III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jadviga
11. zář 2008

jééé to je dobrý, tak se dívám ,že jsem 4 v pořadí - už aby to bylooooooooo 😎

helcah
11. zář 2008

Holky tak já mam prostě dneska asi tvrdnoucí den, protože to od včera jeeště nepřešlo. Magnezko už mam, akorát teda nevim kolik denně si jich můžu vzít. Zatím jsem vzala 2, ale nefunguje to. 😢

betina
11. zář 2008

spetro,

děkujeme za tabulku, budeme od nynějška odškrtávat 🙂

helcah, já brala magnézka poti tvrdnutí tolik 2-3-3, takže velkem 8. A taky jsem ležela s nohama nahoře a nic nedělala. Ono to nezabere úplně hnedka, ale postupně by to tvrdnutí nemělo být tak intezivní ☹

helcah
11. zář 2008

aha tak to jo, v tom letáku píšou že těhotný můžou brát dva prášky denně, tak jsem chtěla brát tak tři denně. V tom případě jdu na další 😀

betina
11. zář 2008

ne.ne, ale taky zálěží asi jaký máš, já brala Magnezia lactici, vlastně je to asi jedno, dr mi ani neřekla jaký, ale jenom že 8-10.
Helcah, kdyby to ale nepřišlo, raději ji ještě zavolej a porad se a kdyby se to zhoršovalo, tak at se na tebe raději podívají na pohotovosti. Ale to magnézko by mělo zabrat!

mikulka
11. zář 2008

spetro, to je super 🙂

helcah, já brala 6-8 denně, vždy po dvou. Je také důležité být v klidu. Já bych si vzala další dvě magnézka a počkala do zítřka. Pokud to teda není bolestivé. Kdyby to do zítřka nepřešlo, zavolala bych doktorce, nebo k ní zašla.

ilci
11. zář 2008

tabulka bezva 😉

holky, mě se dneska totálně osypalo břicho, svědí to jak blázen a furt ho mažu
tak nevím, jestli je to nějaká alergická reakce nebo co
taky jsem napřed zkoumala, jestli to třeba nejsou prasklinky, ale teď to trochu zmizelo, tak asi ne

marci
11. zář 2008

Ilci a nepiješ náhodou maliník? Stadelmanová ve své knize píše, že vyrážka na břiše může být způsobená pitím maliníku, ale že to není nic nebezpečnýho, jenom že se tělo čistí

baji
11. zář 2008

ahojky holky, koukám, že se tu sešly samý říjnovky, můžu se taky přidat? 😉
nazdar ilci, u nás je mrtvo, co? 😝

ilci
11. zář 2008

marci, začala jsem pít včera, že by to bylo ono?

baji, ahoj, klidně se přidej 😉

baji
11. zář 2008

ilci, čoveče, to jsem taky někde četla, že tohle může maliník udělat 😅

marci
11. zář 2008

v té knize píše, že se může stát při pití většího množství - já piju už 3 týden 2 - 3 hrnky a vyrážku nemám - možná občas trochu svědění (ale to nevím jestli s tím souvisí taky🙂

ilci
11. zář 2008

já teda jen hrníček denně, ale svědí to jak čert 😀

baji
11. zář 2008

ilci, tak snad to přejde, někdy mě bříško taky svědí, ale teda bez vyrážky...
no na maliník se taky chystám, už ho mám doma, tak uvidím, co to se mnou udělá 😝

ilci
11. zář 2008

tož přinejhorším se z něho osypeš jak já 😀

baji
11. zář 2008

ty mi přeješ 😝 😀

baji
11. zář 2008

ale zas bud klidná, že v tom nejsem sama 😀

spetra
11. zář 2008

mě teď některé dny taky svědilo tělo.... ale někdy před 2 měsícema mě svědilo celé tělo pořádně... takže tomu jsem nevěnovala pozornost... teď občas piju maliník, nevzpomenu si každý den... 😅 dnes si ho dám a jsem zvědavá jestli mě tělo bude svědit....

Přidávám marci a baji.... 😉

1. Rehos 21.9. holčička Marie Tereza
2. Radus78 29.9. holčička Anička
3. Mila 12 3.10. chlapeček
4. Jadviga 4.10. holčička Ella
5. Lili03 5.10. chlapeček
6. Marci 5.10. chlapeček
7. Eliotka 7.10. ?
8. Betina 7.10. holčička Verunka
9. Mikulka 8.10. chlapeček
10. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
11. Tanuki 11.10. holčička Verunka
12. Ilči 11.10. ?
13. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
14. Oskarka 16.10. ?
15. Baji 20.10. holčička Kristýnka
16. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
17. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
18. Chiwule 28.10. holčička Anetka

baji
11. zář 2008

spetra díky 😉

rehos
11. zář 2008

Ahoj holky,já jsem úplně hotová,nohy oteklé tak že sotva chodím,hrůza.No už se to prostě blíží,koukám že jsem první na řadě 😕

spetra
11. zář 2008

Rehos drž se, už to máš opravdu za pár... Ty nohy ti otekli až teď?

ilci
11. zář 2008

baji 😀

rehos, tož je to teď horší a horší, to je fakt 😝

jajdaelda
11. zář 2008

ahojky holky....tak dneska kontrola, stěry na streptokoka...výsledky za týden, jinak snad vše OK. Jen mi dr. doporučila stahující ponožky na křečový žíly...ne,že bych na ně trpěla, jen si po 8 měsících všimla, že na levé noze mám jednu žílu tmavší.... 😅 a prý si je mám vzít i k porodu..... Kontrola za týden a už i s monitorem....
Spetra, ta tabulkea je super, líbí se mi moje pořadí 😀 ,to by mi to mohlo na toho 13. vyjít... 😉
Dneska jsem koupila kabátek na odchod z porodky..a taky jsem asi na dlouhou dobu udělala něco pro sebe -došla si ke kadeřnici, to aby se mě Kuba nelekl 😅 Jinak začínám být taky vyřízená i z blbýho nicnedělání....maliník piju každý den a pravda je, že mě břicho taky občas svědí, ale jestli je to z toho...

baji
11. zář 2008

mě taky otékají nohy až hrůza, a to mám ještě kus před sebou ☹ abych k porodu nemusela bosky... 😝

spetra
11. zář 2008

jajdaeldo: nestraš, u nás mají křečové žíli úplně všichni a já nic, tak mi pořád všichni vyhrožovali počkej až budeš těhotná... a já už se začínám radovat že je mít nebudu... že by předčasně.... 😖
baji: neboj nějaké nazouváky najdeš 😝

ilci
11. zář 2008

no mě upozorňovala obvoďačka, že mi taky jedna žíla leze a že uvidím časem
teď v porodce jsem to při sepisování porodopisu ukazovala dr. a říkala, že je to v poho
jako mám dědičnou dispozici, ale asi zatím dobrý

jajdaelda
11. zář 2008

spetra...nestraším, jen dávám dál, jak jsem koupila 😉
Já mám asi taky dědičnou dispozici...jenže mě tahle žíla svítí nadálku už několik let...teď mi jen dr. řikala, že jak se děloha zvětšuje a v posledním měsíci prcek bude klesat dolů, tak žíly budou míň propustný a může se to projevit nárůstem křeč.žil...snad ne...snažím se mít nohy nahoře,jak jen to jde...o těch ponožkách popřemýšlím...jen si to neumím představit při porodu 😅

mikulka
11. zář 2008

Holky, a když máte tvrdnutí břicha, co vám pomáhá? Být v klidu, třeba ležet, nebo se spíš pohybovat? Já an to nepřišla, co mi pomáhá, mám pocit, že nic. A většinou mám tvrdnutí už jako od žaludku, vy taky?

tanuki
11. zář 2008

ahoj, koukám, že máme krásnou novou tabulku 🙂 jsem v 2. půlce, to je fajn 😀 ale ono to teď asi pofrčí všelijak!

Hihi, no já mám pocit, že mě také svědí pupek. Asi krom maliníku také jak se kůže roztahuje..nevím.

Mikul, někomu pomáhá teplá sprcha/ koupel.
Jájo, taky mám na každé noze kousínek žíly viditelný, jsem zvědavá, co to udělá. Ale zatím vůbec nevystupují a vidět takhle jsou už pár let!

ilci
11. zář 2008

mikulko, mě magnézko a spíš ležet nebo sedět s nohama nahoře
já bych musela chodit v předklonu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru