III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

zdarec
21. srp 2008

ahoj holky, sice k vám nepatřím, ale protože jste těhotné déle, chtěla bych se vás zeptat, jestli jste měly v počátku těhotenství bolesti břicha? já jsem četla, že je to normální, ale zároveň mám pocit, že takhle moc, jako mne bolí břicho teď by to snad bolet nemělo...mám dost silné křeče, do toho bolest a docela velký tlak na spodek, takže se dost kroutím a není to rozhodně nic, co by šlo přejít. jinak jsem byla předevčírem na ulz. vše bylo ok...špinění nebo krvácení vůbec, ale to břicho mě docela děsí...měla jste to některá? díky za odpověď jsem 8+1

betina
21. srp 2008

ahoj zdarec,

bolesti břicha jsme měla dost, ale navíc se mi k tomu přidalo i kravácení. Jen bych ti chtěla říct, že pokud máš takový boesti, šla bych na pohotovost nebo si zavolala Dr. Raději at se na tebe podívá a řekne ti, že je to normál a noc se neděje. I kdybys tam měla jet s každým píchnutím, klidně jeď. Je to tvoje těhotenství a když máš srach, tak se raději zeptej.
Hodně štěstí a málo bolestí ☹

eliotka
autor
21. srp 2008

Ahoj holky, a betinko, používáš tu tekutou? Tu Lovela balsam?

zdarec, já bych šla asi k dr., to už se mi zdá moc. Já teda bolesti měla, ale takhle velké ne. Někdo to mívá, ale já bych se radši nechala zkontrolovat.

zdarec
21. srp 2008

ahoj holky, díky za odpověď, bolest pomalu ustává, tlak na spodek mám teda pořád, tak snad to bude dobré. každopádně si, jestli se to bude opakovat k lékaři zajdu. díky 😉 a hodně štěstí 🙂

eliotka
autor
21. srp 2008

zdarec, tak buď aspoň v klidu, nejlépe polehávat. Mně zpočátku břicho bolelo, takové jako by tahnutí a píchání, kolikrát jsem nemohla ani chodit, jak to bolelo, ale tlak to nebyl. Snad to bude dobré!!! 😉

chiwule
21. srp 2008

zdarec vezmi si magnézko, to je na křeče. tím nic nezkazíš.

spetra
21. srp 2008

jajdo, přesně tak já jím železo skoro od začátku těhotenství a furt ho mám málo ☹ ale já s tí mám problémy, nemusím být ani těhotná... já už měla prcka ve 30 tt hlavičkou dolů, ve 32 tt byl stále, tak už by se nwměl otočit... aspoň v něčem má rozum... 😉

zdarec
21. srp 2008

ahoj holky, nakonec jsem k doktorovi zavolala a on řekl, že mám přijít. výsledek je takový, že děloha je tužší a vzpouzí se tomu, aby tam něco rostlo ☹ je to hodně psychické, měla jsem těžké rozhodování co s mimčem (jestli vás to zajímá tak téma partner nechce naše dítě) a ta děloha to vzala za svý...psychika dělá evidentně víc, než vůbec tušíme ☹ mám strach, ale doufám, že to bude v pořádku...každopádně děkuji za ochotu 😉

betina
21. srp 2008

zdarec,

psychika je základem všeho a ta špatná dokáže hodně zdeptat. Ale řeknu ti jedno, jedním chlapem život nezačíná ani nekončí. ted je nejdůležitější miminko a sama nezůstaneš. Spousta chlapů hledá maminky s miminkama. Hlavu vzhůru, není to lehký, ale to miminko za to stojí!

mikulka
21. srp 2008

Ahoj holky,

zdarec, četla jsem tvůj příběh už dříve. Musíš teď myslet na miminko, aby bylo zdravé. A s partnerem to nakonec ještě třeba dopadne jinak. 😉

jajda, mám také nedostatek železa a to hojný. Mám už těžkou formou anémie. Ale problém je, že železo špatně snáším, resp. nesnáším vůbec, tak to doháním jídlem a 1ml sirupu, což je pidimnožství. Teď bude bohužel požadavek na železo ještě větší (kolem 35 tt a dál), než třeba ve II. trimestru. Ale zvládneme to. 😉 🙂 Je to běžné, že těhotným železo chybí.
Nízký tlak až tak nevadí, horší je vysoký.

Bety, a jak ti je? Radši budeš i nadále v klidu, viď?

A co tanuki, jak je tobě, vše ok?

chiwule, zdarvím, doufám, že se šetříš.

Holky, na kolik budete prát pleny, tedy myslím ty nové, ještě nepoužité? Dětské oblečení je jasné, tam je to většinou všechno na 40. Ale pleny? Použité se mají prát na 60, i když se nepoužívají přímo jako balicí, ale spíš na utření, podložení apod. Ale nové?

chiwule
21. srp 2008

ahoj mikulko, snažím se, zrovna dnes odpoledne jsem usnula zhruba ve 2 a spala do teď, tělo si prostě řekne ...

ohledně těch nových plínek - pár jsem si jich také koupila a přímo na obalu psali, že se mají prát na 60°, že je to dostatečné a že žehlit stačí po dobu šestinedělí. Tak jsem je poprvé vyprala také na 60°

broskef
21. srp 2008

ahojky, sorry, že vam sem lezu, CHiwule, chtěla jsem se jen zepta, jestli neviš co je s Kamiškem, pamatuješ na ni, ješte z inseminace? neposled jsem si s ni psala, když ji nevyšlo 1 IVF, měla jit na KET a už jsem ji tady neviděla..... chodila hodně....

mikulka
21. srp 2008

Díky, chiwule, tak to taky vyperu na 60. 😉

betina
21. srp 2008

mikulko,

prala jsem pleny na 50, ale prý je důležtý žehlení, které by mělo případné "bakterie" zničit. Jinak holky asi mě hrábne. Jak jsem takhle zavřená doma, připadá mi všechno daleko horší a včera jsem ztropila manželovi večer scnu, že se dívá určitě po jinejch a že ho naše dítě nezajímá, protože neřeší ten kočárek.... ☹ jsem katastrofální ☹ a furt jen počítám dny jako idiot.

rehos
21. srp 2008

betinko mám stejný problém,čím víc se to blíží tak vyvádím,po neskutečně dlouhé době jsme se doma pohádali,hlavně mu vadí že pořád brečím

betina
21. srp 2008

no jenže se stím nedá nic dělat....já teda nebrečím, jen jsem protivná jak pr....takže to manžel asi snáší stejně

mikulka
21. srp 2008

To je asi normální, já taky občas blázním, že nestíháme opatřit to či ono a mám pocit, že to řeším jen já. Jenže to jsou asi hormony (doufám). Teda, nechci vidět to šestinedělí!
Beti, ale třeba na pricházku jít můžeš, ne? Nebo si udělat malou radost a něco si občas koupit? I před net třeba. Mně to pomáhá. 😉 🙂

betina
21. srp 2008

mikulko,

to je právě to, musím se s novým režimem srovnat. Byla jsem zvyklá furt někde lítat a být mezi lidmi a ted jsem teda doma s pejskem a ještěže je tady mamka..ale jednu procházku za den si naoridnuju a zítra si potřebuju dokoupit věci do nemocnice kdyby náhodou.
Ale co si stěžovat? můžeme být rády, že jsme 2v1 🙂

jajdaelda
21. srp 2008

Ahoj holky, díky moc za podporu...
Přidám se k vám...včera jsme měli doma po dlouhé době taky tichou domácnost..a kvůli hovadině....já si myslím,že jsem se na něco manži zeptala normálním hlasem, on mi dneska řekl, že jsem na něj vystartovala, že nevěděl ani, o co jde...s tím brečením normálně netrpím, ale dnes tedy se to spustilo...to je šílený. Manža má dost lítání kolem baráku a k tomu vyrukuji já s nějakou blbostí...Ke všemu jsem měla psychicky náročné odpoledne, kdy mě obchodní partner nařkl, že můj mail nevyzněl profesionálně, že jsem mu dala ťafku a že by od mé pozice očekával jiné chování. To je problém mailů. Naštěstí pro mě i uznal, že jsem se dotkla jeho mužské ješitnosti 🙂 Mám nutkání už si odpracovat svůj poslední týden bez řečí a jít v klidu na mateřskou, jen si to do doby porodu neumím doma představit. 😢

tanuki
21. srp 2008

holky s anémií a kolik máte hemoglobinu - mělo by to být zapsáno vzadu v průkajdě. Já mám 111. Já jsem si dnes poprvé vzala Aktiferrin, špatně mi z toho nebylo. Ale unavená se cítím dost.
Kočinky, snažte se teď nehádat, když miminka už slyší 😉 kvůli nim se překonejte 🙂 my se také snažíme, ale nejde to - já se naprdnu a mlčím a manžel se začne hádat. Nejhorší je, že musím uznat, že má taky pravdu 😉

Naše malá je už dlouho hlavičkou dolu, a zádíčkama nalevo PPHL, ale dnes jsem cítila nalevo končetiny, takže se musela přetočit, snad u toho zůstala hlavičkou dolu 😉

jajdaelda
21. srp 2008

já mám 113, oproti 125 před čtyřmi měsíci
My se nehádáme, my se oba zabejčíme (i když býk je jen manža ;)) a druhej den jeden z nás udělá první krok...jenže v tomhle stavu nevím, co je lepší, protože já nad tím musím pak přemýšlet, dokud si to nevyjasníme a nemůžu se skoro na nic soustředit..no, už to ty dva měsíce snad vydržíme...a pak tedy ještě šestinedělí...

jajdaelda
21. srp 2008

jo a na to železo prý pomáhají i sušené plody a oříšky...tak teď se láduji mandlemi...no, jsou sice v hořké čokoládě, což asi není to pravé ořechové, ale moc nám chutnají 😀

chiwule
21. srp 2008

no já jsem teď docela klidná, ale dojmou mě i kraviny typu že mi někdo ze zákazníků poděkuje nebo pro mě udělá něco jen tak 😅
jinak teda mám dojem, že mi pupík roste úplně před očima! nedávno se mi zdál sen, že to prostě už nevydržím ten tlak a musím mimčo vyndat ven nějakým zipem na břiše aby se mi ulevilo 😀 pěkná blbina 😀

rehos
21. srp 2008

Ahojky Chiw,já mívám taky šílený sny 😉 A k pláči mi fakt stačí málo ☹

chiwule
21. srp 2008

my tomu s manžou říkáme syndrom reklamy na instantní polévky Vitana 🙂

rehos
21. srp 2008

😀 😀 😀

spetra
21. srp 2008

já protivná nejsem, neřvu na manžela, ale rozbrečím se jak malé dítě kvůli blbosti a nebo naopak mám hroznou radost "z ničeho". Holky džte se a i ti naši manželé.... mají to s těmi našimi náladami občas těžké...
Mě se s aktiferinu dělalo špatně, tak mi doktor předepsal jiné... a to je v poho... kolik mám hemoglobinu nevím, na průkazce jsem to nenašla...
jajda: neboj já se taky bála že se budu doma nudit, ale jsem spokojená 😉

tanuki
22. srp 2008

Chiw, to bych brala - zip místo porodu 🙂)))
No, tak já jsem měla včera totálně plačtivou náladu, ale udržela jsem to.. Nejdřív jsem volala k Apolinářovi, zda bychom se ještě nevecpali na předporodní kurz a NE, potom mě tchán zaúkoloval, že mám založit fotky z naší svatby- jenže vytisknul i ty nereprezentativní, ve formátu A4. Byla jsem z toho úplně zoufalá 😉 A pak když mi muž řekl do telefonu "uklidni se" tak to byla poslední kapka 😉 Nejlepší je, že jsem si pořád říkala, že jsou to malichernosti, jenže jak jich bylo celkem za včera víc, tak jsem to neunesla 🙄 Prostě den blbec

rehos
22. srp 2008

Dobré ranko,tanuki koukám že čekáte holčičku a ještě 11 října,to by se můkj chlap zbláznil protože má narozeniny a staršně by si přál aby se mu ta jeho malá vytoužená prdelka na rodila na jeho den ale to bych musela dost dlouho přenášet takže má smůlu.Držím palečky a´t je vše v pohodě.Já už bych to chtěla mít za sebou 😉

tanuki
22. srp 2008

Tak hlavně, že se Vám povedl páreček! 😉 Však už to máš za pár!!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru