III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

helcah
12. zář 2008

tak to mě včera nepomohla ani teplá sprcha, asi jsem odsouzená chodit s tvrdým břichem až do porodu 😀
a chůzi v předklonu jsem si vyzkoušela taky, docela zajímavý 😀
chtěla jsem se zeptat jestli je tu někdo kdo už by aktuálně trénoval s epinem?

marci
12. zář 2008

Helco s epinem trénuji já - jsem na 8 cm a asi si trošku poranila sliznici, tak teď budu muset opatrněji. Taky trénuješ?

baji
12. zář 2008

ahojky, mě zatím tvrdne břicho jen krátce, takže mi pomáhá si na chvilku sednout nebo lehnout a nebo se předklonit a nechat chvilku břicho "vyviset" (když jsme třeba venku na prochajdě)
jinak já epino ne, ale chystám se na masáž hráze olejíčkem..

ilci
12. zář 2008

jejda a epino je co? 😅

marci
12. zář 2008

ilci je to pomůcka na posilování pánevního dna a přípravu hráze k porodu. Je tu o tom celá diskuse s názvem "Epi-no" 😉

ilci
12. zář 2008

aha, to jsem ani netušila 😉

betina
12. zář 2008

taky jsem chtěla cvičit a masírovat hráz a jaksi ten zdravotní stav a touha miminka přijít dřív ☹ tak jen doufám, že se nenatrhnu až k místu, kde slunce nesvítí 🙂

ilci
12. zář 2008

beti, snad to bude v pohodě 😉

tanuki
12. zář 2008

ahoj holky, tak jsem zpět z kontroly. Výtěr byl teda dost nepříjemný - hlavně to zavádění zrcadel ☹ výtěr sám o sobě už v poho. U nás CS stále 0!!!! Tak to jsem opravdu nečekala.. A měřili mi pánev, znáte někdo své údaje?
Ale říkám si, že ta příroda snad ví, co dělá - Verunka má malou hlavičku a maminka má docela malou pánev, snad to bude OK.

helcah
12. zář 2008

Marci já zatím ještě netrénuju, protože v tom návodu píšou tři týdny před určeným termínem. Jenže já mam termín +- 14dní tak nevím kdy začít. Jak dlouho trénuješ ty? Dá se to vůbec za ty tři týdny?

marci
12. zář 2008

Tanuki mě měřila doktorka pánev na začátku těhu, tak nevím nakolik je to teď vypovídající - 24 - 23 - 30 - 20. Znovu mě prý budou měřit až v porodnici, kdy budou rozhodovat o způsobu vedení porodu.

tanuki
12. zář 2008

Marci, není to druhé spíš 28? A to rozhodování o porodu myslíš obecně - u každého nebo máš problém? Já mám vždy v ordinaci vysoký tlak, tak jsem to tam dnes probírala...no a i když ho mám jinak OK, mohla by to být indikace k SC 😒 Ale říkám si, že moc bojovat nebudu - kdyby pak malá řeba měla obmotanou šňůru a já si vyhádala normální porod, hrozně bych si to vyčítala..

marci
12. zář 2008

tanuki to druhý číslo mám fakt 23. U mě problém je problém v mé výšce (152 cm), velikost pánve je prý přijatelná, ale ne pro mimčo nad 3,5 kg. Náš malej je docela velkej a hlavičku má taky spíš větší......doktorka říká, že vše záleží na porodnici.......tam prý rozhodnou, taky asi nebudu nijak zvlášť bojovat......sice bych radši rodila přirozeně, ale na druhou stranu sekci tady v brně nedělají jen tak, takže pokud mi jí doporučí bude pro ní asi důvod...
jaké rozměry pánve máš ty?

ilci
12. zář 2008

tanuki a jak vysoký míváš tlak?

spetra
12. zář 2008

jajdaelda: no já ponožky nesnáším, nosím je jen když opravdu musím a ještě se otravovat s ponožkama u porodu - to fakt ne 😠
tanuki: to aby jsme viděli kdo se předbíhá... 😉
Tak já včera pila ten maliník a tělo mě nesvědilo, ale jestli to není tím že mi půlku vypil manžel... 😉

tanuki
12. zář 2008

Marci, to je fajn přístup - u nás u Apolináře říkali 7sekcí za den, to je strašný. Ale je pravda, že tam koncetrují i určité skupiny nemocných těhulí - např. diabetičky a budoucích nedonošeňátek, tak je to snad tak vysoké číslo z toho. Je to totiž skoro 50%.. Koukala jsem na netu a hodnoty mám řekla bych průěrné 26-28-32-20. Tak snad si ta naše prťata dají říct 😉

Ilci, systolický mi ani neříkala a diastolický 75 - což je důležitější. Měřila ho raději dvakrát. Ale doma ho mám opravdu v poho. No, doufám, že budou v porodnici rozumní a nepošlou mě hned na kapačky, protože ve stresu mám bez problémů 150/95 a vsadila bych boty, že až přijdu do porodnice, podlomí se mi kolena atd atd 😀 😀 😀

spetra
12. zář 2008

JÁ MÁM V KARTIČCE NAPSÁNO v kolonce pánev 25, 29,32,20 už od začátku těhotenství, ale vůbec netuším kdy mi ji měřili 😅

marci
12. zář 2008

Tanuki a 75 je jako vysoký tlak? ....no já nevím, když se koukám do průkazky tak na posledních dvou kontrolách jsem měla ten spodní 80 a pokaždé mi řekni, že tlak je pohodě 😲

spetra
12. zář 2008

tanuki 75 je v pohodě, já mám vždy kolem 80 a je to úplně v pohodě, pozastavují se nad tlakem až nad 90....

tanuki
12. zář 2008

nene, 75je krásný tlak. Ale hodnoty z toho prvního měření mi ani neprezentovala 😉 ale minule jsem tam napoprvé měla 150/90.. 😅 no, budeme se tvářit že je to tím, že musím vyjít do prvního patra, jo? 😀
Ne vážně, nervózní mám klidně 160/90. Prostě se bojím, jak se s nima v porodnici domluvím 😠 Udělaám to jako u své-vypíšu si na papírek hodnoty měření doma a snad je tím obměkčím, alespoň pro začátek - nevím, co bude okolo porodu..

tanuki
12. zář 2008

Spetro, to jsou super hodnoty - protože od té doby se ještě trochu roztáhla 😉 To měřidlo vypadá jak ty kleštičky, kterým nám měřili papulu při sepisování potřeb zásob plynových masek. Ale mnoohem větší 🙂

spetra
12. zář 2008

už mi to říkala kamarádka, ale já si fakt ničeho nevšimla, tak bud jsem slepá nebo si to vymysleli, nebo ty čísls patří do jiné kolonky....
já teď tak krásně dlouho spím, asi tělo předespává na to naše zlobítko.... jen wc jako přestávky, ale hned usnu a bezproblémů spím 10 i 11 hodin....

tanuki
12. zář 2008

závidím! Nám jezdí pod okny auta, takže ráno je na prd.. Jojo, vymýšlejí si rádi, já koukám, že mám v průkace opsáno, že mi otékají prsty na rukách 😀

spetra
12. zář 2008

to mi máme vedle paneláku rušnou silnici, ale na takový hluk jsem zvyklá, to mě nrmůže rozházet.... 😉

jajdaelda
12. zář 2008

ahojky holky...tak já pro změnu kolonku pánev v průkazce vůbec nemám a taky mi ji tedy neměřili...normálně ji mám dost širokou 😅 ,tak uvidíme, jestli mi to alespoň jednou v životě k něčemu bude 😀 Jinak já mám CS 5, ale nějak jsem si nevšimla, že by mi někdy na čípek koukala ...
tanuki...mě ten výtěr dělala jen takovou tyčinkou, žádný zrcadla... to je fakt zvláštní, jak se ty metody, měřidla, skore atd různí doktor od doktora 😉

radus78
12. zář 2008

Ahoj holky, já byla dneska v poradně, říkali, že čípek mám ještě dobrý🙂 CS mi tam nenapsali. Jenom malá má prý pořádně napasovanou hlavičku v pánvi. Možná proto mě to poslední dny pobolívá. Rozměry pánve mám ze začátku těhotenství 21 25 30 20

jajdaelda
12. zář 2008

Myslím, že to je docela důležitý údaj...tak se zkusím zeptat příští týden v porodnici,resp. gynek.ambulanci v nemocnici, kde budu rodit a kam se jdu ukázat...
dneska jsem doprala zbytek oblečků,tentokráte barevný....nevím, kdy to malej unosí, nějak jsem se při nákupech nechala unést...teď jen, kdo to bude žehlit 😅

spetra
12. zář 2008

já taky dnes doprala zbytek oblečků a ještě jednou přemáchla povlečení co jsem měla na postýlce na kochání....
tak mě taky čeká žehlení.... já naše oblečení vůbec nežehlím...

tanuki
12. zář 2008

Tak mě 2. várka praní čeká... Za poslední týden mi přibila 2pidibodýčka 😉 také nevím, jak to unosíme, ale jsou nádherná... Ale asi ještě vyrazím koupit nějaký ten pidikabátek, ať máme alespoň jeden.
Jájo, někde píšou, že je to zastaralé měřit pánev a není to moc říkající údaj, tak si vyber 😀

eliotka
autor
12. zář 2008

Ahoj holky, byla jsem na kontrole, vše v pořádku. CS 3, na porod to prý zatím nevypadá.
Mně teda pánev nikdo nemělřil... 😕 Ale mám ji dost širokou, tak snad v poho.
Břicho mě taky svědí, občas, a to nepiju maliník. Myslím, že je to, jak se roztahuje kůže na břiše.

Dělali mi stěr na streptokoka, bez zrcadel, trochu to bolelo. Za týden jdu na kontrolu a na první monitor...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru