III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
21. lis 2008

ahojky, jak vás tak čtu....tak je mi špatně jak malého rozmazluju...my jíme co hodinu a půl.... a to mám co dělat, abych neustoupila a nejedli jsme častěji... chovám ho skoro celý den.... párkrát jsem zkoušela ho nechat vyječet... ale nemá to konce, slzičky mu tečou všude a já to nejpozděj po 10 minutách nevydržím.... a pak je to ještě horší, že ho utěšuju další půl hodiny... večer většinou usíná u prsa... popř. houpáním... v posteli se mnou spí od druhého kojení, tj cca 4:30.....
koupeme každý den - malý to má rád... je chvilku ticho... 😉
krém do mrazu mám, ovšem zatím jsem ho nebyla schopná namazat.... 😔

radus78
21. lis 2008

ahojky, dneska jsme byly v poradně a Anička má 4500g a 55,5cm. Máme pěkně kulatá čísla 😀 Všechno je v pořádku jen jí máme lepit pupík.

Jinak obličej ji mažu krémem. Moc se jí to teda nelíbí.

Malá začíná prodlužovat doby mezi kojením. V noci většinou kojíme po třech hodinách, ale přes den někdy vydrží 3,5 a občas dokonce 4 hodiny.

mikulka
21. lis 2008

mažu takovou mastí do mrazu od weledy.
Takže jo, asi se rozmazlit dají, potvůrky 😕

tanuki
22. lis 2008

teda Radus, to už nosíte další velikost, ne? 🙂
Mikul a dobré? Tak to bych jí taky asi zkusila..my stále používáme jen ten slunečnicový olej po koupání, případně modrou indulonu na nárty a dlaně, weleďácké mýdlo tak jednou týdně.

Tak včera byl u nás významný den 🙂 Potřebovala jsem pověit prádlo, tak jsem dala Verunku do autosedačky - dá se v tom houpat 😀 a šla vedle..a pak celá vyplesklá se vracím, zda je vše OK, že žádný zvukový projev...a ona spinkala 😵 Koukala se do okna a vytuhla! Pak byla vzůhu a zase usnula!!! Což ale předznamenávalo, že večerní uspávání bude těžké..taky že ano..ale pláč jen chvíli, takový opravdou zoufalý, takže jí muselo bolet bříško. Definitivně usnula až o půnoci 😅 ale zas spala až do 4:40 😵 teda né, že bych se i já tolik vyspala - v průběhu toho itervalu mě vzbudil pláč - malá se totiž překlopila z boku směrem na bříško a nelíbilo se jí to, tak jsem jí narovnala a nic víc po mě nechtěla, tak jsem šla spát 😀

Jo, v krabičce z porodnice jsem si přinesla dom vzoreček Sudocremu a musím říci, že mi připadá na zadeček lepší než Bepanten, tak ho příště koupím. Cenově je to nastejno

ilci
22. lis 2008

tanuki, prcek taky rád kouká z okna 😉
jinak my ve 22h dokrmili a do půlnoci nemohl zabrat
evidentně chtěl spát, ale trápilo ho bříško
pak ovšem spinkal až do 6 do rána, jsem se v šoku vzbudila, že už skoro svítá a prcek spí 😀

tanuki
22. lis 2008

hihi, to je nějaké dobré počasí, děti asi najely na zimní spánek 😀

ilci
22. lis 2008

jinak včera dorazil baby vak, MM ho hned zkusil a Mikeš v něm krásně usnul
tak bezva 🙂

tanuki
22. lis 2008

nám taky, ale neslyšela jsem pošťačku..tak jsem odpo šla na poštu a tam mi řekli, že jsem si enpřečetla pidipísmem, že v ten den se to pak může vyzvednout až 17-18..a že toho teď mají moc tak spíš až v pondělí 😠 😠 😠

tanuki
22. lis 2008

ach jo, tak jsem psala mamince, co byla se mnou v porodnici na pokoji a jde taky na revizi šití 😖 a to je od porodu 5týdnů plus 2dny 😢
Ilčo, představ si, že tu PA po porodu proplácí pojišťovny jen ve Zlínském kraji..to je teda systém. Vám to samozřejmě přeju a nás ostatní lituju

ilci
22. lis 2008

já jsem Olomoucký kraj, nám to proplácí taky
já jsem byla na resutuře ani ne 14dní po porodu, právě díky PA, ta mi na to přišla, mě to vůbec nebolelo 😅

tanuki
22. lis 2008

aha 😀 tak možná se ta kamarádka spletla.. já si to tvé pamatuju, proto mi připadá hrozné, že ona tak pozdě

betina
22. lis 2008

holky,

s tou revizí tedy oprav du nezávidím. já na koupání používám koupací olejíček od Eone, vlastně používám celou kosmetiku od nich i pro nás, hlavně na prevenci nachlazení a nedám na ni dopustit. na babyvak také🙂 když je nejhorší brečení, zabírá spolehlivě 😉 dnešní noc malá poprvé spala v postýlce, tak jsem byla nadšená, ale jak Verču tak znám, tak to opět byla jedna vyjímka a dneska už to bude zase jinak 😀

ilci
23. lis 2008

dobré ráno
tak prcek dneska spal v postýlce taky celou noc, už ho fakt trénuju 😉
jinak jsme včera odsávali soplík, máme tu odsávačku na vysavač a dobrý
a zvuk vysavače ho 100% uklidnil 😀

betina
23. lis 2008

ilci,

tak to teda klobouk dolů. Minule jsem tady říkala, že malá spala první noc v postýlce a vstávaly jsme jen 2x, včera už to bylo zase 5x 😠 a dneska už hodinu uspáváme a malá poříd něco vykládá prasátku na postýlce, takže stále žádný spaní 😀

ilci
24. lis 2008

beti, tak my kojíme mezi 9-10 večer, pak jednou v noci, většinou kolem 2 a pak mezi 5-6 h a to už chce vstávat a mít nějaké aktivity 😀
dneska jsem ho ještě ukecávala na spaní, vydržel do půl 7
pak ho zase trápilo bříško, takže řev neskutečnej
teď konečně usnul ve vaku, ale musím se točit na židli, ať má pohyb 😀

spetra
24. lis 2008

ilči: to je pěkné točit se na židli 😉 Já si ten vak objednala dnes taky... abych měla aspoň nějakou šanci něco udělat...

betina
24. lis 2008

nás ten vak opradu zachránil od nejhošího řvaní a vztekání se, ale jak píšeš ilči, nemůžu se s ním zastavit, takže kolikrát píšu na PC ve stoje 😀

ilci
24. lis 2008

beti, jvůli tomu mám u pc točící židli 😀
navíc má opěrky na ruce, takže u pc i kojím

jajdaelda
25. lis 2008

ahojky...tak jsme po kontrole v 6ti týdnech a malej má 4,92 kg a měří 59cm. Výsledky jeho a moje jsou v pořádku až na to,že to vypadá,že měl zarděnky 😕 ,tak mu dneska odebírali znova krev. Řval jak o život a "nejlepší" byla sestřička, když se mě ptala,jestli mám dudlík a já na to, že ne, že ho moc nechce. A ona ho konejšila se slovy "musíš si na dudlíčka zvykat, je dobrej" 😠
Jinak mám zatím asi štěstí,ale malej usne přes den i ve druhé postýlce či houpačce. Ale už se těším,až bude malej držet hlavičku a budu si ho moct dát do nosítek...

tanuki
25. lis 2008

jájo, tak to gratuluju 🙂
já dnes měla srdce v krku. šla jsem se odpo na chvíli natáhnout, i s M. a Verča byla v obýváku, monitor zapnutý. Dřímla jsem jen chvilinku a ozval se příšerný řev, jaký jsem u ní nikdy neslyšela, ja kdyby se jí stalo něco hrozného. Zoufale jsem vyběhla..a zjistila, že to je řev od sousedů 😨 fuj, jak jsem byla rozespalá, tak mě to vůbec nenapadlo. Soused je nevím jak starý, asi tak rok a půl, je pěkně uvřískanej a jednou nám kopal do dveří, protože byl naštvanej na mámu. Opravdu dáreček

radus78
26. lis 2008

ahojky.... holky v čem perete? Malá mi prokadila dupačky a nejde mi to vyprat. ☹

Dneska v noci jsme měli úplně zlaté miminko, jedla o půl jedné a pak až o půl šesté.Mlíko mi proteklo přes prsní vložky a podprsenku až na noční košili. Musela jsem se převlíct a za hodinu jsem byla mokrá zas. Tak moc jsem měla nalité prso. 😀

tanuki
26. lis 2008

Radus, my používáme látkové plíny, takže s praním hovínek máme velké zkušenosti 😀 nevím, zda i takhle, když už je to vyprané a zaschlé..ale jinak je na zaprání výborné žlučové mýdlo z DM drogerie. Mají ho v papírové krabičce poblíž pracích prášků, stojí okolo 12Kč 😉

betina
26. lis 2008

ahoj holky,
tak mi už třetí noc spíme v postýlce, tak mám radost. Sice kojím po dvou-třech hodinách, ale pak ji dám do postýlky a ona spí. KOnečně se i já trochu vyspím, protože když spinakala se mnou, tak jsem spala v křeči, abych se jí nedotkla a něco neudělala 😀
radus, já peru v Lovele a jsem s ní spokojená, ale tu už jsi asi vyzkoušela, že?

jajdaelda
27. lis 2008

ahoj radu, já také používám Lovelu...a dneska to vypralo i tři dny zaschlou pokaděnou plínu

mi dneska měli také super noc....malej šel spát v osm, vzbudil se v půl jedný, pak usnul v jednu a vzbudil se v půl páté...zatím to dýl neumí 😔

radus78
27. lis 2008

tanuki... to mýdlo určitě vyzkouším
beti, jajdi... abych řekla pravdu Lavelu jsem nezkoušela. Dětská doktorka mi řekla, ať ji rozhodně nekupuju, že jsou na ni děti často alergické. Dost mě to překvapilo, když je určená pro děti. Prala jsem v tekutém Persilu sensitiv (i ten mi říkala, že nemám používat 😠 )

My dneska tlačili skoro celou noc, takže jsme jedli zase max co tři hodiny 🙄

jajdaelda
27. lis 2008

holky, chtěla jsem se zeptat, co si tak vaříte, když jste doma samy? A co jíte za ovoce? Mě nic jinýho než hroznové víno a khaki kurma nenapadá - vše je buď citrusový nebo mě to nadýmá (jablka) 😅

radus78
27. lis 2008

jajdi... taky se trápím s tím co jíst. Většinou uvařím o víkendu víc a pak si to ohřeju přes týden. Tak 2x týdně chodíme do nemocnice na rehabilitace, tak to jdeme vždycky na oběd k babičce. Naštěstí je už v důchodu.

betina
27. lis 2008

jajdi, vařím teda normál anebo rychlý těstoviny, maso naprudko, brambory dělám v mikrovlnce 😀 a s těma citrusama, já je miluju, tak jsem zkusila mandarinku a na to malá nic, tak ted už jím mandarinky a pomeranče normálně

jajdaelda
27. lis 2008

já zatím vařím vývary...dneska jsem si udělala maso s rejží i na zítra....ale mě to pro mě samotnou vařit neba...manža teplý večeře nechce,tak to zbývá na mě...

taky to asi tak zkusím s tím ovocem, protože se mi to hroznový víno už přejídá a to ho normálně miluju...

tanuki
27. lis 2008

nám zas říkali, že se hrozno nemá..ono je asi fakt lepší zkusit všechno, ono to možná nakonec totiž nebude tak žhavé, že? 🙂
Já včera měla ananas a trochu tokajského, co myslíte, kolik vína se může? Tak 2dcl by se mohly, ne? (já měla tak 0,5dcl 😉 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru