III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
21. črc 2008

Já byla v pátek u fyzioterapeuta - mně bolí třísla a rada zní- cvičit 🙂 mám si koupit takovou tu gumu a něma si jí přivázat, posilovat nohy - přitahovače i odtahovače. Hezky mi to vysvětlil: je to záhul na kyčle, pupík a rozšiřující se pánev nás nutí mít jakoby rozšířenější postavení (+špičky od sebe), ale tělo se to snaží vyrovnávat, výsledkem je namožení a bolesti.

mám trochu výčitky, že si s mimčem málo povídám, resp. téměř nepovídám...ale nám jistý docent (český specialita na dětské ORL) říkal, že plod slyší od 8. měsíce, takže bych mu věřila, i když ve většině těhuinformací píšou 5. Ale není tomu tak 😉 Takže od 8. by měli mluvit oba partneři klidně, nehádat se... 😵 čm víc, tím bude miminko zvyklejší a naše hlasy ho budou uklidňovat.

Jinak dnes jsem se na gyndu nedovolala, tak snad zítra 😉

eliotka
autor
21. črc 2008

Aha, tak cvičit. Já necvičím vůbec. ALe to byla hlavně kvůli bolestem břicha, co mám každou chvíli.
Já spíš četla, že plod slyší od 7. měsíce, to by bylo nějak teď. Ale třeba stačí, když slyší, jak mluvíme s manželem... No, ale asi to pak zkusím zintenzivnit a víc mluvit vyloženě k mimču. Zdá se mi to trochu divné. 😕 Ale občas mu říkám, kde bude bydlet a kde bude jeho postýlka a ukazuju mu oblečky a říkám mu o nich 🙂 . To jde nějak samo, ale jako na povedl, to mi moc mluvit nejde.

ilci
21. črc 2008

tož já když jsem doma sama, občas k mimču něco prohodím (hlavně když mě nějak blbě kopne)
ale když se nás tu sejde víc a všichni vykládáme, má mimčo ty pohyby teda dost intenzivní a furt sebou mele jak o závod 😀
tak nevím, jestli se mu to líbí a "povídá" si s náma, nebo je mu to nepříjemné

jinak mě taky bolí kyčle, v kížích a dneska zadek, jakobych si ho narazila 😠

ilci
21. črc 2008

má být v křížích - šotek mi tu krade písmenka 😉

tanuki
21. črc 2008

já si myslím, že důležitá je ta barva hlasu, ať mluvíš s kýmkoliv...
Ve středu jsem byla poprvé svičit a docela jsem zírala, co všechno tam po nás chtěli -myslela jsem, že to bude jen pohupování na míči, ale to posilování je teď důležité, na druhou stranu, musíš to teda zkoordinovat s problémy s bříškem, ať si neuškodíte...

ilci
21. črc 2008

já si na začátku těhu koupila DVD se cvičením, dostala jsem se k tomu až teď a u fůry cviků říkají - tohle už od 7.měsíce vynecháme 😀

betina
21. črc 2008

no s tím cvičením....nevím, nevím, když je člově na rizikovým. Kažopádně, jakmile začnu chodit na ty předporodní kurzy, tak ohlásím, že jsem na rizikovým. Stejně jak eliotka, už ted mě bolí břicho a představa, že bych ho měla posilovat 😖

ilci
21. črc 2008

já to pochopila tak, že ne posilovat břicho, ale třeba pánevní svaly

betina
21. črc 2008

no uvidíme, co nás nechají dělat. Každopádně mám fakt pocit, že za chvilku se teda nehnu vůbec a pokud někdo po mně bude chtít nějaký cviky, tak ho nakopu... 🙂

tanuki
21. črc 2008

já mám teda posilovat nohy - vestoje, tam se bříško moc nezapíná...a pak mám posilovat jak píše Ilči pánevní dno, ale to je celkem těžké 😅 mám stahovat jakoby pochvu v různých polohách- vleže, vsedě, s roztaženýma nohama a mezi nimi míč(tuhle variantu bych na rizikovém vynechala). Kamarádka mi půjčila knížku o Mateřství a tam píšou 10-15stahů 3krát denně, tak jsem si říkala, že se to dá..že jsem asi tomu svému fyzioterapeutovi blbě rozuměla...ale ne, jak jsem u něj byla teď tak opakoval, že 15min denně. Tak to nezvládám rozhodně 😀 ani si na to nevzpomenu 😉 Mělo by to pomáhat relaxaci svalů při porodu a zároveň obnovit normální stav po porodu. Ale nemám na to morálku 😒

ilci
21. črc 2008

15 minut denně? vkuse? to je mazec

eliotka
autor
22. črc 2008

Tak já mám cvičení zakázané od dr., protože jsem na rizikovém a mám problémy s bolestmi břicha. Mně stačí i menší námaha a už musím ležet, jak mě břicho bolí. Jediné, co jsem začala teď dělat je, že když ležím, roztahuji jako by pokrčené nohy do stran, kvůli kyčlím. Nebo si sednu do dřepu a zase mám roztažení nohy do stran, taky kvůli kyčlím. Jinak nic. 😕
S tím stahováním pochvy, to bych asi taky měla dělat, to není až taková námaha. Ale jako 15 min.??? To je dost teda! 😕

Bety, a ty jsi proč na rizikovém?

betina
22. črc 2008

zvracím doted, ale hlavně jsem během těhu 3x krvácela a to poměrně dost, pak od 20.týdne předčasné tvrdnutí břicha, bolesti, v noci průjmy 🙂
těhotenství si opravdu užívám se vším všudy ☹

mata35
22. črc 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Och, ako som rada, že som našla túto tému. Ja mám termín 4.9, ale už sa mi zdá, že nevládzem, bolia ma nohy, tvrdne mi brucho /už asi od 20 t./, často chodím cikať. Snažím sa oddychovať, ale pri dvoch deťoch sa to nedá. Navyše sú prázdniny, radi by chodili na výlety, a ja len stonem. Som taká nemotorná slonica a to som nepribrala ani 10 kg, ale aj tak.....

ilci
22. črc 2008

mata, tak 2 děti k těhu si moc nedovedu představit 😉
mě teď furt bolí kyčle, sotva chodím

hele, jak se pozná tvrdnutí břicha?
průjmy už mám taky, ale jen přes den

eliotka
autor
22. črc 2008

mato, dvě děti a těho, to musí být moc těžké.
Mně ty kyčle taky zlobí ☹
A jak se pozná tvrdnutí břicha by mě taky zajímalo..? 😕

beti, tak to máš taky pěkný teda. Ach jo.

mikulka
22. črc 2008

Ahoj holky,
tak jsem taky objednaná na ten velký UZ. A cukrovku mám taky, takže strach.

mato, a v kolikátém tt jsi?

bety, já si se zvracením taky hojně užila, do 18 tt po každém jídle, pak se to zklidnilo tak na 1x denně. Ale byl to hnus.

Tvrdnutí břicha je taková bolest jako na MS a že na jedné straně je jako by napjaté a tvrdé břicho? A to je to samé jako stahy?

ilci
22. črc 2008

bolest jako na MS občas mívám, břicho občas tužší, ale spíš se tam nacpe mimčo, někdy mám od něj fakt boule 😀
se právě bojím, že tvrdnutí a tak nepoznám 😉

mikulko a kdy na ten utz jdeš?

ilci
22. črc 2008

a nevíte, jestli na ty kyčle něco pomáhá?
já už pajdám jak stará babka 😅

mikulka
22. črc 2008

Já si taky myslím, že tvrdnutí břicha nepoznám. Ale to, že někde je břicho tvrdé, protože tam je mimi, to není ono určitě 🙂 😉 Podle mě musí tvrdnutí bolet, já myslím, že je to kontrakce, ne?

NA uz jdu příští pátek.

Mně ty kyčle braly včera hodně, bylo to hrozné. Mně pomáhá v leže roztahovat nohy ohnuté v kolenou do stran. Dnes to je lepší, asi to bude někdy horší, nědy lepší. Zřejmě se nám roztahuje pánev či co?

ilci
22. črc 2008

tak mě bolí, i když je tam mimi 😀
vždycky si to břicho masíruju a pak to povolí
hlavně ty boule, to je mazec, nevím, jestli je to hlavička, zadeček,....
vždycky říkám, že mi tam pochoduje želva

to cvičení zkusím, ale nemůžu ležet dlouho na zádech, mimčo dost protestuje
já si myslím, že je to tím roztahováním, ale abych za chvíli nebyla do šířky jak almara 😉

tanuki
22. črc 2008

Ilci, tak si zkus dát hodně pod záda a ležet v takovém polosedu. Mě mimčo kope nejvíc, když jsem na boku, takže usínání je docela sranda... ale Dr. mi říkala, že to nutně neznamená, že se to mimču nelíbí, ale že to naopak může znamenat, že je v té poloze spokojené, má """"dost místa"""" a může se protahovat 🙂

budí Vás v noci kopání? Mě teda ještě ani jednou... není to divné? Né, že by nekopala, zrovna dnes probudila manžela, protože měl ruku přes mé bříško, ale mě to prostě nějak nevadí, neprobudí 😅

betina
22. črc 2008

tanuki,

myslím, že to nevadí, když nás neprobudí. Já mám teda vždycky v břiše cirkus i před spaním, ale v noci mě to nevzbudí.
Tvrdnutí břicha? u mě se to právě projevilo v tom 20.týdnu, dostala jsem bolesti horší jak při MS a nemohla jsem se narovant, myslím, že to psala ilca, je to prý jakoby kontrakce. Pak to ustoupí a pak znova. Na to beru těch 6 magnesií za den a musím říct, že od té doby je to lepší.

Kyčle a záda už se mi nechce ani komentovat a hlavně taky nevím, co s tím. Musím si najít nějaký cvičení na netu, protože na předporodní kurz jdu až 7.srpna. Mám ještě pořád zánět prudušek a je to etda fakt sranda, protože jak začnu kašlat, tak mě začne vystřelovat bolest do zad atd....

🙂

jsme holky jak babky důchodky 🙂

tanuki
22. črc 2008

Bety 😉 a to máme to nejlepší ještě před sebou 😉
Já mám tvrdnutí jen po ehm...úspěšném milování, nebolí to, brzo to přejde, je to prý normální, ale je to dost nepříjemné, takže mi to na chuti k...moc nepřidalo 😅

ilci
22. črc 2008

tanuki, tak já spím na levém boku, to se mimčo usádlí a je klid
ale běda jak se probudím na zádech 😀
to je rej jak blázen, z jedné strany na druhou 😀

já jsem si říkala, jestli se ty bolesti jak při MS nekryjou s termínem MS 😉
že by si to tělo pamatovalo

tanuki
22. črc 2008

já to tak měla první tři měsíce a moje mamka mi říkala, že ona taky..

mata35
22. črc 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Tvrdnutí to je, keď sa maternica na pár sekúnd stiahne, máš brucho ako kameň, zväčša to nebolí, brucho sa ti dá do nejakého tvaru, podľa toho, ako tam je bábo.
Som v 34.t.
A s tými deťmi je to fakt náročné, je veľký rozdiel mať 1 dieťa a mať 2 deti, a čo bude, keď budú 3..... ha ha

mikulka
22. črc 2008

Aha, takže při tom tvrdnutí se břicho jako dá do nějakého tavru? 😕 A bolí to jako an MS, to bolení občas mám, ale tvar břicha, to nevím.
Jinak my máme sex zakázaný, právě kvůli těm bolestem. 😒 Co vy, vy můžete normálně a bez problémů?

Tělo si pamatuje, kdy by mělo mít MS, v té době bychom měly být víc v klidu, ale to já teda už dávno nevím, kdy by to mělo být. 🙂

Mně děcko v noci taky nebudí, jen občas, když jsem na boku, cítím mírné kopání.

Beti, ale na tom předporodním kurzu snad není cvičení, ne? To je jen příprava na porod, takže hlavně dýchání, jsem myslela? JInak já si připadám jak důchodkyně teda. Vlastně pořáíd mě něco někde bolí, nebo se mi hůř dýchá, a trvá mi, než najdu v noci nějakou rozumnou polohu.
A bude hůř, kočky. 😕 😅

oskarka
22. črc 2008

Ahoj holky, jóó třetí trimestr - taky se cítím jako důchodkyně - hlavně mne teď bolí "spodek" - roztahují se vazy a kdo ví co všechno a bolí mne to při chůzi, při převalování se z boku na bok, no prostě nepříjemnéééé. Ale i přes to ještě cestujeme po českých luzích a hájích, protože se nám to (všem třem) líbí🙂.

Tak tvrdnutí břicha asi nemám, nebo to spíše nepoznám, ale že se bříško vytvaruje do špičky (říkám do trojuhelníku) podle polohy miminka, to se mi stává a je to legrační.

ilci
23. črc 2008

my jsme cestovali ještě na začátku 6.měsíce, ale teď musím po chvíli posedávat, jinak mám křeče v břiše 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru