no, už to asi pomalu začne ve větších dávkách...dneska mě bolí pro změnu kyčle a spodek...ježiš, já si připadám jak důchodce 😀 ...ale alespoň je venku líp...tedy pořád zima, ale sluníčko...hned je lepší nálada...

ilci
26. zář 2008

tu taky občas sluníčko vykoukne, ale zatím žádné babí léto 😀

hlavinka
26. zář 2008

Spetra: pardon, Benesov tak dobre neznam, kasarny mu neupiram 🙂

Fakticky je zvykem do porodnice nosit darecky? Darky se davaji, to jo, ale ne snad do porodnice....Taky se trochu desim, co vymysli moje mama, protoze jak se dozvedela, ze to bude holka, tak uz vymyslela, jak bude mit volanky a vsechno ruzovy a jaky ji koupi krasny nausnicky. Brrr. Nechci mit cukrovou panenku a hlavne vkus me matky je priserny. Takze se s ni musim domluvit, at klidne neco koupi, ale ja to nejdriv musim videt. Treba nausnicky bych chtela z bileho zlata, zlute se mi nelibi. Vim, ze budou drazsi, ale co. U nas zlute nenosi nikdo (tedy jen ma mama)....

Holky, jsme jak klub hypochondru - tuhle mne boli, tamhle mne pichlo 😀 Vam se to uz blizi, to to leti....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru