III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
19. čer 2009

tak holky, máme 8mi měsíční prohlídku za sebou - míry: 74cm a 9,94 kg...dostal 3.prevenar,tak snad bude v pohodě...
jinak prý už můžeme tvaroh,pribináky a spol 😅 a rohlík až od 9.měsíce... 😅 no tak ten už baštíme 2 týdny...

radus78
19. čer 2009

jajdi, tak to jste na tom s Mikešem podobně,co? 😉 myslím co do hmotnosti. Rohlík už taky ožužláváme asi 2 týdny. 😅
Dívala jsem se na ty odkazy. Ten první je u mě, pokud by nejel manža, asi pasé, bo jet sama s Anikem takovou dálku bych nedala. Do toho nevím, jestli MM zas nebude měnit práci, takže nebude mít nárok na dovču a bude moct jet až v pátek po práci. Ach jo...

jajdaelda
19. čer 2009

jj, ten první je spíš blíž k nám Češkám 😉 dala jsem ho tam,že mě to zaujalo...asi na půli cesty vidím to Nové Město n M. Jižněji jsem zatím nic nenašla

no, myslím,že Mikeš je delší a Kuba těžší 😀 zítra zkusim hodit termíny a budeme se muset nějak domluvit

kdepak máme beti a tanu?

radus78
21. čer 2009

kdepak je vůbec někdo? člověk tu dva dny nevleze a tady se nic neděje??

jajdi, Nové Město n. M. je v poho, ale Ilci to má minimálně 2 přestupy, což s tím jejich cirkusem asi není zrovna velká radost. Chtělo by to najít něco, co je blíž hlavním trasám. Třeba u České Třebové, je to jen trochu severnějš. 😉

jajdaelda
21. čer 2009

radu díky..právě na tipy od vás jsem čekala....já bohužel vlaky neznám 😒
no,začínám to vidět na odklad na září, neboť čím dýl se budeme domlouvat,tím hůř budeme shánět ubytko 😨

ilci...to placení dětí uhádáme...jo, budete potřebovat někdo postýlku? Další kritérium pro hledání ubytování

😉

tanuki
21. čer 2009

ahoj, já se ani nestačila rozloučit- jeli jsme na víkend pryč. 🙂 Cestou jsem se rozhodla, že poslední zkoušku nechám na září... Tak kdyby září, nemohu se nahlásit dopředu ☹

spetra
21. čer 2009

to jsem se taky chtěla zeptat jestli máte všichni cestovní postýlku? já přemýšlím jestli ji koupit...

u nás je září už teď dost nacpané.... i když kdyby jsme jeli bez manžela tak by to tak hrozné nebylo....

radus78
21. čer 2009

tak my postýlku nemáme, ale snad se mi podaří si ji půjčit.

Nebo to necháme na říjen a oslavíme narozeniny prcků dohromady 😀 Akorát škoda, že to už asi nebude takové teplo, aby se prďolíni váleli na dece. ☹

radus78
21. čer 2009

Anik za mnou dneska došla až do kuchyně a od čtvrtka umíme paci paci 😉

spetra
21. čer 2009

radus: jako po 4 nebo po 2?
My byli v sobotu na svatbě kamarádce co chytla na moji svatební kytici.. hezké to bylo... 😉

radus78
21. čer 2009

po 4. Taková borka to ještě není aby chodila po 2 😀

betina
21. čer 2009

ahoj holky,

my taky byli na víkend pryč, teda už od středy. malé se klube už druhej zoubek, ale ten první se ještě nevyklubal 😀

tanuki
21. čer 2009

můžete my vysvětlit, jak se uspává dítě, které se v postýlce neustále přetáčí, sedá a stoupá? 😀 To teda pokud neomámím u kojení, tak nevím ☹
my postýlku nemáme a ani pořizovat nebudeme- když u ní nejsme, spí na zemi a když už jsme, tak s náma 😅 ale teda naše schopnost "být společenští" byla dost bída v porovnání s ostatníma. A drink bych si teda už dala..

spetra
21. čer 2009

radus: sem se právě lekla... 😉
tanuki: 😀 jednoduše 100x dítě chytneš a vrátíš do polohy ležmo, mezitím se párkrát naštve.... a nakonec to vzdá a usne... 😉

ilci
22. čer 2009

my si půjčujume postýlku od našich

prcek taky blbě spí, furt se převaluje, je na bříšku atd.

a začaly mu asi růst ty spodní 2 zuby, má zduřelé dásně a už se tam cosi rýsuje
v noci měl parádní ječák, chtěla jsem mu to namasírovat gelem a nedal si tam šáhnout
co jste dávali/dáváte na ty zuby?
bylo mi ho úplně líto

tanuki
22. čer 2009

a co je to za gel? asi to poroste pěkně dlouho..u nás stále jen prdlá dáseň.

radus78
22. čer 2009

tanu, u nás to začíná být podobné, akorát že ona jakž takž usne, ale točí se mi v noci. Na břichu neumí spát, tak ji musím otočit a uspat a to se ještě sem tam praští do šprušle. 😠 Teď 2 noci děs. Do té doby spala v pohodě.

Na zuby dávám Calgel. 😉

spetra
22. čer 2009

calgel, stačí když se ti tam ten gel povede dát trošku... i tak mu to pomůže....
mě dnes T. spadlnl z postele a to jsem ho držela... ☹ má spálené od koberce okolí oka... ☹ se cítím hrozně, pořád mi jen padá... 97x ho chytnu ale 3x ne... ☹

radus78
22. čer 2009

spetro, ještě, že se A. zatím nestaví a tím pádem moc nepadá. Stačí, že občas hodí záda ze sedu. Už taky málem trefila stolek. Jestli bude po mě, tak ji lituju. Mám 3x šitou hlavu, ale naštěstí až ve větším věku...

ilci
22. čer 2009

tak u nás naštěstí furt jede jen to plazení 😀

radus78
23. čer 2009

tak co ten srazík??

jajdaelda
23. čer 2009

tak jsem o5 zde...vyflusaná z práce, zase se tam nezastavím :(

na zoubky dávám Citrovital a zatím ťuk ťuk dobrý...

s uspáváním jsme na tom na štíru taky ☹ , přesně jak píše spetra - 100x vrátit do polohy ležmo...nějak nám přestává zabírat dudlík....

spetra: tak co Tomíkovo očko? Dobrý?

S tím srazem se to nějak zaseklo ☹ ale nějak jste se nevyjádřily k těm lokalitám (mimo toho Písku)

radus78
23. čer 2009

já navrhla třeba to okolí České Třebové

mufinka11
23. čer 2009

ahojky...muzu se pridat? 😉 mam uz chlapecka,kterymu budöu v zari 2 roky 🙂 🙂 a ted mam tyden zpozdeni a tehotensky testy ukazujou,ze je na ceste sourozenecek 🙂 uvidim..v patek jdu k doktorce,tak jsem zvedava

jajdaelda
23. čer 2009

ahoj mufi..určitě můžeš...
alespoň některým z nás můžeš referovat, jaké to je zvládnout těhu a malýho prcka... 😉 to pro některé, které by náhodou uvažovaly mít 2.mimi v dohledné době 😉 😀 😀

jajdaelda
23. čer 2009

jo a mufi...blahopřeji k mimču!!!

tak holky k tomu srazu....
Česká Třebová je myslím taky OKi a koukala jsem,že ubytko by nemělo být problém a koukala jsem po okolí na výlety a celkem je z čeho vybírat
dotaz: penzion, hotel, apartmány, s vařením, bez? hm...ono je toho asi víc,co bychom potřebovaly pořešit, ale když sem chodíme jak švábi na pivo 😉 😀

jajdaelda
23. čer 2009

tak holky...další tip http://www.penziony.cz/litomysl/penzion-lilie/ ... je to sice Litomyšl, ale to už je od České Třebové kousek a můžeme pro Ilci dojet autem 😉

http://www.penziony.cz/litomysl/pension-u-veze/ - centrum Litomyšle a nevím,jak s cenou...

http://www.penziony.cz/litomysl/penzion-jizdarna/ ...trochu přírody a koníčků

tak na to mrkněte....
fakt už bychom se měly nějak domluvit,abych kdyžtak začala shánět volná místa...

beti, tanu - vy byste jely? Jestli jste se už vyjádřily,tak se omlouvám,nějak jsem to nezaregistrovala 😉

tanuki
23. čer 2009

já bych docela brala kuchyňku, takže mně by se asi líbil apartmán, ale zas abychom Vás nebudili 😀
Uspávání děs, buď je úplně čilá, nebo i by chtěla spát(přesun do tohoto stádia bohužel pouze u prsu), ale nemůže se uvelebit, pořád někam popolejzá, občas pobrekne..
V noci se vzbudila jen 3krát (to jsem nezažila ani nepamatuju) ale stejnak jsem se probudila vyčerpaná.
Toho 11.7. nemůžete?

jajdaelda
23. čer 2009

tanu...mě je to mimo první a poslední týden v červenci i jedno,ale obávám se,že takhle narychlo to bude náročnější...ale třeba se mýlím...

tanuki
23. čer 2009

zas by to nevyšumělo.. 😉 tak se prosm holky během zítřka vyjádřete, zda bychom se náhodou na tomto víkendu neshodly..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru