III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

hlavinka
6. lis 2008

Ahoj holky! Rada bych vas vsechny pozdravila a jestli muzu, tak se zeptala na kloboucky na bradavky. Pouzivate je nektera? Na jinem auditku resime, zda se maji koupit pred porodem (preventivne) nebo az, kdyz nastanou nejaky problemy. A s tema klobouckama se jako i koji? Dekuju za info 🙂

ilci
6. lis 2008

hlavinko,
já kojím s kloboučkem, jinak by se malej nepřisál
mám plošší bradavky a prcek vpadlej spodní ret
dopředu bych je asi nekupovala, v porodce mi klobouček půjčili a já si je koupila cestou z porodnice

tanuki
6. lis 2008

já se divím, že my kojíme normálně - mám obrovské dvorce a na tom pidibradavky - jsem si myslela, že až budu těhu/kojit, že se zvětší-vytáhnou a ono pořád nic! Tak to asi takhle bude napořád 🙂
Dneska mě Verunka v noci dvakrát probudila i mimo kojení/přebalování. Začala se hrozně vrtět v postýlce a výsledkem bylo, že se celá s hlavičkou ocitla pod peřinkou. A podruhé se překulila z boku na bříško, obličejíčkem do matrace, tak začala fňukat 😅

Kolikrát za noc přebalujete v jednorázovkách??

hlavinka
6. lis 2008

Ilci: dekuju moc za info! A muzu se jeste zeptat, jak poznam velikost? Prej ze jsou nejaky S,M a L. Tak fakt nevim, jak bych vybirala. Ale asi by mi poradili v porodnici, co?

To je desny, jak to uteklo, uz tem drobeckum bude skoro mesic. To to leti! Tak se drzte holky! 🙂

jajdaelda
6. lis 2008

ahoj holky...
ilci...s tím vakem - kupovala jsem ho kámošce a nemohla si ho vynachválit - prý je lepší než klasické nosítko

tanuki..já přebaluji 2x, vždy když se malej proudí a pak ještě jednou, když melj nechce usnout kvůli tomu,že je znova počůranej..

horší je, že malýmu přestává stačit mlíko z jednoho prsu ☹ a mě se nestačí regenerovat bradavky a dost mě jakoby štípou...

betina
7. lis 2008

ilci, já mám vybčený krční obatel a opravdu mě záda z toho nebolí, hezky se váha miminka rozmístí. Výrobce se jmenuje Jiří Pech, stránky jsou www.babyvak.cz. Malá je v něm moc spokojená. Jen teda se mi ji včera nepodařilo zimně obléknout, dát ji ještě deku a to celý do babyvaku 😠 ale to taky tím, že malá řvala a já měla nervy v kýblu 😀

ilci
7. lis 2008

díky za info
ten Pech se mi líbí asi nejvíc, o víkendu vyberu a objednám, už mě fakt bolí celej člověk jak po fárání uhlí 😀

jinak zimně obléknout - já chodím celý týden v triku, u nás je přes den 20 stupňů
akorát mi včera vozili tchánovci, došli skoro po setmění, to už bylo 14st. a malej zmrzlej 😠
vůbec je nenapadlo, dát mu náhradní deku, co mám v kočárku, tak doufám, že se nenachladil
já se bojím, že bych to ani nepoznala ☹

betina
7. lis 2008

ach jo, to je teda logika-myslím tchánovci 😀 no já si myslím, že ji hodně oblíkám, jenže mám strach, aby se nenachladila a prostě to jaksi ještě neumím odhadnout 😠

jajdaelda
7. lis 2008

ilci...to beru jako lehkou provokaci 😠 😀
u nás je už týden mlha, mlha a zase jen mlha...teploty max. 10st. ☹

spetra
7. lis 2008

já přebaluji v noci 2x, vždy před kojením

Tomášek má od pondělí žravou.... asi růstový spurt... bud řve nebo jí... takže kojím hodinu a pak mu půlhodinu vysvětluji že nemá hlad... a tak je to pořád dokola... ☹ tak doufám, že se fakt jedná o růstový spurt a do konce týdne budu mít klid....

cernovlaska
7. lis 2008

Ahojky holky 🙂
chci se zeptat zkušených mamin na to přebalování,co tady řešíte,mě PA říkala,že když budu používat jednorázovky,tak nemusím v noci vůbec přebalovat aby se mi malej neprobral,zkoušely jste to někdy nebo přebalujete od začátku automaticky každý probuzení? Děkuju za info 😅

ilci
7. lis 2008

cernovlasko, já přebaluju jak kdy, když jsou signály, že je malej pokaděnej, tak samo přebalím 😉
a to většinou bývá

jajdo, to víš, na Moravě máme ještě babí léto, ale už to taky končí

jajdaelda
8. lis 2008

spetra...tak to jsme na tom stejně...malýmu řikáme piraňa 😀 o spurtu jsem neslyšela, ale zrovna včera mi o tom psala kámoška a teď i Ty. Tak jsem mrkla na net a opravdu to bude ono. Malej jí jak zjednanej a to z obou prsou..taky tak 45min...a pořád mi přijde hladovej....odstříkáváš?...četla jsem, že se to stává mezi 3-6. týdnem a 3.-6. měsícem...ale jak dlouho to trvá, to jsem se nedočetla ☹

cernovláska....mě se malej krmením probudí vždy, a vždy je miinimálně počůranej,takže ho přebaluji vždy, aby v tom nebyl, nehledě na to, že i když mi u kojení usne a dám ho spát,tak tak do hodiny je vzhůru a brečí, že je počůranej,takže ho přebaluji po kojení raději vždy....

ilci...no vy jste to léto alespoň měli...u nás dnes není mlha, ale zato prší ☹

ilci
8. lis 2008

já malýmu říkám upírek a smraďoch 😀 😀
taky mi přijde víc hladovej, ale já to spíš dávala do souvislosti s ustupující žloutenkou

jajdaelda
8. lis 2008

ilci...no to my si s manžou řikali taky, že jak žloutenka ustupuje, tak je živější a hladovější...
holky...možná jste to už tady řešily, ale jaký máte odsávačky mlíka?
jo a taky mi přijde divný, že nejdřív řikaj, že nemáme kojit dřív jak po 2 hodinách a najednou v tomhle období klidně i po půl hodinách 😅

betina
8. lis 2008

jajdi,

odsávačku teda nemám, ale pořídím, Včera jsem chtěla odsát ručně 😀 trápila jsem se asi 10 minut a malé by to stačilo na jeden hlt 😀
jinak malé říkám krakenek 😀

spetra
8. lis 2008

jajda: spurt by měl trvat týden... neodstříkávám....
co člověk to názor, takže i s tou častostí kojení, říká každý něco jiného... já teď kojím i tu každou půhodinu. Když má malý normální stav tak má dobu kdy nemá hlad 4 hodiny a dobu kdy má hlad každou hodinu.... takže se řídím tím co si řekne...

radus78
8. lis 2008

Ahoj holky,
tak já v noci přebaluju jen když slyším, že se posr... Jinak ne. A většinou je to až kolem 6. ráno. 😀

jajdaelda
8. lis 2008

beti...no zkoušela jsem to taky ručně a nic moc...o jaké uvažuješ? takové té pákové nebo elektrické...kámoška mi půjčila pístovou a to nic moc...

spetra...a když kojíš po půl hodině,tak Ti to malej nevrátí?

radus78
8. lis 2008

Holky, taky máte pořád takový hlad? Je to asi tím kojením, ale já furt hledám, co bych sprášila 😒

betina
8. lis 2008

jajdi, o té elektrické, zkoušela jsem ji v porodnici a vyhovovala mi
radus-přesně jak ty, taky mám pořád hlad, na druhou stranu se člověk okolo toho miminka ani nezastaví, ale nemyslím si, že bych ted zhubla, protože právě pořád jím. A nejhorší je, že mám pořád neuvěřitelnou chut na salámy-anglickou slaninu a vysočinu 😀 mám horší chutě než v těhu 😀

cernovlaska
8. lis 2008

Takže přebalovat 😅 já jsem si to myslela,že nechat ho,chudáčka celou noc v mokrý plíně není zrovna dobrej nápad 😕 tak děkuju moc 😀

spetra
8. lis 2008

jajda: jen někdy trošku ublinkne...
holky já mám tento týden taky furt hlad....
jinak to vypadá, že postupně žrací období ukončujeme...

ilci
8. lis 2008

tak prcek má dneska řvavou, asi bříško, usnul nám od rána od 5 až v 18 hodin 😝
jen kojím, utěšuju, přebaluju, kadí jak o dušu - dneska snad co hodinu, je to mazec
navíc to má jakýsi moc žlutý a řídký, tak nevím, jestli je to OK

hlad a žízeň mám taky furt, nějak nestíhám jíst a ulítávám na deli 😅

odsávačku - v porodce jsem měla avent pákovku, doma půjčenou od PA medelu elektrickou mini, teď půjčenou balonkovou
nejmíň namáhavá je el., ale byla dost hlučná, už blbl motorek a přišlo mi, že tak nevytáhla mlíko jako ruční
balonková je dost namáhavá, ale jak mám dost mlíka, je to za chvilku
ovšem odsávám po každém kojení na dokrm, takže večer už mě bolí ruka

jajdaelda
8. lis 2008

spetra...tak to máš dobrý...já to dneska také zkusila po půl hoďce a zatím to drží 🙂

tak chutě mám docela akorát na sladký - čokošku, jinak hlad ani moc ne

Já zkoušela tu pístovou odsávačku a dost jsme se s manžou nařezali 😀 Bohužel, jak mě štípou bradavky, tak to bylo dost bolestivý. Zaujala mě Medela manuální dvoufázová.
Holky, myslíte, že mi můžou od bolesti pomoc kloboučky? Uvažuji o nich, protože bradavky mám ocucaný a ani Bepanthen a větrání nepomáhá ☹

Ilci a dokrmuješ flaškou nebo nějak jinak?

tanuki
8. lis 2008

Medelu harmony mám já a je fajn...
Dnes jsem si říkala, že se sebou musím něco udělat - že si tak maximálně vyčistím zuby a učešu se 😅
Chutě a nevolnosti jsem v těhu skoro neměla a teď si užívám obé. dnes jsme zblajzli chipsy 😀 ale i když jsem jedla dietně, tak se mi bouří střeva 😒

tanuki
8. lis 2008

jo a verunce říkáme Kuklínek, mlíčný červík 🙂 děsně s sebou vrtí, když hledá 🙂

jajdaelda
9. lis 2008

ahoj holky...tak mě napadlo...nevíte některá něco o Oskarce??? Myslím,že je poslední, která se nám neozvala..tak snad je jen zaneprázdněná prckem..

spetra
9. lis 2008

Ilči: jj přesně tak, jen kojím, chovám a když chci klid, tak musím ven s kočárkem... holky mě příjde že je pěkně vyčůraný.... že mě jen využívá... 😠

ilci
9. lis 2008

dokrmuju stříkačkou a flaškou
flaška je pohodlnější 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru