III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
25. říj 2008

spetra...já,kdybych nebyla na dietě, tak by jídlo taky ušlo, ale krmili mě rádoby dietkami....a včera jsem dostala k večeři krupicovou kaši a jako druhou večeři 5ks vek a jogurt 😉

tak jsem koukala taky na ty monitory....od toho Respisense je dobrý, že je mobilní, dává se za kalhotky...což bych asi ocenila, když má malej tři postýlky 😉

tanuki
25. říj 2008

my máme taky zlatíčko, ječák byl jen jednu noc- po 1.dni s mlíčkem, střeva divočila...
Jojo, v tomhle směru jsou divné ty půjčovny monitorů.. Jinak píšou pro 2děti - takže u nás je to v poho - Verunka je ta druhá 😉

K tomu šití - já mám jen malé a jsem vděčná, protože jinak bych asi chcípla ☹ mám bronchitidu..a jak mám po těhu totálně povolené břišní svaly, tak každé šílené zakašlochrchlání cítím až u pysků 😔 takže mít víc šití..........

V mé porodnici je jídlo vyhlášené- že katastrofa 😉 skoro každý den studená večeře. Oběd např. fleky s uzeným, opravdu super zdravé pro kojící maminky 😠 zeleninu jsem tam měla za pobyt dvakrát - jednou dušená mrkev, podruhé červená řepa...jsem si připadala jak na ZŠ

lestep
25. říj 2008

jajda- je pravda, že by člověk do určitých věcí měl investovat a nepůjčovat si to. Prý se to nemá půjčovat. Tak nevím..Taky jsem si říkala, že dvoje kalhotky postačí..

lestep
25. říj 2008

tanuki- tak s tou výživou máš úplně pravdu. Když jsem chodila na praxi na šestinedělí a dávaly jsme maminkám obědy, co myslíš, že měli k obědu. jednou smažený květák a podruhý vepř- knedlo- zelo..Docela mazec.. 🙂

tanuki
25. říj 2008

no a čerstvé světlé tukové rohlíky..ať žije boj proti prdíkům..

jajdaelda
26. říj 2008

ahoj holky
jo jo, tak zeleninu jsem za těch 14 dní měla také jen 2x - dušenou mrkev a to v jeden den jak k obědu, tak k večeří 😒
S těmi rohlíky mě to taky rozesmálo, ale co člověk může dělat....občas jsem neodolala, protože čerstvé rohlíky mám moc ráda, ale jinak jsem si je nechávala vždy do druhé dne.

Holky...vy co jste plánovaly látkovat - látkujete?? A jak to zvládáte?? přiznám se, že si to neumím představit při tom množství plen...

tanuki...jo jo, kašlání a pšíkání je s těmi povolenými svaly super 😅

tanuki
26. říj 2008

my teda látkujeme, žehlila jsem ale naposledy před porodem 😀 teď jsme rádi, když stačí plínky doschnout 😀 budu muset ještě přikoupit.. ale čůráme stejně nejraději, když jsme bez plínky 😉 😀 😀 převlékáme opravdu často, kolikrát si říkáme, zda je to opravdu holčička, když umí takový vodotrisk 😀

ilci
26. říj 2008

radus, teprve teď jsem si všimla tvého dotazu :
u nás chodí po porodu PA automaticky, vybereš si, kterou chceš, ale samo můžeš i odmítnout
kouká na šití, pokud je problém, poradí, ohledně kojení, všeho, půjčuje i ty osávačky na nezbytně nutnou dobu
hradí to pojišťovna, u mě teda byla 2x
řešit to moje šití po šestinedělí by už bylo pozdě

jídlo v porodce u nás taky nic moc, ale s tím jsem počítala 😀

jinak malej čůrá taky při přebalování, MM je vždycky překvapenej, že si ničeho nevšiml a podložka počůraná 😉

mikulka
26. říj 2008

Ahoj holky,

nemám čas dočítat. malého tráúí koliky, někdy je to celý den a nemám čas ani půl hoďky. Uf uf. Navíc se mi udělala nějaká vyrážka na obličejíku a krku, tak jsem koupila jiný prášek na praní a vše přepírám.

Mylý nám taky čůrá skoro vždy, když přebalujeme 🙂

neslyšely jste o probiotických kapkách na koliky, mohou se dávat od 1. měsíce...?

spetra
26. říj 2008

tanuki: kašlat, to ani náhodou.... ☹ to bych asi umřela.... párkrát jsem se zakuckala a myslela jsem že umřu....
náš prcek umí krásně čurat při přebalování, v porodnici si počural dokonce i hlavu 😉

mila12
26. říj 2008

ahoj holky, tak se hlásím, už vás pomalu dočítám. Pustili nás z porodnice po 4 dnech, ale zase nám nešel internet celý týden...Navíc jako asi každá z vás mám teď méně času 😉 .
Já jsem taky pěkně pošitá po porodu, ale bylo to rychlý, v půl čtvrté ráno jsme s manželem vyjížděli z domu a malý se narodil v 05.45h.
Tak ať se daří všem mimčům a maminkám...My teda válčíme s kojením, koupila jsem odsávačku, jinak to nešlo, sestra dala hned první noc v porodnici malýmu dudlíka a ten se rychle učí...

jajdaelda
27. říj 2008

Ahoj holky....tak dnešek začal příjemně....malý se probudil jen jednou v půl čtvrté....
a ráno jsem vlezla konečně na váhu ...a celkem mě to potěšilo, neb mi zůstaly 3 kila navíc...

holky...s těmi prdíky....já malýmu pomáhám od stolice a prdíků teploměrem - trošku zasunu do zadečku a on se uvolní....ale prodávají k tomu účelu rektální trubičku, tak musím dneska vyslat manžu...

tanuki
27. říj 2008

jojo, teploměr je fajn. Já jsem začala pít odvar z fenyklu, opravdu nevím, zda je to tím, ale malá si krásně prdí - někdy opravdu tak hrozně nahlas, že si všichni myslí, že sjem to byla já 😀
Nás nejvíc trápí škytání a ublinkávání. I když si odříhne, tak pak při přebalování ublinkne.

Jájo, já jsem taky s váhou dost spokojená - 2kg navrch..a teď týden po porodu už mám kotníky jak laňka - no už bylo na čase...tak jen posílit to břicho a udělat něco se zádama- děsně se hrbím u kojení a chování..

jajdaelda
27. říj 2008

škytavka nás taky trápí, ale to už ho trápilo v bříšku...nemůžu ho hned po odříhnutí položit, protože okamžitě začne škytat
s prdíkama to Kubík umí nejlépe při kojení...to mi přijde jako průtokáč..horem dovnitř, spodem ven 😅

tanuki...používáš kojící polštář nebo něco podobného?

tanuki
27. říj 2008

polohy měníme, ale v porodnici nás učili jednu fajn s polštářem - prý "fotbalová" teda vůbec nevím, co to má společného s fotbalem, ale malá je na polštáři jakoby pod mojim např. pravým podpáždím, pravou rukou držím její hlavičku u mého pravého prsu. Výhoda je, že má takhle volný nosík a já nemusím to prso přidržovat, aby bylo od čumáčku. Ale v podstatě stačí jakýkoliv polštář! 😅

A zkoušíš na tu škytavku něco? Dr. v porodnici říkala, že nezabírá nic..a že je to první 3měsíce normálka. A zkušená maminka, co se mnou byla na pokoji mi říkala, že někdy zabere ještě trochu nasosat. Tak to občas zkusím a opravdu to někdy zabere. Ale je to děsný koukat na to celé nadskakující tělíčko 😅

jajdaelda
27. říj 2008

u nás je jedno jaká je poloha...malej je prostě savec a díky tomu sípání chrochtá u všech poloh...ale tuhle fotbalovou jsem také zkoušela...kojím zatím také na normálním polštáři...ale ten kojící je dobrej, že si můžeš podložit i záda...

taky jsem zjistila, že na škytku pomáhá dát malýmu ještě napít a zatím to pokaždé zabralo, jenže pak má nějak problém si odříhnout..

tedy, je hrozný, jak rychle to letí...před 14ti dny jsme tady řešily, jak chceme porodit a najednou řešíme škytavku, prdíky, spaní 😀

jajdaelda
27. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10. v 15:03, 3 kg, 51 cm
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm
Mila – Lubor 14.10. v 5:45, 3,65 kg, 51 cm
Jajdaelda – Kubík, 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg,
Vrana – Karolínka 17.10. 4,08 kg, 55 cm
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm
Baji – Kristýnka 19.10., v 18:03, 4,03 kg, 53 cm

Oskarka 16.10. ?
Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

jajdaelda
27. říj 2008

tak kdepak máme Oskarku s Helcou ???? 😉

tanuki
27. říj 2008

jájo, Vrána porodila 17.? Myslela jsem, že v neděli, ne?

jajdaelda
27. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10. v 15:03, 3 kg, 51 cm
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm
Mila – Lubor 14.10. v 5:45, 3,65 kg, 51 cm
Jajdaelda – Kubík, 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg,
Vrana – Karolínka 19.10. 4,08 kg, 55 cm
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm
Baji – Kristýnka 19.10., v 18:03, 4,03 kg, 53 cm

Skoromaminky:
Oskarka 16.10. ?
Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

jajdaelda
27. říj 2008

tanuki...díky...brala jsem to ze zprávy od Oskarky a spletla si datum s časem 😅 , tak snad už je to OK

tanuki
27. říj 2008

Kája je kus ženský 🙂 se mnou na pokoji byl kubík - 5kg a 57cm 😅 😅 😅 jsem nikdy předtím neslyšela o miminku s 57cm! ale bylo už 3. zvládli to bez císaře 🙂

spetra
27. říj 2008

ahojky, tak mě zůstalo 7 kg... a do kalhot mi chybí snad 15 cm... 😠
my musím zaklepat trpíme hlavně na škytavku... holky když škytá děláte něco nebo ho necháte normálně ležet? já jsem zjistila, že mi při škytavce aspon neřve a usne.... 😉

jajdaelda
27. říj 2008

tanuki...no, tak to je drsný 😅 To by mě asi totálně roztrhlo.. a jak vypadala maminka???

ahoj spetro...tak normální oblečení jsem zatím nezkoušela, tedy mimo tepláků, který mi při bříšku padaly...
já ho buď nechám vyškytat anebo mu dám ještě napít a ono to přestane...což volím častěji, nějak se nemůžu na ty Kubovy smutný očka, který má při škytavce, dívat 😉

hlavinka
27. říj 2008

Ahoj holky, vsechny maminky moc zdravim 🙂 Koukam, ze si asi opravdu budeme muset zalozit nejake tehotenske povidani pro 3. trimestracky.
Ale je to moc hezke, jak cas bezi, ze jste se dockaly a ze ted mate jine starosti.
Snad vas nic neboli, ani ty Vase prdelky maly nic netrapi! Hezky si to uzivejte a at Vam jde szivani a reseni maminkovskych radosti - starosti 🙂

tanuki
27. říj 2008

Jájo, bylo úžasný jí pozorovat, měla všechno na háku 🙂 první dvě dětičky byly 4kiláčci, ona byla vysoká, štíhlá - podle mojí mamky statná. Taky přenášela - a perlička - porod jí začal asi 3hod před nástupem do nemocnice na vyvolání 😝 😀

Já měla na sobě jen jedny netěhu kalhoty a to s rozepnutým knoflíkem 😀 mají naštěstí integrovaný pásek)

Se škytkou jsme na tom spíše jak jája - smutný kukadla..a nezabere dokud nedoškytá, takže chodíme, houpeme a zkoušíme zda nezabere mlíčko..

betina
27. říj 2008

ahoj holky,
tak jsme zpáty z pobytu u tchyně 😀 chytly nás tam ty prdíky, takže vřele mohu doporučit čak z fenyklu, poji jej dakrát denně a zdá se mi to stokrát lepší,malá předtím hodně plakala.
Škytavku máme taky a sestra mi řekla, že když má škytavku, tak je zdavá a at jsem ráda 🙂 jinak to, že na to pomáhá si ještě sousnout, jsem taky slyšela.
Holky, nevíte nic o Baj? myslela jsem na ni, jak jsou na tom po tom zřejmě ošklivým porodu a už ani manžel nenapsal, tak nevím, snad je všechno v pořádku.

jinak teda s kojením-kojíme po 2 hodinách pořád i v noci a fakt už z toho moc nemůžu. tchyně říkala,že by to aspon na noc chtělo příkrm, jsem se bránila, ale začíná o tom uvažovat. Včera už jsem byla tak mrtvá, že se mi teda udělalo hodně zle a furt si říkám, že bude lepší, když ji řeba dám příkrm, než když skončím v nemocnici, ale na to se musím asi poradit s doktorkou a ta o tom asi nebude chtít ani slyšet 😠

betina
27. říj 2008

jo a s těma kilama po porodu vám tedy upřímně závidím. Já mám zatím 12 kilo dole, ale 12 kilo dalích se mě drží. No holt když někdo vypadá v těhotenství jako čuník, tak se to do měsíce asi nespraví 😠

helcah
27. říj 2008

Tak už se taky hláším mezi maminky. I přesto, že všichni tipovali kluka se nám narodila holčička Adélka, vážila 4200g a měřila 52cm. Porod byl dlouhý kvůli odtékání plodové vody a pomalu postupujícímu nálezu a tím pádem i dost hnusný takže jsme nakonec nevydrželi a požádali o epidural a i když jsem myslela že tam snad pojdu tak jsme to zvládli. Teď taky řešíme kojení. Mlíka mám dost, myslím si, že možná až moc, protože mi prsa vyrostla o číslo jenom za dnešek a už jsem musela trochu odstříkat aby tolik nebolela. Tak hodně štěstí a pevné nervy všem maminkám!

betina
27. říj 2008

helcah moc amoc gratuluji, až je holčička zdravá a hezky roste!!!!! taky jsem nechtěla epidurál a jak jsem za něj pak byla vděčná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru