III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
1. říj 2008

ahojky, tak ilči se nám vrátila do starých kolejí... 😉 Co máte holky dneska naplánu?
Si asi budu muset udělat nějakou radost..... 😅

ilci
1. říj 2008

spetro, jj, už se zase hlásím ráno 😀
no, já se teď chystám uvařit zeleninovou polívku, mám tu kopu zeleniny od našich
jinak dneska spíš menší veget, nějak mě od včera bolí ruce
takže max. utřu prach a chci osprchovat kytky

mikulka
1. říj 2008

Ahoj holčiny,

tak my také stále 2v1, termín mám přesně za týden. Když do té doby neporodím přirozeně, porod vyvolají. Teď jsem si četla o vyvolávaných porodech a dost jsem se zděsila. Myslela jsem, že dají nějakou tabletu a ten den porodím, ale vůbec ne. Může to trvat několik dní! A riziko je, že se může končit císařem.
Tak doufám, že se mi to vyhne a porodím přirozeně. 😔

Máte už poslíčky, holky? Já nějak nic nepociťuju, jen občas mě zabolí trochu v podbřišku a v zádech, nebo mi ztvrdne břicho, hlavně večer, jinak nic.

jajdaelda
1. říj 2008

ahojky...
tak já dodělávám jěště poslední věc do práce a odpoledne jedu do poradny...tak jsem zvědavá, co mi řeknou na ty kyčle.
mikulko...tak já přesně za 2 týdny 😉 taky zatím nic extra nepociťuji...jen občas bolest jako při MS,ale to je zatím velmi krátce a pak píchání v kříži...ale abych to nezakřila...včera jsem psala kámošce, že jsem v pohodě a odpoledne jsem si dala teplou vanu a celý večer mi bylo blbě...hlavně od tý soboty, co jsem si rozhodila žaludek nějak nemůžu moc jíst...ono to taky bude asi tím, že žaludek už asi nemá moc místa..

spetra
1. říj 2008

mikul: máme stejný termín 😉 äle mě by vyvolávat porod pokud nebudu přenášet víc jak 10 dní neměli....
se to nějak rozmohlo ty vyvolávané porody.... zatím máme 2 vyvolané porody a jeden přirozený, teda pokud se nic nezměnilo....
no jediné co mám je že mi tvrdne - jako by se napíná břicho a občas mě píchne v podbřišku - je to jen krátké, prostě píchnutí a konec.... tak nevím co to je... 😅 Ale prý někdo poslíčky vůbec nemusí mít, tak nevím...

jajdaelda
1. říj 2008

spetra..s tím uděláním si radosti to není špatný nápad 😉 😀

spetra
1. říj 2008

jadviga: kdepak tě máme? Už od pondělí jsme o tobě nečetli... 😉 Termín za 3 dny tak máme podezření... 😉

ilci
1. říj 2008

tak já měla poslíčky 2x nebo 3x a v noci
teď je už týden klid (abych tu nezakřikla)
tak já zatím nikam nespěchám, doufám, že přenášet nebudu a jinak ať se prcek dopeče 😉

marci
1. říj 2008

Ahoj holky, jadviga už to má asi za sebou, dneska nastupovala na císaře.
Mě začala dneska ráno odcházet hlenová zátka, bolí mě záda takovou hnusnou tupou bolestí a k tomu mám nechutnou zimnici 😒

ilci
1. říj 2008

marci, tak to už se ti možná taky blíží 😉
zimnici jsem měla trochu včera večer, ale v noci mi bylo opět vedro, takže spíme s oknem dokořán

spetra
1. říj 2008

jééé, díky za zprávu marci.... tak dnes to vypadá minimálně na 2 miminka... aby ne když je takový hezký datum... 😉

ilci
1. říj 2008

a kdopak bude na řadě zítra 😉

jajdaelda
1. říj 2008

ahojte, tak jsem zpět z prohlídky...no prohlídky...dr. velmi příjemný, ale jediný,co mi provedl bylo, že se mě zeptal, jak mi je, řekl, že otýkám, změřil výšku břicha....když jsem se ho zeptala na ty kyčle, tak mi přeměřil pánev a řekl, že mám pánev, že můžu rodit 5ti kilový dítě 😀 Tak alespoň nějaká pozitivní zpráva.
Zase žádná kontrola spodku 😅
Pak jsem šla na monitor, který byl dneska rozházený....a primář na to, ono se dneska nějak víc hýbalo,že? Já - no, ale jen trochu, je vše v pořádku? On: jo jo...jen ono se asi dnes víc hýbalo, že? No tak jsem poděkovala a šla po dvou hodinách domů ☹ Ke všemu se do mě dala nějaká zimnice...tak si jdu dát čaj a zachumlat pod deku..

ilci
1. říj 2008

jajda, tož to prohlídka fakt nic moc 😉

jajdaelda
1. říj 2008

ilci..to ne, to jsem mohla zůstat u mé dr.,alespoň by nemusel manža kvůli mě z práce dřív....
jo a jak dr. tak primář mi cpou termín porodu dle MS,tzn. 21.10 😠

jajdaelda
1. říj 2008

tak začnu s Kubou vážně promlouvat a připomínat mu,že 13. se blíží 😀

mikulka
1. říj 2008

spetro, a jooo, stejný termín 🙂 😉

Holky, mně večer bývá taky vedro, furt chodím v noci větrat (ještě k pálení žáhy a lítání na wc... takže moc nespím). Jako by návaly, co? 😕

jajdaelda, já právě asi od ne začala mít lehké nevolnosti a jako by i nechuť k jídlu. Nevěděla jsem, že to může být i takhle ke konci, ale asi jo? A to jsem si nevolností, zvracení a nechutí k jídlu užívala do 21 tt.! 😒

Takže někdo poslíčky nemá a rovnou to může propuknout? To jsem zvědavá, jak to bude u mě. Když už bych měla vyvolávaný porod, hlavně abych rodila přirozeně a ne císařem.
Proč měla jadviga císaře?

marciiii, hm, tak to vypadá, že se to blíží! 🙂

spetra
1. říj 2008

Doufám, že všechny maminky jsou už opravdu maminky.... 😅

Maminky:

Rehos
Radus78
Betina
Jadviga

Skoro maminky:

1. Mila 12 3.10. chlapeček
2. Lili03 5.10. chlapeček
3. Marci 5.10. chlapeček
----------------------------------------------
4. Eliotka 7.10. ?
5. Mikulka 8.10. chlapeček
6. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
7. Tanuki 11.10. holčička Verunka
8. Ilči 11.10. ?
9. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
10. Oskarka 16.10. ?
11. Baji 20.10. holčička Kristýnka
12. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
13. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
14. Chiwule 28.10. holčička Anetka

spetra
1. říj 2008

Se nám to začíná rozjíždět..... 😉 Koukněte jak se nám pořadí posunuje... 😉
Ilči: pokud nebudeme předbíhat tak zítra je na řadě Mila. 😉
mikulko: ty nevolnosti já měla od čt až do včera... dnes jsem zase úplně v pohodě....
A s tím vedrem, návaly - to mám snad celé těhotenství... 😠 bych bez otevřeného okna nepřežila....
S tím, že poslíčky nemusí člověk vůbec mít jsem četla v diskuzi poslíčči....

spetra
1. říj 2008

jajda: mě sice prohlídku spodku včera dělali, ale stejně mi nic neřekli... člověk se těší že se něco dozví a pak nic... 😠

ilci
1. říj 2008

dneska mi říkala mamka, že je ještě hezké datum 08.10.08 😉
jinak byl telefonát ve stylu - tak jsme vypálili slivovici, můžu se napít? nebo dneska hrozí porod?
mám u nich domluvený odvoz do porodky 😉
tak jsem mamku ujistila, že může dneska pít 😀

mila12
1. říj 2008

ahoj holky, tak já asi hned na řadě nebudu, dneska mě v poradně vyšetřila a sdělila mi, že termín co mi určil můj dr. je asi o týden posunutý vpřed, takže spíš až tak za týden...poslala mě i na utz, tam mi přeměřili malýho (váhový odhad 3400g) a pak se jim nelíbil monitor hned na začátku (pak už prý ukázkový..), ale zítra mám přijít pro jistotu na monitor znovu - no doufám, že se jen hnula ta sonda...
No tak to zase bude noc, dneska jsem skoro nespala...Snad mě uspí aspoň ten déšť bubnující na střešní okna.

spetra
1. říj 2008

ilči: 😀
mila: to bude dobrý, ale pro klid je určitě lepší že si zajdeš na opakovaný monitor....

weunka
1. říj 2008

Ahojky holky a skoro maminky, tak ja k to prožíváte? v kolikatem jste tt? ja jsem 35+5tt.... do poradny jdu pristi patek a dr. me rovnou posle na monitor, tak sem na to opravdu zvedava... Jinak sem poard unavena, hodne toho naspim, malej hodne kope🙂........behem tydne si chci koupit malinové listy,,.. pry se muze ten caj pit od 36tt a usnadnuje porod.....tak sem zvedava... JInak ja sem na kurz nechodila, myslim ze to neni ani tak dulezite, stejne vam do toho budou kecat dychejte tak nebo tak, a vy budete v takovem rozpoležení a soustředení ze na nejaky kurz podle zapomenete 😉 No a jinak? jak se mate?Povídejte 😀

ilci
2. říj 2008

mila, tak ať je dneska monitor v pořádku 😉

spetro, to víš, my na střední Moravě žijem slivovicí 😀 😀
jednou měli naši dokonce z jahod, jako jen pár litrů, ale nádherně voněla 😉

weunko, vítej
maliník piju, na kurzy jsem chodila a teď čekáme, kdy nastane den D 😀

jajdaelda
2. říj 2008

dobré ranko...tak další noc za námi...včera jsem usnula jako batole 😉 dneska chceme vyrazit na poslední větší nákupy do Prahy 😖 tak uvidím, jak se budu odpo cítit.
weunka..vítej mezi námi.
maliník taky piju....když jste se tady bavili o tom svědění vs. maliník, tak mě poslední týden svědí celej člověk, tak jsem maliník na dva dny vypustila a žádná změna ☹

hlavinka
2. říj 2008

Preji hezky den, holky! 🙂

Jajda: myslim, ze malinik se svedenim moc nesouvisi. Zatim ho nepiju a taky se porad drbu. Nejvic samozrejme na brise a prsou, ale vyjimkou nejsou ani zada, ruce a stehna. Holt hormony....

ilci
2. říj 2008

no, já jsem tehdy maliník vysadila na 2dny a zmizel mi ekzem na břiše a svědění pomalu přestalo
teď už se to ani při pití nevrátilo, takže si možná tělíčko zvyklo

lenkac.f
2. říj 2008

Ahoj těhulíny, můžu se k Vám přidat? Jsem dneska ve 32. tt, termín mám 28.11. Jsem po ivf a čekáme holčičku. Minulý týden jsem byla na UTZ a prý je malá o 14 dní menší a pozvali si mě za 14 dní znovu. Přitom do teď bylo vše v pořádku.Tak mám pěkný nervičky. Ale můj doktor mě uklidnil, že to nic neznamená a ať jsem v pohodě. No uvidíme. A sestřička mi doporučila pít ten malíník už teď, ale já si myslím, že je ještě brzy,ne? Všude píší až tak od 34. týdne, tak nevím.

mikulka
2. říj 2008

Ahoj holčiny,

vítejte werunko a lenko 🙂 Weru, máš nějak divně nastavené týdny v profilu, ukazuje se 462 tt. 😀

ilči, jéééé, slivka z jahod, to mohlo být dobré. Mňam. Já mám slivovici moc ráda, známý nám ji vopzil právě z Moravy, tak jsme si s manželem dávali do nosanů 😉 . Pak se známý ostěhoval a máme po slivce. 😝

Já moc v noci nespala, malý kopal a mně nějak bolelo břicho a táhlo, nemohla jsem najít vhodnou polohu. Taky jsem pořád cítila divné vlhko dole, tak jsem se furt utírala kapesníčkama a bála se, aby to nebyl únik plodovky. Ale bylo toho malinko, jen takový pocit vlhka.
Ráno jsem na toaleťáku našla cosi jako hlen a nitku krve (jéžíš, snad to nevadí, že to tak popisuju! 😕 ), tak nevím, jestli to nebyla zátka? Ale zase toho bylo malankato. Co myslíte, stalo se vám to některé? Mohla to být zátka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru