III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

helcah
16. říj 2008

No to je fakt, jenže mě začala odcházet zátka už před týdnem tak jsem si myslela že už porodím a ona odchází postupně pořád. A ty noci jsou hrozný, vždycky se bojim až bude čas spát a já zas budu v leže trpět. No není to žádnej med ten poslední měsíc co? Teda pokud je poslední 😉
Vrana přeju aby se holčička co nejdřív přihlásila na svět 🙂

vrana
16. říj 2008

Máš aspoň dobrý že ti odchází zátka, byť postupně. Já mám po celé kontroly v porodnici nález pořád stejný, tj. všechno v pořádku a rodit se nechystáme. Vyšetření mě poprvý trošku zabolelo až teď v úterý, ale ani jsem nešpinila. Zátka taky nikde. Žádný posly. Jen hrozný bolesti zad už přes 14 dní, ale ne porodní, z toho jak je to břicho těžký, takže chodím jak baba.

jj, na to jak jsem byla celé těhu relativně v pohodě, jak zdravotně, tak psychicky, tak posledních tak 10 dní mi to dává pěkně zabrat. Ale lék na to bohužel není. Teda je no, porodit 😀 .

Ale říkej, si že prcek půjde v termínu a on poslechne. Já od začátku říkala, že jediný co nechci, je přenášet, že budu určitě protivná a přičarovala jsem si to. 😠

tanuki
16. říj 2008

jj, hlavně si neříkat nic negativního - já zas jediný co, že nechci vyvolání... huf ňuf, mám teda ještě 3dny.
Vráni, určo už se to taky o píď šouplo, já dnes měla takovou radost, že jsem se aspoň na chlup otevřela 🙂

tak my za chvíli vyrážíme na toho Temného rytíře, uvidíme, co na to řekne naše rytířka 😀

jajdaelda
17. říj 2008

hlavinka....na jatra mi davaji esencium forte...ale jatra me nebolely,mela jsem jen zvyseny testy
tanuki....tak jakej byl film?

Tak malej ma tehu zloutenku ☹ Tak je osvicenej,ale mozna nas zitra pusti domu 😉

oskarka
17. říj 2008

Ahoj holky, psala mi Hanka (vrana), ze si ji nechali v porodnici kvuli tlaku, za chvili jde na monitor, potom na oxytocinovy test, bude se pry prubezne hlasit a zitra zacnou s tabletami na vyvolani.

lestep
17. říj 2008

Ahojky. Zdravím všechny těhulky a mamulky. Přeposílám sms od spetry:

Vykoukl jsem na svět dnes 3:20 hod. Moje chlapecké míry jsou 54 cm a 3,95 kg. Tatínek byl s náma a všichni jsme v pořádku. Tomáš Hejhal..
Jinak vám ještě vzkazuje, že to byla rychlovka. Kontrakce prý nastoupily po té tabletě po 2 minutách a za 3,5 hodiny byl na světě.. Moc vás všechny zdraví spetra i Tomášek..

jajdaelda
17. říj 2008

jeeee..tak to jsou super zpravicky...tak jeste tanuki 😉 a oskarka...nejak se nam nehlasi mila

tanuki
17. říj 2008

ahoj, tak já jsem zpět z testu 🙂 Koukám, že máme další miminko 😵 a že s Vránou se to konečně pohnulo a bude mít brzy Káju!
Test byl v pohodě, moc mi toho nepíchli, protože jsem měla svoje kontrakce celkem výrazné 😀 Včera jsem taky měla - nakonec jsme ještě po filmu, který jsme ani nedokoukali ☹ vyrazili do porodnice na kontrolu - krom krve ze mě totiž vylítly i kusance, což mě poněkud zneklidnilo a řekla jsem si, že nejde jen o mě a s mírnými výčitkami, že je tam budu otravovat zbytečně jsme stejně vyrazili. Holky, tam byl takový hezký a milý a jemný doktor 😀
Kontrakce dnešní mohou být posexíkové, včerejší určo ne 🤐
Říkám si, že třeba to vyvolání by nebylo tak hrozné - pokud by se otvíral čípek, tak už by stačilo jen trošilinku zesílit a zpravidelnit ty moje kontrakce

zvizatinka
17. říj 2008

Ahoj holky 🙂
Tak se k vam taky pridavam 😅 mam termin za 4 dny... a zatim nic nenasvedcuje tomu, ze bych mela rodit 😅 ja bych teda rada do pristiho patku, ale co ja vim, kdy se prcek rozmysli, ze jo 😀

baji
17. říj 2008

ahojky holky, zdravíme s Hankou z porodnice, tak si nás tu dneska obě nechali... jsme spolu na pokoji 😉
máme za sebou zátěžák, zítra začnou vyvolávat, prej máme radši počítat s tím, že první tableta nezavede a že to hned tak nebude.... 😖

tanuki
17. říj 2008

jééé, to je bomba, že jste spolu na pokoji!!!!! 😀 😀 😀
A jak probíhal Váš zátěžák? na kolik a jak často Vám při tom vylezly kontrakce???
Hlavu vzhůru, Spetra měla dobrý vyvolaný porod, tak se nám snad také poštěstí

baji
17. říj 2008

no já na to moc dobře neviděla, zapomněla jsem si nasadit brýle 😝 😀
ale prý mi tam občas naskočila nějaká kontrakce na 120... ale nějak moc jsem to necítila, jen tvrdnutí, ale nebolelo to, jinak otevřená jsem tak stěží na prst...
a co ty? nakolik vyskakovaly tobě, když jsi měla docela silné i ty tvoje?

vrana
17. říj 2008

ahoj kočky, baji mi půjčila svoje úžasný zařízeníčko, tak můžu poreferovat. U mě test úplně v poho, kontrakce žádné, bolest témeř žádná a prý jsem úplně zavřená ☹. Dr. ráno při vyšetření říkala, že se to možná trošičku hnulo, ale nic výrazného... Jinak špitál dobrý, je fajn že jsme s baji na pokoji, aspoň můžeme pokecat a ve dvou se to lépe táhne, že... Jinak u mě zatím žádný strach, ani nervozita, spíš radost, že si mě tu nechali a že se to snad konečně pohne ku předu. Po hospitalizaci jsme měla tlak nižší, ale teď už zase ten svůj vysokej, tak to vypadá, že to není strach z bílých plášťů, ale prostě komplikace při konci těhu... Jinak personál je tü moc fajn.

tanuki
17. říj 2008

120? Já myslela, že se rodí při 100 😅 já měla teda jen 60, po 4ech minutách...
No, tak hlavně, aby se nám hnuli ti čípci, já jsem taky jen na prst 😠

baji
17. říj 2008

ahá, tak kdoví co to bylo, si myslím, že se jen malá štosovala, jak se ji nelíbilo, že ležím na zádech... 😝 ale že rodím, bych si snad všimla 😀
jinak za sebou máme další monitor a nic moc se nedělo, bez oxytocinu žádné kontrakce... takže zatím to nevypadá, že by se to mohlo rozjet spontánně...

betina
17. říj 2008

vrani,baji, tak to máte super, je pravda, že fajn holky na pokoji uděílá strašně moc, tak at to holky máte za sebou a máte miminka už u sebe!!!!

spetro, strašně velká gratulace k velikému Tomáškovi, hlavně at jej zdravíčko a štěstíčkoprovází celým jeho životem!!!!

jajdaelda
18. říj 2008

dobre ranko...
baji a vrana...tak to opravdu mate super,ze jste spolu a sand brzy prejdete spolu na sestinedeli 😉
Ja doufam,ze nas dnes pusti domu...malej zatim stale ubyva na vaze,ale uz saje,i kdyz diky te zloutence mi pri kojeni usina...

ilci
18. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2800 g, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10. v 15:03, 3 kg, 51 cm
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3610 kg, 52 cm
Mila - se druhý den neozvala a už hoodně přenášela - tak snad...
Jajdaelda - 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm
Spetra - 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg, Tomášek

Líná miminka - ostudy co se nechaj přenášet:

1. Vrana 10.10. holčička Karolína
2. Tanuki 11.10. holčička Verunka

Skoro maminky - čekáme mimi tento týden:
3. Oskarka 16.10. ?
4. Baji 20.10. holčička Kristýnka

Skoro maminky - další:
5. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
6. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

ilci
18. říj 2008

jajdo, opožděná gratulace
spetro, taky gratulka
máte, holky, obříky

a koukám, jak se koníkovky scházejí i v porodnici, to je dobrý 😀

oskarka
18. říj 2008

Ahoj holky, u mne nic nového, stále 2v1.
Do toho prehledu u mne můžete napsat: Alžběta nebo Ondřej
Jinak psala Vrani, cituji: dobre rano, tak noc normalni, na monitoru zadna zmena. Zavedli tabletu, pokud dnes nezabere, tak zitra znovu. Posledni dva tlaky v poradku, tak uvidime. S baji jsme na tom stejne.

jajdaelda
18. říj 2008

Tak my zustavame v nemocnici ☹ zloutenka ustoupila,ale moje jaterky se zhorsily ☹ Tak mi zacina jiny druh depky a to,kdy znami volaji ne,jestli uz se to narodilo,ale kdy pujdeme domu....a dr.rikala,ze nejdriv v pondeli budou dalsi odbery,ale ze to je dost brzy...si clovek fakt nevybere...
holky,tak at je to dneska,je dost hezky datum....

baji
18. říj 2008

pěkné odpoledne, tu "MP" od Baji, Baji od včera leží v Krči na vyvolávání, včera odpoledne dostala zátěžový test s mírným úspěchem, dnes dostala ráno pilulku, následovalo pár lehkých kontrakcí a zas je ticho po pěšině, miminku se asi ven moc nechce 😒 tak uvidíme snad se o víkendu dočkáme 😉 Baji všechny zdraví a těm co už to mají za sebou dost závidí 😀

betina
18. říj 2008

držíme baji moc pěstičky a at se nebojí! když takhle doktoři miminko zlobí, tak ono se naprdne a vyleze ven rychle 😀

jajdaelda
18. říj 2008

tak baji...tak držíme s Kubíkem pěstičky...
holky se koukám dneska neozvaly, tak že by? 😉
Manža mi přinesl do nemocnice počítač, protože jinak bych se tu asi fakt zbláznila.......ne, že by tady nebylo co dělat, ale fakt mi začíná z toho prostředí hrabat....
Kubík je zatím moc hodný....strašně moc bych si přála, aby mu to vydrželo 😉 Už se celkem rozpil, tak doufám, že začne brzy přibírat...

Beti..tak jak malou zvládáte?

mila12
18. říj 2008

ahoj holky, tak jo, je to tak na mě zabral asi až ten úplněk.
Lubor se narodil 14.10. v 05.45 h, 3650g, 51cm
dneska nás pustili domů, snad vás brzo dočtu a samozřejmě blahopřeju dalším maminkám 🙂 🙂

betina
18. říj 2008

milo, moc gratuluji k chlapečkovi, mí hezké míry, tak at hezky prospívá i nadále!!!!

jajdi, u nás nic moc, teda já nic moc, jsem nevyspalá. Malá se vždycky budila na kojení hodně brzo, ale napila se a usnula a ted....kroze. Přes den nechce moc spát a večer s ní pochoduju, aby zabrala. Pak vstáváme každý tři-dvě hodiny, ale aby spala, beru si ji do postele, takže se opět nevyspím 😠 no snad se to zlepší. Jajdi a co ty s Kubíkem?

lenkac.f
18. říj 2008

Ahojky, všem maminkám gratuluju k mimískám a přeju vše nej nej , ať Vám dělají jen radost. Můžete mi poradit? Já jsem si chystala věci do porodnice podle papíru, co jsem dostala od nich a píšou tam plenkové kalhotky 3-6 kg. Jenže koukám a já mám nějaké plenkové kalhotky 2-5 kg. Tak jsem z toho blázen, to mám asi nějaký jiný nebo nejsou jednorázový? Poradíte?

jajdaelda
18. říj 2008

lenkac.f - ty co máš Ti určitě do porodky stačí

jajdaelda
18. říj 2008

beti...no tak já musím malýho na kojení v noci budit...včera měl ozařovací dečku na tu žloutenku a každý 3 hodiny musel měnit polohu,tak to byl docela záhul, protože s tím bylo spojený měření teploty a já nevím jaké ještě úkony...
Horší je, že jsme na pokoji dvě a ty děti se prsotě neshodnou na tom, kdy vstávat...jeden se probudí..hodinová procedůra a pak zabere a probudí se ten druhý... 😠 ..pokud zítra spolubydlící odejde,pokusím se domluvit,aby mi sem nikoho nedávali...ráda bych se za ten týden a něco, co jsem tady,vyspala...
Taky jsem moc zvědavá na to,až budeme doma....

A ke špatným výsledkům jaterek se mi přidalo zase otýkávání nohou 😠

mila...no tak to gratulují!!!!!! Hezké míry...i ne tak často dávané jméno - po taťkovi? 😉

Manža dneska zapíjí Kubíka a kolaudaci baráčku...tak jsem zvědavá, v jakým stavu zítra přijde 😀

jajdaelda
18. říj 2008

jo a nejlepší je,že jsem opět na dietě...takže jako kojící matka jsem dnes dostala v 11 oběd - kuře s br.knedlíkem a pak večeři - 8 plátků veky a 4 plátky šunky a druhou večeři 4 plátky šunky, máslo a džem... Fakt síla, z toho mlíko asi moc mít nebudu ☹ A nikdo mi není schopen říct, co můžu jíst a co ne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru