III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

rehos
12. srp 2009

Jinak Maru taky fakt šikovně slejzala z postele,teď se jí stává že občas zapomene a včera mi spadla z letiště na zem,hrůůůza,první větší úraz ale dobrý,jen boule a odřenina,spadla přímo na hlavu 😲

ilci
13. srp 2009

jajdi, tak snad to dobře dopadne, hlavně když bude Kubík v pořádku

Mikeš mi teď předvedl ukázkové lezení, on furt jen tak pár "kroků" a zase šup na břicho, to má přece jen vymakanější, tak jsem docela koukala
rád by si i stoupl, snaží se přitáhnout, ale dle rehabky má slabší ruce, takže mu to nejde a proto i to lezení tak dlouho trvá

o nějakém slézání z postele si ještě můžeme nechat zdát, zásadně všechno hlavou dolů, snad se to pak naučí, až bude stát 😀

spetra
13. srp 2009

ahoj holky,
jdu vás jen pozdravit z internetové kavárny, v září se mi snad povede zařídit nějaký internet domů...
blahopřeju k pokrokům,
Tomášek má 73 cm a 8,38 kg, máme doma takové to chodítko co vede před sebou a u toho lítá jak drak, moc se mu to líbí... 😉
jajda: držte se chduák ¨Kubík...
Tomáška se naše doktorka ani nedotkla na 10 měsíční prohlídce... 😠 tak snad je vše ok

lestep
13. srp 2009

ilci- ondřík je taky lenoch, tak uvidíme, kdy se mu to zadaří. 🙂

jaja- drž se, bude to dobrý. musíš věřit.

lestep
13. srp 2009

ahojky spetra- jé, tak to má Tomík stejně jako my. 73 cm. 🙂

radus78
13. srp 2009

Ahoj holky,
jajdi, doufám, že to bude v pořádku a vy budete úplně zdraví. Budeme držet palečky.

Anička se posadila, když měla 8 měsícu a něco.

rehos
13. srp 2009

Holky dnes má Maru trénovací den,pořád se pouští,vždycky udělá 3 nebo 4 kroky a pak šup na zem,před chvílí dokonce udělala kroků asi 8 nebo 10 a to se sama zvedla z dřepu a rozešla se,no to nemá chybu ji pozorovat.Měla jsme připravenou kameru ale nestihla natočit..

ilci
15. srp 2009

tak to bude Maruška za chvíli běhat o 106 😀

my balíme na dovču, ráno v 7h vyrážíme směr Čechy 😉

tanuki
16. srp 2009

ahoj holky, jsme pořád na chatě...
Jajdi, vy si teda ty nemocnice od malička užíváte ☹ Ty cystický ledviny jsou dědičné, no... ale je fakt, že první co mě napadlo, když jsem to četla bylo..takže je úžasný, že to budou jen cysty 😔 To by Vás šoupli hned do Motola..Aneb jak najít to dobré, v tom zlém.. A je opravdu fajn, že se na to přišlo brzo!!!

Radu, jsem ráda, že nejsem jediná za krávu..u tchýně je to taky pořád "to už by mohla jíst s náma, ne?" Dvakrát jsem to zatrhla, pak jsem jí teda dala ochutnat, ale vůbec jí to nechutnalo 😝

Tak už taky dostala Lipánka, moc chutnal, když jsem ho pak druhý den měla v ruce, tak začala mlaskat 🙂

tanuki
16. srp 2009

jo, začínám řešit to kojení. Malá už se začíná sápat na tričko, dokonce má tendenci laškovat s prsama babiček... Tak přemýšlím, jak dlouho je to teda opravdu prospěšné..a kdy už jen "alternativně-soviální" záležitost.. Teď se snažím v noci odstavovat, kojit nejdřív ve 4..ale že by spala o moc líp se říci nedá. Ale zároveň jsem potěšená, že to není tak dramatické..nicméně obvykle je za noc jedno probuzení, kdy nemůže usnout a trochu si pořve

radus78
16. srp 2009

ahojky, mám nový problém, jen tak jsem zkusila dát Aničce boty a ona řve jak tur, dokud jí je nesundám. Zkouším jí je dát každý den na chvilku, že si třeba zvykne, ale zatím to tak nevypadá. ☹ Ještě je nepotřebuje, ale mám strach,že až je bude mít nosit,tak to neprojde.

radus78
16. srp 2009

tanu, kojení taky řeším. Chtěla jsem přestat na konci srpna, ale nevím jestli si to ta naše malá potvůrka nechá líbit a jestli budu mít nervy na ten řev. Největší strach mám z noci. Jí sice jen jednou tak kolem 4. ale i tak. 😠

jajdaelda
16. srp 2009

ahoj holky...tak jsem psychicky totálně v pr.... v pátek jsme byli na tom Karláku a bohužel dr. našel Kubíkovi nějaký nález, to, co v nemocnici neviděli...Cysty tam byly a pěkně velký,ale pak našel údajně nějakou tkáň, která by tam neměla co dělat.... Pořád se modlím a přeju si,aby se spletl...objednal nás hned na pondělí ráno do Motola na onkologickou kliniku 😢 Nějak už nemám sílu přemýšlet pozitivně...je toho na mě letos už fakt dost....byla jsem šťastná,že mohu jít svému kámošovi včera za svědka a přijít tak na jiné myšlenky,ale večer mi psala mamina,že má Kuba horečky a teče to z něj ☹ Takže moje nálada opět na bodu 0...Před hodinou měl 39...doufám,že to je od zoubků..nechce jíst,jen pije a kouše chladivé kousátko...
Teď jsem volala tomu doktorovi,co s tím,když má Kuba horečku a řekl mi na to, že sice by to odkladu sneslo,ale raději,ať se to řeší hned,takže máme jet i s teplotou,že ho alespoň prohlídnou a domluvíme se co a jak dál...měli by mu dělat nějaký CT,ale to se dělá v částečné anestezii ☹ ,takže to by se muselo odložit....
fakt je mi strašně, mám strach....naštěstí mám skvělého manžela,je mi velkou oporou.....
babičky to nevědí,protože,jak obě přišly o muže,tak vidí všechno hned černě.... ale i já byla do pátku optimistická 😔
omlouvám se, potřebovala jsem se "vypovídat"...kámošovi jsem to říct nechtěla,abych nekazila svatební náladu.....a i když vás neznám osobně (mimo spetry),tak jste fajn holky a taky dokážete slovně pomoci....

jajdaelda
16. srp 2009

jiank s kojením pomalu přestáváme i my...přijde mi,že to Kubovi ani nějak nechybí...nějak nevím,jak skončit....na snídani toho mám málo,tak snad jen dávat ještě po jídle cucnout,ale přiznám se,že už se mi ani moc nechce...je to dobrý tak akorát na uhasení žízně 😀

tanuki
16. srp 2009

Jajdi, lhala bych, kdybych řekla, že vím, jak se cítíš..ani si nejsem jistá, jaká slova útěchy☹ z těch jiných věcí to může být hamartomn(nezhoubný nádor ale z tkání, které tam nemají co dělat..)a kdyby to byl ten "druhý" nádor, tak je to jeden z "nejlepších", první dětský nádor, který prof. Koutecký začal operovat a ještě dnes tam za ním chodí parta bývalých pacientů, dnes padesátníci 🙂 Jedna moje kamarádka ho nejspíš taky měla..
Kdybych mohla nějak pomoci, potřebovala bysis promluvit (bydlíme vedle Motola) tak se ozvi.

To je fajn, že se Kubín postupně samoodstavuje 🙂 u nás to bude boj do poslední kapky a bradavky, naše malá zvrhlice dnes sundala bábě košíček od plavek 😉

jajdaelda
16. srp 2009

jj Tanu, taky se modlím, že když "už",tak ať je to ten nezhoubný. I ten dr.dneska říkal,že si to myslí, čímž mi ale potvrdil,že si myslí,že to nádor je, což v pátek neřikal....snažím se myslet pozitivně,ale nějak mi to přestává jít....
věřím ale, že Kuba je silnej a bojovnej chlapák a jen tak se nedá....

jajdaelda
16. srp 2009

jedno pozitivum uplynulého víkendu je, že Kuba začal říkat táta 😀 zvláštní je,že má ale úplně jinej hlásek než když ječí 😀

tanuki
16. srp 2009

Verča říká luxusně bába..takový hlásek k sežrání 🙂 máma a táta říká taky, ale nezní to tak hezky. Občas se pokusí něco zopakovat - třeba já řeknu "kytí" a ona kychchchch a dnes jsem řekla "kaťata" a ona řekla kakata 😀

betina
16. srp 2009

jajdi,

nevím, co říct, ale opravdu ne. mám pocit, že jsou ted okolo samý blbý zprávy. jediný, co chápu je tvůj strach. ale neboj se, žádná zhoubná svině to nebude a Kubíkovi bude dobře, protože to, co tam nemá být, tam nebude a basta. i kdyby měl podstoupit operaci, tak je to v tomhle věku nejlepší (samozřemě nejkelpší by bylo, aby na žádnou nešel), ale ty miminka všechno lépe snáší a taky se lépe léčí. Jajdi, kdy jdete na to podrobné vyšetření? Kubík je pašák a všechno to hezky zvládne a je moc dobře, že máš vedle sebe manžela, který je oporou. já už ted taky brečím, Verunka má asi ošklivé noční běsy, ale dneska si spíš myslím, že má nějaké bolesti, nemůže spát, hystericky pláče a dokonce si začala rvát vlasy. zítra jdu k dr. je to hroznej strach, takže chápu, co se v dušičce odehrává. Jajdi, posílám ti moc a moc sil, protože ty potřebujete ze všeho nejvíc. když se budeš chtít vypovídat, vyplakat, cokoliv písni, nebo písni do IP nebo si zavoláme. ale nic v sobě nedus.

tanuki
16. srp 2009

beti, asi je to normální, snad.. Verča si začala rvát vlasy před dvěma týdny, byla jsem z toho dost hotová, co to máme za psychouše..pak přišla bába s teorií, že je objevila..ale rve si je teda jen večer-v noci..do toho se podrápala vzadu na hlavě. Takže zkoušet uspávání sama v postýlce nehrozí. Tchýně čas od času řekne "stejěn se to bude muset jednou naučit" hm..tak to nevím proč. Mám v plánu číst pohádky.. tenhle společný čas večer před usnutím je pro vztah důležitý!
Dnes večer dělala hrozně hysterickou scénu, asi to vedro.
Už tak dva týdny uspávám v šátku, fakt mě nebalilo až 1,5hod zpívat a koukat, jak si stoupá, pak už padá únavou, ale nic, furt si stoupá a popolejzá 😝

tanuki
16. srp 2009

teda aby to nevypadalo, že na jajdi nemyslím, myslím a moc, je si říkám, že plkat o jiných věcech bude teď lepší 😉

To vyšetření je zítra tuším zítra?

radus78
16. srp 2009

Jajdi, moc držím pěstičky, palečky a vůbec co se držet dá. Určitě to bude v pořádku a Kubík to všechno zvládne jako velký chlap. Buď ráda, že máš zodpovědnou doktorku, která na to přišla. Hlavně se snaž být klidná a nepřenášet nervozitu na Kubíka. Moc na vás myslíme.

rehos
17. srp 2009

Jajdi držím palce aby to bylo brzy dobré,držte se 😉 🙂

Pro trochu rozptýlení vám posílám co jsem dnes zachytila 😉

https://www.youtube.com/watch?v=AQd65joTiMM
lestep
17. srp 2009

jaja- úplně mě z toho mrazí. teda máš toho opravdu hodně. někdy se ten život tak opravdu s prominutím sere. Známá mě také psala, že má nemocné dvojčata, manžel jí nepomůže, tchýně před měsícem zemřela, táta dostal infarkt. Faktticky je to hrůza. Drž se. Určitě je dobrý se na koníkovi vypovídat. Aspoň se ti částečně uleví. Držíme pěstičky. Kubíček to zvládne určitě dobře. Chudáček musí tak od malička trpět.Myslím na tebe s Ondráškem hrozně moc, posílá síly také hrozně moc.. drž se..nevím, jak jinak ti pomoci, aspoň takhle..ondřík začal říkat mama a říká to pořád. to je krásný, že Kubík říká táta.

jajdaelda
17. srp 2009

holky díky... tak máme kontrolu za sebou,pokud zítra nebudou teploty,tak ráno nastupujeme na lůžkové a ve středu budou dělat Kubíkovi v narkoze CT a pak se dle výsledků,které budou v pátek, uvidí,co dál...
tedy musím říct,že orientovat se v Motole je katastrofa...
Na UTZ nic neřešili, jen konstatovali,že jsou na ledvině cysty...když jsem je upozronila,že nás posílají z onkologie a že dr. z Karláku tam vyděl nějakou tkáň,co tam být nemá,tak to dr.jen projela a řekla,že to nechají na to CT...a to měl být detailní ultrazvuk,aby věděli co a jak před tím CT...no, hlavně,aby už přišli na to,co to je a začali léčit..

jinak všem Peťulkám všechno nejlepší! Myslím,že tady 2 máme 😉

betina
17. srp 2009

jajdi, no to je teda přístup. aspoň na ty děti by mohli být pečlivější, když už prdí na dospělí. budeme držet pěsti tedy ve středu, aby to zůstalo tech u těch cyst. a hlavně se doktorů neboj, po mým zkušenostech s doktorama už se taky nedávám.

radus78
17. srp 2009

jajdi, moc jsem na vás od rána myslela. Při tom jsem si vzpomněla, že jsem ostuda a ani jsem nepopřála Kubíkovi k 10 měsíčninám 😅 Tak dodotečně mu přejeme spoustu zdravíčka. určitě mu dopadne CT dobře a bude mít "jen" cysty.

Petrám taky přejeme hezký sváteček.
rehos, Maru už chodí, tak to už se asi nezastavíš... 😀

rehos
17. srp 2009

Tak já bohužel nevím že se tu nějaké Petry vyskytují ale všechno nejlepší jim přeju 🙂

Radus no já mám pocit že to nebude o nic horší než teď,už dobrý 4 měsíce lítá jak drak,spíš se bojím pádů které určo přibydou tím jak začne chodit úplně sama 😉

spetra
18. srp 2009

letím se sem podívat abych viděla jak je na tom Kubík... ☹ zní to ale strašně... si to vůbec nedovedu představit... jajda: kdyby jsi něco potřebovala, tak se ozvi, klidně i přijedeme vás podpořit, uděláme si "hezký" den, telefon máš, tak kdyžtak písni....
děkuji za přání ke svátku... 😉
tanuki: to je hrůza co, když si dítě pořád stoupá... my to měli dva měsíce hrůza, ale musím zaklepat poslední týden je to super, už si tolik nestoupá, tak držím palečky, nech to Verču co nejdřív přejde.... co se týká odstavení v noci, tak Tomášek 3 týdny po odstavení, taky spal stejně špatně ale teď je to opravdu lepší... taky kojím až okolo páté, dřív prostě neustoupím....
lestep: ondrášek je teda dlouhán na svůj věk... 😉

lestep
18. srp 2009

spetra- jo, jo, je dlouhán. co vy, jak se máte?

reho- krásný, je to šikula. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru