III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
18. pro 2008

jajdi, tož 366g za týden je dost, my máme rekord 260g, ale pak zas třeba 150g za 2 týdny
sabíka dáváme před každým kojem, já mu to teda kapu rovnou z lahvičky, to už ví a otvírá pusinu
říkám mu, že je to předkrm 😀

jajdaelda
18. pro 2008

ilci...no já doufám,že to bylo jen nějaké výjmečné období a trochu se srovná,protože jinak v půl roce mít 10kilo 😅 Naštěstí je i dlouhej,takže baculka z něj snad nebude...ale mě nedožene...já měla ve 3 měsících 8 kilo 😅

Tak to já mu Sábíka dávám lžičkou,protože když malýho chytne hlad,tak se vzteká a asi by byl upatlanej a sklidní se jen přisátím 😎

ilci
18. pro 2008

já to zkoušela lžičkou, ale to mi vždycky odrazí rukou a já to vyleju nebo se netrefím, on je děsně živej a furt sebou mele
to se líp trefím lahvičkou a on už si zvykl
od bratrance malej měl v půl roce přes 11kg, oni jsou spíš statnějších postav

spetra
18. pro 2008

ilci. taky bojuji s ručičkama, při dávání kapiček... 😉 už jsem to párkrát rozlila... ale pokračuju dál...
jajda: T. taky mám pocit že víc blinká s baby calmem, ale na prdíky mu to víc pomáhá než sab... takže s ním pokračuji...

spetra
18. pro 2008

ilči: spát jak miminko.... tahle říkanka mě fascinuje... protože naše miminko spí míň než taťka.... 😉
My jsme dostlali ryfliček dokonce několik... ale nedávám mu je... ale rádi máme takové ty tepláčky do pasu... 😉
Já jsem zoufalá z toho našeho spaní... to že si přes den nemůžu odskočit ani na záchod aniž by nebyl řev... to ještě nějak snesu... ale uspávat 3 hodiny...2 hodiny uspávám, pak spí 20 minut a pak hodinu uspávám znovu ☹ a po kojení v noci znovu... to už je na mě fakt dost.... A to ho ještě musím chovat a i tak chvilkama křičí.... Tak nevím co s tím....

tanuki
18. pro 2008

spetro..to je opravdu skoro jako já -3hodiny řvala a půl hodiny spala. Dr. máti říkala, že je takové 1dítě z 1000, že se s tím nedá nic dělat a srovná se to, až začne chodit. A opravdu, od 1roku jsem byla zlaté děcko, do té doby... opravdu nechápu, jak to se mnou mohla vydržet 😔

Kolik byste krmily odstříkaným mlíčkem? Já opravdu nemám tucha..jak moc přes 100ml kojím ☹ To naše jedno odstříkané kojení bylo 110ml - ale v lahvičce na dně zůstalo.. a Verče to vydrželo na 4hodiny 😕

Ta naše Veru je čím dál víc podobná tatínkovi 😠 😠 😠

jajdaelda
19. pro 2008

holky...s tím uspáváním vám tedy není co závidět...to si neumím ani představit....
my zase vstáváme ve čtyři a ne a ne zabrat,takže jsem taky docela vyřízená
Kubulí čůrá jak prokoplej...od čtyř od rána má čtvrtou pročůranou plenu 😅 Mu řikám,že táta nebude dělat na nic jinýho než na plenky 😀

tanu s tím odstříkaným mlíčkem fakt netuším...ono asi záleží, kolik toho prcek vypije. Kuba mi jednou vysaje obě prsa a za dvě hodiny má hlad a někdy jen tak dumlá z jednoho a stačí mu to na 3 hoďky... ale u nás by to musela být minimálně stovka 😅

ilci
19. pro 2008

tanu, já už teď teda dokrmuju UM a to 100ml, po 70ml ještě pořvával
jíme 5-6x denně, takže z prsa by mi měl vytáhnout 40-60ml, ale váhu nemám, tak nevím

jinak jsem měřila a máme cca 59cm

ilci
19. pro 2008

vánoce přede dveřmi, tak přejem, ať si je všichni užijete, poprvé s miminkama a do nového roku hodně zdraví a trpělivosti s těma raráškama 😉

Hezké vánoční svátky,
ať máte čas na pohádky.
Ať se na vás štěstí směje,
ať vás láska stále hřeje.
Ať vás úspěch provází
i v roce, který přichází.
Zdraví a úsměv ve tváři,
rok 2009 ať se vydaří !!!

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

spetra
19. pro 2008

ilci: děkujeme za přání, opět krásné přáníčko.... ty si šikula... 😉

betina
19. pro 2008

ahoj holky,

spetri, u nás jsou noci taky katasrofa ☹ spaní od 8 do 11 v pohidě, ale pak nakojím a začíná knouráno, vztekání apod..ona se vzteká i ze spaní no a já jsem samozřejmě vzhůru, za noc tak 20x a jsem taky naprosto vyřízená. Přes den vyžaduje to nošení a opravdu v kuse spí jen v kočárku, super...taky jsem dneska přemýšlela, jak dlouho je to schopnej člověk vydržet ☹
dneska mě vtipně volala babička, že ona tohle nezná, že její děti spaly celou noc a v rodině takovej zlobivec nebyl a že to je tím, že jsem byla v těhu nervozni..to se ti chce z toho akorát pak brečet.

holky, myslíte, že je normální, že jsme byli u dr.na začátku listopadu a že tam jdeme až 8.ledna? všechny chodítě na konrtoly a nás doktorka vidět nechce. tanuki, to je Verunka teda dlouhán, my jsme měly naposledy 54 cm a nemyslím, že by to nějak extra dohnala, ale na váhu si myslím, že už skorko těch 5 kilo mít bude 😀 😀

ilci
19. pro 2008

spetro, díky

beti, my měli poradnu taky jen v 6.týdnech a pak ve 3 měsících
ale kvůli špatnému přibírání chodíme na převážení, tak jak uznám za vhodné
u nás se to díky dokrmování dost stabilizovalo, myslím to spaní

jajdaelda
19. pro 2008

beti...my taky byli jen v 6ti týdnech a pak si nás dr. pozvala ve 3 měsících....já jsem si řekla, že malýho budu vážit do jednoho roku vždy k 15.,ale nemám doma váhu,tak musím k dr.

Holky, je mi vás líto, ale vydržte,ono se to určitě brzy ustálí a ti prckové vás nechají vyspat i v noci...

ilci...díky za přáníčko,jako vždy - super a i Tobě a Tvé rodině krásné Vánoce...škoda,že mám jen pracovní komp, nemůžu tam nic instalovat,takže nemůžu dělat ani ten scrapbook...

tak nám začíná slintací obodobí 😅

radus78
19. pro 2008

ilci.. díky za přání, já na to pořád nějak nemám čas, abych něco vytvořila 😒 Snad přes víkend.

Chtěla jsem se zeptat v čem zamrazujete mlíko. Jestli v sáčkách nebo flaškách. Říkala jsem si, že bych taky měla něco schovat, pro stýčka příhodu. 😎

tanuki
19. pro 2008

ilči krásné přání, Miki má dobrou vestičku 😀
Radu, my používáme to nejlevnější a nejchutnější = vyvařené skleničky od přesnídávek. Těch 13Kč je dobrá investice 😀
Příští poradna už očkování, máme štěstí, že od ledna je i pneumokok zadarmo 😵

jajdaelda
19. pro 2008

tanu...už je ten pneumokok schválenej?

radu..já používám skleničky od jogurtů...taky dobrá investice 😀

ilci
19. pro 2008

já slyšela, že by to mělo být zdarma pro děti narozené v r.2009
ale nějak jsem se o to nezajímala

taky jsem mrazila do skleniček od přesnídávky, teď už nemám co 😀

nám dnes přišla pozvánka do nemocnice, že nám v pondělí vemou kontrolní moč
tak mám zas nerva, co se děje, dr. říkal, že už chodit nemáme
tak jestli ta minulá moč nebyla špatná a prcek nemá nějakej zánět močáku nebo tak
to zas bude den.......
minule strávil 1,5hodiny řevem a stejně se nevyčůral
pak jsme to nesli z domu
takže to vidím tak, že zas budem čekat na čůrání v kojící místnosti, asi ho budu muset nakojit, ať má co čůrat a vzít sebou i nutrilon na dokrm

tanuki
19. pro 2008

Tak to je není moc hezká vididna pondělka, snad to tentokrát bude lepší a rychlejší čůrando 😉

Já jsem se na toho pneumokoka ptala a prý už jim to přišlo v oběžníku, že to bude od ledna hrazené (nic o tom, kdy se prcci narodili), akorát jim ještě mají poslat pod jakým kódem si to mají vykazovat 🙂 Je to super, ušetříme 5000nebo na kolik to vyšlo.

jajdaelda
19. pro 2008

Ilci..tak to držím pěstičky,ať je vše v pohodě...tak to zkus odchytit doma 😀 Ti mohli dát takový ten "pytlík na pytlík" 😀 co dávají v nemocnici...

tak schválený to zatím je pouze vládou...ještě to neprošlo Klausovýma rukama..je to součástí celého zdravotního balíčku...tak uvidíme, jestli se ti naši pánové dohodnou 😖 Koukala jsem na stránky ministerstva zdrav. a cena všech 3 vakcín je 7 tisíc 😒 ,ale za zdraví prcků to určitě stojí...když jsem viděla, jaký to může mít následky 😖

tanuki
19. pro 2008

tak to je divný, že už to šlo tím oběžníkem..
Vypadá to, že i my jsme se dočkali spurtu - co 30až 60min, když jsme vzhůru zoufale hledáme prso 😉

ilci
19. pro 2008

tanu, no jo, děti nám rostou před očima 😉
tak jsem zvědavá na to očkování, jak to teda bude

jajdi, minule jsem se trefovala do úzké zkumavky
ale jako stála jsem u prcka, ten řval a já mu hypnotizovala pindíka 😀 😀

jajdaelda
19. pro 2008

😀 😀 😀 tak to si živě představuji 😀 😀 😀

betina
19. pro 2008

tanuki,

no my asi taky..prvně jsem si myslela, že je jen protivná, protože celej den strašně řve, ale vyžaduje pití maximálně po hodině ☹ jsem z toho zoufalá. Příkrm předepisuje doktorka? nebo to jako koupím sama?
na druhou stranu je to sranda, protože si píšu jeetě s holkama z jedné rubriky a tam to odpadává postupně to kojení a bud přikrmují nebo jsou zcela na UM- máme stejně starý děti, takže jednoznačně laktační krize ☹

ilci
19. pro 2008

beti, to si koupíš v drogerce nebo lékárně
mě dr. jen doporučila nutrilon
taky chodím na diskuzi, kde skoro všechny dokrmují UM 😉

radus78
20. pro 2008

beti.. my už snad krizi překonaly. Jí zase tak co 3 hodiny, ale cítím, že se mi zase víc nalívají prsa. 🙂

betina
21. pro 2008

radus, tak my dneska máme taky pohodovější den, jenže se mi zdá, jakoby se mi z jednoho prsa ztrácelo mlíko a nevím, jestli je to možný. Prostě přestane pít a nechce, tak ji dám to druhé a pije o stošest. navíc je to jedno prso menší než druhé, tak nevím

u nás se ted o víkendu museli zlívat koledy, verunka se u nich hrozně směje, takže jsme s MM dva infatilové 😀 a zpíváme koledy pořád dokolečka 😀

na vánoce jsme malé pořídili hrací deku, jednu takovkou hrací žirafku, samolepky a kachničky do koupelny a ponožtičky, tak nevím, jestli byla tak hodná 😀

spetra
22. pro 2008

Ahojky, tak já jsem před 3 dny místo uspávání T. vzala šátek a zdobili jsme stromeček a od té doby, spí krásně skoro celou noc. Jedno kojení místo 3 a žádné uspávání v noci. Večer uspáváme v šátku. Dárečků pod stromečkem bude mít děsně moooc, ten náš zlobil... 😉 Ale těm hračkám a zlatíčku nejde odolat a já doufám, že hi něco chytne a že budu mít chvilku čas... 😅
Beti: s těma prsama se mi to stává dost často taky, hlavně večer před spaním....ale ztrátu mlíka to neznamenalo... prostě podle mě neměl chuŤ na zadní mlíčko... 😉

ilci
22. pro 2008

tak my uspáváme jedině ve vaku 😉
jinak jsem vypozorovala prckův režim, po jídle je hodinku čilej a pak se mu chce spát
takže jsem posunula večerní kojo před spaním, aby tak za 1-1,5 hodinky byl ospalej
a zatím to funguje
v noci máme jedno kojo a to usne bez problémů v náručí
ještě ho tak naučit usínat sám, ale to ne, on řve jak tur, že nemůže usnout, hodím ho do vaku a za minutu usíná

jinak dárky pro prcka moc neřešíme, dostane praktické dárečky - oblečení, hrazdičku a krosničku na jaro na výlety, ať se má v čem nosit 😀

jajdaelda
22. pro 2008

ahoj holky.
tak my máme za sebou další rekord - skoro 3 hodiny bez jídla během dne 😀 Jenže to asi byla nějaká vyjímka, protože dneska už zase jedeme po dvou hoďkách....

s tím vakem jste mě navnadily...má mi dneska přijít...tak jsem na to zvědavá..s usínáním tedy moc problém nemáme,ale když je bdělej,tak má chvilky,kdy prostě nechce bejt sám a sotva ho položím tak řve jak prokoplej 😀 a v náruči už se docela pronese...

Jinak to taky praktikuji jako ilci - před večerním spaním ho udržet minimálně hoďku čilýho a pak spí jedna radost..jen to kojení - stále za noc minimálně 2x - v jednu - ve čtyři a pak kolem šesté....se nedivím,že tolik váží 😅 zkusím taky ten vak a třeba to bude mít uspěch jako u spetry 😎

právě jsem zabalila dárečky pro prcka ...si řikám,že byl nějakej hodnej...sice bude mít samý "měkoně" 😉 ,ale dost praktické - hrazdičku, oblečení a nějaký hračky....

ilci...jakou značku krosničky jste pořídili?? Tak ji plánujeme koupit,tak abych měla nějakou inspiraci...

ilci
22. pro 2008

tak mě teď vydržel 4,5 hodiny bez jídla, už jsem ho musela vzbudit, ať stihnem odpolední prochajdu

krosničku mám použitou po jedné holčičce od známé a značku tam nevidím žádnou 😅
je lehká, má i prostor pro nějaké věci, polohovatelná podle velikosti prcka
jen nemá stříšku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru