III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
2. srp 2008

mikulko, v pondělí mám poradnu, tak snad se dovím termín velkého utz
čím budu mazat, ještě nevím, zkusím ještě najít další info a zkušenosti od mamin

omisek
2. srp 2008

Mikulko,ms se mela dostavit vcera a to sem mela pred tim teplotu 37.5 pak 36.5 pak 37 a vcera na konec 37.8 tak nevim

eliotka
autor
2. srp 2008

omisek: myslím, že mikulka to řekla jasně, test po týdnu od ms. A prosím tě, tohle je sekce pro těhotné a téma III. trimestr. Zkus se poptat v sekci snažilky.

omisek
3. srp 2008

jo jasne tak promin

eliotka
autor
3. srp 2008

nemyslela jsem to tle, jen že jinde by ti asi poradily líp a i líp bytse to mohly probírat. Tady to je o něčem jiném. 😉

betina
3. srp 2008

ahoj holky,

byla jsem o víkendu pryč, relaxovat, ale dočetla jsem 🙂
ilci, at zítra UTZ ti dopadne dobře a těm, kterým už dobře dopadl, gratuluju!!!!

ilci
3. srp 2008

beti, já mám zítra poradnu, takže uvidím, jak to bude s utz
zatím jsem vždycky chodila jinam 😉

tanuki
3. srp 2008

Já jdu také zítra, tak uvidíme. Nohy neotékají, nicméně s tlakem v ordinaci dost válčím - jsem tam bezdůvodně děsně nervózní a občas mi naměří nějakou hrůzu a já je pak musím přesvědčovat, že je to OK, že mám tlak v pořádku (čas od času se měřím u tchánovců) že jsem jen nervózní 😀 ale už to asi chápou a pamatují si mě 😀
Mimochodem, to teda nevím, kterou z těch nočních/ ranních močí jim tam vezmu - opět jsem měla melouna, dokonce ještě nealko pivo, takže budu v noci asi hodně lítat 😉

mikulka
4. srp 2008

Ahoj holky,

beti, tak sis aspoň odpočinula, viď? 😉
Teda mně dneska hrozně bolí nohy, a jako by pálí. Jako cévy či co. otoky nemám, ale teď jsem nemohla dojít z nákupu, uf. Nemáte to taky?

tanuki, však je jedno, kterou moč vezmeš, hlavně když nějakou 🙂

ilci, tak jsem zvědavá, na kdy ti ten UZ dají. Ale máš čas.

N8m se už rýsuje byteček po rekonstrukci, o vík. jsme vyklízeli krabici a doufám, že už se tam brzo natěhujeme. 🙂 Jsem zvědavá, co na to naše kočička, byt se totiž změnil i dispozičně, takže vchod je jinde a je tam navíc chodbička. Tak jestli to tam vůbec pozná. 😕 Taky se jí možná nebude líbit, že už nebudeme mít koberce, ale plovoucí. Možná jí ale malý kobereček koupím. 😉

ilci
4. srp 2008

mikulko, takže jste byt z gruntu přestavovali?
to jste dobří 😉

mikulka
4. srp 2008

No dá se to tak říct. Metrů má byt pořád stejně, ale změnili jsme dispozice. Předtím třeba byla průchozí ložnice, teď je před ní chodba a taky jsme neměli předsíň, šlo se rovnou do kuchyně. A teď předsíň máme místo takové komory. Jsem ráda, že to máme, byly to dost nervy. Ještě dovyklidit ty krabice! 🙂 Já mohu dělat vždy jen chvilku, pak mě začne bolet břicho, tak musím odpočívat a tak. Normálně bych to měla hned.

ilci
4. srp 2008

radši se nepřepínej 😉
mě taky vadí, že už nestíhám to, co dřív, ale co naděláme 😀

tanuki
4. srp 2008

tak mi dělala větší UZ na tom jejich nic moc přístroji a nedopadlo to moc dobře, takže mě čeká ještě přeci jen velký UZ v centru. Tajně doufám, že tam dopadne lépe 😉 nicméně stejně jsem nešťastná, uplakaná atd...

betina
4. srp 2008

tanuki,

co je za problém, jaktože UTZ nedopadl dobře?

ilci
4. srp 2008

tanuki, nestraš, co se jim nezdálo?

tanuki
4. srp 2008

uzrálá placenta, a méně vody, takže asi budeme mít u sebe mimčo dřív 😉 Ach jo, blbé je, že je tak droboučká... žádný obřík

mikulka
4. srp 2008

tanuki, a co to znamená uzrálá placenta, ježíši, ach jo!!! ☹
Třeba to na tom malém UZ bylo hůř vidět. Kdy jdeš na velký? A co na to říkali, že bys rodila dřív či co? To je teda věc!
POčkej do toho velkého UZ, třeba tam bude vše v pořádku! A kdyby ne a rodila jsi dřív, dopadne to dobře, teď jsi v týdnu, kdy už mohou na svět. Jen by byla ještě v inkubátoru, než by dorostla a měla dozrálé plíce.

betina
4. srp 2008

tanuki!

neboj se,ono to dobře dopadne. Já už mám těch jejich strašení plný zuby. Počkej na ten velkej UTZ a nezapomen, že opravdu, jak je předešlý příspěvek..i kdyby jsi porodila dříve, jsme tak daleko, že miminka ohrožená na životě nejsou!!!!! jen hezky dorostiu v inkubátoru a pak si je vezmeš domů. Ale počkej na ten velký UTZ. A další věc.....kdyby to bylo tak hrozný, tak tě hned pošlou do porodnice. Já si ten minulej tejden taky pobrečela, ale už kvůli jejich plašení brečet nebudu!!!

tanuki
4. srp 2008

Díky holky, já se také snažím být silná a nenechat se vystrašit 😉 ale jsem taková přecitlivělá. Ty stupně placenty jsem moc nemohla najít, pak jsem našla jeden web, kde píšou, že grade 2 je v pozdějším třetím trimestru, tak od 30.tt..tak nevím, proč by to měl být takový problém. Kdyby se odlučovala, tak bych krvácela, to se neděje.
Každopádně už musím chodit na kontrolu každé 2týdny. Do centra jsem se stále ještě nedovolala, fakt mají asi dovolenou nebo co?

Holky a kolik váží podle odhadu ti Vaši? Myslím, že Betinka psala 1,5kg?

betina
4. srp 2008

tanuki,

Verunka 🙂 měla minulou středu (tedy 30.týden) 1329 g.

Ty naše Verunky co? 😉

tanuki
4. srp 2008

ta naše přesně 1273g, ale opravdu to nebyl moc kvalitní přístroj 🙂 No jo, budou to drobci 😉

mila12
4. srp 2008

tanuki, já si myslím to co holky, nenech se vystrašit, uvidíš ještě na tom velkém UTZ, oni pořád člověka něčím straší, ale kdyby to bylo moc vážné, tak tě pošle do porodnice hned...Držim palce!!!
Jinak mě teda na tom velkém UTZ minule vůbec neřekla váhu ani délku mimča, takže vím prd. Ale snad to bude ok.
Mikulko, mě taky občas strašně bolí nohy, občas mi i trochu natečou, no a pak zase pár dní klid, ono je to snad i počasím i tlakem, fakt jinak nevim, ale pomáhá mi na to kaštanová mast z lékárny pro těhulky.

ilci
4. srp 2008

tak my dneska máme 1,5kg a prý to odpovídá tomu 30 týdnu (dr. bere jen ty ukončené)
udělal mi utz v ordinaci, takže to bude asi ten velký, ale byla to rychlovka
ozvy srdíčka taky OK, děloha se nehýbe (nebo tak něco)

mikulka
4. srp 2008

My měli na velkém UZ také 1,5 kg 🙂 Délka se neměří, jen stehenní kost (femur). 😉
ilci, a co znamená děloha se nehýbe?

milo, díky za typ na tu kaštanovou mast. A to je fakt přímo pro těhule?

tanuki
4. srp 2008

No jo, to jste vy s chlapečkama 😉 Ilčo? 😀 😉

spetra
4. srp 2008

Ahojky, byla jsem dnes 4 dny mimo, zítra vás dočtu... jinak náš prcek má prý dnes 1,3 kg což prý odpovídá 30 tt

ilci
5. srp 2008

mikulko, sestra mi dávala na břicho při srdíčku ještě jednu "sondu" a říkala, že je to na dělohu, že by se ještě neměla hýbat
nevím, neptala jsem se, ale myslím, že by to asi měli být stahy
otevřená nejsem, takže všechno OK

tanuki 😉

tanuki
5. srp 2008

Dobré ráno.. O tom přístroji mluví holky, které přenáší, nebo to vypadá na předčasný porod-- měří to nějak počet kontrakcí za minutu. Přijde mi, že leckterá to nepozná 😉 a já se vůbec nedivím - když to třeba nebolí.. Já teda vůbec necítím ani to tvrdnutí, prostě si zrovna jen sáhnu na břicho a cítím, že ztvrdlo...a za chvilku kontroluju, jestli už změklo 😅

ilci
5. srp 2008

tanuki, taky nic necítím 😉

betina
5. srp 2008

ahoj holky,

taky tvrdnutí nějak necítím, respektive nepoznám to. Ona se tam několikrát za den tak napříčí, že mi břicho jakoby ztvrdne, ale člověk neví,jestli je to tím, že se tam prostě protahuje. No až budeme čekat desátý, tak to asi poznáme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru