III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
18. lis 2008

jo a dudlík používáme, u dudlání mu tu prdíky líp jdou 😀

radus78
18. lis 2008

Beti, taky se mnou malá někdy spí v posteli. Teď mám strach si ji tam nechat. Co kdyby náhodou. 😖

jajdi, asi jsem ji po kojení dala na kraj té dečky a jak hluboce usnula, tak to začalo řvát.Aspoň já se tím uklidňuju.

Jinak dudlíkujem o 106. Taky si myslím, že se jí s ním líp tlačí 😀

tanuki
18. lis 2008

tak nám se ty hodinu a půl intervaly moc nedaří - když u toho usne, pak jí probudí přebalováním, tak zjistí, že má i hlad. ale nejhorší je večerní uspávání - jednou jedinkrát šla spát v 8, spíš až v 11.
Vyřvat jí zatím nedokážu nechat. Doteď byla taková hodná, že nic nehrála a bulela akorát, když měla důvod. Ale mám pocit, že už začíná chytračit! Od narození jsme jí při vyprazdňování říkali ččččččč ee ččččččč ee, ee udělala Verunka.. a docela se to chytlo - má dva druhy pláče a) "le" to je mlíko b) "ee" že je něco v plíně. Jenže je tak ráda rozbalená, že už začíná hlásit ee i mimo 😠

jajdaelda
18. lis 2008

radu..tak to určitě bylo tím. Náš malej se před samotným probuzením tak kroutí,že se sesune do půl postele. Jenomže u postele nemáme dětskou postýlku,ale takový košík,tak tam ta deska pokryje velkou plochu.

tanuki...no právě,že já mám pocit, že už to Kuba zkouší. Brečí hned po jídle,to vím,že má málo anebo chce dudlat...když brečí do půl hodiny po kojení,tak má mokrou plínku...no a pak brečí,že chce chovat. Někdy neodolám ale pak další brečení je o něco delší než se uklidní......

jajdaelda
18. lis 2008

holky...pijete nebo děláte něco pro tvorbu mléka? Mám pocit, že se mi nějak přestává dělat ☹ Nějak odsávám míň a míň a už mi ani netvrdnou prsa, když malej dýl nesaje ☹

ilci
18. lis 2008

tak já odsávám kvůli dokrmování po kojení, piju kojo čaje a jím homeopatika na podporu tvorby mléka
a když nebude co odsávat, tak hold nastoupí UM

mikulka
18. lis 2008

Ahoj holky,

tak já vybrečet nenechávám, protože pak nachytá vzduch a lup, je tu kolika.
Jinak teda malej nám usíná v náruči, tak nevím do budoucna, zda ho to odnaučíme, ale sám v postýlce neusne.
jajda, postupně ti prsa nemusí tvrdnout, mlíčka se bude dělat tolik, kolik malý vypije. A pozor, odsávačka nikdy neodsaje to, co dítě. Já myslím, že se ti to stabilizuje a že se začíná dělůat mléka tolik, kolik malý vypije.

Já dnes oblíkla dvoje dupačky, kabátek, fleece overal a do fusaku, tak snad bude malému teplo... 😕

tanuki
18. lis 2008

holky, chci se zeptat - koukala sjem do diskuze kaiser nebo emitex, skoro všechny z Vás tam přispěly 😀 my to řešíme až teď a už je to urgentní, jak se ochladilo ☹ takže? co jste koupily? a jak jste spokojené?

Jájo, já zas teď mám opačný problém - jeden večer Veru bolelo bříško, pořád se dožadovala, ale vztekala se u toho..nicméně jsem děsně moc přikládala a teď mám nastimulovanou tvorbu..a bojím se, abych zas z toho eměla horečku. Tak jestli by taky častější přikládání nepomohlo?

jajdaelda
18. lis 2008

tanuki...zkusím to a uvidíme 😉
Já jsem koupila Emitex, ale ten menší,neb máme vloženou tašku a zatím naprostá spokojenost 😎

mikulka
18. lis 2008

Máme emitex, 3v1 a jsem moc spokojená 🙂
jajda, já mám taky nadprodukci a došla jsem k tomu asi tím, že jsem kojila dlouho z obou prsou a pak ještě odstříkávala po každém kojení (bála jsem se, že mám málo mléka). Teď mám mlíčka hodně a musím odstříkávat zase z toho důvodu.

betina
18. lis 2008

taky mám emitex a jsem rovněž maximálně spokojená, taky 3v1.

jinak dneska jsem viděla v Sama doma diskuzi o syndromu náhlého kojeneckého úmtí, bylo to zajímavé. Je to na stránkách české televize www.ceskatelevize.cz v Ivysílání, Sama doma. Tak malá puputuje do postýlky, už ji raději nenechám spát u sebe v posteli, ale jak to udělám, to zatím nevím
😀

jajdaelda
18. lis 2008

holky, já jsem dneska nějaká vyřízená...bolí mě celej člověk 😒 nejvíc záda...v kříži od blbý pozice při kojení a šíje a ramena od malýho...a to váží ještě málo 😉

beti..tak když mi to půjde spustit,tak se na to určitě mrknu

tak jsem si říkala,že dneska mi ten režim časově vychází a že by malej mohl jít nejdýl v půl devátý spát - nakrmenej i vykoupanej...tož od tří nespí a zabral až v sedm, tak to je tak minimálně na dvě hoďky, pokud se neprobudí hlady...

koupete každý den?

ilci
18. lis 2008

taky mám emitex 3v1
někde jsem četla, že se má fusak dávat, když se ochladí na 10st.

taky jsem viděla to Sama doma
akorát ten profesor neřekl, proč vlastně nemá dítě spát v jedné posteli s rodiči - chápu přehřátí organismu, rodiče září teplo, zalehnutí, apod, ale on tu otázku nezodpověděl - schválně jsem čekala na konec pořadu 😀

my kojíme mezi 9-10 večer a pak se jde spát, on se nám totiž teprve kolem 6 budívá z odpoledního spánku, když třeba babička chodí vozit ve 2 po obědě 😉

tanuki
19. lis 2008

a usnou Vám sami od sebe přes den? Verunka se teď tvářila pořád, že chce mlíčko..ale u prsu s sebou šila...což u ní znamená: vlastně hlad nemám, jen jsem mrzutá..taky teď od 7nespala, takže má nárok 😉 ale prostě sama neusne... Vyžaduje povození v košíku, nejlépe i s dudlíkem. Ach jo.
Nám na soudním lékařství říkali, že hlavně to zalehnutí. Ale společné spaní je moc příjemné pro obě strany. já si jí beru do postele ráno, když třeba od 5ti už nechce spát a já jo 😀 Chodím teď na hoďku dopoledne do školy, takže každých 30min spánku v noci je mi dobrých 😀 Vím, že bych neměla... A už jsem jí tam vzala dvakrát i večer, když byl ten večer problémový, prostě to 6ti nedělí jí děláme pomyšlení, ale pak máme v plánu přitvrdit - teda muž by chtel už teď..já zatím nevydržím jí nechat plakat..

jajdaelda
19. lis 2008

Kuba většinou usne sám..občas si pobrečí...občas ho necháme, někdy ho pochováme a zazpíváme...no tedy spíš můj manža...já se pokouším o zpěv, ale je super, že konečně to někomu nevadí, že neumím zpívat 😀
Jinak večer mu někdy čtu a většinou pouštím takovou lampičku, která hraje.
Do postele ho beru někdy v noci na kojení, když se mi chce spát, jinak jen když už jsem "při smyslech".

tanuki....a jak zvládáš školu? Já se nějak k tomu nemohu dokopat a hromadí se mi to. Měla bych začít s bakalářkou a ne a ne udělat ten první krok 😖
a ještě jsem se chtěla zeptat, kolik mlíčka zamrazuješ do jedné skleničky?

tanuki
19. lis 2008

no já taky zatím nic moc..klasika- dokud mi nehoří koudel u 😉 do Vánoc m čeká max jedna zkouška a to ještě bůh ví jestli - ze tří týdnů před Vánoci mám zařízené hlídání na 1den 🙂
Se skleničkama je to sranda- už jsem toho trochu vylila, že jsem přešvihla v lednici těch 24hod..teď naopak jsem zamrazila i pár třicítek 😀 protože mi už je líto to vyhazovat. Ráno jsem dala jednu (plnější 😖 rozmrazit, ale nebyla potřeba, ale aby nepřišla úplně vniveč, tak jsme to zkusili. Byla to sranda, bylo to lžičkou..Veru už předtím řvala hlady, pak ještě 4lžičky řvala...pak to pochopila a docela i předem otevírala pusinku 😀

jajdaelda
20. lis 2008

tak dneska se spustil alarm i nám 😠 Teď když nad tím přemýšlím,tak mě zaráží,jak klidná jsem byla..asi to bylo tím,že jsem nejdřív nevěděla absolutně,co se děje,neb mě to vytrhlo z docela hlubokého spánku a pak nějak podvědomě jsem si vybavila naší diskuzi tady,tak jsem si řikala,že se malej posunul. Naštěstí to tak bylo, i když jsem si myslela,že v tak malé postýlce to nejde...no holt je kluk šikula 😀

ilci
20. lis 2008

já jsem byla včera dopoledne u očního, takže jsem nekojila, malej byl najezenej odstříkaným mlíkem, takže jsem v pohodě odstříkala asi 150 a hned zamrazila
prsa jsem už měla nalitý jak blázen a docela to bolelo
jinak to nechci zakřiknout, teď prcka bříško netrápí a je to pohodové miminko
dneska jdem na převážení, taxem zvědavá kolik přibral

mikulka
20. lis 2008

Holky, my koupeme každý den, bez mýdla. A mydlíme tak 1x denně.
Teď se nám rozbil kotel, na teplo a teplou vodu, takže hrůza. jsme s malým v malém pokojíku (ložnice), máme tam přímotop a nemůžeme vylézt. Takže ani nekoupeme. Snad nám to brzo opraví.

Nám sám od sene neusne nikdy. Musíme ho uhoupat. Když vidím, že se mu nechce spát, dám ho na gauč a na podložku a ukazuju mu hračky či zpívám (zpívám fakt hrozně) a pak když s emu chce spát, tak ho jdu houpat. Když ho dám do postýlky bez uspání, je to na dlouho, tam se úplně probere a pak pobrekává.
Nezkoušela jsem ještě nechat ho tak třeba půl hoďky... Slyšela jsem, že do tří měsíců se dítě nedá rozmazlit, třeba tímhle, že usíná v náruči, ale nevím no... Co myslíte?

jajdaelda
20. lis 2008

já zamrazuji po 100...tedy, zatím jsem zamrazila jen jednu 😅
bříško malýho taky už 2 dny netrápí...prdí skvěle a sám 😀
mi koupeme každý druhý den. Máme nějakou namíchanou směs z lékárny - doporučili mi to v porodce. Používáte šampon? Malýmu se nějak začala loupat kůže na hlavičce 😒

mikulka...já si myslím, že miminka jsou velmi vnímavá už od mala a myslím, že rozmazlit se dá. Už taky na malým poznám, kdy řve, že chce uspat v náruči a ne v postýlce. Přes den ho občas vezmu a uchlácholim chvíli v náruči,ale večer usíná v postýlce a pokud brečí a vím, že mu nic není,tak ho nechám vybrečet...naštěstí to je tak max. 3-5 minut.
Našla jsem včera zajímavé články - možná jste je už četly, ale posílám pro zajímavost...

http://www.babyweb.cz/Clanky/a465-Ukladani-ke-s...

plus odkazy na další texty pod článkem

tedy to je hnus dneska venku 😝

jajdaelda
20. lis 2008

ilci...tak dej vědět, kolik Miki váží a měří...

tanuki...a to používáš tu umělohmotnou malou lžičku?? To je to krmení pak na dlouho ne? 😅

ilci
20. lis 2008

tak jsme přibrali za týden 210g, to je u nás úspěch veliký
minule to bylo 150g za 2 týdny 😅

jinak my koupem denně, páč děsne kadí, a dáváme do vody linulu, co nám předepsala doktorka
když je prcek v pohodě, tak v postýlce nebo lehátku sám usne, taky už poznám podle brečení, jestli se chce jen chovat nebo mu něco chybí
a upřímně, než ho nechat o půlnoci řvát jak na lesy půl hodiny, radši ho pochovám 😀 😀

ilci
20. lis 2008

tak jsem na ten článek koukla a uložit prcka v 18h k spánku u nás technicky nejde, to se někdy teprve budí z odpoledního spánku 😀 😀
my chodíme spát mezi 21 a 22h.
dneska spal až do 3 do rána, takže bezva noc 😉

jajdaelda
20. lis 2008

no,tak 18. hodina je i u nás nemožná....my měli taky super noc...malej šel spát v deset, probudil se v 1:30, zabral ve 2:00 a pak se probudil v 5:30, bez jedinýho zabrečení....takže super...až na ten alarm 😅 Taky budu teď zkoušet dávat malýho spát dýl.

ilci
20. lis 2008

já vzhledem k tomu, že prcek u koja usíná, jsem dala večer napřed dokrm z flašky a pak jsme teprve kojili 😀
docela to fungovalo, takže to dneska zopáknem zase

jajdaelda
20. lis 2008

a kolik mu dáváš jako dokrm? (tedy asi spíš předkrm 😀 )

jajdaelda
20. lis 2008

tak před chvlí Kubíno si počůral hlavičku 😀 😀

betina
20. lis 2008

ahoj holky,

tak já se radovala předčasně. 2 noci Verunka spala v pohodě a probudila se jen 3x, před dvěma dnama jsme opět ale najely na papání po dvou hodinách ☹ malou dávám spát až tak v 11 a to jdeme spolu, Včera jsme zkoušeli ji postýlce, bez šance. Hodinu jsme se všichni trápili a pak jsem ji dala k sobě do postele a klid 😠 takže si opravdu myslím, že děti se dají rozmazlit i v tak nízkém věku.

tanuki
21. lis 2008

Koukám Beti, že už ti končí šestinedělí! Snad je to s Verunkou jen přechodný stav.

Ilčo, tak to za chvíli bude jeden faldík vedle druhýho. odstříkat 150,to je supr!

Jájo, krmíme nerezovou lžičkou. A koupeme skoro každý den, i když je to zbytečné..ale líbí se jí to a marně se snažím o nějaký pravidelný řád 😀 včera jsem se ale např místo kočárkouvání šla natáhnout.

tanuki
21. lis 2008

mažete nečim tvářičky na ven do mrazu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru