III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
24. zář 2008

ta omáčka je dobrý nápad, tu udělám asi zítra - musím na ni první nakoupit...

lili03
24. zář 2008

Já jsem si právě uvařila špagety a jen jsem na to dala kečup a eidam 🙂
Nějak nemám z čeho vařit, bojím se teď vyjít i na nákup. Jinak jsem třeba vařila zelňačku, pak jsem na rychlo zapekla v troubě filé s bramborama a tou míchanou mraženou zeleninou. Hodně jíme chleba s různýma sýrama a salámama, nebo já tláskám jogurty, tvarohy, dorty a tak.

Plenky mám jedny new baby od pampers a pak jedny ty 3-6, dokoupím, až uvidím, jestli jsou dobré.

Jinak já jsem za poslední měsíc nepřibrala vůbec a najednou teď za týden skoro 3 kg, možná mi kleslo břicho a nějak tlačí na ledviny, nevím. Ale nohy nateklé nemám.

spetra
24. zář 2008

no manžel jí chleba celý dny.... a večer chce něco teplého... 😅 takže já vařím spíš pro něho, ale samozřejmě si dám s ním.... 😉 občas vyhrožuji, že když si nic nevymyslí, tak nic neuvařím.... 😝

lili03
24. zář 2008

To je fakt, MP taky nic nevymyslí, že prý všechno je dobrý 😠 On chodí ale na oběd v práci, tak to pečivo a studenou mísu docela uvítá. Předevčírem jsem vařila omáčku s kolínkama, sice to trvá dlouho, ale vaří se to samo, tak jsem jen nakrájela cibulku a hovězí a nechala to 3 hodiny vařit a pak jen zahustila, dochutila a kolínka jsou rychlý. Dneska ale musí nakoupit přítel, já tu přecházím po bytě jak lev v kleci. Asi si půjdu lehnout, abych se vyspala, vsadím se, že v noci to bude zase stát za to 😲

spetra
24. zář 2008

lili: a teď je ti dobře? určitě pokud usneš využij každou chvilku ke spaní, to je aspoň k něčemu narozdíl od válení a chození od ničeho k ničemu....

betina
24. zář 2008

tak s těma plínkama- mám dvoje balení Pampers Newborn na začátel a dál se uvidí, domluvili jsme se s MM, že možná později (tak od půl roku) bysme látkovali, uvidíme.

jadviga: jdu na UTZ v pátek a řekli mi to stejný, jestli se to nespustí samo ten porod, tak maximálně příští pátek domluva na porod. No máme to s tím KP veselejší.

Jinak dneska mám břicho jako šutr, pořád tvrdne a není mi ani enjlíp od žaludku. Přičítám to počasí 🙂 mně břicho vyrostlo nejvíc pávě v 9.měsíci-před týdnem mi zmizel pupík a dneska jsem koukala, že mi ta malá aktivistka udělala kopáním modráka zevnitř, takže mám fialovej vypouklej pupík-fešanda jsem 😀

radus78
24. zář 2008

já myslela včera večer, že už snad budu rodit, ale bylo to dost nepravidelně a pak jsem v pohodě usla. Ráno už nic. Tvrdne mi to, ale jinak v poklidu. 😉

mila12
24. zář 2008

ahoj holky, tak se hlásím po delší době, pořád 2 v 1...Měla jsem dost fofr. Manžel je už po operaci kolena, ale stále doma, no aspoň už chodí. Mamča je na operaci krku dneska, pobyde tam asi ještě týden, tak doufám, že do té doby neporodím. Vozila jsem buď jednoho nebo druhého po doktorech...do toho já sama hodně vyšetření. Už mě mů dr. předal do péče porodnice, monitory mám dobrý, streptokoka negativního, tak snad vše ok. Jen pořád nevím kolik malej váží, ptala jsem se dr. a on mi to neřekl, že by musel zadávat všechny rozměry na UTZ...a prý není čas, CS taky nevím, ale jednou mi už napsal 4, pak mi to zase dvakrát proškrtl. Břicho mám pořádný, spí se mi už špatně, ale pořád si říkám, že to pořád ještě ujde.

betina
24. zář 2008

milo, to jsi šikulka, že jsi to zvládla, ale to je přesně to podvědomí. Nemůžeš porodit, protože máš péči o někoho jiného 😉

mila12
24. zář 2008

😉 , asi jo, ale je blbý, že mi to vyšlo zrovna takhle do termínu...Nemůžu mamču ani navštívit, bojim se trmácet 70 km do Prahy...dneska jsem jela busem 20 km, no nic moc.

spetra
24. zář 2008

mila: si šikovná, že to takhle všechno zvládáš... 😉
mamča to zvládne i bez návštěvy, za to být babičkou jí to stojí... 😉
beti, jadviga: budem držet palce, ale aspoň jednu výhodu to má, víte že to budete mít brzo, nejpzději v termín za sebou....

tanuki
24. zář 2008

ahoj holky, koukám, že látkování se hezky rozmáhá 🙂 My máme do porodnice jeden balík těch Baby love 2-5kg, byla jsem překvapená, jak jsou tenoulililinké! A pak mám do zásoby trošku těch ekoplenek Moltex.

Ilči, my jsme od naší mamky dostali monitor a tchánovci se pořád ne a ne zeptat 😠 teda oni vůbec nejsou škrti, ale..docela by se hodilo - mám objedanou tu matraci (nakonec za 699, ale je to internetový obchod mužova kamaráda 😉 )

Beti, mě dneska také děsně tvrdne - nebolestivě, ale příjemné to není - jak je břuch velký, tak se mi v sedě když je tvrdý pak blbě dýchá 😝

ilci
25. zář 2008

tanuki, nám mamka platila celý kočárek a pořád na něco přispívá - i když říkáme, že nechcem, že je nám to blbé
a tchýně upletla 2 svetříky, takže tak 😉

marci
25. zář 2008

moje mamka taky nakupuje hlavně oblečení až jsem jí musela začít brzdit, abychom to unosili. Jinak předem nic nechci, takže si pak řeknu až po narození co mi mají koupit (nebo lépe řečeno mi dají nějaký příspěvek a já si to vyberu sama). Strašně mě ale překvapil tchán, žije sám, takže jsem od něj nic nečekala. Pak ale přišel s tím, že mi zaplatí kočárek. Já už v té době měla objednané Jané a zaplaceno přes 20 tisíc. Bylo mi teda blbé mu říkat o tolik, tak jsme s manželem řekli, že na kočárek tak 10, když ale kočárek došel, tak tchán přišel s tím, že co kecáme, že na netu si zjistil, že kočárek je 2x tak dražší a donesl nám 20 tisíc a ještě se cítil dotčenej, že jsme ho chtěli ošulit 😀 😀

ilci
25. zář 2008

marci, tak tchán je kabrňák 😉
my mamce řekli částku a ať přispěje, kolik chce a ona, že celý

jinak tchánovci nejsou škrti, ale prostě se to u nich "nenosí" a tchán chce všechno nejlevnější
třeba jsme si měli koupit žehličku k vánocům, taxem si vybrala ne nejdražší, ale prostě tak, aby mi vyhovovala
MM ji k nim nesl, že ji jako budeme mít u nich pod stromkem
a tchán byl dotčený, že se přece prodávají mnohem levnější, že tahle je drahá
MM mi to doma říkal, tak jsem se rozčílila a říkala mu, ať jim vyřídí, ať teda přispějí, kolik chtějí, že si kvůli tomu nebudu kupovat šunt
tchýně nám to bez řečí zaplatila celé

jajdaelda
25. zář 2008

ahoj holky...tak máme kontrolu za sebou, monitor v pořádku...jinak mě vůbec neprohlížela 😠 ,tak příště už jdu do porodnice.
Jinak s těmi rodiči jsme na tom podobně. Moje mamina je taky sama a dala nám na celý kočárek a neustále něco kupuje. A tchánovci? Ne, že bych od nich něco chtěla, ale ani se nezeptají, jak mi je....před 14ti dny mi tchýně dala na malýho obleček, prý neví,jestli ho oblíkne a přitom to byla velikost tak na 9 měsíců 😉 což by ani tak nevadilo, kdyby to nebyl zimní obleček 😖 ,to Kuba asi v červenci neunosí...a přesně jak říká ilci, taky chtějí všechno nejlevnější a nebylo tchýni blbý říct, že ten obleček koupila za pár peněz. Fakt od nich nechci nic, ani oblečení od Nike pro prcka, ale pokud něco koupí hypersupervýhodně a chce nám to dát, tak ať si tu cenu nechá pro sebe 🤐

ilci
25. zář 2008

jajda, tak uvidíš v porodce, co ti řeknou
já jsem taky zvědavá, jestli bude "systém" vyšetření stejný nebo to dělají jinak
monitory budou, ale jsetli třeba už mi někdo odhadne váhu nebo tak 😉

marci
25. zář 2008

ilci bud rada, ze ti vahu nikdo neodhaduje. me uz 2 mesice vsichni doktori nervuji s odhadama vahy. hazi neskutecny hausnumera, ze jsem z toho vzdycky na prasky. kamaradka chodi k brne k lekari, ktery je tady docela kapacitou a ten ji vahu nerekl ani jednou, protoze pry se to podle ultrazvuku stejne odhadovat neda. tak si rikam, ze nekdy je lepsi nevedet a byt v klidu!

ilci
25. zář 2008

marci, tak já doufám, že to žádný obřík nebude
mám zas dost kamarádek, kterým odhad celkem seděl

betina
25. zář 2008

ahoj holky,

marci s těma mírama, jak jsem byla na tom zátěžovým testu, tak mi doktor řekl, že malá má podle něj 1600 g (to byl pátek) a hned v pondělí se díval jinej doktor a že má tak 1950, takže asi tak, si vyber, co je pro tebe lepší 🙂

s těma penězma a dárkama....moji rodiče jsou 2 roky rozvedení, mamka mi koupí sem tam obleček, ale taky nemá sama peníze. To můj tatínek penízky vesele propije, takže jsme nic na malou nedostali, na druhou stranu, kdyby nám něco dal, slyšela bych to asi další rok ☹ hodně nám pomáhá tchýně, přispěla na kočárek, chce připsět i na sedajdu a to už křičím já, že takhle ne a taky moje babička nám dala 5.000 na kočárek.
Upřímně, nejvíce se stydím za tátu, hlavně před svým manželem-jeho mamka by se rozkrájela, aby nám mohla pomoct a můj táta to propije.no rodiče si člověk nevybírá ☹

marci
25. zář 2008

no to je něco podobného jako u mě 350 g za 3 dny, u mě zase vypočítali 600 g za týden - když jsem se jich ptala jestli je to možné, tak prý ani ne, prej to každý utz a každý doktor měří jinak ..... 😠

mila12
25. zář 2008

já jsem taky zvědavá na vyšetření v porodnici, jak se bude lišit...mě už můj dr. neprohlížel 14 dní, jen kouknul na polohu a na srdíčko přes UZ.
Jiinak nám teda pomáhají finančně hodně tchánovci, pořád něco kupují, moje mamka je sama, ta nám dá nějaký peníze až potom, ale ani po ní nic nechceme, má toho sama dost.

spetra
25. zář 2008

u nás se váhový odhad ani v porodnici nedělá.... takže překvapení až do doby než se to narodí, ale je pravda, že to stejně není nic moc přesné, tak to může jen zbytečně mamči rozrušovat

ilci
25. zář 2008

mě jen na velkých utz říkali, že prcek vypadá, že bude dlouhej, tak uvidíme, jestli se terefili 😉

jinak mě to počasí teda fest uspává a nechce se mi nic dělat 😀

radus78
25. zář 2008

já jdu do poradny zítra. Jsem zvědavá, jestli mi udělají UTZ. Naposledy mi ho dělali 2.9. a to měla malá cca2700 g.
Jinak se mi zdá, že dostávám rýmu 😖

Mě naši slíbili peníze a s tchýní je to těžký. Sice se zeptala, já si řekla o peníze, že si nakoupím, co budu potřebovat, ale stejně zase donese něco, co nebudeme používat. Prostě si nedá říct.

eliotka
autor
25. zář 2008

Ahoj holky,
tak stále jsme všechny 2v1? 😉
U nás tchánovci nedali nic a nevím, zda dají. 😒 Naši naopak dávají pořád něco a to jsou an tom finančně hůř než druhá strana. Ale co naděláme, že jo.

Typi na jídlo. Hodně dělám zapečené věci (brambory, na to strouhaný sýr, na to třeba rajčata a pak maso apod.). Nebo dělám těstoviny. Teď jsem dělala: osmahla jsem trochu na kostky celeru, na to žampiony, podusit, na to rajčata, podusit, do toho kostka taveňáku a trochu smetany. No a na špagety. Takovýhle omáčky na špagety, to pořád měním, jsou jedna dvě hotové. 😉

eliotka
autor
25. zář 2008

Jinak plenky máme pro začátek Pampers, ty nejmenší a uvidí se, zda budou mimču sedět.

ilci
25. zář 2008

jo, zapíkám taky často a všechno 😀
těstoviny vedou, je to rychlejší než škrabat brambory 😀

betina
25. zář 2008

holky, když se bavíme o těch penězích. já mám poslední dobou strach, jestli všechno utáhneme při mateřské ☹ objevují se u mě asi ty návaly hormonů a obav. Prostě splátek je hodně a vždycky jsem citelně pomáhala, ted už to tak není a nebude, tak se bojím ☹

marci
25. zář 2008

Já jsem zatím pořád odhodlaná začít postupně pracovat z domů. Jsem zvědavá jestli to není zatím jenom moje naivní představa. 🙂 Ale jinak si říkám, že nějak bylo a nějak bude. Určitě jsou na tom jiní finančně hůř a taky nějak vycházejí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru