III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
22. zář 2008

MM je sice ryba, ale některé vlastnosti asi budou mít s prckem společné 😀

ilci
23. zář 2008

dobré ráno
tak pořád všechny 2v1?

opisuju tabulku, ať máme přehled 😉

1. Rehos 21.9. holčička Marie Tereza
2. Radus78 29.9. holčička Anička
3. Mila 12 3.10. chlapeček
4. Jadviga 4.10. holčička Ella
5. Lili03 5.10. chlapeček
6. Marci 5.10. chlapeček
7. Eliotka 7.10. ?
8. Betina 7.10. holčička Verunka
9. Mikulka 8.10. chlapeček
10. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
11. Tanuki 11.10. holčička Verunka
12. Ilči 11.10. ?
13. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
14. Oskarka 16.10. ?
15. Baji 20.10. holčička Kristýnka
16. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
17. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
18. Chiwule 28.10. holčička Anetka

jajdaelda
23. zář 2008

spetra...díky za odkazy...jakožto sama Váha budu mít pro prckovo váhání snad pochopení...ale nevím nevím, jak manža 😀

radus78
23. zář 2008

Ahojky, tak hlásím, že pořád 2v1 😀
Taky jsem váha a upřímně už teď MM lituju. Nebude to mít s náma jednoduché. Já když se mám pro něco rozhodnout tak je to fakt hrůza. Prostě typická váha 😠

eliotka
autor
23. zář 2008

Ahoj holky,

tak já měla zase noc beze spánku. Břicho mě tlačilo a táhlo, nemohal jsem najít vhodnou polohu...

Mně v poradně prohlížejí vždy čípek a kontrolují ozvy. Tento týden tam není moje dr., tak nevím, ke komu jdu, ale zatím to bylo takto. A moje dr. mi vždy řekne, jak to vypadá, jako čípek.

Váhu neznám žádnou. Tak je to pravda, že jsou váhavé? Ha, to jsem zvědavá. Já jsem ryba. 🙂

betina
23. zář 2008

no ono je to s těma váhama dost těžký.MM je váha a mů otec taky a kždý jsou diametrálním způsobem odlišní, prý je to (podle astroložky) více o adescentu, ve kterém se človíček narodí. Já jsem střelec, ale protože mám adescent ve vahách, dá se prý se mnou žít 😀 😀

ilci
23. zář 2008

tak já jsem výbušný štír a MM jako ryba mi max. vyhovuje, má na mě uklidňující vliv 😀
jinak váhavá jsem často taky

betina
23. zář 2008

ilci, no s našima znameníma k sobě potřebujeme mírnější povahy, jinak bychom se pozabíjeli 🙂

ilci
23. zář 2008

beti, to je fakt
jak mě to chytne, tak řádím jak tajfun a MM mě uklidňuje
a že s tou reko baráku, která je fakt odfláknutá, mě chytaly nervy furt 😀 😀
jednou jsem chodila se štírem a nebylo to ono

helcah
23. zář 2008

ahoj, tak já jsem střelec a myslím, že to na mě sedí 😀
jinak jsem zatím taky 2v1 ale už jsme měli poslíčky tak prý to bude možná o 14dní dřív, no nemáme stanovený přesný termín

spetra
23. zář 2008

Tak já jsem býk a manžel lev... 😅
Mě dnes udělali jen monitor - v pořádku. vyšetření prý stačí jednou za 14 dní... ☹
Já jsem se tak nějak upnula k tómu, že od zítřka můžeme začít rodit (jsem mu kdysi svolila 😉 ).... tak už jsem ve stavu čekání... 😖 Se bojím, že budu naschvál přenášet... Stačilo by mi vědět, že přenášet nebudu a byla bych spokojená....
No vidím to tak, že budu postupně zkoušet babské vypuzovací rady.... Si říkám, že když se mu nebude chtít tak nepůjde... a pokud váhá 😉 tak mu pomůžu s rozhodnutím a trošku ho popostrčím... 😉

betina
23. zář 2008

spetri,

já si taky myslím, že můžeme miminko maximálně trochu popostrčit, ale že si stejně udělá to, co chce. Mně teda dneska břicho pěkně bolí, ale hlavně mám (pardon) pěkně hnusnýýý výtoky, ty jsou čím dál tím horší. Ted sem upekla buchtičku, tak aspon nějakou radist si člověk udělá.
Nevim, jak vy, ale MM mi zakázal řídit, tak se prostě nikam nedostanu a tvrdnu doma-doslova 🙂 😀

radus78
23. zář 2008

betino,
ty výtoky mám taky, ale asi je to normální. A taky dneska dost tvrdnu 🙂

betina
23. zář 2008

dneska mám poslední předporodní kurz a bude se tam promítat porod-no mám z oho takový zvláštní pocity, nevím, jestli to chci vidět ☹

spetra
23. zář 2008

já tu měla dnes na návštěve kamarádku, tak jsem si docela užila... 😉 a odteď už žádný plán na co se těšit... ☹ jen to mimi... A představa, že to tak může být ještě měsíc.... 😠 Navíc jsem ted za týden přibrala skoro 3 kila, tak mě děsí co mě ještě za "radosti" čeká.... Příznaky, že by se něco blížilo nic moc...

lili03
23. zář 2008

Ahoj holky, u mě to vypadalo, že nic, žádní poslíčci ani výtoky, břicho pořád nahoře a dnes ze mě najednou vyteklo docela hodně krve, teda spíš taková rozředěná, bylo to krátce po vyšetření u dr. Tak jsem tam volala, a prý, kdyby se to nějak horšilo, mám přijet, ale že to může být i zátka. Ale hlenu v tom není ani trochu, tak to na ni nevypadá. Možná, že teprve vyjde. Tak nevím, na čem jsem, raději asi budu už jen sedět doma na zadku, ani ty procházky už nebudu riskovat, kdyby to náhodou přišlo...Jinak břicho občas tvrdlo, ale vůbec to nebolelo, tak nevím, jestli to bylo opravdu tvrdnutí.

spetra
23. zář 2008

ale holky, na druhou stranu... to hrozně uteklo... to jsem vždycky koukala na holky kterým svítí 39 tt jako na "mimozemšťany"...a teď už ji mám také... 😅

betina
23. zář 2008

lili,

to by mohla být ta zátka...ale kdyby náhodou, tak raději za doktorem. Minuý týden jsem po vyšetření od dr.měla silné výtoky od tmavě-hnědo do krve...jak se tam hrabala 😠
spetri, přesně tak..když jsem začala chodit na koníka, byla jsem 8tt a těhulky co byly takhle daleko, jsem upřímně záviděla, že už to mají jaoby za sebou a že ty nervy, jestli všechno bude v pořádku a ono je pomalu jedno jak daleko jsme, protože prvně se bojíš potratu, pak jsou třeba nějaké komplikace, pak porodu a pak o zdraví toho drobečka. Si prostě nevybereme 🙂

spetra
23. zář 2008

lili: s tím tvrdnutím jsme na tom stejně, mě se pořád ptají jestli mi tvrdne, no něco dělá je to takový pocit jako by se naráz zvětšilo, roztáhlo, ztěžklo, tak jestli je to tvrdnutí...
jediné co mám tak je břicho dole, ale to už asi 14 dní...

jajdaelda
23. zář 2008

Ahoj holky, tak jsem koukala, že Rehos měla dneska příspěvek na jiné diskusi, že ji dneska pustili domů. Tak jsem koukala na její stránky a jestli to je Maruška na těch fotkách (nějak mi tam nesedí datum), tak to je pěkný kousek...jestli vidím na váze dobře,tak přes 4kg! Tak snad se nám brzy ozve....

lili03
23. zář 2008

Spetra - taky mi to připadá jako nedavno, co jsem tady řešila nevolnosti (říkala jsem si, nic nemůže být horšího, raději bych rodila dvojčata než tohle 🙂 - no, už jsem to nemohla vydržet, trvalo to skoro čtvrt roku ) a záviděla zkušeným těhulím přes 30tt 🙂
Jinak to tvrdnutí, to je přesné. Dr. dnes říkala, že to asi poslíčci jsou, že to bolet nemusí. Nejrohší to bývá kolem 11 v noci, pravidelně se tam malej asi hrozně protahuje, tlačí do močáku, konečníku, řeže mě to v místech děložního čípku a střílí do stehen. Ale pořád mi připadá, že to je spíš tím jeho mletím, možná to ale teda jsou ty poslíčky, nevím. Taky mě pěkně bolí pánev a stydká kost a kyčle, ale chodit pořád můžu, v neděli jsme dali dlouhou prochajdu a včera sexík.
Beti, taky myslím, že mi to rozjela dr., ale nevím, co to vlastně je. Bylo to docela hodně tekutiny (až na džíny), taková rozředěná vodová krev, ale hlen vůbec. A od té doby zatím nic, mírné hnědé špinění možná. Tak zatím nechci plašit a počkám, co to udělá do zítra, jestli to bude dál pokračovat (případně třeba nějaký ten hlen nebo špunt přeci jen odejde). Snad nic nezanedbávám.

eliotka
autor
23. zář 2008

Mně tvrdnutí taky nebolí, mám takové jako táhnutí břicha, a jako by ztěžkne, a mám to už od žaludku.

Jo, taky jsem dříve koukala na ty, co jsou 38., 39 🙂

lili, ale třeba je to fakt zátka. Plodovka asi ne, co? Ale kdyby něco, snad radši k dr. jdi.
Já taky nevím, jestli mi v noci to břicho tvrdne, nebo je to tím, že se tam mimčo mele... Když pak vstanu na wc, tak mám břicho takové napjaté, ale nevím.

Tak rehos už je maminkou, juchu 🙂 😉

ilci
23. zář 2008

tak z krve bych asi byla vyplašená
ale pokud to máš zkonzultované s dr., tak je to asi zatím v pořádku

spetra
23. zář 2008

mě taky napadlo včera se podívat rehos do alba, chtěla jsem vám to říct, ale pak jsem to pochopila že to mimčo co tam má je její první...
já jsem dneska vyjímečně měla chuť na sex, až mě to šokovalo, ale manžel nechce, se nějak zalekl, že bych mohla porodit..... 😝
Lili:Tak snad, je to ok jak ti řekl doktor... jinak koukám, že s těma poslíčkama nebo co to je jsme úplně stejně.... kdyby sme to tu pořád neřešili, tak mě ani nenapadne, že to není jen mletí prcka...

ilci
23. zář 2008

stejně mě najednou taky přijde divný, že ještě pár dní a mimča tu budou s námi, nejen v bříšku
ten III.trimestr mi nějak rychle utekl 😉

ilci
24. zář 2008

dobré ráno
tak noc byla klidná, jen jsem se 1x vzbudila, jak mě prcek tlačil dole
naštěstí jsem za chvilku usnula
MM mi ráno otevřel okno, tak jsem si při dešti krásně pospala 🙂

jajdaelda
24. zář 2008

dobré ranko...taky jsem se hezky prospala....jen jsem si v noci nějak víc nahlas oddechla a manža vyskočil, protože myslel, že to na mě přišlo.... 😀 a po dlouhý době jsem měla sen...na poslední prohlídce mi dr. řekla, že čekáme dvojčata 2 kluky 😅, docela šoking
myslím, že rehos má prvního kluka a na těch fotkách je myslím holčička, i když s datumem 2005, uvidíme, až se tady zastaví....

ilci
24. zář 2008

no mě se dneska zdálo, že už jsem byla po porodu a jeli jsme domů 😀

marci
24. zář 2008

ilci tak to je super sen, to bych brala i jako realitu 😀

ilci
24. zář 2008

marci, tak mě už se tak 2x zdálo, že jsem měla bezbolestný porod, prostě dítě ze mě vyklouzlo, ani nevím jak 😀
tož v realitě by to taky nebylo marný 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru