III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

eliotka
autor
26. zář 2008

AHoj holky,

radus, tak třeba ti dr. dělal hamiltnův hmat, aby uspíšil porod, to se pak trochu krvácí.

Mně mimi taky začalo kopat i dole, jako by u čípku, a to dost bolí. Taky mě začaly bolet záda, ale jen občas, možná taky, jak se tam otočí.
Dnes jsem byla v poradně, byla tam nějaká jiná dr., nic neřekla, na to, jakt o vypadá, řekla Dobře. A co čípek, řekla: Je tam. A do průkazky u CS je proškrtnutí, tak nevím, co to je. Monitor naštěstí v pořádku.

radus, taky mám cukrovku, takže kdybych asi neporodila do tremínu, zřejmě budou taky vyvolávat. Ty máš silnou cukrovku? Já měla pak ty hodnotu vždy dobrý, jen po té glukoze ne. Co ty?

radus78
26. zář 2008

eliotko, asi záleží na porodnici. Já měla tu cukrovku celkem mírnou. Paradoxně nejvyšší hodnoty jsem měla za pobytu v nemocnici, kde mi dávali dietní stravu. Jinak jsem měla držet jen dietu.Poslední dva glykemické profily byly úplně v pořádku.

Ten Hamiltonův hmat nepoznám, takže nevím, ale taky mě to napadlo. Jen mi to třeba mohl říct, ne? No uvidíme co to bude dělat dál...

betina
26. zář 2008

ahoj holky,

radus..takže máme jaksi stejný závěr 😀 dneska jsem byla u Dr.malá mi hodně přibrala (zaplat pánbůh) má více než 2,5 kg (po tom všem pro nás zázrak) a závěr? 1.10 nástup na vyvolání. Malá naléhá zadečkem volne, takže půjdeme přirozeně, ale ten pocit....že víš...jinak mi dr.kladla na srdce, abychom si opravdu dělali s manželem každý den hezké večery 😀 že je to nejpřirozenější způsob vyvolávání 🙂
od prohlídky (řekla mi, že bude nepříjemná) krvácím taky, mysím si, že možná dělala toho hamiltona. každopádně čípek už mám prý hodně malý a měkký, tak uvidíme. 😀

lili03
26. zář 2008

To jste dobrý, že pletete, já jsem na tohle nešikovná ☹

Já cítím mimčo taky u čípku, ale je to už čím dál nepříjemnější, jak když mě tam řežou nožem - naštěstí to vždycky za chvíli přestane.
O tom sexu mi to taky dr. říkala, že to uspíší, zkoušeli jsme to v neděli a opravdu jsem v úterý byla otevřená na prst. Ale od té doby špiním, tak nic. Asi by pomohly dřepy nebo tak, kdybych nebyla takovej strašpytel, tak to rozjedu. Ale místo toho se tu povaluju a čekám čekám na přírodu🙂

Eliotko, ta tvoje doktorka byla fakt nějaká divná, to já mám hrozně příjemnou, na všechno odpoví a je hodná a bezbolestná. Jen mi asi taky omylem provedla ten H. hmat
😅

Beti, to mě těší, že už malá povyrostla, já se bojím opaku - můj prcek už měl 3kg asi před dvěma týdny, tak aby nebyl moc velkej 😲

radus78
26. zář 2008

beti, kdyby tady lili nepsala o tom krvácení, asi bych byla hodně nervozní a volala tam asi hned zpátky. Takže ještě počkám. Jen nevím jaký bude ten hezký večer s manželem, když budu pořád krvácet 😖

lili03
26. zář 2008

No radus, já nejsem moc spolehlivej zdroj, sama jsem z toho byla poplašená, ale když jsem tam volala, tak říkali, že mám počkat, jestli se to nějak nezhorší a nijak je to nepřekvapilo, tak snad ok. Pak už se to nezhoršilo, jen špiním a dnes už ani to ne. Asi odchází zátka nějak postupně, nebo co. Jsem si četla diskusi k hlenové zátce, tak prej to může být i takové, tak snad. Ale většinou po té zátce všichni rodily třeba už druhý třetí den, výjimečně i za 10 dní.

betina
26. zář 2008

radus, přesně tak, kdybych asi ještě krvácela, tak večer nic nebude a uvidíme zítra. Každopádně mi kromě toho krvácení teda není úplně nejlíp-slabý MS a divně od žaludku 😠

lili03
26. zář 2008

Jůů, právě mi volal přítel, že mu vychází čas a půjde se se mnou projít, tak to je fajn, už jsem zavřená 3 dny doma 😀

radus78
26. zář 2008

tak zatím se to nezhoršuje, ale nějak mě to břicho celé pobolívá.

radus78
26. zář 2008

lili tak si to užij, kdoví kdy tě zase vyvede 😀

betina
26. zář 2008

radus,

super, křeče jsou čím dál horší a ted jsem ještě chytla průjem 😠

jajdaelda
26. zář 2008

hlavinka...no pletu....pokouším se zavzpomínat, jak mi to dřív šlo...co se týká velikostí, tak jsem upletla jen jeden malinkej svetřík a zbytek jsou spíš zimní tak na 3 měsíce - záleží, jak bude prcek růst....
tak jsem se byla projít, nikam moc daleko, ale celou dobu mi tvrdlo břicho a teď mě bolí kříž,tak jsem asi odsouzená buď chodit jen s někým anebo do porodu dřepět doma, z čehož se asi zblázním..
beti, je to asi zvláštní pocit, když víš, kdy malá příjde na svět,ale zase už je to jen pár dní a budete ji mít u sebe... 1.10. je taky hezké datum...

lili03
26. zář 2008

no holky koukám, že už by to na vás šlo?

jajdaelda
26. zář 2008

lili, na mě snad ještě ne 😲 ..já bych ráda vydržela alespoň do 10.

hlavinka
26. zář 2008

Beti: Ty, aby uz to nebylo ono! 😉 Ja bych byla vyplasena jako alik.....

Jajda: ale jen nerikej, malo kdo umi plest, tak urcite mas hezky veci. Ja jen zapasim s tim, ze jsem ted delala pruhovany svetrik na zapinani a nejak neumim heky vyresit to ukonceni vlny na pruhy prave u toho zapinani. Zapnutej nevypada spatne, ale rozepnutej nic moc. Chlacholim se tim, ze prece bude furt zapnutej 😀

A holky, to tvrdnuti bricha - taky to obcas mivam, ale nevim, zda to je to, ze se mala vyprdelila a udelala mi tam bouli nebo prave ze tvrdne bricho - jakoze deloha. Horcik beru. Tak nevim....Kazdopadne je to docela neprijemny a musim si bricho pohladit (trochu silneji) a posadit se nebo zmenit polohu, pak to prestane.

jajdaelda
26. zář 2008

hlavinka...až sešiju tenhle poslední,tak si je dám do alba, tak se mrkni, ale opravdu to není nic náročnýho, jen hladce obrace, jak říká manža 😉 Kamarádka umí plést moc hezky a taky už něco napletla a ještě má ode mne spoustu vlny. Vím,že se to asi teď už moc nenosí, ale mě se to líbí a taky mi to přijde funkční,hlavně na zimu, zvlášť když nemám moc teplých kabátků. Na zapínání mám ten nejmenší a taky jsem s tím bojovala a to ho mám v jedný barvě 😀

hlavinka
26. zář 2008

Jajda: super, podivam se. Taky bych mohla hodit svetriky do alba. Ale to bych je musela vyfotit, pretahnout do Pc a tak, ja na to moc nejsem.....Ale uvidim.
Hele, jaky nenosi! Kdyz clovek vidi ty ceny svetriku, tak se to hodi, ze umime plest. Jasne, nektera vlna neni taky nejlevnejsi, ale clovek spoji prijemne s uzitecnym. Mne treba drzi pleteni vzhruru vecer, kdyz cekam na mazela, abychom se aspon chvili videli nebo na Zoufaly manzelky, protoze je blbci davaji pozdeji nez driv. Takze musim plest 🙂
Jinak delas bez zapinani, jako pres hlavu? Hm, ja delam vsechny na zapinani, prece jen mi to prijde praktictejsi pri oblikani. Ale je pravda, ze obcas je to boj to ustrikovat.

jajdaelda
26. zář 2008

hlavinka...tak je tam foto...u toho bílýho jsem to asi přehnala s rukávky, tak se kdyžtak přehnou..ten hnědý s kulíškem je na zapínání na ramínku a ten třetí proužkatý je přes hlavu...určitě na zapínání je praktičtější...taky si tím krátím čas...a líbí se mi, že tyhle malé velikosti rychle přibývají 😀

eliotka
autor
26. zář 2008

Beti, to je skvělé, že malá tolik vyrostla, hurááá. Tak už brzy bude na světě, viď? Třeba do toho 1. porodíš, četla jsem, že někdy to začíná i průjmem. 😉

Holky, pletařky, to obdivuju, že to umíte! 🙂 😉

lili, mně se právě taky nechce chodit ven samotné, ale snažím se vyjít ven denně. Teď se zrovna už půl hodiny přemlouvám, ale nějak mi tvrdne břicho, tak to je pak procházka na nic, tak možná nepůjdu. Taky mám dobrou doktorku, ale dnes měla zástup a byla to hrůza, že nic neřekla.

hlavinko, koukám, že máš termín přesně na Vánoce, to je hezký 😀

spetra
26. zář 2008

já jsem se vrátila z procházky s kamarádkama a jejich mimčama.... prý včera jsem vypadala mnohem líp... že to vypadá, že přes víkend porodím.... no docela bych to uvítala...

jajdaelda
26. zář 2008

holky, tak jsem ze zvědavosti rozbalila tu plínku pro newborn...bože ta je tak malinká, ani nebudu vědět, co s ní 😅

spetra
26. zář 2008

hlavinka: jj, takové šimrání, bouchání až dolů mívám často taky...
no koukám, že se příznaky blížícího porodu dnes rozjely ve velkém...

radus78
26. zář 2008

beti, taky jsem slyšela, že to může začínat průjmem. 😉 Já mám spíš pocit jako bych měla zácpu. Když ležím a nehýbu se, tak je to v pohodě, ale jinak mě to břicho fakt bolí. Krvácím pořád, ale myslím, že míň.

betina
26. zář 2008

radus,

já nevím,ona je to sice čirá krve, ale taky jakoby s hnědou krví a zatím jsem si vyměnila 4 slipovky a připadá mi, že je to trochu na ústupu. Průjem už přestal, ono už taky nebylo co 🙂 byli jsme s MM na procházce, tak uvidíme..ale kontrakce teda nemám, to bych snad poznala 😀

holky tak s tím pletením, klobouk dolů, já se to pokoušela naučit z internetu a asi jsem úplně blbá, jsem to jaksi nepochopila 😀

radus78
26. zář 2008

beti,

kontrakce taky nemám, jenom pořád tvrdnu 😀. Krev mám taky čirou, dneska asi budeme s MM hodní a zítra uvidíme 😉

betina
26. zář 2008

radus,

taky dnešní zápas odložíme, není mi pořád úplně nejlíp a ještě trošku krvácím, takže se mi do toho oooopravdu nechce, ne, že by to zítra bylo asi lepší 😀

radus78
26. zář 2008

beti,

kdybych tušila jak si budeme plánovat sex....
Uvidíme jak mi bude ráno...
za chvíli to bude: "Miláčku je středa..." 😀 😀

lili03
26. zář 2008

😀 😀 😀
A v šestinedělí to nejenže nepůjde, ale hlavně na to asi nebude vůbec chuť, chudáci ti naši chlapi 😅

ilci
26. zář 2008

jejda, vy jste se rozjeli
tak mě už je skoro dobře, jen mě děsně bolí záda a prcek sebou šije
jinak ten průjem jsem měla taky 😝

ilci
27. zář 2008

dobré ráno
tak pořád všechny 2v1? 😉

u nás noc byla klidná, tak snad ještě chvíli vydržíme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru