III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
11. říj 2008

Baji a ty máš rodit kde??

baji
11. říj 2008

tanuki, v Krči

baji
11. říj 2008

je jajdo, ty jsi v nemocnici? 😕 no musím vás pořáeně dočíst...
a taky gratuluju eli k chlapečkovi 😵

betina
11. říj 2008

ahoj holky,

konečně se hlásím, dostala jsem teploty, jsem nemocná, tak je to super 😠

eliotce moc gratuluji k narození mimíska a vy ostatní nezoufejte, to bude dobrý!!!!!! a bude to brzo 😀
jajid, ať už to máš za sebou a nemusíš být dlouhov nemocnici, není o co stát anebo...už abys tam byla se svým chlapečkem!
tanuki- vyvolávaný poro, je to nepříjemný, ale dá se to přežít. Já z něj měla naprostý bobky, je pravda, že kontrace jsou častější a zřejmě (nemohu posoudit) bolestivější, ale ono, když už máš velké bolesti, tak ti dají epidurál-já se do poslední chvíle bránila, že nechci, ale pak jsem byla vděčná 😀 takže vydržet se to dá a kamošk takhle po vyvolávačce porodila za 3 hodiny-neboj se.

Ilci, holky, moc na vás myslím a dočítám si vás poctivě, jen než stačím něco napsat, tak se zase něco děje a po těch našich těhu starostech a pokecech se mi stýská!!!!!

jajdaelda
11. říj 2008

elliotka...velka gratulace...tak koukam,dalsi v terminu,hlavne at hezky roste...

baji...jj,od vcerejska,ale snad nic vazneho; tedy uvidim,co mi reknou jeste na tu moc. Vypila jsem tri litry a ven slo asi jen 7deci.

lestep..Ja doufam, ze v pondeli porodim nebo pojedu domu. Tady je to fakt sileny.

tak jsem se k veceri zase rozsoupla- 8 kousku veky a 4 platky sunky tak jsem to dala s rohlikem. Tady jeste zhubnu 🙂 Jo a druha vecere jogurt s peti platky veky 😝

betina
11. říj 2008

jajdi a všechny těhulky před porodem,

musím vám napsat jednu moc pomocnou vychytávku-jsem na to málen zapomněla. Nechte si donést anebo si vemte sebou do porodnice 0,5l Pet láhev prázdnou. Po porodu z vás půjdou očistky a měly byste se co nejvíce sprchovat. Někdy ale na tom budete třeba pohybově hůře. Já jsem si vždycky napustila petku teplo-vlažnou vodou a po každým použití toalety se přímo nad WC mísou tímto způsobem umyla a pomáh to předcházet zánětům a navíc mi to ulevilo od bolesti. Holky, myslete na to, je to opravdu moc dobrej nápad!!!!

tanuki
11. říj 2008

Beti děkujeme za tip 😉 a někdy písni, jak to bylo se jménem! jsem zvědavá, jak to Verunka Emičce nakonec natřela 😀

Jajo, tam vařej jen jednou denně a pak to zbytek dnes ohřívají, ne? kaše, kaše, veka, veka, zítra budou asi těstoviny, těstoviny 😉

mila12
11. říj 2008

ahoj, tak jsem konečně doma, monitor dobrý, když jsem se zeptala (po 7 dnech po TP), kdy mám zase přijít, tak prý až půjdu do poradny, to je teda ve ST!!! Dobrý, no, to snad neni pravda, ještě se sestra smála, že možná přijdu dřív...
Jsme vyrazili alespon na nákupy, ale náladu mi to nezlepšilo 😒
To je teda fakt výběr v té nemocnici Jajdo, to jsem ti něco mohla přivést, když jsem byla na dneska na Dobříši... 😀

vrana
11. říj 2008

Tak milé dámy, než vás dočtu, nesu info.

TAK UŽ VÍM JAK VYPADÁ MAMINKA ZVENKU! NARODIL JSEM SE 11.10. V 17:09, 3610 G, 52 CM. MIKULÁŠ. Psala Ilci...

Tak Ilci obr gratulace a ještě větší závist!

tanuki
11. říj 2008

😀 😀 😀 já si říkala, že tu dnes nějak dlouho nebyla 😀 😀 😀 supeeeeeeer

mila12
11. říj 2008

no to je super zpráva, moc a moc velká gratulace!!!

vrana
11. říj 2008

mila teď koukám, kdys měla termín...to ses ještě nepověsila? Mně už regulérně hrabe.

tanuki
11. říj 2008

vrani, tak že moc zdravíme a těšíme se na ní 🙂

tanuki
11. říj 2008

to přenášení je děsně náročný na psychiku...škoda, že to nepřišlo před týdnem, dvěma, kdy jsem byla v poho, teď už začínám být nervní..

mila12
11. říj 2008

no právě, já se už začínám i bát...

vrana
11. říj 2008

tanuki viď, já už se přistihla, že jsem na malou kolikrát fakt ošklivá...hrozně mě bolí ta záda, dneska v noci to byl děs, fakt blbě se mi chodí, do toho strašej doktoři s tou váhou. Dneska se mi zdálo o porodu a docela mě to vyděsilo. Ach jo a s každým novým miminkem, ač z nich mám upřimnou radost, na mě padá splín, že u nás nic.

spetra
11. říj 2008

blahopřeji eliotce 😉

vrana
11. říj 2008

mila to máš můj obdiv, já hodlám doktory v úterý vydírat že 14 dní fakt přenášet nechci a nechci a NEBUDU. Co že to u tebe neřeší?

jajdaelda
11. říj 2008

beti,diky za tip,urcite se bude hodit
tanuki...nahodou,dneska k obedu byly brambory s platkem rolady. Zitra je svickova,tak jsem zvedava,co me dietarce daji. V tydnu vari vic jidel,ale o vikendu jen jedno a vecere jsou studene.
Mila,tak do ty doby porodis a bude to 😉
No tak te me spolubydlici srazili tlak natolik,ze je zase nizkej. Na CS nejde,ale pry to neni dobry vubec pro plod,tak ubiraji prasky. Fakt optimisticky.

mila12
11. říj 2008

asi to bude tím, že mi na posledním Utz řekli, že odpovídá o týden méně...ale prý nenechávají přenášet víc jak 10 dní, tak ve ST se dozvím termín vyvolání 😝 , pokud se malýmu nebude chtít do té doby ven.

tanuki
11. říj 2008

ja dnes byla na monitoru s maminou, co brala prášky na tlak a měla 105/70, to mi řpijde, že už také trochu přepískli 😉

Já a záda kupodivu OK, ale kyčle hrůza - úplně mi chrastí, když se namáhavě přetáčím z boku na bok ☹

betina
11. říj 2008

jeje, moc gratuluji k Ilci k Mikuláškovi-tak už to má za sebou 😀

jajdaelda
11. říj 2008

ilci....supeeeer,velka gratulace...tak to je parada,uz se nam to rozjizdi...a zase v terminu 😉
Tak holky,vidite,ze to muze prijit najednou....Jeste vcera lamentovala,ze to nebude 10. 😉

vrana
11. říj 2008

tanuki a jako že ho měla nízký nebo naopak vysoký? já ho posledně měla 140/90 a to zase pro změnu neřešili vůbec. Přitom posledně se jim nelíbilo už 130/90. Ať se jdou vycpat, odborníci.

spetra
11. říj 2008

tanuki: tady se vyvolává po 10 dnech, tj. 18.10. a asi protestovat proti vyvolání nebudu, co kdyby náhodou byl fakt starší než si myslím... 😅 na utz nevím jestli půjdu, mám pocit že se tu nedělá... ☹
beti: teď budeme kecat o starostech s mimčama 😉
mila: to si děláš srandu, takhle dlouho přenášet a na kontrolu až ve středu 😠 budu moc držet palce at tam jsi dřív... a mimčo v náručí....

Ilči: 😲 😲 to je překvápko.... člověk tu pár hodin není a ty si hned porodíš... ale přece jen jsem měla pravdu, že z nás porodíš první.... 😉 blahopřejuuuu....

spetra
11. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2800 g, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10.
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3610 kg, 52 cm

Skoro maminky:

1. Mila 12 3.10. chlapeček
2. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
3. Vrana 10.10. holčička Karolína
4. Tanuki 11.10. holčička Verunka
----------------------------------------------------
5. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
6. Oskarka 16.10. ?
7. Baji 20.10. holčička Kristýnka
8. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
9. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

vrana
11. říj 2008

spetra: díky za přidání do tabulky 😉

spetra
11. říj 2008

vrana: s tím tlakem to znám... jednou je to na hospitalizaci v nemocnici a podruhé to neřeší... a to je ten tlak stejný... fakt záleží na doktorovi... ☹

vrana
11. říj 2008

je to smutný, že jednou ti řeknou to a jednou to. A ty jsi v pohodě, žádný blbý nálady?

spetra
11. říj 2008

Mili: stále žádné ani mini příznaky blížícího se porodu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru