III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
14. bře 2009

ilci...moc hezký xichtíky....už se těším,až budu mít svůj počítač a budu si moc hrát taky s fotkama....

ilci
15. bře 2009

pokud bych měla možnost, tak pro mě by ty 2dny bylo tak akorát, 3dny v práci už by bylo moc 😀

tanuki
15. bře 2009

ahoj, bezva ksichtíky 😉 Já bych zas brala být ve škoel o trochu míň 😀 teď mě čekají "volné" 4týdny, kdy chci dělat pár zkoušek. Zítra mám jednu, ale teda..nevím, zda se ještě neodhlásím, opět probulená a proprděná noc.
Bylo 50ml Nutrilonu, fenyklový čajík (ten jí moc nejel 😀 ) ale taťka zapomněl dovézt Sab 😖 😠 😠 😠

spetra
15. bře 2009

já kdybych měla málo mlíka tak najedu na příkrmy, ne na UM
já kojím z obou prs už 3 měsíce, jinak se vzteká....
já si nedovedu představit že bych šla do práce... ☹ já bojuju i s tím nechat T, doma a jet do školy... jezdit se mnou už nemůže, to řve jak tur... ☹

ilci
15. bře 2009

spetro, ze začátku se stejně dává příkrm + plná dávka mléka
teprve postupem času se to snižuje
dneska prckovi moc brambor nejel, víc ho zajímal tatínek s foťákem a tatínek obědvající 😉

spetra
15. bře 2009

ilci: to máš pravdu, to jsem si vůbec neuvědomila... ☹

betina
15. bře 2009

Jajdi,

vše nej nej Kubíkovi k 5 měsícům!

jajdaelda
15. bře 2009

ahoj holky...

beti...moc děkujeme 😉

tak my byli dneska na nákupech...manža mi koupil svetřík a mikču 🙂 ...no samozřejmě jsme nejvíc nakoupili na prcka
koupila jsem mu už příkrm - mrkev, mrkev s bramborou a bio mrkev s rýží...mě překvapilo,že to je levnější než normální mrkev 😅

ilci
15. bře 2009

a jo, jsem zazdila Kubulína 😉
všechno nej k 5 měsícům 🙂

jajdaelda
15. bře 2009

ilci 😉 díky a hurá na půl rok 🙂

betina
16. bře 2009

ahoj holky.

jajdi, tak máš aspon taky nějakou radost. já vyrazila v sobotu taky na nákupy a když jsem zjistila, že moje konfekční velikost je už na 42, tak jsem si v obchodě zfnukla. ono z 36 na 42 je opravdu dost. koupila jsem si teda aspon kabát, kterej aspon trochu něco zakryje.

jinak jsem dneska dala Veruš poprvé mrkvičku a velou mi ji vyflusala, nevzala si ani ždobek...takže zítra jedeme nanovo 😀

radus78
16. bře 2009

jajdi, opožděně Kubulínovi k narozkám. Jsem se sem včera nedostala. 😉

ilci
16. bře 2009

dneska mám den blbec
mj. jsem byla s prckem u dr., je prý dušnej, tak máme další sirup na průdušky
mucosolvan nezabírá, kašlu na dr. a koupila jsem hedelix, třeba zabere tan

holky, když jste si dávali žádost o rodičák, měli jste 2 papíry s potvrzenou částkou PPM?
mě to baba jen od 1.1.2009 nechtěla vzít, prý ji to nevezme PC a kdesi cosi
jestli mě příště řekne, že ji to nevezme PC, protože nemá na to 2 kolonky, tak ju uškrtím
schválně se tam ženu, když mám hlídání pro prcka, protože jsou tam schody
a musím zase 😠 😠

radus78
16. bře 2009

ilci, já jsem měla jen jeden. Ale já měla stejnou výši jako loni.
Musela jsem si to přečíst 2x. Poprvé jsem si přečetla zádost o řidičák a bylo mi to nějaký divný 😀

tanuki
16. bře 2009

jé, to jsem taky zazdila, ale kontrolovala jsem Tomáška, jestli už..a Kubína zazdím ☹ Tak taky dodatečně 😉
Někdo se tu ptal na ty kvasinky? Genciánkou 5krát denně a tak za týden je to prý pryč. Bohužel u nás se to nějak táhne...
U nás opět noc hrozná, plná prdíků a řevu..dokonce jsme to vzdali a šli se cca ve 3učit..malá s náma, nespala.. no byla sranda, do rána pak ještě dvě epizody řevu. Dnes jdu s bábou do divadla, jsem zvědavá, jak to tu drahouškové zvládnou 😅

jajdaelda
16. bře 2009

holky..ještě jednou děkujeme 😉
ilci...já mám 3 papíry - zelený - Žádost o rodičák, fialový - potvrzení o nároku na dávky a žlutý - žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičkovský příspěvek

beti..no já si byla dneska zkoušet rifle a odcházela jsem zdrcená....samý bokovky ☹ a na to fakt nemám postavu...s bříškem jsem si to dovolila,ale takhle a v mým věku asi ne 😀

tak u nás po týdnu normální noc - buzení ve 23, 3 a 5

spetra
16. bře 2009

ilci: po mě chtěla ten druhý průměr taky - ale stačilo říct, takže jsem to přímo u báby vyřídila telefonicky... a ty schody na úřadech mě pěkně štvou... tady jsou všude a ty jejich plošinky na to nemám odvahu... 😠
já to řeším manducou nebo otravuju kolem jdoucí...
já si kalhoty po porodu koupila jen tepláky od litexu... tam se velikost při nakupování ztratí... 😉 ☹

jajdaelda
16. bře 2009

holky, o jakém druhém průměru mluvíte?

spetra
17. bře 2009

průměr dle zákona od 1.1.09 a průměr předtím

jajdaelda
17. bře 2009

jsem asi slepá,ale já takovou kolonku v té žádosti nevidím...no, uvidím,co mi dneska na úřadě řeknou

ilci
17. bře 2009

jajdi, mě to právě v práci potvrdili jen od 1.1.09
takže jim na sociálce chybí potvrzení do 31.12.08
částka se mi měnila
tak budu dokládat 2 papíry o PPM

ilci
17. bře 2009

jinak tu sněží...
já chci jaro!!

jajdaelda
17. bře 2009

hm,tak mě to mzdovka vyplnila od počátku mateřské...
u nás je deštivo... a to hlásili polojasno...jsem se těšila,jak vyrazím konečně na prochajdu 😠

jajdaelda
17. bře 2009

ha, tak už vím, co jste myslely těmi 2 papíry 😀 Taky musím znova na mzdovku 😠 ,ale co, stejně tam ve čtvrtek jedu,tak to už je jedno...

ilci
17. bře 2009

tak dnešní krmení bylo zase kino 😀 😀
měli jsme brambor - 2 dny to prcek jedl pěkně, včera se vztekal - přičítala jsem to nevyspání a nachlazení
dneska se tvářil, že ho chci otrávit a na pobídku HAM pevně zavřel pusu 😀
pak se nakonec rozeřval
taxem operativně ohřála trochu skleničky mrkev + brambor
sápal se mi po lžičce a když jsem nebyla dost rychlá, křičel na mě 😀
slupl nakonec půl skleničky
konec krmení opět obrečel, že už ta dobrota došla, nechtěla jsem ho zase přecpávat a dokrmila radši kojem

jajdaelda
17. bře 2009

ilci..tak to máte veselo 😀
mě to čeká za 14 dní

radus78
17. bře 2009

já si říkala, že začnu s příkrmama 1. dubna, ale nevím jestli zrovna na apríla je to nejvhodnější 😀

radus78
17. bře 2009

ilci, jak to ohříváš? Ve vodní lázni? Přemýšlím jak ohrát 2 lžičky mrkve 😠

tanuki
17. bře 2009

Ilčo a jak to děláš s ručičkama? Já jen, když dávám lžičku se sabem, bylo by to na svěrací kazajku 😀 dítě se chce krmit samo..nic proti tomu nemám, ale chtělo by to neotáčet tu lžičku a nepřicházet tak o obsah cestou 🙂
Veru dopoledne vydžela 4,5hod bez kójo si hrát a naopak celé odpo je protivná 😔

jajdaelda
17. bře 2009

spetro...vše nej Tomáškovi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru