III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
26. zář 2008

ilči: tak to jsme usnuli podobně 🙂
u nás krásně svítí sluníčko... 😉
mě bylo včera večer nějak divně.... hlavně od žaludku...

radus78
26. zář 2008

ahojky holky při pátku
dnes jsem byla v poradně a prý když neporodím přes víkend, tak v pondělí nástup na vyvolávačku. Prý kvůli cukrovce a mírně oteklým nohám nebudou radši riskovat. Akorát jak se ve mě pan doktor pohrabal, tak jsem začala krvácet. Zjistila jsem to až doma. Tak nevím, jestli mám plašit nebo se tvářit, že je to normální. 😒

ilci
26. zář 2008

tak u nás jsou naušničky putovní, nosila je moje babi, mamka, já a jsou nachystané pro první vnučku v rodině
dárky do porodky nevím, jestli bude mít člověk náladu na návštěvy
jako na MM náladu mít budu, to jo 😀

no, mě teď bývá zle po jídle a dneska teda fest

jajdaelda
26. zář 2008

radus...co tady tak holky píšou,tak je to normální....spodek je teď hodně prokrvenej....
tak to budeš v termínu......tak moc držím pěstičky...

ilci
26. zář 2008

radus, tak budeš mít malou brzo u sebe 😉

hlavinka
26. zář 2008

Radus: to je mi lito, to pri kazdem vysetreni je to takove? Pro boha, co tam delaji, ze clovek z toho krvaci? z toho bych byla docela na nervy ☹ Tak drzim palecky na pondeli. Aspon mas jakous jistotu, ze to bude bez komplikaci a vis, kdy to bude za Tebou!! 🙂

Ilci: nakonec asi taky budu mit putovni od tchyne, sice nejsou z bileho zlata, ale jsou vazne moc hezke, vkusne a to zlato tak nesviti...
Uz te asi tlaci moc nahore do zaludku, co? Chuderko, to je hloupy, nemoct se pekne najist 😒

radus78
26. zář 2008

hlavinko
každé vyšetření takové není, ale je fakt, že mi dr. říkal, že mám porodní cesty už připravené daleko líp než minulý týden. Taky to svádím na to prokrvení.

spetra
26. zář 2008

radus: tak si v klídku užívej poslední hodiny těhotenství..... 😉
Si nervozní nebo ani ne protože už se mooooc těšíš?

radus78
26. zář 2008

teď snad ani nevím, co si mám myslet. Přemýšlím, co jsem zapomněla dát do tašky do porodnice 😀
Bylo to na mě asi moc informací naráz a musím to nejdřív nějak strávit. 😅

ilci
26. zář 2008

hlavinko, prcek je asi nacpaný spíš vzadu, takže tlačí na všechno možné
jako občas mi bývalo špatně, ale teď je to teda fest
ještě budu mít ranní nevolnosti nebo co 😀

hlavinka
26. zář 2008

Radus: aha, tak to je asi tim prokrvenim. Huu, to se mame na co tesit (my, co zaciname 3. trimestr tedka).

Ilci: snad ne, zadne ranni nevolnosti, to bych Ti neprala.... brrr. Nesnasim zvraceni!!!!!Brrr 😝

lili03
26. zář 2008

Jůů, tady se to rozjelo🙂
Já jsem ještě pořád 2 v 1, i když jsem čekala, že po tom krvácení a poslíčkách to půjde už rychle. Jen mě to ale vystresovalo a nic z toho 😒
U mě to bylo jako u Radus - krvácení brzy po vyšetření, tak jsem počkala, co bude dál a druhý den (ve středu) už jen špinění, dnes už je to dobré. Takže to asi bylo tím vyšetřením, teda doufám, že to není nic hrozného, možná část hlenové zátky. A to už jsem sbalila v úterý i svačinu pro MP🙂
Jinak Hlavinko, to vyšetření není nikdy tak hrozné, teda aspoň ta moje doktorka je úplně bezbolestná (oproti mému gyn., to jsem zatínala zuby). Je to vlastně pořád stejné vyšetření jako celou dobu u gyn., prohmatá tě vevnitř prsty, nic horšího.

lili03
26. zář 2008

Jo a jestli to nevadí, tak z trochu jiného soudku (vím, že je to do jiné diskuse, ale když jste tady všechny podzimky🙂 ): Jaký máte kočárek? Já jsem se různě radila, ale byly to maminy, které třeba měly mimi přes léto a tak. Já jsem přemýšlela na hlubokým, že je na tu zimu dost veliký, ale nakonec to přecejen vyhrála kombinace, vnitřní rozměr korby 78. Myslíte, že to bude stačit přes celou zimu, s fusakem a tak? Nebo že bych třeba už v únoru vytáhla sporťák? Nevim nevim.

spetra
26. zář 2008

no já myslím, že hodně záleží na velikosti mimča....ale 78 cm je dle mě dost, to bude jeden z největších kočárků...

hlavinka
26. zář 2008

Ja bych z toho krvaceni byla asi na nervy.
Lili - aha, no, tak moje gynekolozka je taky v pohode, skoro nikdy nic necitim. Ale uvidim, jaky budou machri v Podoli. Meli by byt zvykli, tak snad budou hodni 🙂

A ty poslicci, to jsou vzdy uz jako stahy delohy, ze? Nebo to muze byt boleni v zadech? Ale to asi ne, protoze to bych mela poslicky uz asi od 4. mesice, kdyz mne boli zada (v krizi nebo proste tam dole).

radus78
26. zář 2008

lili: myslím, že hodně záleží na tom, jak ti malý poroste. A až se tam nevejde tak asi ti nezbude nic jiného než vytáhnout sporťák 🙂

hlavinka
26. zář 2008

No, kdyz si to srovname, ze velikost 74 az 80 ma decko nekdy po pul roce, tak si myslim, ze to bude stacit. Ale to clovek nikdy nevi dopredu. A jaky kocarek jsi nakonec vybrala Lil?

jajdaelda
26. zář 2008

lili...my jsme pořídili Patrona - dvojkombinace s vloženou zateplenou taškou...myslím, že to malej bude mít i s fusakem tak do února-března, pak přejdeme asi na sporťák. Nečekáme žádnýho prcka. Kolegyně si koupila trojkombinaci Cortinu Cam, malej se jí narodil v půlce července a když jsem jí potkala před 3mi týdny, tak říkala, že v zimě už bude mít s korbičkou problém...no, za 16 tisíc 😅

jajdaelda
26. zář 2008

kecám..Cortinu jsem chtěla původně já, kolegyně si koupila X-landera

hlavinka
26. zář 2008

Jajda: Patron je super a je prostorny, takze myslim, ze jsi poridila dobre (kamoska ho a je moc spokojena).
Cortina je mala, ono vubec takovy ty moderni a drazsi jsou docela maly 😒 Clovek by cekal, ze kdyz uz za to da nejaky penize, ze bude nejen hezky vypadat, ale ze bude i funkcni

spetra
26. zář 2008

kočárek je problém, ideální prostě neexistuje... 😠

lili03
26. zář 2008

No ty poslíčci, já sama nevím, jestli to bylo ono, možná jen, jak jsem byla vystresovaná, tak jsem se víc sledovala. Možná to bylo jen tvrdnutí, ono je teď čím dál nápadnější. Občas jsem to měla i dřív, ale teď je tam prcek tak napresovanej, že ho při tom tvrdnutí cítím už všude - v žaludku, močáku, konečníku, řeže mě děložní čípek a je to taky hodně časté. Takže je to asi možné i v zádech, ale je to prostě takový návalový tlak, který za chvíli poleví. Jednou v tu noc to právě bylo i trochu bolestivé jako při nějaké střevní infekci, nebo k čemu bych to měla přirovnat. Já jsem nikdy neměla moc silné menst. bolesti. A bylo to i celkem pravidelné. Jsem plašan 🙂

78 je jeden z největších, ale právě ten klasický hluboký je větší. Navíc jako jediný houpe. Koupila jsem v bazaru bébé confort, teď ho prodávají nový jako high trek trojkolku, ale ten můj starší má to přední kolečko dvojité. Ten už nedělají, má o něco větší korbu, než ten současný.

jajdaelda
26. zář 2008

hlavinka...jo jo, taky ho mám na doporučení kamarádky...u Cortiny je problém (jak mi to vysvětlil jeden moc příjemný pán ve Znojmě 😀 ), že je to italský kočárek a Italové jsou, jak je známo, menšího vzrůstu. A taky, mi potřebujeme kočárek do terénu, což tyhle moderní moc nejsou....

lili03
26. zář 2008

JO, ten Patron je fakt prostornější, vypadá super. Ale já zas chtěla ruční brzdu, je to se mnou těžký 😅

marci
26. zář 2008

Já mám kočárek Jané slalom pro - právě proto, že jsem menšího vzrůstu 😀 Mám u něj pocit, že jej dokážu ovládat, u jiných velkých kočárků jsem si připadala ztracená🙂

spetra
26. zář 2008

je mi nějak divně, nevím jestli na mě leze nějaká chřipka a nebo je to pokračujícím těhotenstvím...

lili03
26. zář 2008

Janéčko jsem chtěla, ale nepodařilo se mi ho sehnat z druhé ruky a byl jinak moc drahý ☹

Spetra: možná taky trochu nervíky, jak se ti to blíží, hormony, taky se pořád venku mění tlak...
Já bych si nejradši lehla a spala, ale raději už bych chtěla ten porod trochu urychlit, tak želhlím a sedím u compu. Sice mám ještě do termínu čas, ale už jsem všechny kolem tak vynervovala, že ať už to radši je🙂 Ono tím ležením se to fakt dost zastavuje, když si vzpomenu, že se mi před pár týdny dokonce zpátky prodloužil děložní čípek! Nebo aspoň dr. to říkal.

marci
26. zář 2008

mě je dneska taky pěkně šoufl, hlavně teď po obědě - to je mi pěkně na zvracení a to jsem měla jenom těstoviny s rajskou 😝

jajdaelda
26. zář 2008

tak jsem dopletla další svetřík na malýho a půjdu se asi na chvíli projít. Už se těším, až bude Kuba na světě, protože jinak začnu asi trpět samomluvou 😖

hlavinka
26. zář 2008

Jajda: taky pletes? ja uz mam asi 5 svetriku, ted pletu svagrove na kluka. Ale v te velikosti 80 to uz nejde tak rychle 😒

Jinak jeste k tem pocitum a kopancum - taky nekdy citite jakoby mimco kopalo i v pochve? Nevim, jak to popsat, ale mne to prijde, jakoby vystrcilo prstik, zatukalo v pochve a zase zalezlo. Vim, ze je to blbost, jen nevim, jak jsem to mela popsat. Treba jen kope nekde niz a odrazi se to o mocovou trubici az do pochvy...nevim....

Holky, mne je vas tak lito, ze je vam spatne, kez by to bylo uz za vama, pak uz vam bude hej. Jsem zvedava, kdo z vas bude prvni, uz vas tu moc nezbylo.....

Lil: fakticky se to polehavanim jakoze pozastavi? No, je to logicky, gravitace funguje vzdy a vsude. A tak si dej teplou koupel, ostre jidlo a sex a treba pojedes 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru