III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

lestep
13. led 2010

spetra- tak a|ť je brzy lépe.

jajdaelda
13. led 2010

jejda,tak to ať jsi brzo fit a Tomíkovi,ať se vše vyhne

jajdaelda
13. led 2010

ilci...tak co zubák?

lestep...není vůbec zač...až ji vyzkoušíš, dej vědět...z tohohle časáku se mi zatím všechny chleby povedly,tak snad i tohle bude k jídlu 😉

ilci
13. led 2010

spetro, ať jsi brzo OK

byli jsme teda u zubaře, čekali jsme skoro půl hodiny, malej už byl nevrlej
hrozně se mu líbilo kodování dveří a řval, když jsem mu nedovolila na to mačkat
jinak tam mají stoleček na malování a nějaké hračky pro děti

otevřenou pusu jsme mu drželi se sestrou a dr. kontrolovala
musíme odbourat noční sunar a dudlík
bude to teda mazec, asi zakoupím všem sousedům špunty do uší
páč jak nemá hned mlíko, ječí jak siréna
nevím co bude dělat, když místo toho dostane vodu
už se těším na mlácení od sousedů
ještě teda blbě čistíme krčky, takže ho budu muset zalehnout a čistit násilím
večer to s MM ve dvou nějak snad zvládnem, ale ráno to bude boj
další preventivka za půl roku
a až teď mě napadlo, že nás objednali už na červen, což je za 5 a ne 6 měsíců
ale možná mají prázdninový provoz

radus78
13. led 2010

ahoj holky, taky jsem KO, drsně mi hnisá oko, ale dneska už je to lepší než včera. To jsem na to oko skoro neviděla. je to asi od rýmy a do toho i kašlu. Anička to ode mě asi nechytne, protože jsem to chytla od ní ☹ Ona byla za tři dny v pohodě, ale já už to mám dýl.

Ilci, to si mě pobavila s tím dudlíkem. Já bych té zubařce musela asi vysvětlit, že když nemá dudlíka, tak tam má narvané prsty. Naše zubařka jí tehdy jen spočítala zuby a řekla mi, že bude pravděpodobně jednou nosit rovnátka kvůli velké mezeře mezi jedničkama nahoře. Jak máte čistit ty krčky? U nás se na ní pomalu klečí už teď 😀 , tak nevím jak víc to zlepšit.

ilci
13. led 2010

Radu, tak snad budeš brzo fit

máme ho prostě zalehnout a násilím mu to vyčistit
ale jako nevím, jak mu udržím otevřenou pusu
jinak prý kartáček nekupovat v drogerii, ale v lékárně
pasta elmex schválena 😉

jinak Mikeš byl pěkně rozzuřenej, co jsme mu tam dělali
sestra mu nabídla, ať si vybere malé autíčko a on ji tu krabici vztekle odmrštil
pak mu dala dr obrázek a on jím mrštil na zem
ovšem nálada se mu hned zvedla, když pozoroval paní na druhém křesle, jak jí dr vrtá zuby
to se chlámal nahlas 😀

jajdaelda
13. led 2010

ilci 😕 tak to jsi mě docela překvapila...kolik má Mikeš zubů...a jak se mají u takhle malých čistit krčky??? A proč odbourat noční sunar?

radu...ať je se to brzo zlepší..... a s těmi zuby - není u jedniček brzy soudit,že bude muset mít Anička rovnátka? Kuba má tedy taky mezeru...má po kom ji mít 😔

ilci
14. led 2010

jajdi, 8 už větších a cca 4-5 venku částečně
sunar je prý sladkej a kazili by se mu zuby
no nevím, každopádně by se mi líbilo spát po letech celou noc, aniž by dítko něco vyžadovalo 😀

spetra
14. led 2010

já se musím přiznat že T. zuby moc nečistím, čistí si je sám... 😔
ilči: držím palečky, nech se vám to povede co nejdříve a pevné nervy...
s těma rovnátkama mi to taky příjde nesmysl...

ilci
14. led 2010

Mikeš si právě do pusy nic nedává, max. dudlík nebo plínku, když s ní blbne
ani jídlo si tam nechce dát, natož kartáček
jako mě klidně krmí, ale sám si do pusy fakt nic nedá

jajdaelda
14. led 2010

tak to my zase svádíme u jídla boj,protože Kuba by už rád jedl sám,ale já ho ve většině případů nenechám
zuby si taky čistí sám...no čistí...většinou slízne pastu a kartáčkem zašmrdlá,tak to pak nějak dotáhnu,ale právě mě překvapily ty krčky...

holky, chystáme se s manžou na Avatar -viděla jste některá a můžete doporučit?

spetra
14. led 2010

neviděla...
my ani pastu nepoužíváme, zubařka říkala stačí až budeme mít tak 10 zubů, no už tam má zárodky 11, tak se po ní poohlédnu, elmex mi zrovna nedoporučila že je pro děti od 2 let, je to na ní i napsáno.... doporušila mi nějakou malinovou ale nevím jakou... půjdu tam za měsíc tak ji u ní rovnou i koupím, to ještě vydržíme...

jajdaelda
14. led 2010

koukám,kolik už máte všichni zubů...Kuba stále 8...sice slintá,jako by mu měl každou chvíli další vyrůst,ale zatím nic...
tak my používáme Perličku,jahodovou,proto mu asi tak chutná 😀

už jste byli na očkování proti spalničkám? A jak to prckové snáší? My jdeme až 27.,protože se musí u dr. sejít 10 dětí,protože po míň vakcínách to distributoři nevozí 😖

ilci
14. led 2010

na očkování máme jít ve středu, ale moc se mi nechce, když jsem četla, jaké můžou být reakce
potřebuju do začátku února vybrat náhradu za plavání a kdyby měl nějakou reakci 😒
jako už jsem se šprajcovala, když nás sestra objednávala, že bych chtěla později
páč byl věčně nachrblanej a já jsem chtěla, ať je na to očkování fit

ilci
14. led 2010

ten elmex je pro děti 1-6 let

radus78
14. led 2010

ty rovnátka mi taky přišly divné, ale když jsem jí řekla, že si myslím, že se jí to srovná, tak mi zubařka řekla, že je ta mezera hodně velká a že si to nemyslí.

jajdi my máme 7 zubů.Nějak jí to nechce rust.

Dneska jsem byla u doktorky a dostala jsem ATB mám prý něco jako zánět dutin a od toho mi hnisá oko. ☹

jajdaelda
14. led 2010

radu, holka jedna,co si to zase vymýšlíš??? Koukej být brzo fit 😉
Jinak s tou mezerou,tak to bude mít Kuba asi taky...mě jako malé střihali uzdičku,aby se mi mezera zmenšila a pak jsem měla nosit rovnátka - no to víte,že jsem je nenosila,tenkrát to móda fakt nebyla..dneska si tedy nadávám,ale už s tím moc dělat nejde 😒

ilci..no my právě pak 29. plánujeme Moravu,tak se taky obávám reakce na očkování...

ilci
14. led 2010

dneska už hodinu řve, to zas bude noc 😒
a nevím, jestli zase ze zubů, objevila jsem další stoličku v růstu, nebo co se děje

radu, tož zánět dutin je sfiňa, koukej se vyléčit 😉

spetra
15. led 2010

mě už objednali 2x a nešla jsem poprvé se mi to zdálo brzo před vánoci a ted byl čerstvě po nemoci....
jestli bude vše ok, zkusím zavolat v pondělí zda bychom nemohli přijít v úterý....

ilci
15. led 2010

tak jsem ho přeobjednala na únor 🙂

spetro, tož u nás se očkuje jednou za měsíc, páč je to vakcína pro víc dětí a musí se spotřebovat během 4h, tak až se ty děti nasbírají 😀

radus78
15. led 2010

ilci,tak u nás se to očkuje asi ještě míň častěji, protože my jdeme až 24.2. a to jsme nic nepřeobjednávali 😀

ilci
15. led 2010

asi máte míň dětí 😀
taky jdem 24.2.

ilci
15. led 2010

jen pro pobavení :
Mikeš už asi třetí den usíná přes den zásadně s fotkou tatínka 😀
máme v poličce takový stojánek na fotky z Ikey a Mikeš neusne, dokud ho nemá v postýlce
že by přerod z mamánka v tatánka? 😀

tanuki
15. led 2010

a vy už jste všichni byli u zubaře? Bychom taky měli..no jestli budeme muset odbourávat, tak to takybude konec 😅 ale v 5ráno, to už je snad OK, ne? Jinak, má rýmu a půl noci se budila po 30ti minutách, pak byla hodinu úplně vzhůru 😖

spetra
15. led 2010

jj, to u nás taky, ale myslím že očkují každý týden, ale možná se mýlím...
ilci: 😀
tanuki: jo byli... my dáváme mlíko taky mezi 4 - 5:30, když jsme nedávali vstával vždy před šestou a první chtěl snídat, teď chce taky první snídat ale vstává v 6:45.... 😉

ilci
15. led 2010

holky, v kolik vám tak děti po obědě usínají?
Mikeš teď vstává spíš v 7h a usíná až mezi 13-14h

tanuki
15. led 2010

u nás se vstává v 8(když jí nevzbudíme v 7 😠 ) a chodí spát mezi 11:30 a 13. Ale neuspat jí, straší až do večera 😀
ty jo, no já teď na ty doktory neskuetčně kašlu, měla bych to dohnat- na gyndě jsem nebyla od té po štěstinedělí..ale tak vždy jsem měla čípek 100%OK, tak předpokládám, že mi nic akutního nehrozí.. ale toho zubaře 😖

jajdaelda
15. led 2010

ahoj holky...
tak jsem myslela, že s tím očkováním je to takhle po více dětech jen u nás 😅
ilci...tak to je milé s tou fotečkou 😉

my u zubaře nebyli a dneska jsem opět zapomněla objednat ☹ i k té homeopatičce 😠 ksakru...si to musím napsat do diáře...to by člověk nevěřil,jak je matka na mateřské vytížená 😀

ilci...Kuba,když se vzbudí do 7.hodiny,tak chodí spát tak v 9:45-11:15 a pak tak v 15:00-16:30 a když se vzbudí po 7.hodině,tak chodí spát tak 12:00-14:00-14:30 🙂

ilci
15. led 2010

jako u nás není vyjímka, že usne třeba v 15h nebo taky vůbec
a pak ho v 16h budím, aby zase zabral večer

tanuki
15. led 2010

jajdi, to je teda spáč 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru