III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
27. srp 2009

holky, nějak nám to tady upadá :( Doufám,že to je jen tím dovolenkovým obdobím a zase se vrátíme do normálu 😉

Tak s největší pravděpodobností nás zítra pustí...Jupííí... kámoš hovořil s nějakým dr.,co se velmi dobře zná s dr.,který operoval Kubču a ten mu říkal,že můžeme naší pediatričce moc děkovat,že to rozpoznala tak brzo, že obvykle tyhle nálezy posílají doktoři až v "pokročilejším" stádiu a naštěstí u Kuby,že to bylo zapouzdřený a ne rozlezlý,což nám dává opět naději,že to bude dobrý a nebudeme muset na nějaké terapie..

jinak tady má Kuba 4 dny po operaci super stravu - včera k obědu guláš s knedlíkem,dneska buchtičky se šodó 😀 😀

radus78
27. srp 2009

jajdi, tak to si určitě pošmákl 😉

Ono to možná ani nebude dovolenkovým obdobím jako spíš tím, že mi třeba dítě visí na noze a řve nebo mi mlátí do klávesnice nebo mi krade myš 😀 Ale až bude Kubík v pohodě, tak uděláme nějaký ten srazík. Jen nevím, jestli to nebude až na jaře 😖

jajdaelda
27. srp 2009

Radu...myslím,že to letos už nezvládneme :(
Ale měly bychom si tedy domluvit termín na to jaro a něco zamluvit už teď

betina
28. srp 2009

ahoj holky,

jajdi, opravdu si myslíma i jsem ti to psala, že máš skvělou doktorku, že to tak poznala. prosím tě a na základě čeho? protože ta moje se na Verunku dívá skoro od dveří, řekne, že je spokojená, z toho usoudí, že je zdravá a jdeme domů 😒 jinak jsem moc ráda, že půjdete domů, Kubík je šikulka, všichni jste šikovní.tak hlavně at se Kubík hezky hojí, aby byl úplný čipera.
ilci, s tím kočárkem, no nevím, nevím. ony ty mimina i když chodí, tak ujdou jen kousek a pak jsou stejně v kočárku (teda vidím to aspon u kamarádek), ale to bys potřebovala nějakej extra dlouhej kočárek 😀

jajdaelda
28. srp 2009

beti..jj,naše dr. je pečlivá a její maminka,která zrovna v ten den ordinovala,je také moc pečlivá. Kubu nezkouší ani tak na motoriku,jako ho prohlíží od hlavy k patě. A tohle poznala podle toho,že se mu na jedné straně trošku vyklenovalo bříško a bylo to na omak tvrdší,ale taky to nepoznala hned,musel si Kuba sednou a naštelovala ho do určité polohy,kdy se to vyklenulo dost.

Jdeme domů a ve středu na kontrolu a už snad budou i výsledky 😔

ilci, no s tím kočárkem - souhlasím s beti, i když mimča chodí,tak se rády nosí a moc daleko neujdou..tak jedině nosičku na záda 😀 a budeš mít volný ruce i na nákupy 😀 😀
Kuba už začíná mít také problémy na dýlku (má tak 10cm u hlavy a nohy má už na té sklápěcí části), ale jen vleže,když si sedne a nohy spustí,tak je mu dobrej.... a vlastně s golfkama má Kuba problém,protože ty mu asi taky už dlouho nebudou....a sporťák se mi nechce tahat pořád z auta,do auta,takže asi taky budeme muset koupit větší golfky...uvidíme..

rehos
28. srp 2009

Ahoj holky,
nejdřív Jajdi super že to Kubík zvládnul a vaše doktorka teda fakt skvělá že to poznala zavčas 😉 Držím palečky aby výsledky byly ok 🙂
No a máme novinu,Mařenka se dnes pustila začla chodit sama 😵 je to krásný,občas se teda ještě stále podrží anebo popoleze ale většinou jde sama 🙂

jajdaelda
28. srp 2009

no rehos,tak to tedy máte čiperu 😉

ilci
30. srp 2009

rehos, to je šikulka 😉

my máme na nošení manducu a pak krosničku na větší děti
včera jsem oprala kočár a furt není suchej, tak možná dneska zase využijem na venek

jinak mě včera zaskočila tchýně
MM tam byl na skok a nestačí ji vozit cca 2x týdně, ještě chce mít pevně stanovený návštěvní den, třeba středu a docházet si odpoledne hrát za prckem
to hraní znám, sedí na gauči, já ji obskakuju a ona na Mikše z dálky : tak co umíš, ukaž !
a on na ni kouká jak z jara
no, furt lepší, než když mi 3 měsíční dítě tahali za ruky do sedu apod.
ale jako žádné návštěvní dny teda zavádět nehodlám 😠

jajdaelda
30. srp 2009

tak pobyt v nemocnici asi z Kubíka udělal závisláka na mámě 😔 Jakmile se někam hnu,začně natahovat...ke všemu v noci se pravidelně budí - 1x na pití a podruhý na chování a musí být u mě ... myslíte,že jedna noc v nemocnici beze mě ho mohla takhle "poznamenat",že má strach? Přijde mi to tak,protože fakt nic nechce jen chovat...sestřička mi tvrdila,že byl tu noc hodnej,ale když jsem viděla,že měl přikurtovaný nohy,tak nevím nevím ☹

ilci
30. srp 2009

jajdi, Mikeš je teda teď taky děsný mamánek a to v nemocnici nebyl
v noci se taky budí podruhé na chování, to mu sice stačí i tatínek, ale jak ho položí, řev děsnej a usíná zásadně u maminky těsně nalepený na ní
fakt měl přikurtovaný nohy? to je děs

jajdaelda
30. srp 2009

ilci...v den operace byl celý přikurtovaný,aby si netrhal všechny ty hadičky...druhý den už měl jen ruce a nohy měl volný....z úterka na středu jsem spala doma,protože jsem se potřebovala vysprchovat a taky vyspat no a když jsem přijela ráno,tak jak mě Kuba viděl,tak začal natahovat a všimla jsem si,že tam byly ty příchyty na nohy,tak jsem se zeptala sestřičky,jestli zlobil, a ona na to,že ne,tak jsem se jí zeptala,proč tam má ty příchyty na nohy a ona mi na to řekla,že ho připoutala,když mu šla o půlnoci ohřát mlíko 😒 ...musím tomu věřit,ale řikám si,že když tam byly 4 sestřičky na celé oddělení,tak jedna mohla k němu a druhá ohřát mlíko...ale jak řikám, takhle v noci nikdy nereagoval,tak mám pocit, že se se bojí....snad se to časem spraví 😔

ilci
30. srp 2009

snad to bude dobrý a Kubík na to trápení rychle zapomene

tanuki
30. srp 2009

ahoj maminky, musím šprtat, tak jen letmo pročítám..

PS my máme taky závislačku - lehce se začne budit, posadí se a volá máma...člověk by to sežral láskou 😉

spetra
30. srp 2009

jajdo: držím palečky nech je Kubík už jen v pořádku a neboj, teď si musí maminky užít, má přece za sebou ošklivé období.... zase to bude dobrý a nebude na tobě tak závislí ale dej mu čas...
Tomášek je na mě závislí celý život.... ☹

jajdaelda
30. srp 2009

ahojky spetro...zrovna jsem na Tebe dneska myslela, jestli už máte internet 😉
ale jo, já to vydržím, vždyť jsem strašně moc ráda,že je snad v pořádku,tak tohle je až druhotné...

tanu,čeká Tě zkouška, viď? Já plánuji se také vrhnout na diplomku a ještě musím dodělat tu jednu chybějící zkoušku ☹

tanuki
30. srp 2009

Jajdi, takže si dr myslí, že to byl ten hamartom? 🙂
jojo, ještě teď ve středu jednu, ale hrooozně těžkou ☹ snažím se celý srpen učit, ale kdybych napočítala kolik to bylo celkem hodin, tak nic moc 😝 malá je teď odpo u babičky..už se mi stýská... ale zároveň je to docela příjemné 😀
Tobě už teda zbývá malounko, to je super!

A co spetra, jak studuješ? Bez hlídání je to teda fakt naprd.. ☹

jajdaelda
30. srp 2009

tanu, to je na mě moc odborné 😉 podle toho,co jsem našla na netu,tak asi ano... musí se i v případě nezhoubnosti na nějaké terapie? Zatím mi k tomu nikdo nic neřekl,což tedy chápu,když neví,co to je...

koukám,že středa bude zátěžový den pro víc z nás 😔

Zítra jdu oznámit generálnímu mé rozhodnutí,tak jsem zvědavá,jak na to zareaguje 😕

lestep
31. srp 2009

jajda- držíme pěstičky ve středu.

tanuki-tobě také držíme pěstičky, dobře zvládni zkoužku. Z čeho jí vlastně máš?

spetra- tak už máte doma net?super. 🙂

ilci
31. srp 2009

jajdi, asi jsem něco přehlídla, jaké rozhodnutí budeš oznamovat?
přiznám se, že příspěvky vždycky prolítnu 😔

jinak všem studujícím přeju hodně štěstí u zkoušek

radus78
31. srp 2009

Ahoj holky, studujícím hodně štěstí u zkoušek. 😉

Anička je taky strašný maman. V noci k ní můžu jen já jinak je řev. 😠 A začla mi nechtít UM, asi tuší, že ji chci odstavit. Jí vám ještě děti v noci?? Anička jí kolem 4. a nevím jak jí to odnaučit.

ilci
31. srp 2009

radu, u nás kolem 2h čaj a mezi 4 a 6h mlíko

taky už vám děti spí jen 1x denně?

radus78
31. srp 2009

ilci, zrovna dneska jo, ale má to jak kdy. Někdy si dopo 1/2 hodinky zdřímne a pak spí ještě odpo, ale někdy se jí dopo nechce a zalomí to po obědě. Jinak ještě furt neumí usnout sama 😒

radus78
31. srp 2009

řešíte už dárky k narozeninám? Potřebuju inspiraci. My máme jednu oslavu už 19. září a já jí musím vymyslet dárky.

spetra
31. srp 2009

jajdi: internet nemám, ale dnes jsem si domluvila zapojení, tak snad příští týden už bude...l 😉
jinak já jsem ostuda - ukončila jsem dobrovolně oficiálně studium.... ☹
my dárek k prvním narozeninám až tolik neřešíme, plánujeme zajet do Prahy na veletrh hraček a tam něco vyberem a kdyby náhodou ne, ono by se zas tak moc nedělo, hraček máme hromadu a další dostane od lidí okolo... a on z toho ještě rozum nemá, dostane kdyžtak jen dort... ale toho se nebojím, spíš se bojím, aby se mi nelíbilo všechno... 😉 ale uvažuju o tom gumovém zvířátku na skákání...
Tomášek jí v 5 ráno, ale to už nepovažuju za noc, jinak jsem odstavila, ale stejně se budí i 10x za noc, ale někdy spí i celou noc (teda do těch 5)
Tomášek spí 2x denně ale zásadně v kočárku a po půl hodině...

jajdaelda
31. srp 2009

Aníkovi dodatečně vše nej k 11.měsíci 😅 😉 a do toho 12. samou pohodu a hlavně zdravíčko!!

ilci..no teď si uvědomuji,že jsem to tady možná ani nepsala 😔, ale chystala jsem se říct generálnímu,že budu dělat z domova a že od nového roku chceme jít do druhého mimča. Překvapil mě...vzal to v pohodě, řekl,že není problém dělat z domova a že by rád věděl,na jak dlouho chci být pryč,aby věděl,koho za mě najít. Z čehož jsem pochopila,že se mnou počítá i za těch x let 🙂 to mě fakt potěšilo,ale kdo ví, co bude za 4-5 let,že 😅

spetra: no, já o tom ukončení uvažovala taky,ale říkala jsem si,že když už jsem ty 3 roky absolvovala a firma zaplatila docela velký prachy,tak to nevzdám...ale musím se už dokopat k té zkoušce a začít diplomku,ale budu muset změnit téma,tím,že už asi nebudu mít tak dostupné informace...hlavně musím na to načíst několik knížek a to fakt nevím kdy 😖

ad dárky...my jsme přemýšleli o takové té tříkolce s tyčí,ale nevím,jestli to má na podzim cenu?? Pak jsem mu už koupila vláček,ale ten mu asi dáme na Vánoce....

Kubík spí stále 2x denně - dopo i odpo,pořád ve stejném čase,akorát teď,co jsme z nemocnice,tak spí tak 1,5 hodiny dopo a hoďku odpo...

radu Kubík nejí od té doby,co mu dávám kaši a pak mlíko na dobrou noc,to se nám fakt osvědčilo...maximálně se vzbudí na pití a to mu stačí voda....včerejší noc už celkem ušla,to se vzbudil jen 2x a stačilo mu dát dudlíka

betina
31. srp 2009

jajdi, myslím, že si to rozhodnutí udělala správně,je lepší být doma. já ted zvažuju to stejný, jsem z té práce úplně vyfluslá, stáská se mi po malé a raději budu makat po večerech, než s ní nebýt doma ☹ jinak nad tou tříkolkou taky váháme, páč jsme o víkendu byli nakupovat a na takovou jsme ji posadili a ona nechtěla z ní slézt a spustila takový vyrvál, že jsme jí museli nosit jiný hračky, aby jsme ji z toho dostali 😀

tanuki
31. srp 2009

Jajdi, to je bezva 🙂
Radu, my malé koupili proutěný kočárek na panenku, viděla jsem to u kamarádky, je to moc krásné, když mimi tlačí mimi..ale asi na ní pojede ještě moc rychle..nejlíp se jí tlačí velký kočár po trávě-to neupadne...
A je úplně hotová z těch plastových motorek, když někde je, tak jí na tom povozíme.
Nám se z těma zubama zas úplně podělaly noci, ale mlíko je bídné, tak když dám UM ještě trochu s rýžovou moučkou, spí líp. Počítám, že celou noc nejdřív za rok 😉

Dělám zkoušku z interny, je to hrůza, teď to jedu potřetí a stejně...nejhorší je, že stále nalézám věci, které až teď začínám chápat 😅 kolečka do sebe pomalu zapadají 😀 takže..bude to velmi o štěstí na otázku 😉

jajdaelda
1. zář 2009

radu...taky jsem vyšťavená,i když je to asi událostmi posledních týdnů,ale pořád jsem musela myslet na to,co mě v práci tlačí...takhle si udělám,co potřebuji a svým tempem...taky to budu dělat po večerech anebo když bude malej spát. Do práce zajedu čas od času...

tanu...tak Kuba je hotovej z panenek 😀 tak už jsem přemýšlela,že mu nějakou koupím 😉

kolegyně má ročního kluka a vstává k němu na kojo 3x za noc 😒

tanu,tak moc držíme pěstičky,ať máš šťastnou ruku při tahání otázky 😉

tanuki
1. zář 2009

já bych taky brala studium z domova, jen se občas zašla kouknout na pár lidí... 😀
Noc naprosto příšerná, ani Vám nebudu psát, kolikrát jsem byla vzhůru a kolikrát z toho byla i V. vzhůru 😖 Njn, na chaloupce se spinkalo líp..
Ale beru ti jako daň za to, že jsem mnohokrat dopoledne pryč a V. chce mít jistotu, že tam jsem...pro ní..

lestep
1. zář 2009

ilci- mě spinkal malej, když mu byly 4 měsíce 1 x denně a teď mě spinká 2x denně.

radus- Ondrášek se od 4 měs v noci nebudí na pití.

jajda- to je dobře, že se šéf tak dobře zachoval. od manželovi tety jsme dostali hadrovou panenku. ona jí šila. ondrášek si jí k sobě pořád tiskne.musím jí ale domalovat obliček fixama. 🙂

spetra- proč jsi to ukončila? jako časově?

tanuki- tak to věřím, interna je těžká.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru