III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
1. srp 2009

beti, tak jak chutnala čočková polívka? Verunce vše nejlepší k 10. měsíci...
jinak s tím vyčerpáním organismu jsme na tom stejně...já jsem tedy teď fakt vyšťavená..začínají mi zase náběhy na migrény a šílený bolesti v kříži,tak doufám,že se to nerozjede v nic horšího...

lestep...no s tím sourozencem nevím nevím...měli jsme teď tady od úterý známé s dvouma holkama a fakt mám z nich hlavu koukolem 😅

radus78
1. srp 2009

Verunce všecičko nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!

betina
1. srp 2009

ahoj holky,

děkujeme za gratulace!!! my jsme dneska KO, Verunka dostala v noci horečky a přes den se ji vyšplhaly až na 39,6, tak jsme se ted vrátili z pohotovosti. vypadá to na virózu, ale to se ukáže do 3 dnů, jinak nám doktor našel v pusince moučnivku Soor, tak máme antibiotika. ach jo ☹ taky mě doktor nazval hysterkou, když jsem se ho ptala, jestli je pravda, že děti by neměly, pokud mají nad 39 horečku, ležet v posteli, aby si nenaležely plíce. takže jsem blbka a už nebudu poslouchat babičky, protože to bylo první, co mi dneska radily.
holky jdu spát, dneska nebude asi dobrá noc, tak dobrou a opatrujte se!!!!

lestep
2. srp 2009

jaja- taky si to říkám, že to musí být nářez dvě děti, co teprve dvojčata. 🙂 tak se opatruj, ať se cítíš lépe. Teda migrény, to je blbý. 😲

beti- jé, 10 měs. gratulace. To jste si to teda užili na pohotovosti že? Tak ať se verunce, co nejdříve uleví. jsou to pořád nějaký starosti.Babičky mají obča zajímavý názory. Raději se toho nechytám a dělám, že to neslyším. 🙂

jajdaelda
3. srp 2009

beti, tak doufám,že už je Veru mnohem lépe...s těmi babiččkovskými radami - ony to myslí dobře, za nich to možná fungovalo,ale fakt už je jiná doba...na druhou stranu bych si doktora podala,co mi má co nadávat,když se na něco zeptám 😠

jinak jsem vyzkoušela dát Kubovi večer v 18hod. kaši na noc a ve 20hod. tak 220ml mlíka Hajaja na noc a spí až do rána 🙂 Nechtěla jsem to zakřiknout hned první noc,tak jsem to už vyzkoušela 4x a fakt spí celou noc...akorát předevčírem se vzbudil v pět ráno,tak jsem mu dala napít vody a spal až do osmi 🙂 ....Tak si troufám říct, že se nebudil ze zvyku,ale hlady...

ad jídlo...jak jsme tady měli ty známé, tak jsme byli v restauraci na obědě, tak jsem objednala malýmu kuřecí řízek s kaší a oni ho objednali té menší dceři (5 let) a Kuba toho snědl víc než ona 😀 Pravda,ona měla před tím ještě trochu polívky,ale pouze snídala, zato Kuba snídal a cca hodinu před obědeme měl 200g jogurtu...ale jsem ráda,že mu šmakuje...

radu s tím srazíkem - zatím nikdo nereagoval a v srpnu to vidím blbě...snad září,ale nevím,jak jsou na tom holky...

ilci
3. srp 2009

zdravím po pár dnech

tanu - už tu nejsi, ale dávám UM 2-3x denně

všechno nejlepší oslavencům 🙂

u nás začaly horní zuby, o prospaných nocích si nechávám jen zdát 😀

jajdi, kolik té kaše dáváš?
M svačí mezi 16-17h, takže má kaši v 19 - 19:30 a i když jsem třeba zkoušela před spaním kolem 21h mlíko, buď už nechtěl nebo se stejně kolem 2-3h vzbudil

beti, mě naštěstí babičky rady nedávají, jen když u toho nejsem MM opruzují, proč už M nesedí (od 3.měsíce), proč nemá vlasy apod. 😀 😀

ilci
3. srp 2009

teda myslím tchánovce 😀 😀

jajdaelda
3. srp 2009

ilci...tý kaše dávám tak 180-200ml vody,takže tak 230g? a to Kuba má sváču tak v 15 hod. a pak kolem 17 kojo (pravda,toho už asi moc není :()

ilci
3. srp 2009

jo, tak to dávám tak stejné množství

právě jsem uvažovala, že mu dávám už tak 3 měsíce stejné porce, teď cca 14 dní spíš míň, páč odpadlo mlíko po půlnoci
ale podvyživeně teda nevypadá, spíš se každý zděsí, že ten obřík má jen 9 měsíců 😀

ilci
3. srp 2009

jinak jsem se těšila, že se ochladí a furt je 28 st. a barák vyhřátej

lestep
3. srp 2009

jaja- je dobře, že Kubovi chutná.Ondrášek také hodně papá. Na oběd sní více než 250g sklenice. kaši té sní takm 250 ml. Tento týden snědl kaše méně, asi budou zoubky.kolem 19 h má kaši, pak trochu z prsa a spinká do 6 h do rána, asi od 3 měs. 🙂

betina
3. srp 2009

holky, neštěvěte mě 😀 u nás je problém ted do Verunky cokoliv kromě jogurtu a sladké přesnídávky dostat. tak jsem se naprdla a prostě už ji dávám normálně od oběda a to si trochu vezme, jinak ani prd. musí to být prostě ochucený, včera měla Znojemskou omáčku a ta ji šmakovala 😀 jinak dr.si myslí, že se bude jednat o šestou nemoc, tak ted čekám, kdy ustoupí horečky a jestli se osype. pořá dse na mě sápe chuděrka, takže ji skoro celý den nosím na rukách. a noc byla hrůta, každou půl hodku vzhůru a plakala, tak jsem ji utěšovala, njn, je to smutný, když miminka marodí. navíc u nás zatím byla vždycky max.rýma, takže tohle je poprvý (ťuk, tuk).

jajdaelda
3. srp 2009

beti, co je šestá nemoc? 😕

radus78
3. srp 2009

holky, naše dítě je kontejner, ať jí dám co jí dám zbaští všechno a pak řve že toho bylo málo. Jenom furt nepije. ☹

jajdi, šestá je tři dny horečka a pak se dítko osype

betina
4. srp 2009

jajdi,....taky jsem to nevěděla
..Pátá a šestá nemoc
Jaká je příčina?

V obou případech je vyvolavatelem virus
Jaké jsou příznaky?

Pátá nemoc postihuje děti školního věku. Na kůži je vyrážka velikosti jednoho až dvou centimetrů. Vyskytuje se v malých školních epidemiích. Může být provázena zvýšením teploty. Odezní sama i bez léčby.

Šestá nemoc postihuje kojence do jednoho roku. Začíná vysokou horečkou, která trvá tři až pět dnů. Mimo horečky na dítěti lékař nic nenajde. Po třech až pěti dnech horečka prudce klesne a objeví se vyrážka, která připomíná nejspíše spálu nebo zarděnky.
Máte riziko vzniku těchto onemocnění?

Pokud jste dospělí, potom jen velmi malé. Ten, kdo některé dětské infekční onemocnění prodělal, je již podruhé nedostane.

Můžete namítnout, „Já se nepamatuji, že jsem prodělal tu a tu dětskou infekční nemoc a rodiče mi neřekli, že bych ji měl“. To je sice pěkné, ale onemocnění mohlo proběhnout, a taky nejspíše proběhlo tak, že se nebyla stanovena správná diagnóza. Takže aniž o tom víte jste proti němu imunní.

jajdaelda
4. srp 2009

beti, díky za vysvětlení,tak pevně držím pěsti, ať je Veru brzy fit ...

radu...tak to je na tom Kuba stejně, ale řikám si, lepší tohle než to do něj tlačit násilím 😀

tak jsem si dneska udělala radost...bylo mi smutno, protože jsme prodali mé auto - budeme si kupovat větší - tak jsem si po 4letech koupila nový telefon...fakt čučím,co je dneska za vychytávky a to mám docela normální telefon....
jo a představte si,že já to auto ani jednou nebourala,za celých 5 let,co jsem ho měla a ta holka,co si ho kupovala,tak odjížděla ze servisu,kde si ho přebírala s tím,že jede do Prahy a ještě v tom samým městě ho vorvala - blatník a nárazník ☹ ...naštěstí už jsme měli peníze a je přepsaný na ní...ale fakt mě to mrzí....

betina
4. srp 2009

jajdi,

tak to se ti nedivím, protože člověk má ke svému autu vztah, teda já ano. Mám pořád svoje první autíčko (prcinek mu říkám) 😀 a i když už e postarší, prostě je to můj mazlík a mám ho ráda, takže tohle by mě hodně mrzelo. jinak gratulace k novému telefonu!

jajdaelda
5. srp 2009

beti...moje první auto jsem fakt obrečela,když jsem ho musela prodat...tohle byl taky mazlík,ale už jsem ho přeci jen brala jako užitkové...no,ale už se těším na nové...

dneska mě vzbudili v půl páté popeláři 😠 😖 jako fakt si neumějí vybrat lepší dobu na odvoz popelnic..

ilci
5. srp 2009

u nás jídlo dobrý, akorát nechce větší kousky, ani třeba křupky
max sem tam kousek kůrky chleba nebo si olízne můj domácí nanuk - je to vlastně jen dřeň, takže mi to neva
a spaní furt úděs, teď zase zuby, takže řve skoro furt ve dne v noci 😝

betina
5. srp 2009

ilci, soucítím s tebou, taky nespíme, prvně kvúli té horečce a ted ji svědí ta pusinka, ta moučnivka, takže se brzo půjdu odstřelit 😠

rehos
5. srp 2009

Ahojky,
beti malá má moučnivku?Maru ji měla taky a nejlepší a nejrychlejší zbavení se jí je setřít jí to vevnitř plínkou,růžkem to jako setřeš a je hned pryč,po pití to tak udělej vždycky a budete mít klid,ono to fakt dost svědí a jsou kvůli tomu protivný,držím pěsti ať je brzy pryč 😉

betina
5. srp 2009

rehos, to se snažím dělat tou plínkou a mám ji namočenou v heřmánkovým čaji, tak uvidíme a moc děkuju za tip. taky ještě musíme mazat tou genciálkou, mrchou jednou fialovou ☹

jajdaelda
6. srp 2009

ahojda,
radu..tak jsem si na Tebe včera vzpomněla s tím kontejnerem...Kuba včera snědl toaletní papír 😅 a vypadalo,že mu šmakoval 😀

jinak včera a dneska jsem stihla dát vykakat Kubíka na záchod,viděla jsem,že začíná tlačit,tak šup gatě dolů a na "udělej e-e" zatlačil a bylo 🙂 takže jdu kupovat nočník a začneme zkoušet....

dneska se jdeme podívat na naše potencionální nové auto,tak se těším a doufám,že bude oki a budeme moc koupit...

beti...vy taky máte furt něco ☹ tak hlavně,ať brzo moučnivka zmizí...nám pomáhala genciálka,ale byla všude ☹

ilci...Ty už nekojíš,viď? Chtěla jsem se zeptat,když se Mikeš odstavil,tak co prsa? Nenalejvaly se Ti pořád? My asi pomalu ale jistě přestáváme,ale nevím,co s tím,když přestanu,a bude se dál tvořit mlíko,sice málo,ale přeci,tak co s tím...

včera jsem psala kámošce, kterou jsem viděla naposledy vloni a pak koncem roku jsme si psaly sms,řekla mi,že jedou na Kubu,zadělat na Kubu 😀 ...tak jsem jí psala jak se daří atd..a doufala,že mi napíše, že je těhotná ...a ona mi odepsala,že má termín tuhle neděli 😀 ...tak jsem k nim sjela na kafčo a bude rodit v Hořovicích jako já,tak se těším,že se za ní zajedu podívat a čekají klučíka Adámka...no a další kámoška má termín v listopadu...tak to je super,že bude mít Kubík kamarády 🙂 a taky se těším na ty mrňousky,že si zase pochovám,než bude sourozenec 😀

radus78
6. srp 2009

Jajdi, tak včera dostala přes plenku na prdel,protože jedla list z kvítka a já hledala půl hodiny na netu,jestli není jedovatý. (Jako nezrubala jsem ji, jen jsem ji plácla)
Večer sem jí dala kus chleba abych se mohla najíst a byl pocelém obyváku 😀
Až budeš chtít přestat kojit, tak prý pomáhá čaj ze šalvěje nebo na to jsou nějaké homeopatika.

ilci
6. srp 2009

beti, snad bude malá brzo OK

jajdi, tož Mikeš se odstavoval postupně, chtěl už pak pít jen v noci a pak už vůbec, takže se prsa postupně nalívat přestala, ale mlíko mi z jednoho teče trochu doteď, když teda nesu malýho apod., ale žádná hrůza
ovšem jako vykojený jsou stejně, to zachrání jen plastika 😀 😀

jajdaelda
6. srp 2009

ilci, taky už se mi moc nenalejvaj a právě už nějak zapomínám kojit,takže šance na rozkojení je minimální, ale Kuba to naštěstí nijak nevyžaduje..

tak jsme se byli dneska podívat na autíčko a máme zaplacenou zálohu a příští týden si pro něj jedeme..už se těším,hlavně proto,že tam je víc místa a nebudu malýho bouchat do hlavičky,když ho dávám do sedačky..
jinak dneska jsem se dozvěděla,že ta holka,co si koupila to mé auto,tak opět bourala 😠 ...podruhé ve dvou dnech a tentokráte málem skončila prý v řece...škoda asi za 30tisíc...fakt je mi toho auta líto...nevím,co to je za trubku anebo neumí jezdit se silnějším autem..nebo neumí jezdit vůbec....

no a jak jsme se byli dívat na auto,tak malej byl u tchýně...holky, přijeli jsme a koukám Kuba špinavý tričko od jídla...tak jsem se nenápadně zeptala,co měl dobrýho...a tchýně - "dala jsem mu kůrku od chleba, pak půlku rohlíka no a taky měl perník 😠 😠 😠 ....a dorazil mě synovec,když řekl..."jo a ještě měl zmrzlinu" 😠 😠 😠 ..když jsem se zeptala,jestli jako vážně měl zmrzlinu,tak švagrová asi viděla,že mi to vadí,tak to zachraňovala slovy,že jen trochu na špičku lžičku...tomu budu tak věřit 😠 ...fakt jsem to rozdejchávala dlouho a dlouho počítala,abych to nevpálila manželovi,kterej za to chudák ani nemohl...spíš mě štve i to,že tohle všechno stláskal za hodinu a půl ☹ ....no a pak se mi bude někdo divit,že ho k ní nechci moc dávat....

jajdaelda
6. srp 2009

ilci..no taky už ta prsa nejsou co bývala a to docela cvičím...a to si řikám "počkej holka po druhým dítěti 😀 " ...to možná i já, odpůrce jakýkoli operace o té plastice zauvažuji 😉

jajdaelda
7. srp 2009

holky...nějak nám to tady umírá ☹

radus78
7. srp 2009

tak to naše dítě je asi prsofil. Ona se toho MM asi jen tak nevzdá. Bojím se, že to bude boj. A to chci přestat kojit na konci srpna. Furt mi nepije vodu a UM dá maximálně tak 60ml a to ještě po kojení. Ách jo. 😒

radus78
7. srp 2009

ještě jsem vám asi neřekla, že kojím už jen z jednoho prsa. To druhé mi začla odmítat. Tři dny jsem z něj trochu odstříkala, aby nezatvrdlo a teď už v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru