III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
15. črc 2009

tanu, užijte si to. Já teď uspávám tak, že ji dám do postýlky a když začne lozit po postýlce, odejdu z ložnice, ona začne ječet tak ji 2 minuty nechám. Pak přijdu a položím. Ona se tím řevem víc unaví a když už je hotová, tak na ni položím ruku zazpívám ji a ona za chvíli usne. 😉

ilci
15. črc 2009

taky se připojuju ke gratulaci

toho UM dá jak kdy, ale tak 400-500ml a pak ten čaj - v noci tak 100 - 150ml a přes den 600-800
jako poznám to i na kojo vodě, že máme teď vyšší spotřebu

a propo, používáte kojo vodu nebo obyč?

ilci
15. črc 2009

uspávání furt katastrofa, když ho zkouším nechat samého, dělá bugr v postýlce a nosit už se taky moc nechce 😀 😀
tak to střídáme a ono vždycky jedno z toho nakonec zabere

jajdaelda
16. črc 2009

děkujeme za gratulace....

ilci...já už asi týden používám z vodovodu....

radus78
16. črc 2009

ilci, my dáváme převařenou z vodovodu

spetra
16. črc 2009

Ahoj holky, já se z toho picnu nedavno pokažený počítač a teď problémy s připojením k internetu... 😠
Vodu dávám kojeneckou, ale teď jsem začala kupovat tomu naturu.
Tomášek má už 2 dny 39 horečky, vypadá to na nachlazení... ☹

radus78
16. črc 2009

spetro, tak ať je brzo zdravý. To je hnus to horko, buď je zima nebo hic 😠

betina
17. črc 2009

ahoj holky,

Peti, ted tady kolem taky všechna miminka prskají, Veruš je taky nachlazená, má rýmu a teče jí z očí a k tomu jí rostou 3 zuby naráz, no celkem děs 😠 a vůbec se divím, že ještě přežíváme a zítra zase o 15 stupnů mín, vždyt to už není možný, takový výkyvy. já se tak těšila na léto, že budu chodit s Verčou na bazén. zatím jsme se tam ani nedostaly a ted, kdyby jsme mohly, taki je nemocná, njn ☹
vodu kojeneckou už nedávám dost dlouho, si myslím, že máme vodu z vodovou dost kvalitní a když vidím stejně tu vodu v lahvích, tak k tomu nemám moc důvěru, no snad dělám dobře.

tak si holky užijte pořádně parný den!

ilci
17. črc 2009

spetro, tak snad to bude dobrý

Mikeš taky pořád kýchá a posmrkuje, sem tam zakašle

včera jsme se byli okoupat u našich v bazéně, ale dneska jsme byli venku jen ráno a jsme teď zalezlí, malej ta vedra špatně snáší, nejradši je fakt doma

jajdaelda
17. črc 2009

spetro...držíme palečky, ať je to brzi oki...
ty vedra jsou fakt šílený...a zítra ten teplotní rozdíl bude taky šok....

teď mě zase šokovala tchýně....odvezla jsem jí malýho v kočáru na hlídání, protože jsme jeli trhat meruňky, když jsme přijeli,tak začal šílenej liják s kroupama....a když to nepřestávalo ani po půl hodině, tak navrhla, že necháme kočár u ní a ona nás odveze jejím autem...a když jsem se jí zeptala,jak převezeme Kubu, tak na to, že to je kousek,tak "se podrží" 😠 😠 ....tak já na to, že to v žádným případě a jestli neviděla ten klip Besipu...ona na to: "ááááááááááále viděla"....tak jsem jí na to odpověděla,že to radši půjdu v lijáku....fakt úlet....

ilci
17. črc 2009

jj , podobné nápady mívá tchán taky

tanuki
19. črc 2009

ahoj holky, nám ty zuby rostou děsně pomalu! 2mm za 5týdnů 😝
Představte si, že taxi mohou ze zákona jezdit po městě bez autosedajdy!
Jo, dítě už párkrát lízalo mou zmrzlinu 😠 to se fakt nedá, když si jí koupím já..sápe se.. chjo..

radus78
19. črc 2009

tanu, nám rostou zuby taky už měsíc a půl a furt nejsou úplně venku. My máme možná tak 3mm.
Když mám zmrzku,tak si vezmu ještě jeden kornout navíc a to jí strašně chutná.
Zlepšilo se vám to koupání? Anička začala u toho řvát taky. ☹ Asi začla kvůli tomu, že jsme ji jednou jen osprchovali a to se jí vůbec nelíbilo. Od té doby u toho řve.

radus78
19. črc 2009

Verunce a Tomáškovi opožděně všechno nejlepší k 3/4 ročku 😉

tanuki
19. črc 2009

jojo, nejdřív jsem zkoušela ty hračky, to jakš takš šlo, ale úplně se to zlepšilo teď v přírodě- ačkoliv ledová voda, hrozně jsme lumpačili a ona pak vískala radostí už když viděla potůček z dálky 🙂
Já měla jen nanuky..
Ale ty noci, to je stále katastrofa 😅

radus78
20. črc 2009

tanu, my měli dneska divnou noc. V půl třetí ječák jak hrom. Vůbec nevím co jí bylo. Musela jsem s ní chodit po bytě. Nechtěla se uklidnit. Nakonec mi teda usla na rukách. Poslední dny to nějak dělá i přes den. Strašně ječí a nejde utišit, nechce dudlíka, nechce namazat dásně prostě nic. Maximálně pomůže prso. říkala jsem si jestli neřve žízní a ta potvůrka se ani nenapije. 😠

jajdaelda
20. črc 2009

tanu, myslím,že ty zoubky nerostou rychle...Kuba má spodní 2 měsíce a taky má tak 3mm....

holky, nezkoušíte už některá náhodou nočník?

Tak dneska se mi bude zdát o meruňkách...sdělali jsme asi 20kg...a protože moc nemusíme marmelády,tak jsem udělala jen ze 2kg, něco dala mamině, něco nechala na knedlíky a zavaření a tak z 10kg jsem udělala dřeň...a protože to bude pro Kubu,tak jsem to pasírovala a zamražovala do pidisáčků,které jsem si svařila...no a co čert nechtěl, jeden mi spadl z linky a rozplácl se na zem a dřeň se rozprskla na všechny strany 😒 ... tak teď nemusím meruňky nějaký čas vidět 😀

tanuki
20. črc 2009

jajdi a klasicky nebo v pekárně? Uvažuju, že bych to v ní zkusila.
Rehos myslím, psala o nočníku 🙂 my se teda snažíme nečůrat do plín od 4týdnů, ale vyloženě na nočník až těsně než začala sedět a je to super. Hlavně po jakémkoliv probuzení úspěch zaručený a taky spolu občas kakáme 😀 😅 Nechám si otevřeno , posadím si jí před sebe a říkám e-e. Sranda je, že se pak hned snaží z něj zvednou a otočit se a kouknout, co tam vykonala 😀 (a nejlépe taky sáhnout 😀 )

Radu, dík za tip s tím kornoutem! včera jsme byli v zoo a zabralo to výborně! chutnal jí tolik, že ani nechtěla to něco trochu jiné, co máme my 🙂 Verča ječí jen když je protivná. Teď jsme cestovali vlakem, to bylo něco, byla zvědavá a zároveň unavená a nešlo jí vytuhnout. Až jsem se musela zvednout, přitisknout jí a houpat, to naštěstí zabralo, pak na mě pár desítek minut spala 😵

Jsem zvědavá, kdy se začne chodit spát jen ejdnou denně 😕

betina
21. črc 2009

ahoj holky,

jajdi, tak s tou dření se ti nedivím, taky mám někdy poct, že některý věci jsou spíše za trest. ted jsem zase dostala spuca od tchyně za to, že malé dávám skleničky a že ona by ji tam na týden potřebovala, aby ji pořádně vykrmila 😠 Verunka prostě zásadně, když už oběd, tak skleničky, to, co uvařím, ji nechutná, tak se asi nezblázním že 😠
jinak jsem ted Veruš převažovala a je fakt prcek, má 7300g ☹

radus78
21. črc 2009

beti, slyšela jsem tip: zkus jí dávat skleničky, do kterých přidáš jen trošičku toho, co uvaříš ty a postupně ubírej skelničky a přidávej toho vařeného.
Nám je ta 200 g sklenička málo. Ona pak ještě řve,že chce ještě. Baští všechno, co jí dám, takže už víc vařím než skleničkuju. 😉

ilci
21. črc 2009

tak Mikeš ještě nesedí, takže nočník zatím ne
strava je mu jedno, jestli moje nebo skleničky, sní všechno, otesánek 😀
u nás občas spaní jednou denně už je, začíná vynechávat dopoledne a odpoledne si třeba zdřímne na hodinku a spát jde až ve 21h 😝

spetra
21. črc 2009

Nočnílk zatím zavádět nebudu.
Tomášek jí povětšinou jenom skleničky, ale obecně zeleninu nechce. Pokud chci aby snědl aspoň pár lžiček musím mu to smíchat s ovocnou přesnídávkou. Malá sklenička je pak úspěch když sní. Ale jak se jedná o kaši nebo jogurt to je jedlík.... 😉
Tomášek už je na tom líp, už jenom toršičku pokašlává.
Ve čtvrtek snad půjdeme Tomáška vyfotit do ateliéru, tak se těším..... 😉
beti: to není zas tak málo 7,3 kg. Vůbec si s tím hlavu nelam.
Jinak Tomášek je dost ok'nouraný celý život, a te'ď samozřejně dvojnásob. Jen se po mě plazí a knourá...

jajdaelda
21. črc 2009

tanu...tu marmošku jsem dělala klasicky...myslím,že v té pekárně by mi to asi trvalo dýl

beti...tu váhu fakt neřeš, taky si myslím, že 7,3 není málo...holt je Veru drobnější...a s těmi našemi obříky ji nesrovnávej 😀 koukala jsi do té tabulky ve zdravotní knížce? Viděla jsem,že porovnávají váhu vůči výšce a nikoli věku,jak to bylo dřív....podle těchto grafů se Kuba teprve v 8.měsíci vyšplhal na 3.percentil...do tý doby byl asi podvyživenej 😀 😀

taky my nočník taky zatím ne,Kuba pořádně nesedí,jen mě to zajímalo,jestli některá jste už začala a jaké jsou výsledky...

Kubovi je taky jedno jestli domácí nebo skleničky,hlavně když mele pantem a má přísun jídla 😀 Tuhle jsem mu dělala hovězí, rýži hrášek, mrkev a petržel a chutnalo to i mě 😀

spetra: taky jsem se byla ptát v ateliéru,protože fotky beti mě fakt navnadily,ale když mi řekly 110Kč za fotku a 50kč za přidělání,tak mě to přešlo...no možná si to dám k narozeninám ...doufám,že už v tom je zahrnutá práce....

rehos
21. črc 2009

Ahoj holky,tak po delší době nakukuju a vidím že se bavíte o nočníku,no Maru už na něj chodí přes dva měsíce ale jen po spaní,takže ráno a po odpoledním spánku anebo když zastihnu že tlačí tak jí svlíknu a šup na nočník 😉 Jinak v neděli jí bylo 10 měsíců,strašně to letí,pomalu už vybíráme dortík na 1 narozeniny 🙂 je na ní vidět jak by se už nejradši pustila a šla ale bojí se 😖 Za jednu ruku chodí dobře,docela často venku ji nechávám a když s emá čeho držet tak přímo lítá jak drak 😅 lezou jí další zuby tak jsem zvědavá co mě čeká.Jo a stále jí přitahujou ty vejšky,když jí nedovolím lézt co nejvejš tak se umí pěkně vztekat 😠 A co s ejídla týče tak s prominutím sežere naprosto všechno a kolik toho sní byste mi asi nevěřily ale s tím jejím pohybem není ani divu,ona se chvíli nezastaví..Sice jí hodně ale už dva měsíce skoro nepřibírá,všechno to spálí jak lítá,váží lehce přes 9 kilo

betina
22. črc 2009

rehos, Maruška je krásná a velká slečna!!!!

my jsme dneska šly teda poprvé na koupák a opravdu s úspěchem jsme se setkaly. Veruna byla nadšená a to jsem se bála, že mi nebude chtít do vody, páč byla studená. tak se zítra opět chystáme.

ilci
22. črc 2009

a chodíte na klasické koupaliště?
u nás jen bazének na zahradě

tanuki
22. črc 2009

maru má supr kukadla 🙂

My dnes byli také na koupáku, chtěli jsme do pískovny, nakonec jsme byli u jakéhosi rybníka, co vypadal slušně. Písek tam byl také, tak dováděla. Na záněty jsem nikdy netrpěla, tak snad ani nezačnu 🙂 máte už něco nafukovacího???

Verča je celkem vybíravá, resp. všeho sní celkem málo a hodně se hýbe. Tak to řeším tak, že vařím hodně energetická jídla a do kaše dávám lžičku másla 🙂 a teď mi přijde váhově ok.

jajdaelda
23. črc 2009

rehos...maru je opravdu kočka...

tak jsem včera zkusila na noc dát Kubovi mlíko od Hami v naději,že po 200g večeři /treska s bramborem/ a tomhle mlíku bude spát celou noc...no probudil se ve 4 hod.,tak jsem mu dala vodu, vypil asi 60ml a zase zabral...tak nevím kdy tu celou noc začne spát 😒

my tady máme akorát rybník a do toho se mi s Kubou nechce a plovárnu máme asi 25km....ale v sobotu dostane Kubík od babi bazének,tak snad ještě bude příležitost ho vycachtat

radus78
23. črc 2009

rehos, maru je kočena 😉

Taky jsem zkusila dát mlíko od Hami. Udělala jsem ho jen na zkoušku 30ml a vyzunkla to.Nevím jestli to nebylo tím, že byla už moc unavená, tak dneska zkusím dát víc. Do teďka to nechtěla ani za nic. A už včera vypila skoro 100ml vody. 🙂

My tu sice koupák máme,ale není tam moc stín, tak se mi tam s ní nechce, ale možná zajdem o víkendu na krytý bazén. Jen nevím, co tam s ní dělat. Holky, kdo jste chodili na plavání poraďte. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru