III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
28. zář 2008

radus,

ještě mám pro případ nouze (kdybych nemohla noc před porodem spát) nachystaný DVD s Přátelema, aby člověk aspin na jiný myšlenky přišel 😀

určitě se nám ozvi a pozdravuj aničku od tetek koníkovek 😀

jajdaelda
28. zář 2008

radus, tak ještě jednou, držím pěstičky,ať to přijde samo a hlavně, ať jste obě v pořádku...těšíme se na zprávičku a fotečky!!!! 😉

ilci
28. zář 2008

radus, tak rychlý porod se šťasným koncem 🙂

radus78
28. zář 2008

díky moc a držím vám všem palečky. 🙂
Zatím se držte a já se pak ozvu.

ilci
29. zář 2008

to je děsný, zase jsem od 2h vzhůru
a to jsem šla spát do obýváku, ať si můžu pořádně větrat (už tu mám 17st.), když je MM zima a stejně jsem nezabrala
snad neusnu v té poradně 😀 😀
tak snad jste měli lepší noc než já 😉

spetra
29. zář 2008

ahojky, já se docela dobře vyspala, sice jsem usnula tak kolem 2, ale šla jsem spát v 1.... a vstávala jsem před chvílí....

jajdaelda
29. zář 2008

teda ilci...to Tě lituji...tak snad to doženeš přes den - tedy ne v poradně 😀 , držím pěsti, ať je vše OK
my jsme včera s manžou zjistili, že jsme rok spali na špatně otočených roštech ...pořád jsem si stěžovala, že jsou měkký...bodejť by nebyly, když tu zpevněnou část, která má být na bedrech a zádech jsem měla na stehnech 😀

betina
29. zář 2008

jajdi,

tak to je vtipný 😀 😀

spetra
29. zář 2008

jajdi: 😀 to se divím, že jste na to vůbec po takové době přišli....

jajdaelda
29. zář 2008

spetra: jo jo, protože jsme včera převlíkali povlečení a protože mi manža pomáhal, tak jsem toho chtěla využít a důkladně uklidit i pod postelí a vyluxovat matrace,tak jsme postel skoro rozložili...no...hned se mi spalo líp 😅 Jen škoda, že už jsem na konci těhu a díky tomu měkkýmu roštu a mojí větší váze mám matraci trochu proleželou pod zadkem...a to ani otočení nepomůže..
jak vám holky dneska je??

betina
29. zář 2008

jajdi,

dneska je mi blbě od žaludku, ale to bude asi nervama..nějak na mě padla ta středa vyvolávání a jak není MM doma, tak začínám trochu nervačit, no snad to přejde 😉

jajdaelda
29. zář 2008

beti: to se Ti nedivím, ale určitě to přejde.....mysli na Verunku 😉 a dej si něco dobrýho.....
Jééé...já už se tak těším, až se nám budete holky vracet s mírama a fotkama...a taky,až budu mít toho svýho prcka u sebe...snad ty začátky nějak zvládneme...z toho mám nervíka zase já 😅 ...vím,že má ještě pár dnů (no, pokud by měl být toho 13., tak to už je jen 14 dní 😅 ), a asi ještě trochu povyroste, ale i tak to bude prďolka malej a já nevím, co si s ním počnu...

ilci
29. zář 2008

dobré skoro poledne

jajdo, tak to je dobrý 😀

tak poradna mazec, v 7:30 mi dělali monitory a pak jsem čekala až do 9h, než mě vzala dr. na vyšetření
vydýchanej vzduch, já neměla ani žádné občerstvení a myslela, že to se mnou švihne
dr. byla překvapená, jak moc je hlavička sestouplá v pánvi, na její prst
prý už musí být ta hlavička pořádně cítit
no, to je, někdy mám pocit, že ze mě to dítě vypadne
porod prý můžu čekat každým dnem, ale klidně můžu i vydržet do termínu, záleží na prckovi
jinak váhový odhad 3,5 kg
a pohlaví potvrzeno 😀

betina
29. zář 2008

no jak jsem byla v porodnici, tak si tam paní nesa miminko domů 3 kila mělo, no já na to koukala, jak je malinký, že bych měla strach jej vzít vlbec do náruče a to ta moje prdelka bude ještě menší. Ale mateřský cit je mateřský cit 🙂

jajdaelda
29. zář 2008

já to řikám, že se rozprchnete všechny najednou 😉
i když ten pocit, že malej vypadne, mám občas taky... do poradny jdu ve čtvrtek poprvé, tak jsem zvědavá, co mi řeknou....v sobotu mě nahlodala kámoška, že prý když jsem se jako malá léčila s kyčlemi,tak by to mělo být při porodu bráno na zřetel...jenže moje praktička to do průkazky nenapsala, a já si to nějak neuvědomila...tak se na to ve čtvrtek zeptám a uvidíme...pravda je ta, že kyčle mě bolely už tak od 5.měsíce 😖
beti...jo jo, taky si řikám, že ten pud mi řekne co a jak... 😉

betina
29. zář 2008

jajdi,

no tak to určitě nahlas, to by mohlo bát celkem významný, ona se nám ta pánev a vůbec pozadí pěkně rozjíždí 🙂 a pokud navíc by tam měl být nějaký problém..je lepší říct vše

ilci
29. zář 2008

no, nám říkala PA, že se nás pak budou ptát, jestli jsme jako děti měli široké balení

jajdaelda
29. zář 2008

ptala jsem se na to včera maminy a prý jsem do roka a půl měla nějaký třmínky či co a pak na noc asi 4 pleny...no a ve dvou letech jsem měla v těch kyčlích zánět.....což mě docela děsí, protože po císaři netoužím,ale na druhou stranu bych nerada měla nějaké trvalé následky...ve čtvrtek se zeptám a uvidíme...
beti..jo jo, taky se rozjíždím statečně,ale pevně věřím, že po porodu se to časem srovná,alespoň do původních rozměrů, které tedy taky nebyly zrovna nejmenší 😅

betina
29. zář 2008

jajdi,

no nevím, nevím, já byůa vždycky taková hodně rachetická 🙂 a ted jsem se na sebe koukala..no po hubenosti není ani památky, ale hlavně ten zadek mám ted stejný jak mamka 🙂 , takže si tak myslím, že moje konečná podoba fyzická čekala až na dobu popordní 😀

jajdaelda
29. zář 2008

holky...jdu mejt okna...ne, že bych chtěla uspíšit porod,ale jsou špinavý jak prase...a do Vánoc se k tomu už neodhodlám..tak když je dneska tak hezky a mám trochu energie...

jajdaelda
29. zář 2008

beti...nevím proč, ale s postavou jsem si za celý těhu nějak starosti nedělala..pravda, přibrala jsem míň než jsem čekala a taky mi to šlo hlavně do bříška a zadku...bála jsem se, že jaksi vyrostu celá...ale celkem sportuji, tak věřím, že po čase se mi to vrátí alespoň do starých kolejí.....hlavně, abychom byli zdraví, ne?

spetra
29. zář 2008

MM včera foukal kola kočárku a asi to přehnal - dnes ruplo.... 😠
beti: se vůbec nedivím, že jsi z toho nervózní, ale už se určitě moooc těšíš, tak mysli na ni... 😉
mě je taky špatně od žaludku - at jím cokoliv jsem nafouklá....a když nejím je mi špatně od hladu... ☹
jajda: no blíží se to všem, i tobě 🙂 myslím, že řešit postavu je brzo, uvidíme jak se s tím našim těhotenstvím vyrovná tělo po porodu.....
ilci: já nějak podobně čekala při první poradně a přitom jsem objevila v poroidnici ty dříve diskutované automaty.... 😉 u nás je na sušenky, bagety, kafe i limonády....
já jdu zítra - tak se těším, že se něco dozvím... aspoň doufám... 😅

betina
29. zář 2008

spetra, tak to s tím kočárkem je teda výborný!!! to jsem tak nějak ani nečekala, že by to mohlo jít tak snadno. Na druhou stranu říkala kamoška, že gumový kola jsou fajn, ale že třeba ona sama během 2 měsíců píchla, to musí být super.

holky prosím vás, nemáte nějaká seznam !zakázaných jídel", co se nesmí, když kojíte? já jsem hledala nějaký seznam, ale vždycky je to hrozně obecné jako nejezte syrové maso, no tak to by mě taky napadlo. Ale třeba v kurzu mluvili o jahodách a to by mě ani moc nenapadlo-jasně, je to silný alergen, ale jahody mi nic nedělají, takže tohle jsem nevěděla.

marci
29. zář 2008

beti my jsme nějakej seznam dostali na kurzu, jenomže z ovoce a zeleniny je tam téměř všechno s poznámkou, že záleží na mimču, jak to bude snášet, takže zkusit vždy jednu potravinu a začít sledovat zda se neobjeví reakce...... takže nějakej seznam je asi zbytečnej.... jinak tak klasicky nadýmavý potraviny typu česnek, cibule, zelí, brokolice, květák vyloučit. Stejně tak citrusové plody - ale i tady zase záleží na konkrétním mimču.

eliotka
autor
29. zář 2008

Ahoj holky, byla jsem na UZ, vše v pořádku, děcko má asi 2300 g. Jen mám o malinko méně vody. Prý že ke konci těho, resp. blížícím se porodem, vody ubývá, že je to normální, tak nevím, snad. Máte to některá?

beti, nám říkali, že se třeba nemá hroznové víno, že může nadýmat dítě. Což jsem nevěděla. Jinak se nemá moc kořenit, má se vlastně vařit jako pro dítě. Tedy méně solit a kořenit jen zákl. kořením. Samozřejmě se nesmí nadýmavá jídla, ani pórek. Také by se moc neměly džusy a citrusy (třeba pomeranč půlku ráno, pak odpo třeba druhou půlku). a všeobecně kyselé.
Káva se může, ale po kojení. Kupodivu nám moc nedoporučovali pít mléko, že je to alergen (já přitom četla, jak se má při kojení mléko pít). Doporučili kojící čaje a že je dobré popíjet během kojení.

jadviga
29. zář 2008

eliotko, mám taky míň plodové vody, a od Dr. jsem slyšela to stejný - na konci těhu je to normální 😉

betina
29. zář 2008

eliotko,

taky mám méně plodové vody 🙂

eliotka
autor
29. zář 2008

To jste mě uklidnily, juchu 😀

betina
29. zář 2008

elitko, ty jsi psala, že miminko má 2300, nemyslela jsi 3300g?

spetra
29. zář 2008

a my vybírali kočárek jedině s gumovými koly - byla to podmínka... 😠
mě evidentně nikdo ultrazvuk ani dělat nebude, takže jak jsem na tom z plodovkou a váhovým odhadem fakt netuším... 😠
obecně s tou zeleninou a ovocem je to při kojení špatné... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru