III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

lestep
18. říj 2009

vše nej všem oslavencům.
jaji- jak jste slavili?zvládli sjte to dobře? co malej dostal?

jajdaelda
18. říj 2009

lestep: celkem to šlo,viz můj předchozí příspěvek..od nás Kubča dostal tříkolku (je v albíčku), nějaké hadříky a knížku. A od mé maminy dostal vláček a stoleček a židličku,aby měl kde sedět,až k ní přijede 😉 a třípatrový dort.
no a od tchýně dostal peníze 😒 čekala jsem to,nepřekvapila, ale trošku mě to zamrzelo,že se ani nezeptala,co mu má dát..přeci jen jsou to první narozeniny...no, na druhou stranu - darovala mu jednou jedinkrát něco - oblečení - když mu byl asi měsíc - dala mu zateplenou soupravu o velikosti 68/74, takže by ji nosil v létě 😖,tak jsem ji poslala dál...takže možná lepší ty peníze,domluvili jsme se s manžou,že je na něco přidáme (nejspíš na botičky)....holky,co dostali vaši prckové?

ilci
18. říj 2009

Tomáškovi opožděně všechno nej k prvnímu roku
Verunce taky posíláme gratulaci

u nás se teda zdaleka ještě nechodí, Mikeš spíš splhá do výšek, u nábytku se šoupe do stran, ale chůze ho nikterak neláká, tak uvidíme

tanu, ptala ses na ty zuby, zdají se mi trochu rovnější, ale pořád jsou křivé

jajdi, malej dostal od obou prarodičů společně jídelní židli, od mýho bráchy míchačku, od nás hračky do vody a pyramidu na skládání a CD
ofiko oslava bude až za 14dní, naši by ještě chtěli koupit nějakou hračku a od tchánovců očekávám stejně jako loni knížku Mikulášovy patálie, má to více dílů a tchýni je celkem fuk, že už to doma máme po mě a že je to pro 10leté děti 😒
kdyby mu radši koupili něco úměrně věku, no

jinak tchýně zase nadhodila před MM téma návštěvní den, ten zbaběle mlčel, ač dobře ví, že nic takového zavádět nehodlám 😠

ilci
18. říj 2009

jo, ještě vlastně dostal teď od mojí mamky nějaké oblečení z Portugalska, byla tam teď na dovolené a dovezla suvenýry 😉

jinak jsem si nedávno vzpomněla, že bude mít Mikeš ještě před Vánocema svátek 😀
na Vánoce chci nějakou hudební hračku, v Tescu měli nějaký mini driver, ale když jsem tam dotáhla MM na posouzení, už bylo vyprodáno
piánka se mi moc nelíbí, tak ještě uvidím

MM na vánoce tradičně praktické dárky - rozpadají se mu papuče, pak něco na kolo
prarodiče a moje babičky dostanou opět kalendář, pokud ho stihnu udělat 😀

jajdaelda
19. říj 2009

ilci... 😀 taky dobrý s tou knížkou
ten kalendář mě napadl také pro manžu
a pro babičky - tchýni asi tyčový mixér anebo se se švagrovcema složíme na DVD no a pro mojí maminu fakt nevím 😖

holky,dýchají vaši prckové normálně nosem? Mě přijde,že Kuba dost dýchá pusou,jako takový prodýchávání...moje mamina si myslí,že má zvětšený nosní mandle,tak nevím,jestli s tím jít za dr. 😒

spetra
19. říj 2009

ahojky, koukám, že jste se rozjeli... ☹
Holky, my jeli ve čtvrtek ráno na moravu s letníma gumama... ☹ Byla jsem posraná strachy. Nikdy více. Máme nové auto a počasí nějak nesledujeme... ☹ Tak jsme objednali zimní gumy až v úterý... dřív stejně nebyli peníze....
kanavit jsme měli dávat jen do roku a vigantol máme prý dokapat...
Přejem Verunkám a Kubíkovi vše nej... 😉
A my děkujeme za přání...
Tomáška taky baví nejvíc vařit... 😅 porád jen něco mýchá a vytahuje rýži a tak... 😉
Tomášek 2 dny před prvníma narozeninama začal opravdu sám chodit.
Jajda: blahopřejeme k prvním krůčkům.
Z kočárku ho nevyndávám. Bude zima a nechce se mi ho pořád lovit v těch břečkách. Takže dokud to aspon trochu půjde tak nevyndám. On spí jen v pkčáru, tak kdyžtak budu jezdit ven jen vyloženě na spaní. Po Vánocích uvidíme.
Já Jirkovi koupím telefon a už mám mikinu. To je vše. Tomášek dostane traktor od tola s přívěsem a asi autosedačku pokud mu ji nedáme dřív. Popř. taky telefon aby tátovi nezáviděl. 😉 Jsme si řekli že si dáme každému 2 dárky.

spetra
19. říj 2009

oslav proběhla dobře. Tomášek dostal kombinézu, rukavice, čepice, skákacího soba, knížku pohádek, skládačku, bodýčka a už ani nevím prostě hromadu. Od nás od rodičů dostal dort a zaplatili jsme mu kroužky. 😉

jajdaelda
19. říj 2009

spetra...nerozjeli,jen Ty jsi tu dlouho nebyla 😉 Tomášek je šikulka,tak to už máte o zábavu postaráno,když chodí...

spetra
19. říj 2009

asi pravda 🙂 si říkám že jen víkend ale on to byl trošku víc prodloužený....
jinak tam měl být samomozřejmě kladný smajlík u toho že jste se rozjeli....
o zábavu máme postaránu od doby kdy se narodil, lumpík na dost zaměstnává a jéje už je vzhůru... 😉

jajdaelda
19. říj 2009

tak mi dneska přišly termíny na bakalářskou práci a státnice ☹ tedy, mě se do toho vůbec nechce,ale už musím prostě začít,jinak se k tomu nedokopu a jestli se zadaří těhu začátkem roku a já budu mít I.trimestr spavý jako při Kubovi,tak to neudělám vůbec nic 😒 Tedy, mě je špatně,jen na to pomyslím,ale nechce s e mi to vzdávat 😖

lestep
19. říj 2009

Koukám oslavy proběhli dobře. Dětičky měli hodně dárečků. 🙂

spetra- to muselo být něco na letních gumách.hlavně, že jste to zvládli. 🙂

jaji- a co vlastně děláš za školu? musí to být záhul. teď si to nějak nedokážu představit, že bych do toho studovala.bc. mám a mgr. asi nebude.

spetra
19. říj 2009

jajda_ ted už by to bylo opravdu škoda to vzdávat... jsi fakt dobrá, dítě, práce, škola...

jajdaelda
19. říj 2009

spetra....práci pomalu končím...od nového roku už vůbec...hledají za mě náhradu...

lestep...dělám Globální podnikání a management (dneska mě to mrzí,protože jsou školy přímo na personalistiku,ale to před 4mi roky nebylo ☹ )...nejhorší je,že státnice budu dělat ze dvou předmětů,který mi nic neřikají - ekonomie a globalizace a to se prostě budu muset naučit...ten třetí předmět management si myslím nějak "okecám",ale to ostatní fakt nevím,nevím... 😖

jajdaelda
19. říj 2009

tak jsem si včera byla zahrát po téměř dvou letech squash....jako techniku jsem moc nezapomněla,ale svaly zapomněly nějak pracovat a dneska se sotva plazím po bytě,jak mě bolí celej člověk 😖

holky, čistíte ouška těma uchošťourama nebo používáte nějaký sprej?

spetra
19. říj 2009

jajda: to já samozřejmě vím že končíš, ale už je to že jsi tam chodila do teď....
já čistím uši tak 1x týdně dětskýma uchoštourama... 😉

ilci
19. říj 2009

holky, měli vaše děti někdy reakci na jídlo - vyrážku? kde se to projevuje? na těle nebo obličeji?
totiž Mikeš má takovou krupičku v místě, kde se lepí plínky, na boku
včera jsem si myslela, že to má otlačené a dneska večer už to měl nějak větší, tak koukám zblízka a je to jakási vyrážka
místo je velké asi jako dlaň

co je to uchošťour? jako klasická tyčinka nebo jsem mimo 😅

škola vyloženě na personalistiku by mě bavila, dělala jsem v tom oboru pár let, ale chodit zase do školy asi neeee
jako kvůli titulu bych to nedělala, ale může to být zajímavé

jajdaelda
19. říj 2009

ilci,tak reakci Kubča zatím neměl....

jj, uchošťour je tyčinka do uší...je to tuším z filmu Medvídek

betina
19. říj 2009

ilci, tak s tou vyrážkou, tak to bohužel nevím...

jajdi, ouška čistím 1x týdně a to vždycky po plavání a normální vatovou tyčinkou.

ilci
19. říj 2009

tož my čistíme uši denně po koupání, on tam má vždycky úrodu 😅

jajdaelda
20. říj 2009

se picnu...když už konečně Kuba spí celou noc,tak zase od půl čtvrtý mě budí manža co hodinu chrápáním 😠

holky, nemáte něktrá zkušenost se sušičkou prádla a se zvlhčovačem vzduchu....sušičku bych ráda pořídila,až budeme 4,protože se jinak z toho žehlení zblázním (prý se nemusí většina prádla ze sušičky žehlit,ale názory se různí) a ten zvlhčovač chceme,až začneme topit v krbu,tak aby Kubík neměl v pokojíku moc sucho...myslela jsem,že je jeden typ,ale ono je asi 5 druhů 😒

tanuki
20. říj 2009

jajdi, sušička je super, kamarádka co žije v UK, tak tam jí mají všichni a nikdo nežehlí. My máme kombinovanou pračku se sušičkou=energeticky nic moc, takže jen pro případ nouze..parkrát jsem sušila pleny a byly tak měkkoučké a nadýchané.
Jajdi, je to škoda, že se tchánovci nezeptali, ale zas lepší než koupit úplnou blbost...Ilči ☹ 😀
U nás teda tchánovci zabodovali na plné čáře 😵 😵 😵 vzhledem k tomu, že josu nejmajetnější, tak jsem je asi před dvěma měsíci požádala o autosedajdu. Tchýně koupila Römer king plus. dražší a lepší už asi neexistuje. S Verunky Váhou to bude mít i tak do první třídy. Od švagrů takové jakoby velké lego (moc se jí líbí), od nás kočárek na panenku a od babičky plastovou motorku.
Hlavně jsme si teda koupili akvárko 😀 pomaličku zařizujeme...manža tím úplně žije 😉 Má ještě novou kapelu. 😀 No, říkám si, že se nemá špatně, tak by nemusel moc zlobit 😉

jajdaelda
20. říj 2009

tanu...no když jsem byla ve Státech,tak jsme ji tam měli taky a taky se nemuselo moc žehlit... a jako když to vidím teď, když jsme 3,tak pak už si to fakt neumím a ani nechci představovat 😀 Prostě si umím představit ty 3-4 hodiny co trávím u žehlení strávit jinak..
O kombinovaných jsem slyšela,že hodně žerou,ale to jsem právě nechtěla...chtěla bych odděleně,abychmohla zároveň prát i sušit...

no,tak to se Verunka pomněla,takovejch dárečků ... a manža se tedy taky má 🙂...tanu, a vy bydlíte v Praze ve svém?

Tedy,na to,že hlásili na dnešek jasno,tak tady není přes mlhu vidět na protější barák 😠 a ke všemu je pod nulou a já potřebuji jet na Příbram...na letních gumách 😖

tanuki
20. říj 2009

tady taky šílená mlha!
Jajdi, když máte místo, tak určitě. My místo na další spotřebič nemáme.. Byt náš není, ale kdybychom chtěli, tak ho dostaneme 😀 Takže na jednu stranu báječné, co víc si přát, nezatížit hned rodinný rozpočet obří hypotékou..ale zas nás děsí ta vázanost..není to úplná nezávislost..
V UK a USA se prodávají i takové papírky do sušiček, má to být ještě měkčí a rovnější. Kamarádka mi je přivezla, ale ještě jsem to nezkusila. Peru teď teda stále ☹ Už mě to začíná štvát!

Motorku teda dostane až ve středu 😉 tak moc se těším, když jí to nějaké dítě půjčí, je blahem bez sebe, tváří se jak mistr světa amoleta!

jajdaelda
20. říj 2009

jj,ty papírky jsme taky měli a to prádlo nádherně vonělo a bylo měkké...nevím,jak se zachová naše aviváž...
s tím prostorem to chápu...my máme samostatnou prádelnu...ale teď si uvědomuji,když tam manža dělal zásuvky,tak jsem mu říkala,že jedna stačí,že sušičku chtít nebudu 😀 ...no,pravda,dvě děti jsem taky neplánovala 😉 ..tak tam dáme rozdvojku...

to máte dobrý s tím bytem, ikdyž chápu ,že pocit být zavázaná asi nic moc....taky jsem si řikala,když tchán stavěl náš barák a pak sem chodil bez ohlášení kdy se mu chtělo,že to je daň,ale už jsem byla připravená mu říct,že se budeme muset domluvit na nějakých pravidlech....

Kubovi se tříkolka taky strašně líbí...už se naučil si na ní i sám sedat...teď jen ještě povyrůst a dosáhnout na šlapky 😀

jajdaelda
20. říj 2009

ty jo,tak jsem se schválně koukala na tu sušičku..ta co by se mi líbila,tak u nás ji na netu mají v akci za 23 tis 😖 a v UK za 14 tis 😠 to je docela mazec ten rozdíl...

spetra
20. říj 2009

sušička se dá dát i na pračku ne? to pak není tolik místa....
rozdíl je to fakt děsný... ☹
já abych se přiznala tak nemám sušičku a skoro ani nežehlím, manžel v kamionu stejně všechno hned pokrčí a v pivovarech a kravíně je to fakt jedno... 😉 Sobě kalhoty pěkně vyvěsím a trička se natahnou... žehlím jen Tomáškovi... sem se naučila na koleji nežehlit, neměli jsme žehličku....

spetra
20. říj 2009

jinaj já peru fakt hodně, každý den pračku (fakt plnou), jsme totiž všichni velké prasata... ☹

radus78
20. říj 2009

ahoj holky,
jajdi, kdybych měla místo,tak do sušičky jdu taky, ale my jsme ráci, že máme místo na úzkou pračku 😒

Anička dostala psa od FP, náušnice, dřevěné kostky, knížky, oblečení, kombinézu na zimu, která je jí velká 😀 ,kočárek s panenkou a ještě nějaké drobnosti. Motorku plánuju na vánoce 🙂

radus78
20. říj 2009

jsem se rozhodla, že se Anička musí naučit usínat sama a začli jsme aplikovat metodu vyřvání. Teď si akorát nadávám, že jsem se na to dala. Řve už od pátku a valné zlepšení nevidím ☹

lestep
20. říj 2009

tanuki- teda tchýně se rozšoupla, ale je zlatá, když se zeptá. U nás tchýně s tchánem super. jen moje máma, tu nějak nezajímá, že dítko bude mít narozky. 😲 a a ni nečekám, že mu něco koupí na svátek, anrozky i vánoce, které jsou v jednom měsíci.

jaji- se sušičkou nemám zkušenost.

taky peru hodně, místa máme dost na sušení a žehlení celkem jde. peru obden nebo denně látkový plenkový kalhotky. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru