III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
9. zář 2008

mě jak kdy ho napíše do průkazky... ale stejně to je prý skoro nic neříkající... protože někdo může mít 9 - třeba 14 dnů a někomu to může stoupnout do rána třeba ze 3 až na porod....

eliotka
autor
9. zář 2008

tanuki, tobě jsem ještě chtěla říct, že taky někdy chytám depku,a bych zvládla péči o mimi a vše doma.

Holky, já měla před 14 dny CS 0, mám to tak napsané v průkazce. Protože mám cukrovku, nesmím přenášet, tak by mi museli porod vyvolávat. A to pak prý víc bolí. Ale doufám, že tak to nedopadne. Že tak kolem 6. října se už mimču bude chtít na svět. 😉

ilci
9. zář 2008

tož mě se líbí datum 10.10. 😀
ale nevím, co na to prcek

lili03
9. zář 2008

Ahoj dámy, víte některá z vás váhu vašeho mimi ve 36.týdnu? Mně řekli 2900 a prý že ok, ale zdá se mi to hodně, za měsíc budu asi rodit 4 kilové dítě? Uf, já sama jsem neměla ani 3kg, když jsem se narodila. Do teď jsem se porodu nějak nebála, teď už jsem ale dost znervózněla 🙂

spetra
9. zář 2008

no mě se líbí každé u kterého nebudu přenášet, můj termín 8.10.08 je hezký a ještě poslední termín, který by se mi líbil je 10.10. 😉 Byla by to super náhoda. Já mám narozeniny v dubnu a manžel po mě 2 dny svátek, a v srpnu mám svátek a manžel 2 dny po mě narozeniny. No a moje mamka má v březnu narozeniny a prcek po ní 2 dny svátek a kdyby se narodil 10.10. tak bude narozen zase 2 dny po svátku mé mamky...

eliotka
autor
9. zář 2008

lili, my měli před 10 dny váhu 2400 a bylo to v normě. To jsem byla 35 tt, myslím. U tebe snad taky ok, jinak by něco říkali.

spetra
9. zář 2008

to mš váhu nikdo neřekl... ☹ lili: ber to s rezervou... ty ultrazvuky mývají velké odchylky ve váze...

betina
9. zář 2008

ahoj holky,

tak jsem zpět mezi vámi a pořád jaksi 2v1 🙂 bylo to velmi ale velmi veselé 😠 jak mě poslali do nemocnice, řekli mi, že malá má váhu 1700 g (to bylo v pátek), v pondělí již měla 1950, takže opravdu UTZ neberte až tak v potaz. Stejně se ale rozhodli, že udělají ten zátěžový test, jelikož malá opodvídá o 4 týdny menším miminkům váhově. Takže jsme 6 hodin čekali, než nás dají na pokoj a poté, než nám udělají ten test. Napíchli mi tedy oxytocin a pak začaly stahy (prý to byly tak poloviční kontrakce a holky dalo se to vydržet), jediný, co bylo blbý, kdybych mohla u toho chodit, tak mi to bylo jakžtakž, ale že jsem musela ležet s monitorem a kapačkou, tak to nebylo nic moc. výsledky vyšly dobře, malá je prostě malá, jinak mi vše zatím funguje jak má. Do rána mi dělaly ještě 3 monitory a propustili mě domů s tím, že do nemocnice ted budu docházet každé tři dny 😠 tak uvidíme. Musím ale říct, že jsem teda v noci nemohla vůbec spát, pořád jsem myslela na to, jestli to trápení nebylo zbytečný ☹ snad ne.
na druhou stranu jsem ležela na pkoji se 4 slečnama, kterým udržovali těhotenství v rozmezí 24-27 týdnů, takže jsem si jen říkala, že mám vůbec to štěstí, že jsme takhle daleko.

spetra
9. zář 2008

beti: tak to je dobrá zpráva, zrovna jsem na tebe myslela, jestli už máš mimi... 😉 aspon budeš moct být v klidu, kdyř´ž tě každé 3 dny zkontrolují...

ilci
9. zář 2008

beti, tak to je dobrá zpráva, Verunka hold asi bude drobnější

tanuki
9. zář 2008

Jé Beti, gratuluju, to jsem ráda 🙂 docela jsem doufala, že to tak dopadne 😉 Jojo, ty UZV to je věc - já měla tenkrát necelých 1300g a za 4dny 1600g. Prostě tam trochu blbě označí to kolečko a hned jí to vychází blbě. Důležité je, aby hrudníček nebyl "mladší" než hlavička.
Dnes jsem se objednala do poradny, jdu tam příští čtvrtek.

Hm, vedle mám zapnutou Růžovku, fakt optimistické. Ale tohle znám ze školy a pěkně mě to děsí..

eliotka
autor
9. zář 2008

Jééé, Beti, hodně jsem na tebe myslela, jak to s vámi vypadá. To je super zpráva, že je vše v pořádku a že pokračujete v těho, juchuuuuuuuuu 😀
Zbytečné to nebylo, máš přece jistotu, že je vše v pořádku! Bezva.

jajdaelda
10. zář 2008

ahoj holky...
beti, tak to je skvělá zpráva, teď už to bude dobrý, malá bude prcík, třeba se Ti o to bude rodit líp 😉
Tak já si dnes poprvé "užívám" doma mateřský a musím říct, že z toho vedra je mi jako bych skládala uhlí.

Tanuki..Růžovka byla včera fakt dojemná, díval se i manža a když tam Šťastný choval prcka, tak byl celý naměkko 😉 a prý už se taky moc těší....jen mě překvapilo, že 14 dní před termínem neměla zabalenou tašku...no, asi to moc analyzuji 😀

spetra
10. zář 2008

🙂 mě zase v té růžovce pobavilo, jak mu volali že se před minutou narodil a hned štastný vyšel na chodbu, kde s prckem čekali 🙂 no jo, teď si všímáme takových věcí....
Tanuki: je to hrozné, kor když znáš co se vše může při porodu stát... ☹ někdy je fakt lepší nevědět....
Když jsme u těch tašek, už máte všechny poctivě zbalíno?

tanuki
10. zář 2008

já začala balit předevčírem a největší oříšek je pro mě: co zabalit manžovi ke svačině - něco dobrého, s trvanlivostí měsíc 😀 Takže zatím mám akorát super konzervovaný 7days croissant - ne, že by ho měl nějak rád, ale opravdu je to problém! haha, že si prý koupí bagetu. Tak jsem mu říkala, že ta sanitka určitě kvůli němu bude stavět v nonstopu 😝 Jinak sanitku opravdu asi budeme muset zavolat - autama jezdí tchánovci do práce, nemůžeme ho mít půjčené na měsíc..a navíc je moje porodka přes centrum Prahy, takže kdyby to bylo přes den, tak si to opravdu nedovedu představit..
Asi ještě Snickersku, tu má rád... Napadá Vás něco?

spetra
10. zář 2008

😀 já včera koupila takovou hezkou tašku ve které bylo 40 tatranek, tak třeba tu 🙂
tak to jsem opravdu neřešila, snad budeme mít něco doma a když zapomenem nebo nic nebude tak snad hlady neumře...

spetra
10. zář 2008

možná jsou automaty na bagety i v porodnici... 😝

tanuki
10. zář 2008

určitě je dobré nezapomenout na pití pro sebe..a pořádný krém - za těch pár dní/ někomu za 1noc se hrozně nalejou prsa..a hurá strie

eliotka
autor
10. zář 2008

Holky, já tašku balím a mám už hodně sbaleno. Jen mě děsí, že je toho nějak moc 😕
Ještě tam musím dodat kosmetiku, kterou používám teď. Jako denní krém apod.
A zvlášť chci dát potřeby pro mimčo, to se nosí druhý den. Tam teda bude mít jen pleny, 2x žínky a asi radši 2-3 látkové pleny.

Pro manžela nevím, ale něco sladkého na energii, to je dobrý nápad, asi teda nakoupím tyčinky.
Ale třeba u nás v porodnici jsou hned u porodního sálu automaty na teplé i studené nápoje, možná i na něco k jídlu? V pá jdu na kontrolu, tak se tam půjdu juknout. 🙂

Taky si říkám, že až to přijde, budeme mít přece čas vzít mu s sebou třeba chleba se sýrem apod.
Vždyť i když praskne voda, máme čas dostat se do porodky do 2 hodin. Je ale fakt, že musíme počítat s cestou. Kdyby to bylo ve špičce, to můžeme jet klidně 3/4 hoďky. 😒 Ale třeba to přijde pěkně o víkendu, ráno. 🙂

Holky, taky jste teď trošku víc nervózní, když se nám blíží TP? I když čas ještě máme měsíc, ale i tak. Já se na mimčo strašně moc těším, zároveň se trochu bojím.

jajdaelda
10. zář 2008

Tak tím,že pro prcka musím zabalit jen oblečení, se mi to zjednodušilo - vše ostatní je k dispozici v nemocnici. Mám sto chutí udělat tady manžovi dvě hromádky oblečků pro prcka, podle toho,jak bude velkej a pak mu jen řeknu, kterou přiveze... pro sebe mám noční košile, ručníky, spodní prádlo - bez podprsenek-ty koupím,až budu vědět, jak na tom budu 😀, vložky do podprsenky a to je asi všechno...na prsa mám olejíček od Weledy...

radus78
10. zář 2008

Já jsem si tašku pro jistotu zabalila hned jak mě pustili z nemocnice. Co kdyby náhodou 😉
Trochu se bojím porodu, jestli to zvládnu a jestli poznám až to na mě přijde a tak.

mikulka
10. zář 2008

Já mám pro sebe ručníky, 2x košile, 2x kojící podprsenka. Paní v obchodě mi řekla, že se to vybírá tak, že si zkusím podprdu a pak do ní musím strčit ještě ruku. Mám dvě od Anity. Nosila jsem od Anity i těhotenskou a byla bezva. Rostla se mnou celé těho a nezničila se ani častým praním. Ta matežská je stejná, jen s odepínacíma košíčkama. Pak mám bačkory, vložky do podprdy, bepanthen, mycí krém, krém na tělo, kapesníky, knížku (ha, to je asi zbytečné), ohřívací láhev, teplé a tenké ponožky, župan...

Taky máme mít s sebou nafukovací kruh na sezení 😕

Jo, ale říkali nám na kurzu, že prsa omývat dětským mýdlem a spodek taky, tak ještě musím koupit to,. ale nevím, jaké dětské mýdlo?

mikulka
10. zář 2008

Já se nebojím ani tak bolesti jako spíš toho, aby bylo dítě zdravé, aby nebyly komplikace při porodu.

radus78
10. zář 2008

já se bojím, že tam budu zmatkovat. Znám se. Kojící podprsenky mám půjčené od ségry použité a po porodu si koupím nové, až budu vědět, jak mi prsa porostou.

spetra
10. zář 2008

no já byla dost nervozní poslední týden... včera jsem se trošku uklidnila, udělala mi radost bezproblémová prohlídka... a koupená mikča... 😉
jinak se bojím bolesti a o zdraví mimča nemluvě, ale to se snažím nepřipouštět... no a pak i toho, když mi bude třeba pořád brečet jak to budu psychicky zvládat...
holky kupovali jste ten kruh? kde se to kupuje?
já jsem tak na půl zbalená už 3 týdny... ale od té doby jsem se nehnula... kupodivu nemám doma takové ty běžné věci jako papuče, vodu... 😔
je toho ale fakt dost, nějak to nemůžu ani do tašky narvat... 😠
já si vzala jen obyč. sprch. gel, podprdu mám jen jednu...
oblečení pro prcka přiveze manžel až pro nás pojede...
My to máme do nemocnice 5 minut, takže pohoda...
Manžel domlouvá prckovi, aby se narodil v pátek dopoledne, aby měl celý víkend na slavení... 😠

spetra
10. zář 2008

já mám takovou divnou chut v puse... ☹ pomůže mi na to se najíst, ale to vydrží 10 minut, tak žeru jak neurvalá... 😠

tanuki
10. zář 2008

No tak já se bojím hlavně o dítě a i bolesti - a i sebe, abych nezačal ahysterčit a panikařit...že nebudu vědět jak tlačit a tak.

Jojo, ponožky si chci taky vzít, kójo podprdy jsem teď nosila, tak je musím vyprat. Jak píše Jajda, hromádky udělám taky 2. Počítám spíš s prckem, mám od kamarádky dost věcí vel.50, ale chci mít i tu druhou, kdyby náhodou bylo mimi velké. Mýdlo mám weleda doporučené od kamarádky - je fajn a dost vydrží, i když s ním člověk myje často. Stojí okolo 90Kč.
No a Mikul, o té ohřívací láhvy jsem přemýšlela taky - takový ten thermofor, nebo jak se to jmenuje? Gumové a naplníš to teplou vodou. Prý je dobré hráz před porodem nahřát..

radus78
10. zář 2008

spetra
kruh jsem nekupovala, když prý nejsi moc zašitá tak se to dá i bez něj a kdyžtak mi ho koupí a donese manža. Kamarádka to měla taky tak, ale měla moc stehů, tak si nechala koupit normální dětské plavací kolo v hračkárně.

betina
10. zář 2008

holky,

tak ten kruh na sezení musím taky sehnat, jelikož tam maminky na chodbě opravdu na těch kruzích seděli. Pro malou mám věci nachystaný doma a manžel by je pak vzal (mám jenu teplejší a jednu lehčí variantu). Jídlo koupím nějaký musli tyčinky a tatranky, jinak v porodnici tam mají automat, tak kdyžtak se koupí něco tam.
holky, ještě trapas, kterej se mi stal, tak bacha na to 🙂 měla jsem sebou dvě noční košile, kupovala jsem je před měsícem, kojící celkem drahou..no jaksi se do ní už nevejdu. A na kojící košile prdím, stejně tam mamky měly normální košile a některé dokonce pyžamo s gatěma...
ale ten trapas, když mi košile konila těsně pod zadkem...jsem vypadala jak erosenka 🙂

tanuki
10. zář 2008

no, ještě jsem si vzpomněla, že musím najít oddací list 😕 od svatby máme docela chaos ve věcech a opravdu moc nevím, kam jsem ho dala ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru