III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

baji
18. říj 2008

opět info od Baji, po podání pilule v devět ráno kontrakce od 12 do 17 a pak ticho po pesine. Navecer pak dostala nabidku injekce aby stahy na noc nebolely, ale moc ji to neboli, tak odmitla. Dalsi pilule na vyvolavani rano po snidani

ilci
19. říj 2008

baji, vrani, ať už to máte holky za sebou

mila, gratulace

jajdo, my máme taky žloutenku, ale pustili nás
malýho dávám co nejvíc na světlo
je dost spavej, jsme schopni kojit i 1,5 hodiny
PA je z toho na větvi, ale přece ho nenechám řvát hlady

betina
19. říj 2008

ahoj holky,

ilci, taky nenechávám makou řvát hlady a kojím co 1-2 hodiny, dneska v noci to bylo po dvou a jsem z toho teda dost na nervy 😀
jajdi, s tím jídlem, já měla hrůzu z toho, co budu jíst , když budu kojit a jím všechno, ale pravda je, že ty máš problémy s těmi játry. já bych se ptala furt dokola, dokud z někoho něco rozumnýho nevypadne 😀 a mlíko z toho, co jíš? jestli je tam taky někdo normální, když už máš dietu, moha bys to dohánět aspon množstvím 😀

jajdaelda
19. říj 2008

dobré ranko...tak máme za sebou první báječnou noc....čekala jsem do půl dvanáctý s tím, že malýho pak přebalím, nakojím a uspím...ha...byla jsem ráda, že ve čtvrt na pět konečně zabral....to je nejhorší, že člověk neví,co toho prďolku trápí....no a pak jsem měla pocit, že malej si myslí, že musí dohnat tu ztracenou váhu, tak ze mě najednou vysál 6 cl... 😅
tak zítra by nás snad už mohli pustit, ale moc na to nechci spolíhat :(

baji.....tak ať se to UŽ rozjede a netrápí Tě s kontrakcemi..

oskarka
19. říj 2008

Tak horká novinka od Vrani: cituji: Bouchnete sampano, konecne jsem tu. Jmenuji se Karolina, merim uctyhodnych 55 cm a vazim 4080g. Dali jsme si vzajemne vsichni zabrat, ale budeme ok. bez tatinka bysme to nezvladly. Kaja mela horsi start tak je na jipce.

OBROVSKA GRATULACE, HANKO!!!!

radus78
19. říj 2008

Ahoj holky,

Vrana, Mila: moc gratulujeme.

Tak holky tak my měli dneska taky drsnou noc. Kojení co 2 hodiny. Malá by chtěla i dřív, ale dr. mi kladla na srdce ať to dřív nedělám, že pak to natrávené mlíčko s tím čerstvým dělá v bříšku paseku a miminka pak trpí. Anička měla ještě k tomu nějaké bolení, takže docela bezesná noc. Jinak máme pořád přetočený den a noc. Přes den spí i 5 hodin v kuse a v noci se budí po max 3 hod. 😒

betina
19. říj 2008

hani moc gratuluji a přeji, at je u tebe malá co nejdřív!!!!!takže hlavně kupu zdravíčka jak pro malou, tak pro tebe!!!

radus, nám kladla dr.na srdce to stejné a režim máme taky obrácený. Jenže přes den se snažím jít s ní ven, uvařit, něco poklidit, takže se ani přes den většinou nevyspím, tak pak člověk vypadá a kouká jak můra

☹ a jak píšeš ty, malá se v noci budí po dvou hodkách, takže vždycky už chodím spát s hrůzou, jaká bude zase noc ☹ snad se to brzo spraví!

radus78
19. říj 2008

beti, tak to jsme na tom stejně, taky vždycky večer trnu, jestli se vyspíme. Doma toho zatím moc nedělám, ale musím s malou chodit na rehabilitace a cvičit Vojtovu metodu. Tenhle týden jsme tam byli třikrát. Malá se mi vždycky vyspala v kočárku cestou do a z nemocnice a pak už mi spát nechtěla a vyžadovala si pozornost.
Ona má prostě svoje nálady, někdy je úplně zlatá a někdy nevím co s ní.

ilci
19. říj 2008

hani-vrani, gratulace
ať je malá co nejdřív fit

mě prcek v noci vydržel 5hodin, pak už jsem ho budila
ale jak ho trápí prdíky, prořve i 4hodiny

baji
19. říj 2008

ahoj opet MP od Baji, mame na svete krasnou Kristynku 4030 gramu a 53 cm, na svet prisla v 18:03 bohuzel sla asi nejhorsi moznou cestou, "prirozene" a nakonec klestema, takze maminku museli narocne zasivat a ted je Baji na JIPce, malou Kristynku vlastne asi ani nevidela ☹ snad se mi holky daji do poradku co nejdriv... Ale Baji byla uzasna, statecna a silne bojovala, ale toho trapeni a bolesti co si uzila, to bych nikomu nepral ☹

jajdaelda
20. říj 2008

baji...moc gratuluji, i když jsi trpěla....věř ale, že Ti to ten prcek vynahradí a nebude to ani dlouho trvat - svým úsměvem a láskou, kterou nikdo jiný než matka nemůže poznat...vím, o čem mluvím 😉 ... aby to nebylo MP od Baji líto...i k tatíkovi bude cítit Týnka lásku a něhu, jen jaksi trošku jinačí...

vrani- taky moc gratuluji
holky - koukám, že jste si to opravdu hezky načasovaly 😀 a musím říct, že obě holky - jak Karolínka,tak Kristýnka- pokořily svými mírami všechny chlapáky tady, včetně našeho Kuby 😠 😉 ....tak ať Vám dělají jen samou radost.

jajdaelda
20. říj 2008

a hlavně, ať se Baji z toho velmi brzy dostane, ať si Týnku co nejdříve užije......prosím, MP, aby jí vyřídil, že holky koníkovky moooooooooooooooooooc držejí pěstičky a myslí na ní....

hlavinka
20. říj 2008

Mile maminky, moc gratuluju k narozeni detatek! Baji a Vrana uz cekaly dost dlouho! Tak hodne stesti a zdravi 🙂

Jajda: dekuju za zpravu. Hlavne Ti preju, aby se ti jaterky brzy zlepsily. Necekala bych, ze se to po porodu muze zhorsit, spis zlepsit, co? Moc Ti drzim palce 😉

jajdaelda
20. říj 2008

Tak já stále čekám na výsledky jaterek...
Nicméně si nás tady nechávají, protože Kubovi se vrátila žloutenka 😠

radus78
20. říj 2008

Baji a Vrana velká gratulace a holky ať jste všechny 4 brzo v pořádku a jdete domů 😉

mikulka
20. říj 2008

Ahoj holky, tak jak to zvládáte?
My měli pernou noc. A ráno to pokračovalo v tom, že jsem malýmu stříhala nehty a střihla jsem ho do bříška prstu. ☹ Plakal a já s ním nad svou neschopností, ach jo. Ještě teď jsem z toho špatná. Má tak malý prstíky, ale to mě samozřejmě neomlouvá. Ach jo. ☹ ☹ ☹

ilčo, taky jsme měli žloutenku, dávali jsme na světlo.

My kojíme různě, někdy hodinu, někdy 30 min, někdy 40.. Němáte to ještě zajeté. Kojíme po 3 hodinách (počítáno od zač,. kojení).

Co jíst zkouším, propotže malý trpí na koliky, tak zkouším, jestli to má po tom, co jím. Zatím jsem vysadila kyselejší ovoce a čerstvé pečivo. A mám podezření, že mu nevyhovují jogurty.
Vy jíte všechno? Trpí vás taky koliky?

Holky, a jak jste na tom s únavou? Zvládáte v noci kojit přebalujete i v noci? My jo, ještě teď v šestinedělí radši jo.

betina
20. říj 2008

vzkaz pro baji:

není to jenoduchý a fyzická bolest se bude nějakou dobu éčit, ale baji opravdu zapomeneš. Mysli jen na to, že budeš mít brzo malou u sebe a pak už celý život!!!!

ilci
20. říj 2008

baji, gratulace k Týnce a přeju brzké uzdravení !!
malá ti to brzo vynahradí a na bolest zapomeneš

mikulko, já teď s přestávkama na vztekání kojila 2 hodiny 😝 😝
malej mi vydrží spát 2-3 hodiny
někdy ho budím dřív, ale kojo pak stojí za prd, prostě je nevzbuditelný
jinak v noci jsem teď kojím v leže, přebaluju jak kdy, podle toho, jestli řve 😀

jajdaelda
21. říj 2008

ahoj holky...
tak dnes mi došlo, že nemáme zprávy od tanuki...tak snad už i ona má Verunku u sebe...a dají holky brzy o sobě vědět 😉

My jsme ještě pořád v nemocnici ☹ Už jsem fakt inventář....Kubík má stále vysokou hladinu bilirubinu...od včera mi ho osvícejí ☹ a nosí mi ho jen na kojení...dneska mu brali znova krev a výsledky značně klesly, ale do limitu, kdy nás mohou pustit domů mu chybí nějakých 5 bodů. Což prý není mnoho, ale mohlo by se mu to vrátit..tak mu dají ještě 24hodinovou kůru ☹ Hlavně ať je ale v pořádku,já to tady tu noc ještě vydržím...moje testy se zlepšily...

koukám, jak se to tady najednou z živé diskuze utlumilo a holky maminy se buď starají anebo si prcíky užívají v porodnicích 😉

Tak to bychom mohly založit pomalu ale jistě nové téma.... 🙂

betina
21. říj 2008

ahoj jajdi,

v té nemocnici je to protivný, to máš pravdu...ale bacha, máš tam jeden nepředstavitelný luxus...ještě se vyspíš, když ti malýho nosí na kojení a hlavně máš tam stravu 😀 já se smála, když mi tohle říkala kamoška at na nemocnici nenadávám, že si tam alespon odpočnu, ale ted ji musím dát za pravdu.
Verunka byla v nemocnici andílek jsem to říkala sestřičkáma oni mi říkali, že se ukáže doma. No tak se ukázalo, malá začíná být vztekloun ostošest, pořád jen krmíme a večer ji uspávám od 8 zhruba do půlnoci a to tím způsobem, že ji musím nosit a chovat, asi mě z toho drbne. Ale hlavně že je zdravá 🙂

jajdaelda
21. říj 2008

ahoj beti,

s tím vyspáním máš pravdu...na dnešek to byl opravdu luxus - byla jsem vzbuzená jen 2x. Doufám, že dnešní noc je poslední a tím, že mi budou malýho zase nosit, tak se snad vyspím, pokud bude spát malá od spolubydlící...s tou stravou to zase takový luxus není, včera jsem vracela jak oběd, tak večeři a dala za vděk rohlíku se šunkou.
Uvidíme, jak se malej začne předvádět doma....doufám, že s tím uspáním na tom budeme líp. To, co popisuješ si neumím představit, uspávat 4 hodiny a ještě chováním....nechci na to Kubího zvykat, ale už dávám za pravdu kámoškám, které mi řikaly, že teorie je hezká, ale že jsou zvědavý na mě až bude malej na světě.....to já ostatně taky 😀 Ale s tím zdravím máš pravdu, že je hlavní...

hlavinka
21. říj 2008

Beti: tedy, to uspavani je sila. Uf, vubec Ti to nezavidim. 😒 No, jsem zvedava na nas....
A nosis ruco anebo mas nejaky satek? Abys aspon ulevila rukam. A co houpani nebo jezdeni s postylkou, to nezabira? Neter se taky chtela nosit, ale kdyz jsme byli umordovany, tak zabralo jezdeni postylkou sem tam....

betina
21. říj 2008

hlavinka, to je právě tol ona miluje jakýkoliv pohyb, ale muís být intenzivní. Kdyby se mnou někdo houpal, tak jak to dělám s ni, tak se zebliju 😀 miluje jízdu kočárkem, autem, ale třeba zastavíme na semaforu a ona začne fňákat. Ale je pravda, nebo alespon mně se to osvědčilo, že temperament miminka se pozná už v bříšku. já byla třeba v kurzu jediná, komu tam nadskakovalo břicho 😀 no a je to tady 😀 takže hlavinko, přeji klidné miminko 😀

jajdaelda
21. říj 2008

beti....tak kéž bys měla pravdu 😉 protože Kubík se v bříšku moc nevrtěl a bylo to docela v pravidelný čas - ráno při probuzení, během oběda a pak večer ho probrala sprcha 😀

jajdaelda
21. říj 2008

holky....nechci se radovat předčasně, ale zítra jdeme s největší pravděpodobností DOMůůůůůůůůů!

baji
21. říj 2008

ahoj Baji dekuje za prani a gratulace, omlouva se ze neodepisuje na sms, ale nema moc sil ted jeste; miminko je celkem v poradku, jen ma na hlavice bouli od tech klesti a trochu nam zhublo, to maminka ta je na tom hur, ta se nam bude davat do poradku asi dele....

hlavinka
22. říj 2008

Jajda: to bych vam moc prala, kdybyste uz dneska byli doma! Tak dej vedet - drzime palce 🙂 Jinak fotecka moc pekna, Kubik je sladkej:o)

Beti: jo, tak to presne mela ńeter, kdyz byla mala. Na nasi svatbe proti rvani pomahalo jen to, kdyz s ni nekdo prudce houpal ve vzduchu v autosedacce. Jakmile se treba naznacilo, ze se houpe min, zacla zase na novo:o)))
Kocarek musel jezdit pres nejvetsi drncaky, kdyz bylo hnusne, tak jsme prejizdeli prahy 😀
Jo, tak to nevim, zda nase mimi bude klidne, protoze obcas se mele docela hodne. Vcera se mi natahla pres cele brisko, na boku jsem mela nozicky a na druhe strane vyboulenou hlavicku. Nechapu, jak se tam muze tak zurive otacet 😅 Jinak dekuji, taky bych byla rada, kdyby byla aspon trochu klidna. Ale uvidime, hlavne, aby byla zdrava!
Mala se vrti pravidelne rano a vecer, ve stejnou dobu, vzdy kolem pul osme. Pak samozrejme pres den, ale to uz nejak nesleduju, jak je to pravidelne.....

betina
22. říj 2008

baji: určutě at se baji šetří, však se s náma ještě napíše habaděj. Je mi moc líto, jak jí je a jak to dopadlo, ale miminko bude v pořádku a maminka taky. Nikdo nikdy neví, jak ten porod dopadne a někdy je to těžký a někdo si jej s prominutím vyžere i za ostatní maminky. Moc prosím pozdravujte maminku i miminko a že na ně moc myslíme a držíme pěstičky!!!!

ilci
22. říj 2008

u mě byla včera PA, nelíbilo se jí moje šití po nástřihu, takže jsem dnes byla v porodce, ránu oškrabali, vytáhli povolené stehy a zítra na 7h nástup na nové šití pod narkozou
prý mi to mohla zahítit ta masivně zkalená plodovka
bude mi hlídat tchyně, snad to zmákne, vůbec neví co a jak
mamka sice po týdnu s náma už ví, ale musí do práce
tož budu mít strach, jak to s malým zvládnou ....

lili03
22. říj 2008

Ahojky, tak malému už jsou dva týdny, ale sem na diskusi jsem se od té doby nedostala, a když, tak jsem hledala spíš info ke kojení.
Jak jsem se bála, že nepoznám začátek porodu, tak jsem ho tedy poznala, šlo to celkem rychle, beze zmatku, i s humorem, ale když už jsem byla úplně otevřená, mimi nesestupovalo, tlačit se mi nechtělo a najednou to bylo nějaké špatné a musela jsem honem na císaře.
Oba jsme zdraví, doma teprv týden (zotavování po císaři teda nic moc - spíš děs a příště prý jdu zas asi na císaře). Je to záhul, prcek je celkem hodný a spí kolem 3 hodin, v noci i dýl. Je velký jedlík, ale vzteká se u přisávání (mám ploché bradavky), tak jsem najela na odsávačku. Jednou denně dávám umělé, snad mi ale moje mlíko vydrží co nejdéle.
Zjistila jsem, že partner u porodu je hrozně důležitý, jak pro maminu, tak i kvůli vztahu k mimi. Viděl ho jako první, na JIP mi přinesl ukázat fotku a byl opravdu dojatý. Maminka, co byla se mnou na pokoji, ho tam neměla a když přišel na návštěvu, k miminku se vůbec neměl, jen tak odměřeně koukal.

A všem vám gratuluji k mimískům! Já se sem teď už asi moc nedostanu, ve volných chvílích se snažím jíst, žehlit a trochu prospat. Úklid nestíhám vůbec🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru