III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

rehos
14. zář 2008

tanuki bylo to dost nepříjemné 😉 stahoval se mi celý spodek a šlo mi to až do nohou

mikulka
14. zář 2008

Ahoj holky,

beti, to je super, že jsi v pořádku a čípek uzavřený. Výborná zpráva vzhledem k tomu, jak jsi to měla divoké!
Já taky nemohla spát, pálily mě nohy, taky žáha a při obracení z boku na bok mě bolí břicho, asi ta váha. Dr. říkala, že břicho už má 5 i 5,5 kilča.
Za týden jdu na první monitor, trochu se bojím, aby bylo vše v pořádku, posl. dva dny vnímám malého míň, jako by se tam míň hýbal. A to mě vždycky vyděsí. 😕

S rekonstrukcí jsme si taky užili. Ale už to máme dodělané, teď jen drobnosti.

rehos, tak to vypadá, že už to asi brzy přijde, viď? A hlen. zátka ti už odtekla?

baji
14. zář 2008

helci, to je fakt moc pěkný... i MP se to líbí, holky mě nahlodáváte, asi taky někam dáme kus hnědý 😝 - nejspíš teda do obýváku, ten je hodně světlý, tak tam by tmavší barvy mohly být...

mikulka
14. zář 2008

A jo, pěkný, helci, takový teploučký. 😉

karkulka21
14. zář 2008

Která pravidla porušuje: | Zruš Ahoj holky, jsem potřetí těhotná, ale mám za sebou 2 neúspěšné pokusy, teď jsem cca v 7. týdnu, ale ještě jsem nebyla u doktora, jsem objednaná na úterý. Dělají mi starosti prsa, měla jsem je zvětšený, nateklý a citlivý a teď, jako by vše zmizelo, vrátily se na původní velikost a citlivost zmizela. Máte někdo stejné zkušenosti? Samozřejmě už se zase bojím, aby bylo všechno v pořádku. Díky moc za odpověď. K.

baji
14. zář 2008

karkulko, mě prsa za celý těhotenství vůbec nezlobila a narostla jen trochu spíš jak jsem celkově ze začátku dost přibrala, takže kdybych se měla řídit podle prsou, tak to u mě na těhu rozhodně nevypadá 😝
moc držím palce, aby bylo tentokrát vše v pořádku 😉

rehos
14. zář 2008

Mikulko ani nevím ale asi ne,mám spíš výtok 😒

rehos
14. zář 2008

nejsem si jistá že to poznám...

spetra
14. zář 2008

Ahojky, my se vrátili od rodičů manžela... My máme všude tapety mimo dětský pkoj a myslím, že ještě dlouho budeme.... ☹ Jen ten mini dětský pokoj nám dal zabrT NEŽ JSME TO OŠKRABALI, oštukovali.... teď těsně před porodem, vám ty úpravy vůbec nezávidím...
A nemoci jíst sladké, to bych asi umřela....

spetra
14. zář 2008

Jinak já začínám mít taky první příznaky, že se porod blíží. Břicho už mi tvrdne, píchání...
Rehos: jaké jsou monitory? Ty už to máš opravdu za pár... Držím palečky nech to máš co nejdřív a "pohodově" za sebou....

rehos
14. zář 2008

Spetro,jsem mimo,jaké monitory?

spetra
14. zář 2008

myslím vyšetření na monitou...

rehos
14. zář 2008

jestli myslíš natáčení CTG,ozvy srdíčka, tak to je fajn,někdy je problém mimčo chytit 😀

spetra
14. zář 2008

jj, myslím. Mělo by mě to čekat v úterý tak se ptám... 😉

rehos
14. zář 2008

Určitě se ti to bude líbit poslouchat jak mu bije srdíčko a když se u toho bude hýbat tak to je taky zajímavé 🙂 Mě natáčely už od 36tt

ilci
14. zář 2008

jj, monitory jsou fajn, taky mi je už 2x dělali, ale prcek se odmítá hýbat 😀
a najít srdíčko byl poprvé problém, teď už vím, kam má sestra placku směrovat

baji
14. zář 2008

tak mě monitory nejspíš minou, prý je v krči nedělají - prý dělají jen UTZ, na kterém si zkontrolují i ozvy a monitory dělají, jen když se jim něco nezdá... tak se necháme překvapit 😉

helcah
14. zář 2008

Spetra, tak mi právě sundávali tapety v ložnici a dětském pokoji, teď se zdi musí vyrovnat lepidlem a pak vyštukovat. Do toho jsme rozebírali komplet podlahy a dělali nový a měnili okna, dělají nám novou střechu a zateplení domu s fasádou. Práce až na půdu 😀

helcah
14. zář 2008

Holky ještě by mě zajímalo - teď ve čtvtek jdu do pravidelné poradny po třech týdnech a už to prý bude častější. To znamená že budu chodit k doktorce každý týden? Nebo mě bude posílat někam do porodnice na ty monitory?

ilci
14. zář 2008

já jdu teď v pondělí taky po 3týdnech a počítám, že už pak budu chodit do porodnice
jinak jsem chodila po 14dnech, pokud dr. zrovna neměl dovolenou (jako zrovna minulý týden)

jajdaelda
14. zář 2008

helcah: já byla minulý týden ve 36 a teď budu chodit do 40TT každý týden. A je na mě, kam....jestli k doktorce nebo do porodnice. Ve čtvrtek jdu poprvé kdr. na monitor a pak to zkusím ještě zajet do porodnice. Schválně se jich tam zeptám, jak se měří to CS, protože podle mě má dr. na to nekouká, jen to každou návštěvu navýší o 1

helcah
14. zář 2008

aha a nevíš jestli se na ten monitor chodí do porodnice v místě bydliště nebo do porodnice, kde budu rodit?

baji
14. zář 2008

no já jdu teď v úterý k mojí dr. naposled a pak už mě předává do porodnice - tam kde budu rodit, a tam budu chodit na kontroly každý týden...

baji
14. zář 2008

takže myslím helci, že bys asi taky měla chodit tam, kde budeš rodit, aby o tobě měli info, až přijedeš k porodu... já už byla v porodce i sepisovat porodopis (anamnézu, léky v těhu, a tak) - ale to nevím, jestli je všude...

eliotka
autor
14. zář 2008

Já jsem byla v poradně tento týden 36+2 a budu teď chodit každý týden.

To je zajímavé, že je někdy problém najít srdíčko na monitoru. To úž vidím, jak mě to vyděsí, kdyby se to stalo. A co pak, to pak točí znovu?. A když se mimčo zrovna nehýbem, spí, tak co? 😕

rehos, no já si atky nejsem jistá, že tu hlen. zátku poznám. Taky nevím, jestli yvteče jako jednou, nebo více dní. Třeba ten tvůj výtok je ono, poud je to jiné, než dosud?

helca, na monitor se chodí tam, kde budeš rodit, myslím. 😉

eliotka
autor
14. zář 2008

Holky, v čem budete koupat? My máme koupené lehátko, ale je dost evlké, takže asi budeme muset koupit vaničku 100 cm, což se mi zdá dost, Nevím, jestli se v ní miminku bude líbit, mají radši menší prostory. ještě uvažuju o kyblíku, co vy?

baji
14. zář 2008

my bychom měli podědit přebalovák s vaničkou, tak uvidím, jak to bude vypadat... buď budu koupat v ní nebo ještě něco dokoupím....

ilci
14. zář 2008

tož já chci taky kyblík 😉

spetra
14. zář 2008

my máme vaničku a lehátko - to snad ještě po mě
helčo: logické je aby jsi chodila do porodnice ve které chceš rodit,
jinak pokud má monitor tvůj doktor je většinou možnost chodit buď k němu nebo do porodnice...
já chodila na prohlídku jednou za 4 týdny, ˇod 36 tt by se mělo chodit každý týden a pokud se přenáší tak obden...

tanuki
14. zář 2008

zdravím při večeru 😉 Tak my jsme dnes koupili laminátovou podlahu 😝 - co se dá dělat... Ale docela mě potěšilo, že mají v Obi 10% slevy a když tam člověk nechá několik tisíc, už je to sleva velmi příjemná 😀
Manžel dnes spí u rodičů, tak z masáže hráze dnes nic nebude 😖

My máme vaničku a dvě lehátka - jedno klasické látkové a druhé takové to plastové tvarované na mímo, ale nevím- mimča se nemají do cca 6ti měsíců posazovat kvůli kyčlím, prostě až když si začne samo sedat, je ten pravý čas! A tohle lehátko je docela sedící a kyblík mi připadá totálně sedící, tak ten nechci.

Jé holky, já ještě nezačala hledat oddací list. Musím si napsat seznam věcí= přednostně zavolat pediatričce a najtí ten odd.l.!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru