III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
30. zář 2008

spetri,

v mým okolí je to přesně půl na půl 😀

marci
30. zář 2008

My jsme na předporodním kurzu čekaly všechny kluky - byly jsme asi fakt exotická skupinka 😀
Jinak já budu mít nějakého fintivku, protože si dává na čas 🙂

spetra
30. zář 2008

marci: ještě má pár dní čas.... třeba to ještě stihne před termínem... 😉

lili03
30. zář 2008

Ahoj, já jsem dnes byla na kontrole a vše při starém, jako minulý týden, takže to krvácení žádný náznak porodu nebyl. Prý je to po vyšetření normální, respektive, může se to stát.
Zajímavé je, že mi ten termín každý vypočítá nějak jinak, podle mého gynekologa bych dnes byla asi 39+4 a v poradně mi to vypočítali na 39+0, tady na koníkovi je ten termín taky trochu jinak. Doufám, že případně nebudu přenášet víc, než je zdrávo.
Dnes jsem měla v noci hroznou křeč v podřišku, tak jsem si říkala, aha, tak tohle je ta pravá kontrakce, opravdu to bolelo víc, než to různé tvrdnutí dodnes, trochu mě to paralyzovalo. Alle nakonec to asi byly nějakě zaražené větry, protože už se to neopakovalo 😀

ilci
30. zář 2008

ahoj, tož já jsem dneska v jednom kole 😉
už jsem vyčistila koberec v ložnici, zasádrovala rohy, ať může MM zamalovat a teď natírám topení

spetra
30. zář 2008

ilci: to víš, jsi si nás vychovala, že se ráno hlásíš jako první... tak když to tak není, tak máme podezření... 😝 a ty přitom tak poctivě pracuješ....
mě kolegyně nutí umýt okna, ale na to jsem fakt líná....
ale teď jsem se vrátila z 2 hodinové procházky a vzala jsem to ještě pěšky do 6. patra....a musím říct, že mi to psychicky pomohlo a jsem příjemně unavená.... takže doporučuji i bez postraního úmyslu... 😉

ilci
30. zář 2008

tož mám dneska pracovní náladu a tak jsem to chtěla využít 😉

lili03
30. zář 2008

Sakriš, budu se muset trochu snažit, když vyžehlím a umyju nádobí, říkám si, jak jsem toho už udělala dost🙂 To se nedivím, že se na mém stavu od min. týdne nic nezměnilo...

spetra
30. zář 2008

lili: se může změnit z "minuty na minutu" 😉

eliotka
autor
30. zář 2008

Teda ilčo, ty jsi tak aktivní? 😕
To já už toho moc nezvládám. A procházky taky flákám, protože mě tam vždycky začne tvrdnout hodně břicho.

Beti, fakt jdou chlapečci dřív? 🙂 To jsem zvědavá, u nás to vypadá na kluka, ač jsme to vědět nechtěli, ale podle poslední reakce dr. asi jo.

Mně říkali, že když neporodím do 7.-8.10., porod mi taky vyvolají (kvůli cukrovce). Taky jste slyšeli, že vyvolávaný porod sice může více bolet, ale zase je rychlejší?

Dnes jsem dokoupila kosmetiku, zatím nevím, čím budu mazat obličej, jestli taky oliv. olejem, co je i na tělo? A na zimu na ven mám zimní krém od weledy. Čím budete mazat obličej doma?

spetra
30. zář 2008

já jsem taky nějaká mrtvá, že mám pocit, že nedojdu, ani za roh, ale jak překonám nějakou metu, tak už je to v pohodě a naopak se pak cítím líp....
eliotko: taky jsem to slyšela, ale jako u všeho může to být dost individuální... na druhou stranu chápu, že délka porodu je měřitelná, ale ta bolest... myslím že i maminky které zažili porod vyvolávaný i nevyvolávaný mají většinou problém to posoudit....

spetra
30. zář 2008

co se týče kosmetiky, fakt nevím zatím nebudu kupovat asi nic... a pak si nechám nejspíš poradit... koupila jsem jen sprochový gel sebamed, že ho třeba budu použivat v porodnici i já....

mila12
30. zář 2008

tak já nosím asi taky fintila 🙂 , zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co nového.
Z kosmetiky taky moc nevím, já koupila mýdlo Sebamed, olejíček Aviril a v porodnici je k dispozici kosmetika od Johnsona, tak uvidím jaká bude...popř. dokoupím potom. Ale prý jsou na ní děti dost alergičtí, tak nevim, to je těžký.

spetra
30. zář 2008

no jo kam to ta mládež spěje, za 15 let budou asi větší fintilové.... 😀

ilci
30. zář 2008

tak mě se furt líbí toho 10.10. 😀
takže já nikam nespěchám, klidně ať se prck dopeče
ale mě vyvolávaný porod nehrozí, takže jsem v klidu

jajdaelda
30. zář 2008

ilci...mě se taky líbí 10.10., ale až po 13.10. 😉 tak třeba se nám to povede společně...
podle čeho máte ten termín? Dle MS nebo UZ?

spetra
30. zář 2008

já dle MS, mě se líbí každý termín do 10.10., pak už žádný 😉

tanuki
30. zář 2008

ahoj holky, něco nového? 😎 u nás jen to, že bydlíme v novém bytě a nemáme internet 😀
hlenová zátka nic..jen mi začaly trochu otýkat nohy, udělala se první strie ☹
Ilčo, to jsem zvědavá, která z nás porodí dřív 😉 u nás se taky pořád natírá, maluje, šůruje, dnes jsme se s manželem pohádali, že prý moc uklízím 😠 moc nebo málo - uklizeno tamm pořád není!
Zítra jdu do školy, tak jsem zvědavá, kolik dní odchodím 😀 😀 😀

ilci
30. zář 2008

tanuki, a už máte hotovo? nebo jen částečně 😉
mě se líší TP dle MS a utz ve 12tt o jeden den

tanuki
30. zář 2008

no, krom chodby v podstatě ano 😉 tu odkládáme na neurčito 😉 ale ještě potřebuje trochu předělat kuchyň - vybrat myčku...a knihovnu do obýváku - je to fakt divné, jak tam máme jen samý nízký nábytek - nic vysokého..a hlavně není kam dát ty knihy 😀
Hlavně, že ložnice a mimivěci už jsou hovg 😉

tanuki
30. zář 2008

nějaké miminko, co jsem tu nebyla?

ilci
30. zář 2008

tak to máte fajn
my teď malujem chodbu, ale zůstane asi prázdná, budem tam dávat kočárek

tanuki
30. zář 2008

my zatím pokládáme do pidichodby úplně všechno 😀 kočárek muž složil do skříně, tak jsem poznamenala, že by mi nevadilo, kdyby byl složený v pokojíku, že bych se chodila kochat...tak prý je času ještě dost 😀

ilci
30. zář 2008

tak my zatím máme kočárek u našich
do pidi chodby už se nám pak možná vejde pidi botník, krom kočárku 😀

tanuki
30. zář 2008

jojo, ten také potřebujeme, ale zas když teď budeme oba nosit spíš vysoké boty ☹ Tak to musí být pidi s velkým prostorem 😀

betina
30. zář 2008

ahoj holky,

tak se jdu zatím rozloučit 🙂 snad mám vše nachystáno, tak se budu snažit jít brzo spát. Ráno vstáváme už před pátou 😠
jakmile budu moci anebo poprosím manžela, aby vám napsal co a jak.

Mějte se moc hezky a kdyby se objevilo nějaké miminko, když tady nebudu, tak vám přeji rychlý a pohodový porod a zdravé miminko

papa holky moje

jajdaelda
30. zář 2008

Beti...tak moc držím pěsti...ať jste obě v pořádku a brzo se ozvi! 😉
Pa

eliotka
autor
30. zář 2008

Beti, tfuj tfuj tfuj pro štěstí, budu na tebe myslet.

Kočky, zatím vlastně dva porody máme vyvolávané, tak jsem zvědavá, jakt o bude pokračovat. 😕

spetra
30. zář 2008

jj, nějak se těm prckům samotným nechce... ☹ tak snad ti další půjdou dobrovolně...

ilci
1. říj 2008

dobré ráno

beti, hodně štěstíčka a ať to máte, holky, brzo za sebou a bez komplikací

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru