III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
4. říj 2008

nějakou fotečku dodám jak to MM stáhne do počítače.

Jsem úplně mrtvá, holky spěte dokud to jde. Já se od pondělka nevyspala. V pondělí večer jsem začala rodit, v úterý jsem byla tak plná dojmů, že jsem nemohla spát a ostatní noci jsme prořvali. Asi má převrácené noc a den.

radus78
4. říj 2008

Tím jsem nemínila vás odradit. Jinak je to nádherný pocit. 🙂 🙂

spetra
4. říj 2008

Radus myslím, že v tomto stádiu těhotenství už se jen tak odradit nenecháme... 😀

jajdaelda
4. říj 2008

ahoj radus...taky moc blahopřeji a tiše závidím, že už to máš za sebou! Je super, že to malá nakonec zvládla spontánně. Až si odpočineš, tak se ozvi a popiš dojmy...a samo fotky!!! 😉

ilci
5. říj 2008

dobré ráno
tak to vypadá, že sluníčko dorazilo už i sem 🙂

radus, odradit se opravdu nenecháme, už není cesta zpět 😀 😀

mila12
5. říj 2008

ahoj, tak já Taky Radus moc blahopřeju k Aničce!!! Ty se máš, že už to máš zdárně za sebou.
Tady taky dneska krásně svítí sluníčko, tak snad bude odpol. ještě malá procházka.

jajdaelda
5. říj 2008

Dobré ranko...u nás také azuro, i když je chladněji...já můžu na procházku asi zapomenout, i když je u nás mamina s hafanem, ale spala jsem zase na tvrdý matraci a šíleně mě bolí spodní břicho, že mám pocit, že malej vypadne ☹

lili03
5. říj 2008

Blahopřeju k Aničce! 😉
Já jsem taky víc nervózní spíš než z porodu, co bude potom, jak to budu zvládat. Radus, jak to vlastně probíhá v porodnici, nechají tě po celé té náročné noci spát, nebo máš mimi hned od začátku celou dobu u sebe? Ty jsi tedy psala, že jsi plna dojmů nespala, třeba to u mě bude stejné🙂 Ale teoreticky mě to zajímá, vím, že je dobré, že v dnešní době už máš miminko u sebe, to je jasné, ale přece jen, jestli je tam vůbec ta možnost, když je člověk třeba úplně vyčerpaný...
Kamarádka říkala, že když se narodila ona, její mamka ji v porodnici chtěla vykoupat (za asistence sestry), ale jak byla unavená a ještě to s mimi neuměla, tak jí vyklouzla (naštěstí ji sestra chytila). No, rozhodně nechci strašit, jen jsem prostě z toho nějaká nervózní, že nám tam ty prcky nechaj a "spoléhej na svůj instinkt" 😲

Jinak, jak se někdo ptal, tak já mám podle doktora termín až ve středu, tady mi to vychází na dnešek a v porodnici mi 40+0 vychází na úterý. Přítel by to zas chtěl v pátek, aby mohl slavit 😵

ilci
5. říj 2008

pokud porodíš večer, tak u nás ti dají mimčo na pokoj až ráno, jinak cca po 6hodinách

radus78
5. říj 2008

lili, záleží na porodnici. U nás můžeš dát dítě na první noc na novorozenecké oddělení. Můžeš si ho i nechat u sebe, ale já řekla sestřičce, že bych se ráda vyspala. Donesli mi ho v noci na kojení a pak mi ho sestra donesla ve 4 ráno a už mi ho nechala.

lenkac.f
5. říj 2008

Ahojlky,přidávám se ke gratulacím. Z toho, že to nebudu zvládat, mám taky strach. Někdy mám dny, kdy jsem nebezpečná sama sobě, natož se budu starat o malinkatýho človíčka 😅 . Jinak tady u nás na severu Čech je taktéž azuro, ale je hroznej vítr. Chci jít s naším kokrem ven,tak mi snad neuletí jak strýček Fido.

spetra
5. říj 2008

Jsme holky šikovné, tak to zvládneme... budeme muset oni nám ti naši prckové jinou možnost nedají.... tady si postěžujem, poradíme a bude zase dobře.... 😉
U nás je taky krásně, vítr fouká ale na delší procházce jsem ho už ani nevnímala... Dneska jsme si s MM dali opravdu na procházce záležet.... jsem z ní hotová....

spetra
5. říj 2008

Maminky:

Rehos
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina
Jadviga
Marci - aspoň doufám, v úterý jí odešla zátka a od té doby se neozvala....

Skoro maminky:

1. Mila 12 3.10. chlapeček
2. Lili03 7.10. chlapeček
3. Eliotka 7.10. ?
4. Mikulka 8.10. chlapeček
5. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
6. Tanuki 11.10. holčička Verunka
7. Ilči 11.10. ?
----------------------------------------------------
8. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
9. Oskarka 16.10. ?
10. Baji 20.10. holčička Kristýnka
11. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
12. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
13. Chiwule 28.10. holčička Anetka

marci
5. říj 2008

Ahoj holky, dneska jsem se vrátila z porodnice. Davídek se narodil 2. 10. v 1. 20 hod - váha 3,65 kg, měřil 54 cm, porod trval od přijetí 5 hodin, byl bolestivý protože mě bolest seděla v kyčlích a kostrči, břicho mě vůbec nebolelo, všichni se ale divili, že jsem byla schopna porodit tak velké dítě 😀

jajdaelda
5. říj 2008

Jééé...marci, tak vítejte...blahopřeji ke klučinovi. Hezké jméno....tak ať vám dělá jen samou radost a pěkně roste... 😉

Tak zítra by se mohla ozvat Betina 😀
Spetra: abys stačila tu tabulku aktualizovat 😀

jajdaelda
5. říj 2008

A tanuki se ozvala taky někdy koncem září.....ale psala tuším, že nemají internet....

jajdaelda
5. říj 2008

marci...a až se vzpamatuješ a budeš mít chvilku...jsme zvědavé na fotečky 😉

ilci
5. říj 2008

marci, gratulace !!!

Maminky:

Rehos
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina
Jadviga
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm

Skoro maminky:

1. Mila 12 3.10. chlapeček
2. Lili03 7.10. chlapeček
3. Eliotka 7.10. ?
4. Mikulka 8.10. chlapeček
5. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
6. Tanuki 11.10. holčička Verunka
7. Ilči 11.10. ?
----------------------------------------------------
8. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
9. Oskarka 16.10. ?
10. Baji 20.10. holčička Kristýnka
11. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
12. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
13. Chiwule 28.10. holčička Anetka

oskarka
5. říj 2008

Ahoj holky, to bylo dnes ale nádherně,že? Sice větrno, ale zlatavo - to listí kolem, no krása. GRATULUJI všem maminkám a nám ostatním přeji příjemné poslední dny těhotenství a pohodové porody🙂. Dnes to naše mímo vyvádí jak z divokých vajec, doufám, že bude klid v noci, když přes den řádí.

spetra
5. říj 2008

Marci: blahopřeju a díky za rychlé info.... 😉 Jak pak se cítíš?
jajda: mám pomocníka na aktualizaci 😀

spetra
5. říj 2008

Marci: jinak pěkný čas a datum narození Davídka 😉

ilci
5. říj 2008

no vida, tak příspěvek o aktualizaci tabulky od jajdy mě utekl, mě zaujal ten příspěvek od Marci a víc jsem nečetla 😀 😀

jajdaelda
6. říj 2008

¨dobré ranko....holky vy jste tak sehraný 😀
Koukám, že tento týden máme docela nabitý porodama....tak jsem na Vás holky zvědavá 😉 😀

mila12
6. říj 2008

Marci, blahopřeju k Davídkovi!!! Jsem zvědavá, kdo bude další...možná se ozve Beti.
Dneska bude asi ošklivo, prší už od rána, ani se mi nechce jít nakoupit. 😢

spetra
6. říj 2008

jajda: jen aby jsi nás nepředběhla.... 😝

jajdaelda
6. říj 2008

spetra: my to s Kubou plánujeme přesně za týden 13. 😀 , každý ráno a večer mu říkám, kolik mu zbývá v bříšku, aby byl na to připraven 😉

spetra
6. říj 2008

jajda: tj. to jsi říkala, že se ti líbí 13..... 😉 jestli se vám to povede tak smekám klobouk nad výchovou Kuby... 😀
přemýšlím co dnes budu dělat... když je tak ošklivo... ☹

jajdaelda
6. říj 2008

spetra: ať si zvyká poslouchat od mala 😀 Ne, po pravdě, je mi to jedno, jediné, co bych si přála, aby byl zdravý a v pohodě...pravda je ta, že bych nerada o moc přenášela...
já se pustím do žehlení...a musím uklidit pracovnu, nějak se mi tam kupí papíry ☹ ale vůbec se mi do ničeho už nechce... 😒

spetra
6. říj 2008

to je jasné, důležité je aby vše bylo v pohodě... ale přenášení není nic moc....
ty papíry bych potřebovala taky uklidit... jenže mě se už nic nechce... 😠 sem před chvilkou vstala a chce se mi spát... 😕 to je divné a já přitom za celé těhotenství spala přes den jen jednou a to tuto sobotu.... že by se tělo chtělo připravit....

jajdaelda
6. říj 2008

spetra...takhle to přesně měla kámoška 😉 Byla téměř do posledního dne aktivní, pak tuším v pondělí řikala, že prospala celý den...v úterý večer jí odešla zátka, ve středu jsme byly ještě v cukrárně a ve čtvrtek ráno se malá narodila.... 😉 ..tak kdo ví...no termín už se Ti blíží...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru