III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
24. bře 2009

tak kontrola dopadla dobře, dr. byla překvapená, že už prcek nechrčí a říkala, že si fakt myslela, že skončíme na spreji
takže budem pomalu léky vysazovat
ve čtvrtek máme jít na očkování, prý si ho poslechne a podle toho buď očko bude nebo ne a pak uvidíme, jak dál

jajdi, tak snad budete v pohodě
mrkev i rýže staví
maso zatím nedávám, já mu zavádím ty nové chutě postupně
dneska vařím brambor a bude to mít se skleničkou mrkve (jako jen část), kterou jsem musela včera otevřít, když odmítal květák

jinak se chci zeptat - co prckovi na zácpu?
dneska jsem ho na přebalováku pozorovala, jak urputně tlačí a nejde mu to a evidentně to zácpa je
dávala jsem švestkovou šťávu
dr. mi řekla, ať nedávám mrkev
jenže on mi bez mrkve už nechce nic jíst, tak 2-3 lžičky a konec

ilci
24. bře 2009

radu, dorazí to asi brzo, tady padaly takové malé kroupy a fučí jak hrom

radus78
24. bře 2009

právě jsem dorazila z prochajdy a taky už tu fučí, ale chvílema svítí slunko 🙂

radus78
24. bře 2009

ilci, supr, že to není astma.
na tu zácpu mu zkus dávat víc tekutin. Třeba to pomůže.

betina
24. bře 2009

ilci,

radus má s těma tekutinama pravdu, asi bych to aky tak udělala a asi hodně cvičila bříško a masírovala anebo zkusila trubičku, ale to asi jako úplně poslední variantu.

ten debilní vítr je už asi tejden, už mě to počasí fakt se....ale je pravda, že dneska veruš řve už od rána, tak jsem protivná taky 😀
ted mi usnula na balkoně, tak jsem myslela, že bude klid a zase mi pes začal nosit hračky 😉

jajdaelda
24. bře 2009

ahojky...tak Kubula dostal vitamín B6, mám mu dávat mrkev 😀 a v pátek zavolat na výsle dky výtěrů. U dr. byl vychechtanej jak lečo 😀 ani známky po tom,že by mu bylo špatně 😉 ..točil se za dr. a ona na to,že už se může začít točit na bříško a já na to,že to už se točí měsíc a teď zkouší zpátky 😀
..takže tou mrkví začnu s příkrmama....stejně jsem chtěla začít za týden....no, našla jsem od Hipp Bio mrkev - je to 96% mrkev a zbytek voda. No na noc mám s kaší pokračovat a v noci i kojit. Prý je prostě Kuba velkej 😉 Má 8,10 kg, takže od minule, což je 2,5 týdne přibral 350g 😅

dr

radus78
24. bře 2009

jajdi, to je teda macek. Asi bude jednou lepší ho šatit než živit 😀

jajdaelda
24. bře 2009

radu...no nad tím už jsem také přemýšlela,ale vzhledem k tomu,že např. 74 mu byla na dýlku velká,ale rukávy akorát a botičky má už na 9 měsíců,tak nevím,nevím 😀

od rána proprděl 7 plínek ☹

a teď jsem zjistlia,že má na oušku asi tukovou bulku...

Tak tu máme zase bouřku...a svítí sluníčko 😀 apríl jak vyšitej...

spetra
24. bře 2009

jé fakt se má oteplit? 😉 tady sněží už mě to leze na mozek... 😠
Jé to je Kubík šikovný, že se takhle otáčí... 😉

spetra
24. bře 2009

tak já počítám s tím, že budu posouvat den po dni tak po 10 minutách... tak aby neměl hodinový skok a nepokazil se nám režim... a s tím ranním stáváním to se taky děsím - neboť už teď většinou stává ještě za tmy... 😠 ani se nebojím toho hodinového skoku jak toho že bude stále víc světlo.... jak na to bude reagovat....
ilci: to jsme rádi že je \mikeš v pořádku....

tanuki
24. bře 2009

ahoj, tak my jsme byli celé dopo na poliklinice! Oční bylo celkem rchlé - kanálek je průchodný, takže nás poslali na kožní, kde byla velmi poctivá dr, navíc jak jsme nebyli objednaní, šli jsme poslední=skoro 3hodiny čekání a já si zrovna nevzala nic na čtení.. Tak máme mastičku na ekzém na oku, nejspíš bude alergického původu, díky našem plísním.. Snad se jí atopie moc nerozjede, ale v mužově rodině byla.
Pro mě je to takové scifi, když mluvíte o zácpách..Veru celý život kadí min 5krát za den, spíš víc 😀 Teď je na prochajdě, jdu si lehnout, v noci jsem byla vzhůru tak 7krát 😝

ilci
24. bře 2009

tanu, tak snad bude malá v pořádku

jajdi, tak mrkvička jo 😉

Mikeš kadí celé odpoledne tuhé bobky a chvílema řve, asi nic moc no
cpu do něj víc toho čaje, ale on se chláme a pak to vyplivne

jinak vyjádřil jednoznačný názor na moje kuchařské umění : bleeee
a pak zavřel pusu a mrkev s bramborem jsem dojídala já 😀 😀

to bleee říkal na každou lžičku, která k němu putovala 😀

ilci
24. bře 2009

jinak přesnou váhu bych měla vědět ve čtrvtek, ale s náma váží prcek taky kolem 8kg
což by znamenalo, že už přestává tak nabírat 😀

radus78
24. bře 2009

tanu,3 hodiny čekání s ani ne půlročním dítětem??? 😕 Ti doktoři nejsou normální. Mě kdysi na alergologii říkali, že když mám dítě do roka i kdybych ho měla doma, tak můžu předběhnout, že mám na práci jiné věci než vysedávání v čekárně. Natož pak, když tam jde člověk s tím prckem. Bohužel to jinde nefunguje, než tam. 😠

radus78
24. bře 2009

ilci, to musela být ale mňamka 😀 😀

jajdaelda
24. bře 2009

tak nám sestřelili vládu

ilci
24. bře 2009

radu, mě to chutnalo
kdyby se to přisolilo, je to mňamka 😵

kdybych měla někde čekat s raubířem 3hodiny, tak teda nevím - jídlo, přebalit, hrát si s ním, nosit

betina
24. bře 2009

tanuki,

s tím čekáním je to ale fakt hrozný!!!

ilci, s těma příkrmama..chce to asi trpělivost, veruš je den o de dne lepší, takže asi vydržet 😀

jajdi, no comment, MM říkal, že nemít malou, tak odejdem pryč, že v tomhle bordelu se moc žít nedá 😠

spetra
24. bře 2009

ilči: 😀 😀
tanu: to se divím, že tam Verunka vydžela... T. bytam nevydžel snad ani půl hodiny... ☹

tanuki
24. bře 2009

tak teď teprve koukám, jak to dnes dopadlo - byli jsme na návštěvě a odmítli řešit politiku. Fuj, opravdu nevím, koho volit.. Tragédie.
Verča nejvíc štvalo, že se nemůže válet, že jí mám pořád na klíně. Na poliklinice v Motole platí, že přednost má objednaný.. Zas kdyby mě objednávali, jdem tam za další měsíc. Prý se mám vyhýbat kakau, citrusům, oříškům. Jenže já jsem závislá na kakau a čokoládě. To jediné mě drží nad vodou při těch nocích.
Jo, cestou na návštěvu jsme se stavili v country lifu a koupili biomrkev 😉 zběžně jsou koukla na net a překvapilo mě, že se to nemá mixovat 😕 jak se pasíruje?

jajdaelda
24. bře 2009

tanu...tak držím pěsti, ať je to v pořádku...s tím čekáním Tě obdivuji....já k naší pediatričce chodím hned úplně ráno, ač kojence má od 10...prostě nechci čekat...

ilci...super, že Vám to dopadlo dobře u doktora, teď už jen tu zácpu 🙄

na mě pro změnu teď vylezl z Kubulína červenej tužší bobek 😅 ..tak průjem snad už bude lepší,akorát má Kubulín 37,5....dr. říkala,že to můžou být i zoubky...

beti...bordel tady opravdu je, ale problém je, koho vlastně vůbec volit 😠

tanuki
24. bře 2009

U nás je hrozný problém očíhnout dáseň, pořád tam rve jazýček..ale zoubky jsou tam krásně nastoupené(schované). Chudinky naše, tohleto prořezávání musí být opravdu bolestivé.
na návštěvě Veru dostala na hraní oloupané jablko, tak se přicucla, oči jak tenisáky, chrochtala blahem a snažila se vycucnout alespoň trochu šťávičky. Jak málo ke štěstí někomu stačí 😀

betina
24. bře 2009

tanu, tak s tím jablíčkem si mě fakt pobavila 😀 😀 ale to není špatnej nápad!!!!

tanuki
24. bře 2009

🙂 ale úplně bezpečné to není, museli jí vyndat 2pidikousky, které se jí podařilo odštípnout těma bezzubíma dásněma.. tak aby je nevdechla.
Hm, fakt zajímavé věci tam píšou o těch příkrmech, třeba tu trochu olivového oleje, to by mě nenapadlo. a taky vyřezávat strřed kořenové zelenině 😕

ilci
24. bře 2009

já zatím vařím jen ten brambor, jinak to mám ze skleniček
když vidím, kolik toho sní, škoda vařit 😀 😀

beti, mu ze začátku taky šmakovalo, ale dneska zas prostě ne
a přitom minule jsem nestačila krmit 😀

politiku asi nemá cenu řešit, člověk si fakt nevybere

beti a kam by manža chtěl jít?

radus78
24. bře 2009

tanu, pasíruje se přes sítko třeba lžící. 😉 To se středem kořenové zeleniny jsem něvěděla 😨 Kde si to četla?Jastli na netu tak hoď odkaz... Ze začátku budu určitě dávat skleničky a pak se uvidí.

Politici mě vždycky akorát vytočí. Hlasujou o blbostech, ale že by schválili, abysme neplatili prevenar, na to se už půl roku čeká 😠

tanuki
24. bře 2009

Devátá hodina odbila a "III.trimestr" se slejzá na koníkovi 😀
na tom kojeni.net je wordový dokument, tak to tam je... prejže obsahuje moc dusičnanů? To už je asi trochu fanatismus 😀
A taky mě trochu překvapilo pořadí mrkev, brambor OK..a brokolice? To bych se bála kvůli prdům..?!

radus78
24. bře 2009

tanu, musíš to dát jen růžičky bez košťálů. Už to tu někde psala Ilci o květáku.
No nic jdu spát, kdo ví, kdy bude ten náš upír zase vstávat. Brou noc

jajdaelda
24. bře 2009

tanu 😀 , že by ti prckové konečně spali?

o tom prostředku mrkve atd jsem to taky četla...jenže fakt je,že mi to přijde už přehnaný...pochybuji,že naše maminy nám to takhle separovaly...

radu, dobrou,taky to půjdu za chvíli zalomit...

betina
24. bře 2009

jj, taky jsem to o těch středech zeleniny psala, ale nedělám to. olivový olej teda přidávám, když vařím, ale jen trochu.

ilci, ty já nevím, ona ho láká Austrálie, taky Anglie...on by se asi uživil, angličtinou určitě, ale ján teda 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru