III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

mila12
10. říj 2008

no právě, že já se taky nemůžu omezit, jedla bych pořád, hlavně sladký, to můžu. Ale pak je mi těžko, už se toho do mě tolik nevejde jako dřív 😝

jajdaelda
10. říj 2008

tanuki,uvidime,jaka bude s tou vahou prcka realita
tak holky,z hladoveni a tudiz porodu nic nebude,manza mi koupil Milku a pro jistotu hned dve 😀
On chce az ten delsi termin,nebot pristi patek kolaudujeme,tak at to pry je vse najednou 😠
Ale ze by se na par dni nosil s tim batuzkem,to ne 😠 😀

lestep
10. říj 2008

jé, s váma je radost si psát. Pořád o jídle. Zrovna teď jsem posvačila budapeštskou pomazánku, byla to mňamka. Ale ten vlašák bych si taky dala. Vždycky mám takovou radost a těším se na jídlo. Třeba v noci v posteli přemýšlím, co si dám ráno na snídani. Asi jsem divná že? 🙂 Hodně mě k snídani chutná chleba s máslem a s medem. Toho bych se fakticky ujedla..

jajdaelda
10. říj 2008

Tak mam tip na veceri. Bramborova kase 😀 tentokrate tedy se dvema platky dusene sunky 😝

mikulka
10. říj 2008

Holky, já jedla těsně před porodem taky víc. Říkala jsem si, že už se tělo asi chystá na porod a bude třeba větší přísun jídla.
Dnes je malýmu týden. 🙂

jajda, tohle jídlo je náhodou výborné, moje oblíbené.

tanuki
10. říj 2008

Jájo a je aspoň ta kaše z brambor nebo pytlíkatá? S tou šunkou už to zní líp 😉
Lestep, tak to máme podobné - dostali jsme před týdnem a kousek sklenici dost kvalitního medu a už jí tam chybí méně než půlka 😉 do čaje už ho raději nedáváme, maximálně, když je vychladlý..abychom nepřicházeli o živiny 😉 tak teď vede chleba nebo citronáda s medem.
A kdepak je Vrána? žeby hadr zabral? Tady by to taky potřebovalo vytřít a kdyby to k tomu ejště pak rozběhlo porod 😵 😀

jajdaelda
10. říj 2008

tanuki..urcite je z brambor,protoze odpoledne v ni byly i kousky nedovarenych brambor

mikulka...dusenou sunku nemusim,bramborovou kasi ano a s hodne maslem,ale preci jen 2x za den a kdovi,co me ceka zitra. Ale nejak to vydrzim.

Holky,tady se rodi jako o zavod. Dneska uz tri miminka,no jo,holt to datum se libi nejen nam 😉

lestep
10. říj 2008

tanuki- mě právě med čaji moc nechutná, mám ho raději na chleba nebo rohlík..

těžko říct, co si dám na večeři. Půjdu za chvilku něco pohledat. 🙂

spetra
10. říj 2008

lestep: já už chodím spát s tím, co si dám ráno za mnamku.. 😉
jajda: ti pánové jsou chytří.... si vymýšlejí s těma termínama....

lestep
10. říj 2008

spetra- taky si to někdy říkám, co si dám dobrého..

mila12
10. říj 2008

no přesně, já jdu radši večer spát, abych už nejedla a už se těšim na ráno, až si dám pořádnou snídani, už večer se ptám MM, co si jako dáme k obědu, to je děs 😀 😀

ilci
10. říj 2008

dneska jsem dělala k večeři sendviče, padl celej toustovej chleba 😀
já se musím večer najíst, jinak se v noci budím hlady 😉
a mám furt žízeň

tanuki
10. říj 2008

celý tousťák 😀 Já konečně udělala ty švestkový knedlíky..jenže mi zbyla spousta švestek, které potřebují zpracovat a nemůžu tu péct, a rýžový nákyp mi moc nejede.
Dneska mi hrozně tvrdne břuch, ale nic se neděje. a žízeň mám taky..a noční čůrání je děs!

ilci
10. říj 2008

taky mám dneska břicho nějak tvrdší a prcek sebou děsně mele
já si dávám ovoce do mražáku a pak mám na koláče nebo na knedlíky

tanuki
10. říj 2008

to je fajn nápad, to bych mohla udělat taky 😉 ony ty švestky většinou padnou na slivovici, ale letos je to fakt bída, tak jsme dostali půl igelitky na hamání..

vrana
10. říj 2008

Hoj, se hlásím, že hadr nezabral, ani nemoh, jsem byla nějaká unavánkovaná a na hadr nedošlo. Tak když tak zítra. Stačí že jem vyprala a trochu luxla.

Jinak můžu potrvdit, že jídlo mi teď teda jede taky daleko víc, a to naopak dr. říkala, že mám jíst míň, aby malá moc nepřibírala...ale copak to jde? Se normálně budím v noci, že mi kručí v břiše. Jako nevstávám abych se najedla, ale jsou to muka.A ještě držet nějakou dietu 😠

A ty pohyby jsou taky hustý, říkají že ke konci se prý hýbe míň, tak to mě konec asi nikdy nečeká, protože já mám v břiše totální vlnobití, denně. Kolikrát mi přijde že ani nespí. A taky říkají že maminka už těsně před porodem nepřibírá, tak to u mě taky nefunguje 😒

tanuki
10. říj 2008

Varno, tys byla moje favoritka! takže 10.10. nikdo? Tak třeba zítra 😉 Ilčo, máme ten náš termín 😉 D

vrana
10. říj 2008

No 10.10. je asi až moc hezký datum no...já se spokojím i třeba s 12. Hlavně aby UŽ!!!!!

tanuki
10. říj 2008

je to jak u blbejch, nejdřív se člověk bojí, aby neporodil dřív, a pak se bojí, aby porodil vůbec 😀

ilci
10. říj 2008

holky, takže zítra na to vlítnem, jo? 😉

ilci
10. říj 2008

jinak jsem si dala horkou sprchu, bolest zad přešla, ale je mi fakt příšerný vedro 😝
asi půjdu spát na balkon

tanuki
10. říj 2008

tak dobrou! Já jdu zítra na monitor, tak mi držte palec 😉

ilci
10. říj 2008

tanuki, ať je to OK 😉

ilci
11. říj 2008

dobré ráno, tak hlásím stále 2v1 😀

žádné nové miminko? 😉

tanuki
11. říj 2008

hlásím depresi z přenášení 😠

tanuki
11. říj 2008

ach jo, odříkaného největší krajíc, jak mi moji drazí říkají 😉 nemám ráda a bojím se vyvolaných porodů..tak proč si to nezkusit, že????
Já jsem příliš řešila, jak mě to štve, že ti Dr. TP píší stále podle poslední menstruace... já jí měla 1.1. (z toho TP 8.10.) jenže jsem po MS byla nemocná, takže no sex...a tulení až okolo 20. Mimi na UZV odpovídalo o týden míň. (takže TP cca 8.+7, tedy 15.10.) Pak mi podle velikosti ve 13. a 20.tt vyšlo 11.10. tedy dnešek, ketrým se řídím já, ale to neznamená, že jen mimi nebylo o chlup větší a nemělo by platit spíš toho 15. K čemu mi to ale je????? V průkajdě mám 8., takže mě teď vedou jakožto přenášející a třeba mi to toho 18. vyvolají, ačkoliv budu prakticky přenášet jen 3dny 😢

tanuki
11. říj 2008

tak promiňte, že jsem se tak rozepsala, ale probudila jsem se s fakt blbým pocitem..

ilci
11. říj 2008

tanuki, já tě chápu 😉
podle mého by se zase měl prcek narodit 9.10., takže už taky přenáším 😀
tak snad to tento víkend klapne 😉

tanuki
11. říj 2008

no mě mé nebolestivé leč celkem pravidelné 1,5dne trvající kontrakce opustily, takže tomu nějak už vůbec nevěřím, že by se to rozběhlo

ilci
11. říj 2008

nebolestivé kontrakce? to by bylo fajn, nebolestivý porod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru