III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
30. pro 2008

Ahojky,
já chodím s malou taky ven, ale taky jenom na chvilku a mažu jí krémem do zimy. Chodíme po obědě a to většinou bývá nad -5. Někdy jí dávám pláštěnku na kočárek. Ona si to tam zafuní a není taková zima 🙂 Mívá pak jen studené tvářičky.

mikulka
30. pro 2008

My chodíme do těch -5 a mažu obličejík krémem x mrazu. Do kterého měsíce se může do -5, to nevím, ale tuším, že do půl roku určitě. Ale jako ymslím, že kdyby bylo míň, na půl hoďku se může.

betina
30. pro 2008
ilci
30. pro 2008

bety, děkujem, jste kouzelná rodinka 😉

tanuki
30. pro 2008

ahoj holky! My jsme teď byli pár dní na chatě, s oběma bábama 😝 ale bylo to fajn. Pěkně jsme slavili - Verunka má bratranečka 😉 Byla to sranda, protože nechtěli říct pohlaví a pak vypustili mezi řečí, že holka..a všichni se toho chytli, ačkoliv mnozí, jako např děda doufali, že to bude kluk - když už mají Verunku 🙂

spetra
31. pro 2008

beti: opravdu kouzelné přání....
my chodíme ven pořád, jen mažeme. Dokonce když byli u našich tak ségra i brácha vozili 3 hodiny.... Tvářičky měl červené studené, ale jinak byl teploučký....ale víc jak - 5 nebylo...

jajdaelda
31. pro 2008

ahoj holky...tak my, resp. manža chodí s malým taky ven,zatím u nás přes den míň jak -5 nebylo..malýho mažu Weledou a je v pohodě,je to z nějakého ovčího tuku či co...jen pusinku má takovou namodralou 😅. Manža tvrdí,že ne..ten by z něj nejraději udělal horala už teď 😔

beti...děkujeme za přáníčko, koukám,že jsi se se scrapem rychle naučila 😉 šikulo..

my měli dneska úžasnou noc...malej vytuhl v osm v autosedačce,protože jsme se vraceli ze sportovního dne, v devět jsem ho přenesla do postýlky, probudil se v půl druhé..ve třičtvtě na dvě jsem ho znova uložila a spal až do 6:45...jen jestli to ale nebylo tím,že včera odpoledne skoro nezabral,jak šel z ruky do ruky 😉

jaký máte program na dnešek? My byli pozvaní k sousedům, ale já se pořád ještě na nějaký ponocování necítím...asi padnu u televize ☹

ilci
31. pro 2008

nám prcek usnul až ve 23h a vzbudil se ve 4:30, ale nám to krmení trvá skoro hodinu 😅

my jdem odpoledne omrknout otužilce, tam se vždycky sejde celé město
a na večer plánujem karty 😀
o půlnoci omrknem ohňostroje, spíš máme obavy, ať nám to nebudí prcka, tady končí ohňostroje až tak po 1h

betina
31. pro 2008

ahoj holky,

u nás dneska zázračná noc, nechápu. Malá spala od 20 do 3:15 v kuse, když jsem se koukla na budík, nevěřila jsem vlastním očím. A den předtím spala v noci jen 5 hodin, asi to prostě bude nahorů a dolů.

jinak my jsme pozvaní na silvestra k sousedům, tak vezmeme chůvičku. ale od 11 budeme doma, myslím e udou petardy lítat dřív a pes se nám zase zblázní a určo probudí i Verunku, takže se na dnešní noc těším 😠

hezkýho silvestra přejeme!

radus78
31. pro 2008

Ahojky,
nám začala Anička z ničeho nic míň spát. Večer jí nemůžeme uspat a přes den spí jen asi 2x. 😠
Ale už máme za sebou zlomové 3 měsíce, tak to možná bude tím. Naštěstí v noci spinká, ale pořád jí co 3 hodiny. Potkala jsem kamarádku co má malou o 11 dnů starší a jí usne v 9 večer a vzbudí se až v 6 ráno.

radus78
31. pro 2008

Bety, si šikulka. Krásné přání.

Taky ještě jedno přidávám🙂 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
a krásného Silvestra

jajdaelda
31. pro 2008

tak Kubulín přes den už taky moc nespí... ☹ takže toho do školy moc neudělám....

tak i my přejeme krásného a veselého Silvestra a do nového roku vykročte tou správnou nožkou 😉

tanuki
31. pro 2008

Jé Radu, Anička má super výraz 🙂
Tak my dnes viděli miminečko, je opravdu nádherné - Verča nikdy takový drobek nebyla 😉 švagrová se mi divila, že mě trápí, že nechodí spá v 8, že všichni jejich známí drží prcky do půlnoci, aby spali do rána 😝 Tak schválně dnes nebudeme dělat žádné pokusy o uspvání a uvidíme, kdy si mladá řekne, že je podle ní čas jít spát 😉
Tak hezký večer a ještě hezčí celý nový rok!

ilci
1. led 2009

přejem krásný Nový rok 😉
tak prcek usnul po 23h a vydržel do 5:40, ale dávala jsem mu 2x dudlíka, páč mrčel
ohňostroje ho nevzbudily, tak paráda 🙂

tanuki
1. led 2009

tak veru po dlouhé době nebolelo bříško, takže proběhlo něco jako "usínání samo od sebe" tak s sebou mlela, přivírala očíčka..ale usnout nedokázala 😝 fakt nevím.. přikrýt očíčka nepomáhá, hlazení zabere až když je neklidná ve spánku. Kójo zabralo..
Ohňostroje jí budily, páč jsme jí v pokojíku omylem nechali okno na ventilačku 😅
A my jsme si to moc užili, měli jsme návštěvu a hráli hru 🙂

jajdaelda
1. led 2009

Krásný nový rok všem...
silvestrovská noc i unás v pohodě...malej se vzbudil v půl dvanácté,před půlnocí ještě zabral,takže ho rány nebudily a pak se vzbudil v půl čtvrté a pak v sedm....
a my si to taky užili....v půl desáté jsem usnula u tv já, pak manža a probudila jsem se v jedenáct 😉 😅

hlavinka má od včerejší 1:01 Adélku u sebe....váží 3,76 a měří 53cm

spetra
2. led 2009

blahopřejem hlavince
u nás silvestrovská noc byla hrozná, pořád se budil, jen ohňostroje jsem já a malý zaspali... 😅 jinak j 😅 jsme byli vzhůru skoro celou noc...
radus: dobrý nápad na pf

spetra
2. led 2009

u nás je to ze spaním složité, když usne tak spí krásně dlouho... dokonce několikrát v minulém týdnu se budil na první jídlo třeba i v 5..... teď už jsme se vrátili zase do normálu... jidlo v 1 a po 4.....
u nás je ale hlavní problém s usínáním. Tomášek prostě neumí usnout... už jako miminko čerstvě přivezené z porodnice vůbec přes den nespal.... Večer jsem ho uspávala kojením.... Potom jsme začali upsávat kolíbáním... ale to trvalo hodiny.... Časem jsem zjistila, že pláče tolik právě proto že chce spát ale nejde mu to... ☹ Takže uspáváme v šátku přes den, večer a dost často i v noci... ☹ Přes den ho navíc nemůžu položit, jinak se vzbudí... ☹ Teď si v klidu pochrupuje u mě v šátku... 😉 Už se ale pronese... ☹ Tak doufám, že se brzy něco zlomí a dokáže zaspat i sám, nebo nevím co s tím budu dělat.....
My jsme chtěli silvestra oslavit v klidu s manželem, že se jednou překonáme a budeme dýl vzhůru a konečně si na sebe uděláme čas... nakonec to dopadlo tak, že já vytuhla po x-tém probuzení prcka s ním v posteli a manžel koukal na televizi... před 12 za náma přišel a slavil silvestra s náma spícíma v posteli...

betina
2. led 2009

spetri,

taky kojím, takže jsem o čajíkách neuvžovala, ale je firma Čajánek a ta vyrábí čajk s medunkou na klidnější spaní, už taky uvažuju, že bych ho koupila a zkusila 😀

ilci
2. led 2009

prcek taky neumí usnout sám, uspáváme ve vaku nebo v náručí, je zabalenej do deky jako ve vaku (když se vak pere)
většinou usne hned, ale je fakt, že "zbytečně" ho nenosím
když ho položím přes den, spí jak kdy, většinou tak 20minut, ale máme i rekord 2h, paxem ho budila nakojení

jinak jsme byli včera na obědě u tchánovců a opět jsem se vytočila
hlídali švagrovce kočky
na gauči mají deku pro kočky, ať jim neušpiní potah
upozorňovala jsem tchána, že ji mají špinavou (pokaděnou od koček)
po obědě hlídal malýho a protože se mu ho nechce nosit, položil ho na tu pokaděnou deku 😠
jsem myslela, že mě omejou
takže jsem z něj obírala nejen kočičí chlupy

spetra
2. led 2009

ilci: a když uspáváš ve vaku až usne podaří se ti z vaku vyndat a nebo spí ve vaku a postýlce?

radus78
2. led 2009

beti, dívala jsem se na stránky Čajánku a tam píšou, že je ten čajík až od ukončeného 6. měsíce 😢
Anička taky neumí usínat sama. Dávala jsem jí spát na bok, protože si nechtěla po jídle grcnout a teď neumí usnout na zádech. Někdy stačí položit do postýlky a zůstat s ní v místnosti dokud neusne. Ale jenom když má náladu 🙂

Ilci, tak to by mě z tchánovců asi ranila mrtvice. Naše dítě je zase hrozný maminčák, za bdělého stavu nebude s nikým jiným než s maminkou nebo tatínkem. Cizí ji nesmí vůbec vzít do náruče, to je pak řev. Na Silvestra u nás byla tchýně a neměla nic lepšího na práci, než do ní furt drbat, až ji samozdřejmě rozeřvala. 😠 A přitom to moc dobře ví, jak na ni reaguje.

ilci
2. led 2009

spetro, spí ve vaku 😅
protože se jinak vzbudí
ale po nočním koju ho stačí vzít do náruče, to je rozespalej

radus, tak prcek je naštěstí společenskej, jde s každým 😀
ale jak mě slyší nebo vidí, furt si mě hlídá, to samé taťku

betina
2. led 2009

radus,

tak to sem se teda blbě dívala s těma čajema ☹ ilci, tak to s těma kočkama je teda dost drsný, bych asi vraždila. Já se třeba bojím, že jakmile dám verunku příbuzným, tak budou dělat věci, se kterýma nesouhlasím, třeba jí dávat něco k jídlu apod..a taky se bojím, že to asi neovlivním ☹

radus78
2. led 2009

Beti, z toho mám taky strach. To že by jí sem tam dali čokoládu mi nevadí, jako to, že si myslím, že jí budou cpát grilovaný špekáček už tak v roce. Protože to oni jedí furt 😝
Ilci, ona neřve dokud se nepodívá, kdo ji drží. Ale u tchyně a mojí mámy řve úplně extrémně

tanuki
2. led 2009

to jsem se Vás zrovna chtěla zeptat, zda jsou na Vás mimča fixovaná a koukám, že jste to už naťukli. Verunka jde taky s každým a směje se na každého 😉 jen včera jsem šla večer na chvíli za mojí mamkou a to pak prý byla zaražená po mém odchodu.
Momentálně také experimentujeme s usínáním - hned z několika důvodů - mám strach, že čím později, tím hůř... taky už nemám proutěný košík na kolečkách a především to ťukyťuk) vypadá, že nás opustily koliky. Už tři dny žádné večerní kroutění!!!
Takže jsem včera četla, o hlavení zádíček, krouživých pohybech na bříšku, což jsem kombinovala s hlazením hlavičky a říhání ššš a dávání pusinek a zabralo to! Dnes už se začala i trochu vztekat, tak jsem jí na minutu strčila do postýlky prso 😅 😅 😅 a pak zas hlazení po hlavičce..a byla tuhá za 2minuty 😕 Prostě si asi opravdu musí zvyknout, že ta postýlka není žádné nepřátelské prostředí. Taky tam psali o tom, že je budí ty jejich usínací trhavé pohyby končetin, tak jsem jí pořádně zachumlala. Je to věda. Takže...my začínáme mít úspěchy v usínání 😵 😵 😵 a zhoršilo se nám noční buzení 😝 Mně bylo příjemné se vzbudit ve 2:30. Jenže Verunka se teď budí ve 4:30 (první buzení, když jde spát těsně před půlnocí nebo 2.buzení, když jde spát v 9) pak se budí třeba po hodině až do vstávání a já jsem po noci mrtvá!

betina
2. led 2009

tanuki,

tak tvoje Verunka je taky pěkně čilá, to teda koukám! a jak ti spí přes den? moje Verča má rvní spaní tak v rozmězí tří hodin a pak už vstáváme po dvou a ráno nechce spat vůbec. Jen se taky ptám, vím, že chodíš do školy, mně čeká psaní prací a zkoušky a jsem tak mrtvá, že nevím, kdy se učit ☹

tanuki
2. led 2009

Já bych se mohla učit- kdyby nebylo domácích prací 😖 Dáváme jí spát dopo- to dlouho nevydrží... tak průměrně hodinku a odpo 2max3(výjimečně), samozřejmě v kočárku, pak rozepnutá, v kočárku. Na chalupě velice dobře fungovalo nechat ji po procházce venku (dobře zachumlanou) ale v Praze na balkóně by to asi nefungovalo. Je takový polorzpadlý.
To buzení nad ránem po hodině budu muset nějak vyřešit. Jestli se to nezmění, začnu dávat jednorázovku 😉

betina
2. led 2009

tanuki a kdy se teda učíš? a jak to zvládáš?

tanuki
2. led 2009

hihihi, no upřímně jsme se zatím moc neučila - jsem ten typ, co nad sebou potřebuje bič.. Tak teď ho už skoro mám 😉 Občas to čtu verunce nahlas.. nebo když je s taťkou ve vedlejší místnosti, tak mám klid.
Na budoucích pár dní jsem si objednala servis - babičku na odpolední kočárkování a mužovu max. spolupráci. Jenže bohužel dost často, když je malá venku, tak usnu 😀
Co ty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru