III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
20. pro 2009

T. má 8 zubů a příznaky, jako u rostení zubů, dolní místa kde jsou stoličky jsou hodně napuchlé a na jedné straně víc... tak jsem na to přišla... a včera jsem i malou už vyklubanou tečku stoličky našla.. 😉
jajda: to je nepříjemné, snad se nachlazení aspon trošku zlepší....

jajdaelda
20. pro 2009

spetra...já jsm to spíš myslela tak, že jak jsi na to přišla, protože Kuba si do pusy nenechá šáhnout 😉
v pátek přepadnul přes odstrkovadlo a teď jak pořád má vyplazenej jazyk, tak si ho překous 😔 no krve teklo tedy dost,ale když jsem se chtěla podívat,jak moc má velkou ránu,tak se nedá a to ani druhý den..

betina
21. pro 2009

ahoj holky,

tak u nás víkend nic moc, včera mě začalo bolet hodně břicho a začala jsem krvácet, dneska jsem byla u dr.tak samovolný potrat ☹ objednala jsem se k dr. a nechám si předepsat prášky. v autě a včera jsem to obrečelo, asi to tak mělo být. tak jen přeji osttatním těhulkám a snažilkám, aby to bylo u vás všechno v pořádku!!!

tanuki
21. pro 2009

ahoj Beti, to je mi líto, já si to prožila před Verčou.. a nejvíc mi pomohlo vědomí, že tak skončí 60% těhotenství..většinou genetická příčina, takže lepší než.. ☹
a že jsme to prostě jen věděli, že jsme testovali a nebýt toho, tak si prožijeme opožděnou silnější MS... rozhodně si nech zkontrolovat s odstupem hCG... držím pěsti ať to brzo překonášay 😵

spetra
21. pro 2009

jajda. kouknout mě taky nenechá, ale kousne si do prstu rád... 😅, pohledově jen když se směje, tak rychle z dálky nakouknout... u dolních to jde u horních ne...
beti: jde mi mráz po zádech, je mi to fakt moc líto... 😢 drž se...
tak 50% žen tohle aspon jednou za život zažije... ☹
takže to necháte nějakou dobu odležet a zkusíte to později?

lestep
21. pro 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, HODNĚ ZDRAVÍČKA, ŠTĚSTÍ, LÁSKY A RADOSTI Z VAŠICH DĚTÍ V ROCE 2010 PŘEJE LENKA, RADEK A ONDRÁŠEK.

lestep
21. pro 2009

Beti- je mě to moc líto. Myslela jsem na tebe. Také se mě to stalo a vím o čem mluvíš, než jsme měli Ondráška. Bylo to přesně stejné, jak píšeš ty. V pátek jsem nemohla jít na ultrazvuk. O víkendu byla v práci a v neděli začala krvácet. Drž se. Vím, že je to těžké. 😒

betina
21. pro 2009

holky, děkuju. Tanu, ten HCG test po týdnu mi taky říkali, aby to nebylo mimoděložní, ale podle toho, co a jak ze mě jde, tak jde asi všechno...ještěže dneska zůstal MM doma, nevím, jak bych se tady s Verčou poprala celý den. Holky, měly jste to horší, protože kdybych potom přišla domů a nikdo mě tam nečekal...takhle jsem si pořvala v autě a doma mě vítala Verunka. je mi smutno a moc, ale určitě je to lepší varianta, než aby bylo miminko nemocné ☹ Tanu, asi to zkoušet nebudeme, asi tak rok. nechám si předepsat antiko, vyzkoušela jsem si, že s Verunkou a jejím nošením by to bylo hodně náročný, takže třeba počkám, až bude chodit do školky nebo aspon až bude více samostatnější.

tanuki
21. pro 2009

lestep, Ondráš má pěšinku? 😀

Beti, i za téhle situace je to lepší..aby se vědělo, že se tělo úplně očistilo. Jinak totiž můžou vzniknout určité "neplechy". Ale zas je fajn, když dr nežene na revizi každou.. příroda je celkem mocná, já jí věřím..

lestep
21. pro 2009

tanuki- hm, asi jo. nevšimla jsem si. 😲

jajdaelda
21. pro 2009

beti 😢 😔

radus78
22. pro 2009

Beti, to je mi moc líto 😢

ilci
22. pro 2009

Beti, to je mi líto, drž se

jajdaelda
22. pro 2009

nějak nevím,co teď psát.... 😔

zkusím jednu veselejší histroku z mého dnešního úklidového záchvatu....v tom běhu jsem si spletla postřikovač na orchidee s čističem na okna a pokropila orchidee 😅 ...tak šly hned pod sprchu, tak doufám,že mimo lesku se to na nich nějak nepodepíše...

jo a ještě jednu....nevím,jak jsou na tom vaši manžové s dárky,ale já si většinou říkám,co bych si přála...no a manža to máloky vydrží mi alespoň nenaznačit,co dostanu 😠 a letos tomu dal korunu, když schoval dárek tam, kam jsem uložila dárky pro jeho maminu na zabalení...ach jo...ale co, už od loňska ty Vánoce jsou o dětech a pro děti......a po letošku si opravdu vážím toho,že se sejdeme u jednoho stolu... 😵

spetra
22. pro 2009

no můj manžel je příběh sám pro sebe... na nakupování je fakt levý... pošlu ho s lístkem a nákup (jen tak co si vzpomínám) na lístku: perlivou vodu (na střik) a on koupí neperlivou matonku.... 😀 a co teprve nakupovat dárky... nakupuje už jen mě a i to mu dá zabrat... letos jsem si koupila noční košilku a dala mu ji... ☹ a ještě jsem si přála telefon a ten ještě nezvládl koupiít.... 😠 umí nakupovat akorát čokoládičky na pumpě... 😉

lestep
22. pro 2009

hm, tak já si vybrala v marskspenser v obchodě- asi to blbě píšu- dvě halenky a máme vyřešeno. 🙂 překvapení už se nekoná. hlavně, že máme zdravíčko.

Tak mě od včerejška dost bolelo břicho. zašla jsem si na preventivku na gyndu a ptala jsem se dr. měla jsem strach,aby to nebyl zánět. naštěstí je to jen ovulační bolest!!!tak jsem ráda, že to zánět není.

ilci
22. pro 2009

jo nákup a chlapi
psala jsem MM mailem seznam na nákup - potraviny
na čelním místě figuroval chleba a mlíko
ještě mi volal, co to má teda koupit - říkám hlavně chleba a mlíko
no myslíte, že to koupil? 😀 😀

nebo na seznamu šlehačka ke šlehaní - chtěla jsem péct šlehačkové cukroví
koupil ve spreji 😀

K V C v v \\ \AAAAAAAAAAAAA|AAAAAAAA|||||||||\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

jajdaelda
22. pro 2009

tak u nás, pokud je seznam,tak to celkem jde....ale vždycky je tam něco navíc a když se zeptám co to je, tak odpověď vždy zní "no, bylo to v akci,tak jsem to vzal" 😀

lestep....tak ještě že tak...já ty bolesti taky měla včera večer...tak to také přičítám ovulce... 😉

ilci
22. pro 2009

já mu ještě na seznam musím psát, kde to najde
takže záleží na tom, kam jde nakupovat 😉

betina
22. pro 2009

ahoj holky,

tak u nás už je veseleji, prostě s Verunkou není čas smutnit a jsem ráda, že aspon ona je veselá, teda kromě dneška. vzala jsem ji na vánoční Coca-Cola kamion a jak jsem ji posadila na Santu řev jak prase, prostě je to mamánek a má ráda to co, zná a všechny změny jsou hrůza, ale to je asi normální. bolesti teda pořád mám a dost krvácím, ale to zed prý budu asi tak 10 dní 😒 včera jsem se s miminkem rozloučila před spaním a vše jsem mu řekla, tak snad bude mít klid.
ohledně chlapů katastrofa 😀 mám to stejné na nákup s papírkem teda koupí většinou vše, ale taky spoustu věcí navíc, které máme doma s tím, že si myslel, že jsem zapomněla 😀

jajdaelda
22. pro 2009

ilci... 😀 ...běda,když přeorganizují regály 😉

beti...jsem ráda, že je Ti lépe a že Verunka Ti pomáhá zahánět chmury 😉 jsou to naše štěstíčka....

holky, budu s tím asi už trapná 😉 ale co si domluvit termín na ten srazík? navrhuji duben-květen, škoda, že 1.a 8. jsou soboty,mohli bychom mít prodloužený víkend....

ilci
23. pro 2009

jajdi, jako předem hlásím, že u nás je květen zabitý, páč má skoro celé přibuzenstvo narozeniny a v dubnu zase tchánovci, tchýně 60, takže zatím netuším, kdy bude volno
ovšem z hlediska srazu je to asi nejvhodnější termín, v březnu může být zima, takže s dětma venku nic moc a v červnu třeba my už jezdíme na dovolenou

jajdaelda
23. pro 2009

beti...děkujeme za přáníčko a i vám pohodové Vánoce 🙂

ilci...no my plánujeme dovču přelom květen/červen a pak jsem to brala taky s ohledem na spetru,neb v červenci má termín....

tak dneska mě zase dostal manža...jel do Prahy na nákupy,z čehož jsem vzhledem k počasí neměla vůbec radost...no a před tím než vyjel ze stání,tak byl posypat chodník a cestu venku,protože soused nemohl ráno vyjet a najednou se mu zavřely pojízdný vrata a on venku bez klíčů 😀 ..nechápu,jak se to mohlo stát protože ta vrata se zavírají cca 1 minutu...a namísto,aby zazvonil na zvonek,tak se snažil přelízt vrata 😀 😀 to je ta mužská ješitnost... 😀 😀

a my pojedeme k dr.,protože Kuba začal do té rýmy chrchlat 😖 tak budeme na Vánoce na kapkách...

spetra
23. pro 2009

mě i Jirku škrábš v krku tak snad to předje...
dnes jsem byla na kontrole - všechno v pořádku 🙂 , mimčo je ale pěkný divoch pořád se tam mlel, a neboť věřím jaký v břiše takový až se narodí, tak už se děsím jak zvládnu dva divochy... :-
já jsem pro duben

tanuki
23. pro 2009

jé spetro, zas je to zážitek 🙂 Mně V. skoro na všech kontrolách spala (a zas takový spáč teda není, naopak 😉 )
včera jsem to chrlila do jiné diskuze - manžovi ukradli peněženku a drahou kytaru.. jel z večírku a trochu zaspal, haha. Dnes si jede pro novou 😠 doufám, že bude hodnější dýl než týden 😉 doma teda zatím moc nehnul s úklidem.

Ilči, tak to vypadá, že Mikeš by už chtěl //??? 😀

Beti, u Santy bych taky plakala, Ježíšek bude v pohodě 😉

od manži asi taky žádné ani mini překvápko nebude, jen věci, co jsem si koupila. A nechápu to..já průběžně registruju, co komu chybí nebo si posteskne, že by chtěl..a jeho to prostě nenapadne. Přitom cokoliv sportovního nebo technického..např mám nový mobil, jeho prostě nenapadne mi koupit paměťovou kartu do něj 😝 😝 😝 šupák 😀 tak jsem mu řekla, že jí chci k narozeninám 😀

ilci
23. pro 2009

tanu, napřed jsem nechápala, co myslíš 😀
no nevím, jestli psal Ježíškovi? 😉
ale má smůlu, budou pouze hračky

jajdaelda
23. pro 2009

spetra, ať jste všichni brzy úplně fit 😉 jinak super,že KO v pořádku...

tanu...tak to my dali včera prcka k babi a vygruntovali celý barák...ale dneska už kuchyň, jídelna a obývák tedy jako po úklidu nevypadají 😒
jinak to máme stejně, já taky během roku registruji,kdo by si co přál a to se snažím nadělovat na Vánoce,ale manža to nějak nevnímá...prostě mu taktně pár dní před Vánoci naznačuji,co by mi jako Ježíšek mohl přinést 😎 ..ale to jsou asi prostě chlapi....mají jiný uvažování...další příklad starý cca 10 minut...říkám mu, že se musím jít podívat do sklepa,jestli mám mouku..mezitím odchytnu Kubu,že mu vykapu nos,do žádnýho sklepa jsem tedy nešla a manža na mě asi za 2 minuty: Tak máš tu mouku? 😕 😕 jako vidí (anebo právě nevidí),že jsem ve sklepě nebyla a zeptá se takhle....jako fakt to myšlení někdy nechápu...já bych si přála být na chvíli chlapem,abych to pochopila,pak by to měl se mnou manža asi i jednodušší 😀

lestep
23. pro 2009

beti- já potom krvácela tyk dost dlouho. už jsem měla nastoupit na kyretáž, a pak to přestalo. to je dobře, že je Verunka veselá a že to zvládáš.

spetra su¨per, že kontrola dopadla dobře. 🙂

hm, kjoukám, že máte zajímavé chlapíky. manža naštěstí nakupuje perfe¨ktně. to si nemůžu vynachválit. jdeme většinou na společný velký nákup. máme dva koše. on má malýho. nakoupí část, něco mám v košíku já, občas se rozejdeme pak zase sejdeme a řekneme si, co je potřeba druhý to jde hledat a kde se najdeme. je to bezvadný. 🙂
tak dárky jsou zabalený, stromeček nazdobený.kapr nachystaný. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru